معرفی و دانلود کتاب صوتی یکشنبه آخر

عکس جلد کتاب صوتی یکشنبه آخر
قیمت:
۱۹۰۰۰ تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی یکشنبه آخر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی یکشنبه آخر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی یکشنبه آخر

معصومه رازمهری در کتاب صوتی یکشنبه آخر به روایت خاطرات خود از روزهای جنگ می‌پردازد. او در نگارش اثر حاضر تمام تلاش خود را به کار گرفته تا در شرح وقایع دقیق باشد و چیزی را کم یا اضافه نکند. گوش سپردن به این کتاب برای علاقه‌مندان خالی از لطف نخواهد بود.

درباره کتاب صوتی یکشنبه آخر:

معصومه رازمهری ششمین فرزندخانواده‌ای‌ شلوغ و پرجمعیت بود. نمی‌توان گفت دقیقاً چه چیزی پای این دختر آبادانی را به جبهه‌ی جنگ باز کرد. جنوبی بودنش؟ اما خیلی‌های دیگر از هم‌شهری‌هایش در آن روزا ترک خانه گفتند و رفتند. خودش می‌گوید اولین و مهم‌ترینش لطف خدا بود. رازمهری در مقدمه‌ی کتاب یکشنبه‌ی آخر چنین بیان می‌کند: «به یقین می‌دانم همه‌‌ی کسانی که در جبهه بوده‌اند، انتخاب شده‌اند.»

حالا او خاطراتش از روزهای دفاع مقدس را در کتاب صوتی پیش‌رو بیان کرده؛ به این امید که سهم خود را در شناخت فرهنگ دفاع مقدس ایفا کرده باشد. نویسنده خود هدف خویش را از به‌تحریردرآوردن خاطراتش این‌گونه شرح می‌دهد.

لحن ساده‌ی نویسنده و توصیفات دقیق او از روزهای جنگ باعث می‌شود خودتان را در آن روزها احساس کنید و تا زمانی که مطالعه‌ی کتاب را به پایان نبرید، نتوانید آن را کنار بگذارید. گفتنی‌ست سیمین ارجمندی خوانش این خاطرات را برعهده داشته و کتاب صوتی نامبرده به همت نشر سماوا به انتشار رسیده است.

کتاب صوتی یکشنبه آخر مناسب چه کسانی است؟

اگربه خاطرات دفاع مقدس علاقه‌مند هستید، کتاب صوتی یکشنبه آخر مناسب شماست.

در بخشی از کتاب صوتی یکشنبه آخر می‌شنویم:

چندین ساعت طول کشید تا به ماهشهر رسیدیم. از ماهشهر هم به طرف امیدیه و بعد به بهبهان رفتیم. به بهبهان که رسیدیم تقریبا بنزین ماشین تمام شده بود و صف پمپ بنزین هم خیلی شلوغ بود. همه از پا درآمده بودند. کسی حال و حوصله خوردن غذا نداشت. اسحق برای بچه‌ها ساندویچ خرید که گرسنه نمانند. اسحق که متوجه شد از طریق پمپ بنزین به جایی نمی‌رسد به شهرداری و یکی دو اداره دیگر رفت و نهایتا هم به سپاه بهبهان مراجعه کرد و با آن‌ها صحبت کرد تا بالاخره بنزین تهیه کرد. ما که قبل از ظهر از آبادان حرکت کرده بودیم نیمه‌های شب به شیراز رسیدیم. خانه آجی در منطقه معالی آباد شیراز بود. آن‌ها در منازل سازمانی صنایع الکترونیک شیراز زندگی می‌کردند و با شروع جنگ خانه آجی محل استقرار مهاجران شده بود. آجی که به تازگی وضع حمل کرده بود منتظر ما بود، شهربانو و فرحناز و ابراهیم هم بعد از گذشت 23 روز جدایی از مادر، منتظر ما بودند. وقتی وارد خانه آجی شدیم مادر نمی‌توانست تولد علی را تبریک بگوید و از دیدن فرحناز و ابراهیم که تا آن روز از آن‌ها جدا نشده بود خوشحال باشد یا برای اسماعیل عزاداری کند.

ابراهیم که کلاس دوم دبستان بود به مادرم چسبیده بود و از او جدا نمی‌شد. همسایه‌ها و دوستان مان هم در کنار ما برای از دست رفتن اسماعیل اشک می‌ریختند. مادرم در منزل آجی مراسم مختصری برای اسماعیل گرفت و به نیت او به مسجد محل هم مبلغی پول به عنوان کمک پرداخت. از آن به بعد در شیراز هر ماه که حقوق می‌گرفت چند قالب یخ به نیت اسماعیل می‌خرید و در منبع آبی که در میدان قصرالدشت در محل عبور مردم بود می‌انداخت تا ثواب آن به اسماعیل برسد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۵ دقیقه
معرفی - اشاره
۸۰ دقیقه
یک
۴۲ دقیقه
دو
۶۳ دقیقه
سه
۵۳ دقیقه
چهار
۳۴ دقیقه
پنج
۲۲ دقیقه
شش
۱۲ دقیقه
هفت
۲۱ دقیقه
هشت
۳۲ دقیقه
نه
۳۰ دقیقه
ده
۵۸ دقیقه
یازده
۳۰ دقیقه
دوازده

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی یکشنبه آخر
نویسنده
گویندهسیمین ارجمندی
ناشر چاپیانتشارات سوره مهر
ناشر صوتی گروه فرهنگی سماوا
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۸ ساعت و ۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی انقلاب و دفاع مقدس، کتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس
قیمت نسخه صوتی
۱۹۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی یکشنبه آخر

محمد شمس
۱۴۰۱/۲/۳۰
فرق این کتاب با کتابهای دفاع مقدس دراین است که از زبان یه خانم که پشت جبهه بوده گفته میشه ونشون میده که کارخانمهادرپشت صحنه جنگ کمترازرزمندهاکه نبوده شایدبزرگترهم بوده
علی اوسط دلیری
۱۴۰۱/۴/۱۰
خانم رازمهری خاطرات خود را تا فتح خرمشهر خیلی خوب و ملموس بیان کردند. کاش لااقل تمام خاطرات خود را تا آخر جنگ بیان می‌کردند
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی یکشنبه آخر

برای دریافت کتاب صوتی یکشنبه آخر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.