معرفی و دانلود کتاب مثبت اندیشی یک انتخابه: زیبا فکر کن، زیبا ببین، زیبا بگو

عکس جلد کتاب مثبت اندیشی یک انتخابه: زیبا فکر کن، زیبا ببین، زیبا بگو
قیمت:
25900 تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب مثبت اندیشی یک انتخابه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مثبت اندیشی یک انتخابه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مثبت اندیشی یک انتخابه: زیبا فکر کن، زیبا ببین، زیبا بگو

چگونه می‌توانیم از هدایایی که زندگیْ با سخاوت به ما بخشیده استفاده کنیم؟ کتاب مثبت اندیشی یک انتخابه به شما کمک می‌کند افکارتان را بشناسید، کارآمدترین آن‌ها را انتخاب کنید و از توانایی‌های خود لذت ببرید. حمیده زکی و حمیدرضا غلامرضایی در این اثر مفید شما را به زیبا اندیشیدن دعوت می‌کنند، چرا که سرنوشت هر فرد تجلی چیزی است که در ذهن او می‌گذرد... .

درباره‌ی کتاب مثبت اندیشی یک انتخابه

جمله‌ی «من می‌اندیشم پس هستم» را همه‌ی ما شنیده‌ایم. این عبارت رنه دکارت، فیلسوف فرانسوی، آنقدر مشهور است که برای شناخت آن لازم نیست حتماً از علاقه‌مندان فلسفه یا دانشجویان این رشته باشیم. اما اجازه ندهید این آشنایی مختصر شما را بفریبد. این گفته‌ی دکارت ابعاد مختلفی دارد که مهم‌ترین آن‌ها توجه به نقش اندیشه در چیستی انسان است. حمیده زکی و حمیدرضا غلامرضایی باور دارند آنچه می‌اندیشیم علاوه بر بودن ما در دنیا، چگونگی آن را نیز تعیین می‌کند. آن‌ها در کتاب مثبت اندیشی یک انتخابه ادعای خود را بسط می‌دهند.

ساختمانی که دکارت با جمله‌ی طلایی خود بنیان گذاشت، در سال‌های بعد توسط اندیشمندان بی‌شماری تکمیل شد. تحقیقات گسترده‌ای درباره‌ی ماهیت تفکر شکل گرفت و نتایج آن‌ها، یکی شگفت‌انگیزتر از دیگری، در کنار هم تصویری جامع از فرایند اندیشیدن خلق کردند. بعد از برطرف شدن نسبی کنجکاوی دانشمندان در این زمینه، توجه آن‌ها به موضوعی دیگر جلب شد: محتوای فکر افراد چه تاثیری بر وضعیت زندگی‌شان دارد؟ آن‌ها با پژوهش‌های بی‌شمار در نظریات و آزمایش‌ها کشف کردند میان آنچه در درون انسان می‌گذرد و چیزی که در دنیای بیرون رخ می‌دهد رابطه‌ای مستقیم وجود دارد، به شکلی که حتی وضعیت فکری افراد، قادر است سلامت جسمی آن‌ها را دگرگون کند.

با توجه به اثری چنین قدرتمند، بیراه نیست اگر نتیجه بگیریم اندیشه‌ی انسان قادر است او را تغییر دهد. پس اگر خواهان تغییر هستیم، باید قبل از هر چیز درونمان را جستجو کنیم. همانطور که عطار نیشابوری در قرن هفتم به زیبایی بیان می‌کند: «هر چه در فهم تو آید آن بود مفهوم تو». یعنی آنچه در ذهنمان می‌گذرد همان واقعیت ماست. کتاب مثبت اندیشی یک انتخابه نیز چگونگی این اثرگذاری را برای خوانندگانش توضیح می‌دهد، چرا که هرگز بدون شناخت تفکرمان به جوابی صحیح نخواهیم رسید. ما و شما هویتمان را وام‌دار اندیشه‌هایمان هستیم پس چه بهتر که این وام به یک سرمایه‌گذاری ثمربخش و بزرگ تبدیل شود... .

کتاب مثبت‌اندیشی یک انتخابه مناسب چه کسانی است؟

مطالعه کتاب مثبت اندیشی یک انتخابه را به علاقه‌مندان کتاب‌های خودیاری پیشنهاد می‌کنیم.

در بخشی از کتاب مثبت‌اندیشی یک انتخابه می‌خوانیم

یکی از بزرگ‌ترین نعمت‌هایی که خداوند در اختیارم گذاشته تا به نحو مطلوبی از آن استفاده کنم، نعمت انتخاب است. مثلاً انتخاب بین نگرش مثبت و منفی! نگرشی که اگر قدردانش باشم و درست از آن استفاده کنم، من را به بزرگ‌ترین قله‌های سعادت و موفقیت (در دنیا و آخرت) می‌رساند. انتخاب مثبت‌اندیشی روشی هوشمندانه است که صرف نظر از جنسیت، شغل، سن، شرایط امروز یا دیروز و یا طرز تفکرم... از همین لحظه... متعهد می‌شوم، که با تغییر تفکر و نگرش خود نسبت به اتفاقات و اطرافیانم، تبدیل به فردی مثبت‌اندیش بشوم. پس هم‌اکنون این انتخاب من است.

مثبت‌اندیشی به من کمک می‌کند تا به شکل بهتری با زندگی و اتفاقات آن کنار بیایم. از طرفی دیده و تجربه کرده‌ام که اخبار و آهنگ‌های منفی و غمگین و تعامل با افراد منفی و بهانه‌تراش نه تنها هیچ سودی نداشته بلکه من را از اهداف و خواسته‌هایم نیز دور کرده‌اند. بنابراین... از همین لحظه (با شروع خواندن این کتاب) به خودم تعهد و قول می‌دهم تا با مطالعه و به کار بستن محتویات این کتاب مسیری جدید را در پیش گیرم. تصمیم می‌گیرم که نگرش و افکار مثبت در خود ایجاد کنم تا شاهد اثرات و معجزات آن در زندگی‌ام باشم. خوب می‌دانم که خواندن این کتاب به تنهایی کافی نیست و باید با تصمیم قاطع و اراده پولادین، نکات ارائه شده در این کتاب را رعایت و در زندگی‌ام اجرا کرده تا شاهد اثرات و نتایج آن باشم.

من از این لحظه خودم را متعهد می‌دانم که از اخبار، موزیک، مواجه با افراد منفی و پر حاشیه و هرآنچه احساس منفی در من ایجاد کند، دوری کرده و اگر ناچار شوم، با آموخته‌هایم توسط کتاب، آن‌ها را مدیریت و برطرف کنم. من از این لحظه ورودم را به دنیای مثبت‌اندیشی تبریک گفته و با امضای خود در پایان این متن خود را ملزم در به کار بستن آموخته‌هایم می‌کنم.

فهرست مطالب کتاب

تقدیم‌نامه
سپاس‌نامه
مقدمه یک روان‌شناس
مقدمه پدیدآورندگان
تاثیر تفکر مثبت چیست؟
پیامد تفکر مثبت
در تفکر مثبت پایدار و ثابت قدم باشید
پرسش‌نامه
امتیاز کل
نتایج
تعهدنامه
بخش اول: افکار مثبت و منفی
بخش دوم: اهمیت مثبت‌اندیشی در انتخاب همسر
بخش سوم: نگرش مثبت به رابطه زناشویی
بخش چهارم: یاری‌گر باشید
بخش پنجم: نگرش مثبت در تربیت فرزندان
منابع
دعوت به همکاری (مولف‌پروری) 

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مثبت اندیشی یک انتخابه: زیبا فکر کن، زیبا ببین، زیبا بگو
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات232
زبانفارسی
شابک978-622-220160-9
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
25900 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مثبت اندیشی یک انتخابه

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب مثبت اندیشی یک انتخابه

برای دریافت کتاب مثبت اندیشی یک انتخابه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.