معرفی و دانلود کتاب صوتی خاطرات یک گیشا

عکس جلد کتاب صوتی خاطرات یک گیشا
قیمت:
۶۳۰۰۰ تومان - 11.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خاطرات یک گیشا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خاطرات یک گیشا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی خاطرات یک گیشا

با کتاب صوتی خاطرات یک گیشا به داستان دلهره‌آور و صریح یک گیشای ژاپنی گوش کنید. آرتور گلدن در اثر پرفروش خود روایتگر زندگی دختربچه‌ای 9 ساله است که به عنوان برده وارد خانه‌ی صاحبش می‌شود و ماجراهای بسیاری را پشت سر می‌گذارد.

درباره‌ی کتاب صوتی خاطرات یک گیشا:

داستان این رمان در یک روستای ماهیگیری کوچک در سال 1929 رخ می‌دهد. دختربچه‌ی 9 ساله‌ای به نام نینا سایوری با چشمان خاکستری غیرعادی‌اش، به همراه خواهرش ساتسو، دختران خانواده‌ی ماهیگیری روستایی هستند که وضع مالی خوبی ندارند. مادرشان بیمار است و پدرشان توان کار کردن ندارد. از این رو پدر و مادر ناچار می‌شوند با هزینه‌ای بسیار کم دختران خود را بفروشند و آن‌ها به عنوان برده وارد پایتخت شوند.

بعد از رفتن به پایتخت، مدیر خانه‌ی گیشا، نینا را می‌پذیرد اما ساتسا را قبول نمی‌کند و دخترک به یک خانه‌ی بدنام فرستاده می‌شود. نینا در این مکان حین یادگیری هنرهای بسیار سختگیرانه گیشا تغییر و تحولات زیادی را از سر می‌گذراند. او مهارت‌هایی را یاد می‌گیرد که پیش از این هرگز از آن‌ها چیزی نمی‌دانست: پوشیدن کیمونو، آراستن موی سر، آرایش دقیق، رقص و موسیقی.

در رمان خاطرات یک گیشا (Memoirs of a geisha) شما به دنیایی وارد می‌شوید که ظواهر در آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند. جایی که یک دختر در آن به کمترین رقم به بردگی گرفته می‌شود، نقطه‌ای که در آن زنان یاد می‌گیرند تا نیرومندترین مردان را فریب دهند و جایی که عشق و دوست داشتن تنها یک توهم است. داستانی بی‌نظیر، سرشار از تعلیق، اروتیک و به‌یادماندنی که شما را مجذوب خود می‌کند.

کتاب خاطرات یک گیشا که نامزد محبوب‌ترین رمان آمریکایی از سوی PBS’s The Great American Read بوده است، شما را با فرهنگ و نحوه‌ی زندگی گیشاهای ژاپنی آشنا می‌کند و از زندگی دشوار و همراه با آداب و رسوم خشک و شبه نظامی حاکم بر زندگی شخصی آنان پرده برمی‌دارد. رمان حاضر روایتگر قصه‌ی یک زن از هزاران زنی است که در فرهنگ برده‌داری زندگی‌شان از بین می‌رود.

گفتنی‌ست دیدگاه غلطی که در میان سایر کشورها رواج دارد این است که به گیشاها همچون زنان تن‌فروش می‌نگرند؛ در حالی که چنین نیست. گیشاها زنان تن‌فروش نیستند، بلکه دخترانی‌اند که در کودکی توسط خانواده‌های فقیرشان با مبلغی بسیار ناچیز فروخته و با آموزش‌های ویژه، برای هم‌نشین شدن و گفتگو با مردان در چایخانه‌ها تربیت می‌شوند.

همچنین در زبان ژاپنی «گی» یعنی هنر و مهارت و «شا» یعنی شخص. ترکیب گیشا یعنی آراستگی شخص به هنرهای گوناگون. این حرفه دارای قدمتی 200 ساله در کشور ژاپن است.

فیلم اقتباس‌شده از کتاب صوتی خاطرات یک گیشا:

در سال 2005 فیلمی درخشان به همین نام با اقتباس از رمان خاطرات یک گیشا به کارگردانی راب مارشال و تهیه‌کنندگی استیون اسپیلبرگ ساخته شد. گفتنی‌ست این اثر موفق به دریافت 3 اسکار و 28 نامزدی از جشنواره‌های مختلف شده و در اغلب سایت‌های ارزیابی فیلم امتیاز بالایی کسب کرده است.

نکوداشت‌های کتاب صوتی خاطرات یک گیشا:

- شگفت‌آور و نفس‌گیر... شما را کاملاً اغوا می‌کند. (دنیای کتاب واشنگتن‌پست)
- داستانی با جنب‌وجوشی اجتماعی... به ندرت چنین داستانی این‌گونه برانگیخته شده است. (نیویورکر)
- حیرت‌آور و به‌طرز دقیقی تخیل‌شده. (Newsweek)

کتاب صوتی خاطرات یک گیشا برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به رمان‌های کلاسیک، تاریخی و عاشقانه علاقه‌مند هستید، کتاب صوتی خاطرات یک گیشا شما را شیفته‌ی خود خواهد کرد.

با آرتور گلدن بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده آمریکایی در ششم دسامبر سال 1956 در چاتوناگا متولد شد. آرتور گلدن (Arthur Golden) در دانشگاه هاروارد در رشته‌ی تاریخ هنر گرایش هنر ژاپن به تحصیل پرداخت. او همچنین یکی از اعضای خانواده‌ی Ochs-Sulzberger به شمار می‌رود که از مالکان روزنامه‌ی نیویورک‌تایمز محسوب می‌شوند.

آرتور در سال 1980 در مقطع کارشناسی ارشد رشته تاریخ ژاپن از دانشگاه کلمبیا فارغ‌التحصیل شد. او به دلیل علاقه‌اش به زبان‌های آسیای شرقی، موفق شد زبان چینی ماندارین را هم بیاموزد.

در بخشی از کتاب صوتی خاطرات یک گیشا می‌شنویم:

سر و صدایی به گوشم خورد و احساس کردم به پشت برگردانده می‌شوم، بعد دست‌هایی مرا بلند کرد و به جایی برد. می‌توانم بگویم که آن دست‌ها مرا داخل ساختمان سازمان شیلات ژاپن برد، چون بلافاصله بوی ماهی به دماغم زد و در اطرافم پیچید. صدای به زمین افتادن یک بار ماهی از روی یکی از میزهای چوبی را شنیدم، میزی که مرا روی سطح لیزش خواباندند.

می‌دانستم که زیر باران خیس شده‌ام، می‌دانستم که خونین و مالین هم شده‌ام، می‌دانستم که پابرهنه و کثیف هستم و می‌دانستم که لباسم دهاتی است، اما یک چیز را نمی‌دانستم و آن این بود که این لحظه همان لحظه‌ای است که همه چیز را تغییر می‌دهد. چون همان وقت بود که دیدم دارم به صورت تاناکا ایشیرو بالای سرم نگاه می‌کنم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۷ دقیقه
فصل یکم - قسمت یکم
۳۴ دقیقه
فصل یکم - قسمت دوم
۳۰ دقیقه
فصل دوم - قسمت یکم
۱۱ دقیقه
فصل دوم - قسمت دوم
۳۰ دقیقه
فصل سوم - قسمت یکم
۲۱ دقیقه
فصل سوم - قسمت دوم
۲۲ دقیقه
فصل چهارم - قسمت یکم
۲۴ دقیقه
فصل چهارم - قسمت دوم
۲۷ دقیقه
فصل پنجم
۴۱ دقیقه
فصل ششم
۲۷ دقیقه
فصل هفتم - قسمت یکم
۱۵ دقیقه
فصل هفتم - قسمت دوم
۲۳ دقیقه
فصل هشتم - قسمت یکم
۲۰ دقیقه
فصل هشتم - قسمت دوم
۳۸ دقیقه
فصل نهم
۱۶ دقیقه
فصل دهم - قسمت یکم
۳۰ دقیقه
فصل دهم - قسمت دوم
۳۴ دقیقه
فصل یازدهم
۲۷ دقیقه
فصل دوازدهم - قسمت یکم
۲۹ دقیقه
فصل دوازدهم - قسمت دوم
۲۷ دقیقه
فصل سیزدهم
۲۹ دقیقه
فصل چهاردهم - قسمت یکم
۲۰ دقیقه
فصل چهاردهم - قسمت دوم
۲۳ دقیقه
فصل پانزدهم - قسمت یکم
۱۸ دقیقه
فصل پانزدهم - قسمت دوم
۳۰ دقیقه
فصل شانزدهم
۴۰ دقیقه
فصل هفدهم
۳۰ دقیقه
فصل هجدهم - قسمت یکم
۱۴ دقیقه
فصل هجدهم - قسمت دوم
۳۷ دقیقه
فصل نوزدهم
۳۴ دقیقه
فصل بیستم
۳۳ دقیقه
فصل بیست‌ویکم
۳۱ دقیقه
فصل بیست‌ودوم
۲۳ دقیقه
فصل بیست‌وسوم - قسمت یکم
۱۷ دقیقه
فصل بیست‌سوم - قسمت دوم
۱۱ دقیقه
فصل بیست‌وچهارم - قسمت یکم
۲۲ دقیقه
فصل بیست‌وچهارم - قسمت دوم
۲۸ دقیقه
فصل بیست‌وپنجم - قسمت یکم
۲۷ دقیقه
فصل بیست‌وپنجم - قسمت دوم
۲۴ دقیقه
فصل بیست‌وششم - قسمت یکم
۱۷ دقیقه
فصل بیست‌وششم - قسمت دوم
۲۷ دقیقه
فصل بیست‌وهفتم - قسمت یکم
۲۷ دقیقه
فصل بیست‌وهفتم - قسمت دوم
۱۰ دقیقه
فصل بیست‌وهشتم - قسمت یکم
۳۲ دقیقه
فصل بیست‌وهشتم - قسمت دوم
۲۱ دقیقه
فصل بیست‌ونهم - قسمت یکم
۲۵ دقیقه
فصل بیست‌ونهم - قسمت دوم
۳۱ دقیقه
فصل سی‌ام - قسمت یکم
۹ دقیقه
فصل سی‌ام - قسمت دوم
۳۳ دقیقه
فصل سی‌ویکم
۱۳ دقیقه
فصل سی‌ودوم - قسمت یکم
۲۸ دقیقه
فصل سی‌ودوم - قسمت دوم
۲۶ دقیقه
فصل سی‌وسوم - قسمت یکم
۲۳ دقیقه
فصل سی‌وسوم - قسمت دوم
۱۱ دقیقه
فصل سی‌وچهارم - قسمت یکم
۳۷ دقیقه
فصل سی‌وچهارم - قسمت دوم
۱۹ دقیقه
فصل سی‌وپنجم - قسمت یکم
۱۷ دقیقه
فصل سی‌وپنجم - قسمت دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی خاطرات یک گیشا
نویسنده
مترجممریم بیات
گویندهسحر بیرانوند
ناشر چاپیانتشارات سخن
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۲۳ ساعت و ۴۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۶۳۰۰۰ ت - 11.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی خاطرات یک گیشا

محمدرضا حسن پور
۱۴۰۱/۱/۱۵
کتابی بود تاثیر گذار، نمیدانم داستان کتاب چقدر به واقعیت نزدیک بود ولیکن از کنار مسائل مربوط به زندگی و نگرش هر بک از افراد کتاب نسبت به زندگی که بسیار عالی در کتاب ترسیم شده بگذریم دو موضوع جالب توجه در کتاب وجود داشت. موضوع اول نحوه زندگی گیشاها که برخی از افراد اصلا شناختی نسبت به آن ندارند و یا برخی که با فرهنگ زندگی ژاپنی آشنایی مختصری دارند، این کتاب کاملا دیدگاه را نسبت به نحوه زندگی ایشان و شناخت پیدا کردن نسبت به آن کاملا متفاوت میسازد. آداب و رسوم حاکم بر این شغل، آموزش‌های لازم جهت کسب مهارتهای لازم جهت این نحوه زندگی بسیار زیبا تجسم یافته و خواننده کاملا متوجه می‌شود که این شغل با تصور نا ملموسی که از گیشاها داشته به چه میزان متفاوت است. موضوع دوم خواندن و فضای شنیداری کتاب است که بسیار زیاد باید از گویندگان تشکر نمود که فضا را بنحوی جهت شنونده متجسم می‌سازد که شنونده خود را در آن لحظه و مکان احساس می‌کند یا حداقل برای من اینچنین بود از این بابت متشکرم
Sheyda bavarhazh
۱۴۰۱/۲/۸
سلام و عرض ادب خدمت عوامل کتابراه عزیز بسیار از شنیدن این کتاب با گویندگی فوق العاده خانوم لذت بردم هرچقدر از شیوایی و خیالپردازی نثر زیبا و البته بیان عالی گوینده بگویم کم است اما چیزی که در این رمان خیلی باعث آزار من شد نگاه ابزاری بود که به زنان میشده و متاسفانه هنوز هم چنین نگرشی وجود داره ارزش زن خیلی بالاتر از این هست که فقط ناز و عشوه بخواد مردان پولدار و جذب خودش بکنه متاسفانه خیلی‌ها چنین نگرشی رو به دین و ائمه نسبت میدن و بیانگر این هستند چنین تبعیض جنسیتی‌ای در قرآن و سنت پیامبر و ۱۲ معصوم هست اما همینطور که تو این کتاب ذکر شده در خیلی از جوامع هم این دیدگاه وجود داشته در ابتدای رمان گفته شد دختر‌ها حق نداشتند به قایق ماهیگیری نزدیک بشن چون باعث بد یمنی میشن خلاصه اینکه خیلی از این بابت ناراحت هستم
Rahil najafi
۱۴۰۰/۱۲/۱۵
خیلی جالب بود
تاکنون هر وقت به اینگونه زنان ژاپنی در سریالها برمیخوردم فکر میکرد اینها بردگان جنسی هستند اما با این کتاب مشخص شد گیشا از برده جنسی یا همان روسپی مجزاست
قواعد و قوانین خود را دارند
تابع دستورات مخصوصی هستند و تن فروش نیستند
فقط همنشین مردانند
هر کاری که انجام میدهند برای و
منظوری است آبروی خود را به خطر نمی‌اندازند
بسیار لذت بخش بود
فرهنگ ژامپنی در مورد گیشا‌ها به تمامی به تصویر میکشید
اطلاعاتت را بالا میبرد و در آخر باز به قانون نانوشته‌ی این میرسید که هر چه در ذهن داری روزی به حقیقت می‌پیوندد
یک ریسک ممکن است تو را به تمامی اهدافت برساند
جلو برو و از هیچ چیز نترس
sara hamid
۱۴۰۱/۱/۱۶
در خاطرات یک گیشا، ما وارد جهانی می‌شویم که ظواهر در آن بسیار مهم هستند. جایی که یک دختر به بالاترین رقم حراج می‌شود؛ جایی که زنان آموزش می‌بینند تا قدرتمندترین مردان را گول بزنند. و جایی که عشق به عنوان توهم مورد تحقیر قرار می‌گیرد. این یک اثر داستانی بی نظیر و پیروزمندانه است. راوی جذابیت کتاب را چندین برابر کرده بود.
Elham Ghavami
۱۴۰۰/۱۲/۲۱
کتابی زیبا وجذاب...... واقعا دوست داشتنی من خیلی از این کتاب خوشم امد..... کتابی تازیخی از زندگی گیشا‌ها در چین....... واقعا به مخاطبان پیشتهاد میکنم گوش کنند...... صدای راوی عالی وگوشنواز....... ممنون از کتابرله بهزخاطر زحمات زیادی که میکشند....... /ونظر مخاطبان برایشان مهم است............................
کیمیا محمودی
۱۴۰۱/۱/۳
داستان بسیار جذابی از یک فرهنگ غلط صدای راوی هم بسیار عالیست با بخشی از فرهنگ ژاپن قدیم آدم آشنا میشه، من خیلی کتاب می‌خونم از این کتاب هم خوشم اومد بخشی از یک فرهنگ که باهاش آشنا نبودم رو نشونم داد ارزش شنیدن داره کتاب فلسفی نیست و در بر دارنده دیدگاه جدیدی به نظرم نیست صرفا بخشی از تاریخ
سنا زارعی
۱۴۰۱/۲/۲۶
کتابی جذاب و در عین حال کمی غم انگیز هست صدای گوینده و قابلیت عوض کردن آن بسیار حرفه‌ای و زیباست آهنگ‌هایی با ریتم ژاپنی در دوران قدیم و ساز‌های آن در اول هر فایل کتاب را خیلی دوست داشتنی تر کرده است فرهنگ‌های ژاپنی و اسیای شرغی به خوبی در کتاب نشان داده شده است و شما رابه دنیای آن میبرد
Nazi N
۱۴۰۱/۲/۱۷
ممنونم از کتابراه، بسیار کتاب جالبی بود از هرلحاظ توانایی قلم نویسنده کاملا محسوس بود وناگفته نماند گوبنده‌ی این کتاب هم بسیار عالی بیان کرده بنظر من خوندن این کتاب برای کسانی که علاقه به فرهنگ وفولکلور کورهای مختلف دارند بسیار مفید خواهد بود ومن از گوش دادن به این کتاب نهایت لذت رو بردم
مریم عرب پور
۱۴۰۱/۱/۲۲
کتاب پر کششی أست هرجا داستان رو متوقف کنیدمشتاقانه منتظرید به خواندن ادامه دهید، دقیقا تصوری أست که از گیشاهای ژاپن دارید برای تمام زندگیشون به بهای پول خود را خرج می‌کنند و دوره مشخصی از ژاپن را در این کتاب و روزهای زندگی مردم اون زمان در ژاپن را تعریف می‌کند
محمدعلی کلوندی
۱۴۰۰/۱۲/۱۵
کتاب به خاطراینکه زیادی طولانی است واتفاقات داستان جذابیت کافی ندارند ‌توضیحات حاشیه‌ای زیادی که دارد حوصله سربر وکسل کننده است اما کتاب را تا آخر گوش کنید چون در آخر کتاب اتفاقی می‌افتد که به نظر من برگ برنده نویسنده است وبا گوش کردن کتاب با فرهنگ گیشا در ژاپن آشنا می‌شوید
صادق تجویدی
۱۴۰۱/۱/۲۲
قلم نویسنده بسیار حیرت آور است، چگونه می‌شود یک مرد این چنین احساس و تفکرات ذهنی یک گیشا را بیان کند. واقعا کتاب جذابی است و ترجمه بی نقص دارد. صدای خانم بیرانوند نیز جذابیت اثر را دوچندان نموده است.
پیشنهاد میکنم حتما بخوانید، گوش دهید و لذت ببرید.
Fer Elh
۱۴۰۱/۱/۱۶
داستان جالبی بود، خیلی قشنگ زندگی گیشاهای ژاپن را تفسیر کرده. برای من خیلی جالب بود چون همیشه فکر میکردم گیشاها زنان تن فروشی هستند که برای در خدمت بودن قشر مرفه جامعه تعلیم دیده میشوند. با تشکر از کتابراه و گوینده حرفه‌ای که انقد زیبا ایفای نقش میکردند.
مریم صالح زاد
۱۴۰۱/۱/۷
من خیلی تعریف این کتاب رو شنیده بودم و واقعاً هم خوب بود ارزش یکبار خواندن یا شنیدن رو داره
نویسنده داشتان رو خیلی ملموس پیش برده
بعضی‌جاها من خودم بجای شخص اول داستان اضطراب و یا ترس از وقوع حوادث رو در خودم حس میکردم
bahar ashkani
۱۴۰۱/۲/۲۷
بنظرم کتاب بسیار جذاب و تاثیرگذاری بود صدای گوینده بسیار دلنشین و هماهنگ با شخصیت‌های داستان بود، داستان خیلی روان و به گونه‌ای که مدام دوست دارید ادامه‌اش را بشنوید به شخصه روی من خیلی اثرگذار بود. ممنون بابت ترجمه
سارا نامور
۱۴۰۱/۱/۲۲
بسیار عالی. من که خواننده حرفه‌ای رمان هستم، لذت بردم. یک داستان سراسر تشبیهات زیبا، اتفاقات پشت سرهم، چاشنی طنز، روایت مستندی از دهه‌های از کشور ژاپن در قبل و بعد از جنگ جهانی دوم، توضیحات شنیدنی حتی در مورد ساز‌ها وو
مشاهده همه نظرات ۶۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی خاطرات یک گیشا

برای دریافت کتاب صوتی خاطرات یک گیشا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.