معرفی و دانلود کتاب صوتی کاندید یا خوش باوری

عکس جلد کتاب صوتی کاندید یا خوش باوری
قیمت:
۳۶۰۰۰ تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کاندید یا خوش باوری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کاندید یا خوش باوری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی کاندید یا خوش باوری

کتاب صوتی کاندید یا خوش باوری برجسته‌ترین اثر فرانسوا ولتر روشنفکر فرانسوی است که با زبان طنز و پر نیش و کنایه، بسیاری از باورهای فلسفی و دینی کلیسای قرن هجدهم و سیاست‌های دولت را به سخره می‌گیرد. او در این قصه جذاب و پرکشش می‌خواهد زندگی را با تمام سختی‌هایش، آنطور که هست توصیف کند و پس از آن نسخه عملی و درست زندگی کردن را نشان بدهد.

درباره کتاب صوتی کاندید یا خوش باوری:

مشهور‌ترین اثر ولتر، درباره مردی جوان به نام کاندید است که در قصری به‌نام بارونِ توندر-تن- ترونخ زندگی می‌کند و فکر می‌کند که جهان در بهترین شکل خود قرار دارد. کتاب صوتی کاندید یا خوش باوری (Candide) در ظاهر یک داستان شوخ طبع و ماجراجویانه به شمار می‌رود اما در واقع یک کنش تند و هجوآمیز نسبت به خوش بینی فلسفی است که تمام رنج‌ها و مصیبت‌های بشر را بخشی از سرنوشت محتوم انسان‌ها می‌داند. ولتر (Voltaire) اعتقاد دارد که این نگاه فلسفی از لایب نیتس فیلسوف سرچشمه می‌گیرد و در خلال داستان دکتر پانگلوس را وارد کتاب می‌کند تا این جهان‌بینی ساده‌لوحانه و خوش‌بینی مفرط را به کاندید بیاموزد.

اما پس از اتفاقاتی همچون عاشق شدن کاندید و اخراجش از قصر، او وارد مسیری سخت و تلخی می‌شود؛ راهی که برخلاف باورهای همیشگی‌اش بوده و حال باید شهر به شهر سفر کند و مصیبت‌های مختلفی را ببیند و تجربه کند. کاندید یاد می‌گیرد که زندگی چیز دیگری است و این بار یک مواجهه مستقیم با آن دارد.

کتاب کاندید یا خوش باوری هم از موفقیت‌های بزرگی برخوردار بوده و هم دردسرهای زیادی داشته است. بلافاصله پس از انتشار مخفیانه، این کتاب به طور گسترده‌ای در معرض دید عموم قرار گرفت؛ چرا که مملو از کفر مذهبی و فتنه سیاسی و فکری بود که در زیر حجاب نازکی از ساده‌لوحی شخصیت داستان پنهان شده بود.

با این حال، از آن زمان تاکنون بسیاری از نویسندگان و هنرمندان از آن تقلید و اقتباس کرده‌اند. برای مثال سینماگران در این عرصه فعال بودند و فیلم‌هایی نظیر (دنیای سفید 1975- ایتالیا)، (خوشبینی 2006- صربستان)، (روی خوش زندگی 2016، برزیل) ساخته شده است.

این اثر از مهم‌ترین کارهای ادبیات فرانسه به شمار می‌رود و شاعر و منتقد ادبی بریتانیایی، مارتین سیمور اسمیت، رمان کاندید و خوش باوری را به عنوان یکی از 100 کتاب تأثیرگذار جهان معرفی کرده است.

ولتر را بیشتر بشناسیم:

فرانسوا-ماری آروت مورخ، فیلسوف، روشنفکر و نویسنده‌ای پرکار فرانسوی که در سده هجده میلادی زندگی پرشوری داشت و همه او را به نام ولتر (Voltaire) می‌شناسند. کسی که به شوخ طبعی، انتقاد از مسیحیت به ویژه کلیسای کاتولیک روم و همچنین حمایت از آزادی گفتار، آزادی دین ​​و جدایی کلیسا از دولت معروف است.

ولتر نویسنده‌ای بود که در هر شکل ادبی آثاری را از خود برجای گذاشته از نمایشنامه، شعر، رمان و مقاله گرفته تا تاریخ‌نگاری‌ها و متون علمی. او بیش از 20 هزار نامه و 2000 کتاب و جزوه نوشت و از اولین نویسندگانی بود که در سطح بین المللی به شهرت رسید و از نظر تجاری نیز موفق بود.

او که مورخی موفق بود چندین تاریخچه نوشته است که مشهورترین آن‌ها عبارتند از: تاریخچه چارلز دوازدهم (1731)، عصر لویی چهاردهم (1751) و مقاله‌اش درباره آداب و رسوم و روح ملل (1756). اما نکته مهم تاریخ‌نگاری‌های او این است که در هنگام نوشتن، به تاریخ اجتماعی، دستاوردهای هنری و علمی و آداب و رسوم مردم توجه داشت تا رویدادهای نظامی و دیپلماتیک.

ولتر مدافع آزادی‌های مدنی بود و به دلیل قوانین شدید سانسور سلطنت کاتولیک فرانسه، زندگی پر خطر و پرتلاطمی داشت و در نتیجه، دو بار به زندان و یک بار به تبعید موقت به انگلستان محکوم شد.

این روشنفکر فرانسوی عمدتاً در مورد مدارای مذهبی و آزادی اندیشه بحث می‌کرد و از یک سلطنت مشروطه که از حقوق مردم حمایت کند، دفاع می‌کرد.

البته از همان ابتدا او را با نام ولتر نمی‌شناختند بلکه در سال 1718، وقتی در باستیل زندانی شد، نام خود را تغییر داد و دلیل اصلی آن نیز هیچ‌وقت مشخص نشد.

پس از مرگ ولتر و به خاطر انتقادات معروفش، اجازه دفن جنازه‌اش را پاریس ندادند اما دوستانش موفق شدند جنازه او را مخفیانه در منطقه شامپاین دفن کنند. سرانجام در 11 ژوئیه 1791 مجلس ملی فرانسه که ولتر را از پیشگامان انقلاب فرانسه می‌دانست، جسدش را به پاریس بازگرداند و مجلس باشکوهی برایش برگزار شد.

کتاب صوتی کاندید یا خوش باوری برای چه کسانی مناسب است؟

اگر دوست دارید به چند قرن پیش اروپا سفر کنید و قصه‌ای با شوخ طبعی‌ها و انتقادهای خاص خودش را بشنوید، این کتاب صوتی به شما توصیه می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی کاندید یا خوش باوری می‌شنویم:

چشم‌های من همیشه دو کاسه خون و دورش قرمز نبوده است؛ بینی‌ام همواره به شانه‌ام چسبیده نبوده و خودم همیشه ندیمه نبوده‌ام. من دختر پاپ اربن دهم و شاهدخت پالسترین هستم. مرا تا چهارده سالگی در قصری بزرگ کردند که قلعه‌های بارون‌های آلمانی شما، طویله‌اش هم نمی‌شدند. و حتی یکی از لباس‌های من، می‌ارزید به همه تجملات وست هالن. میان لذات و احترامات و امیدها، روز به روز بر زیبایی، وقار و استعدادهایم افزوده می‌شد. از همان سن دیگران را عاشق خود می‌کردم، بر و سینه‌ام شکل می‌گرفت؛ آن هم چه بر و سینه‌ای. چه چشم‌هایی، چه پلک‌هایی، چه مژگان سیاهی. در مردمک‌های چشم‌هایم شعله‌هایی فروزان بود که به قول شاعران محل برق ستارگان را خاموش می‌کرد.

مرا نامزد فرمانروای ماساکارا کردند. چه فرمانروایی! به زیبایی من، سرشته از ملاحت و جذبه، با ذهنی روشن و عشقی سوزان، مثل هر نو عاشقی دوستش می‌داشتم تاحد پرستش، با شور و حرارت.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
معرفی
۶ دقیقه
فصل اول: چگونه کاندید در قلعه‌ای زیبا پرورش یافت
۷ دقیقه
فصل دوم: آنچه در میان بلغارها بر کاندید گذشت
۶ دقیقه
فصل سوم: چگونه کاندید از میان بلغارها گریخت
۹ دقیقه
فصل چهارم: کاندید چگونه معلم فلسفه‌ی سابقش، دکتر پانگلس را دید
۸ دقیقه
فصل پنجم: طوفان، غرق شدن کشتی، زمین‌لرزه
۴ دقیقه
فصل ششم: چگونه مراسم زیبای مرتدسوزانی برای جلوگیری از زمین‌لرزه برگزار شد
۶ دقیقه
فصل هفتم: چگونه پیرزن کاندید را تیمار کرد
۸ دقیقه
فصل هشتم: قصه‌ی کونه‌گند
۴ دقیقه
فصل نهم: آنچه بر سر کونه‌گند، کاندید، مفتش اعظم و یک یهودی آمد
۶ دقیقه
فصل دهم: کاندید، کونه‌گند و پیرزن با چه حال پریشانی به کادیس رسیدند
۹ دقیقه
فصل یازدهم: قصه‌ی پیرزن
۱۰ دقیقه
فصل دوازدهم: ادامه‌ی مصائب پیرزن
۶ دقیقه
فصل سیزدهم: چگونه کاندید ناچار شد از کونه‌گند زیبارو و پیرزن جدا گردد
۹ دقیقه
فصل چهاردهم: چگونه یسوعیان پاراگوئه از کاندید و کاکامبو استقبال کردند
۶ دقیقه
فصل پانزدهم: چگونه کاندید برادر کونه‌گند دلبندش را کشت
۱۰ دقیقه
فصل شانزدهم: آنچه بر سر دو مسافر با دو دختر، دو میمون و وحشیانی موسوم به اوریون آمد
۱۰ دقیقه
فصل هفدهم: رسیدن کاندید و نوکرش به سرزمین الدورادو
۱۴ دقیقه
فصل هجدهم: آنچه در سرزمین الدورادو دیدند
۱۳ دقیقه
فصل نوزدهم: اتفاقاتی که در سورینام افتاد
۷ دقیقه
فصل بیستم: آنچه در دریا بر سر کاندید و مارتن آمد
۵ دقیقه
فصل بیست و یکم: کاندید و مارتن به سواحل فرانسه نزدیک می‌شوند
۲۶ دقیقه
فصل بیست و دوم: آنچه در فرانسه بر سر کاندید و مارتن آمد
۴ دقیقه
فصل بیست و سوم: کاندید و مارتن به سواحل انگلستان می‌روند
۱۲ دقیقه
فصل بیست و چهارم: درباره‌ی پاکت و برادر ژیروفله
۱۴ دقیقه
فصل بیست و پنجم: ملاقات در منزل اشراف‌زاده‌ی ونیزی، جناب پوکوکورانته
۸ دقیقه
فصل بیست و ششم: درباره‌ی شامی که کاندید و مارتن با شش بیگانه خوردند
۹ دقیقه
فصل بیست و هفتم: سفر کاندید به قسطنطنیه
۶ دقیقه
فصل بیست و هشتم: آنچه بر سر کاندید، کونه‌گند، پانگلس، مارتن و دیگران آمد
۳ دقیقه
فصل بیست و نهم: چگونه کاندید کونه‌گند وپیرزن را پیدا کرد
۱۴ دقیقه
فصل سی‌ام: سرانجام ماجرا
۲ دقیقه
عوامل تولید

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی کاندید یا خوش باوری
نویسنده
مترجممحمود گودرزی
گویندهمحسن خدری
ناشر چاپینشر افق
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۲۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۳۶۰۰۰ ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی کاندید یا خوش باوری

Rozbeh Aghighi
۱۴۰۰/۳/۲۰
کتابی بسیار عالی و خوب است تغریبا تمامی مسایل درگیر انسانها و احمقیت رفتاری‌شان را بیان میکند و میتوان با آن به نتایج خوبی رسید که جهل مقدس و آزمندی بی سرانجام بشری و.... را در قسمت‌های به هم وابسته این داستانها دریافت البته گوینده آن نیز الحق بصورتی شیوا مطالب را عنوان میکند و باید از مدیر تولید و دست اندر کاران آن سپاس گذاری کرد
علی رستمی ابیوردی
۱۴۰۰/۱۱/۴
سامرست موام نویسنده نامدار انگلیسی نوشته هر وقت قصد شروع کتابی را داشتم قبل آن یک بار کاندید ولتر را میخواندم
پاییز امسال
۱۴۰۰/۶/۲۶
انتظار پایان زباتری را داشتم
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی کاندید یا خوش باوری

برای دریافت کتاب صوتی کاندید یا خوش باوری و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.