معرفی و دانلود کتاب صوتی بیگانه‌ای در دهکده

عکس جلد کتاب صوتی بیگانه‌ای در دهکده
قیمت:
48000 تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بیگانه‌ای در دهکده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بیگانه‌ای در دهکده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی بیگانه‌ای در دهکده

کتاب صوتی بیگانه‌ای در دهکده نوشتهٔ مارک تواین، داستان ورود شیطان به یک دهکده دورافتاده در اتریش را روایت می‌کند که ساکنین خشک مذهب و متعصبی دارد. این اثر به‌عنوان یکی از شاهکارهای این نویسنده برجسته به شمار می‌آید و جزو بهترین آثار ادبی دنیا است.

درباره کتاب صوتی بیگانه‌ای در دهکده:

مارک تواین در این داستان خیالی دهکده‌ای را توصیف می‌کند که مردم آن اعتقادات تعصبی و سخت‌گیرانه‌ای دارند. اما پس از ورود شیطان به آن جا به‌راحتی فریب او را می‌خورند و نفوذ او را به درون خود می‌پذیرند. شیطان در این داستان سعی می‌کند تا جای ممکن با استفاده از هر نیرنگی، انسان‌ها را از راه به در کند و در نهایت موفق می‌شود...

کتاب بیگانه‌ای در دهکده (The Mysterious Stranger) با بررسی ماهیت اخلاق به کسانی که تعصبات شدید مذهبی دارند حمله می‌کند؛ افرادی که از دین دروغین و ساختگی خود به‌عنوان ابزاری برای ستم به دیگران استفاده می‌کنند. شیطان در این اثر با اهالی این دهکده بسیار سیاستمدارانه برخورد می‌کند، طوری که آن‌ها اصلاً متوجه فریب او نمی‌شوند. او با سه پسربچه در آن دهکده طرح دوستی می‌ریزد و آن‌ها را وسیله‌ای برای نزدیکی به مردم شهر قرار می‌دهد. حتی شیطان پسربچه‌ها را با بعدهای دیگر زمان و مکان آشنا می‌کند و گذشته و آینده را بهشان نشان می‌دهد.

مارک تواین جنایات شیطان را در این داستان به شکلی بی‌محابا به تصویر می‌کشد. به نحوی که او از یک طرف به ساکنان دهکده کمک‌هایی می‌کند و از طرفی دیگر رفتارهای متناقضی از خود نشان می‌دهد و از این طریق راه را برای واکنش نشان‌دادن بر آن‌ها می‌بندند.

شنیدن کتاب صوتی بیگانه‌ای در دهکده به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به ادبیات داستانی آمریکا و داستان‌های کلاسیک علاقه دارید، از شنیدن این داستان لذت خواهید برد.

مارک تواین را بیشتر بشناسیم:

او در سال 1835 و در ایالت میسوری آمریکا به دنیا آمد و در دوازده‌سالگی پدرش را از دست داد و به‌قصد تأمین هزینه زندگی، تحصیل را رها کرد. مارک تواین (Mark Twain) که نام اصلی‌اش «ساموئل لنگهورن کلمنز» بود، توسط ویلیام فاکنر به‌عنوان پدر ادبیات آمریکا نام گرفت. این نویسنده برجسته آثار زیادی منتشر کرد که همه آن‌ها به چند زبان ازجمله فارسی ترجمه شدند.

از مهم‌ترین آثار تواین می‌توان به «شاهزاده و گدا»، «ماجراهای تام سایر»، «جزیرهٔ گنج» و «ماجرای هاکلبری فین» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی بیگانه‌ای در دهکده می‌شنویم:

تسلط شیطان بر زمان و مکان اعجاب‌انگیز بود. زمان و مکان برای او وجود نداشت. آن‌ها را از مخترعات بشر می‌نامید و می‌گفت که اینها چیزهای مصنوعی است. ما بارها با او به دورترین نقطهٔ کرهٔ زمین می‌رفتیم و هفته‌ها و ماه‌ها می‌ماندیم. مع‌هذا هرگز غیبتمان بیش از جزئی از ثانیه به طول نمی‌انجامید. این موضوع از روی ساعت معلوم می‌شد.

یک روز مردم دهکدهٔ ما خیلی ناراحت بودند. چون‌که هیئت ضد جادوگری جرئت نمی‌کرد بر ضد ستاره‌شناس یا کشیش آدولف اقدام کند. این هیئت درواقع فقط زورش به فقرا و مردم بی‌کس‌وکار می‌رسید. این بود که کاسهٔ صبر مردم لبریز شد و خودشان به گرفتن جادوگران پرداختند و به تعقیب زن نجیب‌زاده‌ای پرداختند که معروف بود با فنون شیطانی بیماران را معالجه می‌کند. یعنی به‌جای آنکه طبق رسم و قاعده با خون گرفتن و عملیات دلاکی بیماران را علاج کند، آن‌ها را شستشو می‌داد و به آن‌ها غذا می‌خوراند. این زن درحالی‌که انبوه مردم ناسزاگویان و عربده‌کشان سر به دنبالش گذاشته بودند، می‌دوید و به خانه‌ها پناه می‌برد. اما درها به روی او بسته می‌شد...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
13 دقیقه
بخش یک
25 دقیقه
بخش دو
31 دقیقه
بخش سه
8 دقیقه
بخش چهار
37 دقیقه
بخش پنج
34 دقیقه
بخش شش
52 دقیقه
بخش هفت
55 دقیقه
بخش هشت
16 دقیقه
بخش نه
37 دقیقه
بخش ده
2 دقیقه
بخش یازده

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی بیگانه‌ای در دهکده
نویسنده
مترجمنجف دریابندری
گویندهحافظ کاظم زاده
ناشر چاپیانتشارات امیرکبیر
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۱۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
48000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی بیگانه‌ای در دهکده

Sanaz Nasiri
۱۴۰۱/۴/۱۱
بی نظیر بود این کتاب باید تو‌مدارس تدریس کنن، بخش‌های اول کتاب بسیار مایوس کننده بود ولی بعد تازه داستان دست ادم میاد چقدر راحت میشه راست راست دروغ گفت و ذهن افراد رو برای پذیرش دروغ اماده کرد و این هم سال و قوم نژاد، سلسله، پادشاهی، جمهوری چطور انسان با داشتن قوه تمیز اخلاقی که وجدانش کاملا همه بد مسائل رو، بین و خوب تقسیم میکنه چطور این همه سال راه رسالت و ارامش نیاموخته😕 نه خودش با منطقش، سیاستش، وجدانش، و کردارش خواسته همواره در بدبختی و ناملایمات بمونه که همواره اقلیتی پر سر و جاه طلب بر اکثریتی گوسفند صفت حکم میکنند و همواره اگر امار واقعی از هر جامعهای بگیرند اکثر مردم با روال جانعشون اختلاف نظر دارند فصل ۹ کتاب بی نظیر بود و صدای بسیار جالبی روی کتاب گذاشته شده بود 💚
کتایون فرهمند
۱۴۰۰/۱۱/۱۳
کتاب بسیار جالبی بود و نویسنده حداکثر نبوغش رو نشون داده. نمیدونم فیلمی ازش ساخته شده یا نه ولی اگه نشده استحقاقشو داره که بشه البته پایان بندی جالبی نداشت. نکات بسیار آموزنده‌ای از زبان شیطان گفته شد که جای فکر کردن بصورت عمیق داره. البته اینهمه ضد بشری بودن جملات زیاده روی محسوب میشه. بهرحال خلقت انسان به این صورت بوده و بهتره بجای قضاوت هر کس سعی کنه در حق دیگران بدی نکنه. عمر کوتاهه و بعضی اعمال آثار بد بلند مدتی دارن. در پایان باید بگم راوی ارزش این اثر رو دوچندان کرد طوریکه با اشتیاق دنبال کردم. موسیقی بجا هم تاثیر بسیار زیادی داشت و به اشتیاق دنبال کردن اضافه کرد. ممنون از عوامل انتشار و ضبط این اثر
رویا +
۱۴۰۱/۱۰/۲۵
جالب بود، مثال‌های ساده و ملموسی داشت که آدم را به فکر وا می‌دارد... واقعا چند درصد از زندگی آدم که ادعای ا‌شرف مخلوقات!!! بودن دارد با زندگی یک میمون تفاوت دارد؟! 8 میلیارد آدم چه برتری نسبت به میلیاردها مورچه دارن؟! وجه تمایز انسان از حیوان و فرشته چی هست؟!
منصور پاد
۱۴۰۱/۱۰/۷
کتاب خیلی عمیق و عریضی بود😊.... برای فهم بعضی از مفاهیم عمیقی که در ضمن داستان بیان میشود ساعت‌ها بحث و مباحثه لازم است... از به چالش کشیده شدن اصول اخلاقی که همگی قراردادی است تا مضحک بودن قوه مزاح انسان...
Maryam M
۱۴۰۰/۱۰/۲۰
کتاب رو خیلی دوست داشتم. روایت طبیعت پوچ و اسیر نفسانیات انسان بسیار تکان دهنده بود. اجرای راوی هم بی نقص بود. تنها ایراد میتونه موسیقی باشه که هرچند با سبک کتاب تناسب داشت ولی بسیار آزاردهنده ست.
نیما امیدفر
۱۴۰۰/۶/۱۳
زیباترین مسئله‌ای که در این داستان به شکلی جالب نمایش داده میشود، اثر پروانه‌ای است، درواقع نشان میدهد کوچیک‌ترین افعال ما چگونه ممکن است در سرنوشت و تقدیر ما تغییر ایجاد کند و تاثیر بسیار بزرگی داشته باشد.
عماد حجتی
۱۴۰۱/۱۲/۹
من اولین بار این کتاب رو در ۱۵ سالگی خواندم و بعد ازآن بارها و بارها آن را خواندم و لذت بردم. کتابی چند لایه است و سخنان زیادی برای گفتن دارد
نازنین ش
۱۴۰۰/۳/۱۷
واقعا عالی و پنج ستاره هم براش کم بود. هم داستان جذاب و قشنگی داشت و هم ترجمه عالی داشت و هم گویندگی عالی بود. داستانی پر مفهوم و در عین حال به روز دارد. ممنون
Maryam Rajabi
۱۴۰۱/۱۰/۱۷
به نظر تمام مخلوقات همچین رفتاری دارن، فقط انسان درگیری و زورگویی و سلاخی نداره گاهی حیوانات هم رفتارهای مشابه دارن.
محمدعلی احمدپور
۱۴۰۰/۱۰/۱۵
خیلی زیبا افکار و حالات درونی انسانها را به خواننده منتقل میکند. و از طوع و کوته نگری انسان پرده برداری میکند!!
Parham Ab
۱۴۰۰/۱۲/۴
کتاب زیبایی بود و با صدای خوب گوینده من رو به درون خودش کشید انگاری که من هم یکی از آن ۳ نفر بودم
Mahrokh Ghahari
۱۴۰۰/۳/۲۸
بسیار عالی من لینک رو برای دوستانم‌فرستادم
مارک تواین نویسنده‌ای ماندگار و به نام است
سحر غلامی
۱۴۰۰/۱۱/۱۳
آخر کتاب بی سرو ته بود. انتظار داشتم منسجم‌تر باشه. و پایانش قابل فهمتر باشه
چنور عباسیان
۱۴۰۰/۵/۳۱
فقط از آهنگاش خوشم نیومد ولی داستان جالبی بود خوشم اومد صدای راوی هم عالی بود
hamze ghadiri
۱۴۰۱/۹/۱۷
فقط برای علاقمندان نویسنده پیشنهاد میشود
مشاهده همه نظرات 24

راهنمای مطالعه کتاب صوتی بیگانه‌ای در دهکده

برای دریافت کتاب صوتی بیگانه‌ای در دهکده و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.