معرفی و دانلود PDF کتاب لویی پاستور و روش پاستوریزه

عکس جلد کتاب لویی پاستور و روش پاستوریزه
قیمت:
10000 تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب لویی پاستور و روش پاستوریزه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب لویی پاستور و روش پاستوریزه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب لویی پاستور و روش پاستوریزه

کتاب لویی پاستور و روش پاستوریزه نوشته جنیفر فندل، از مجموعه کتاب‌های تصویری مخترعان و کاشفان، به چگونگی کشف روش پاستوریزه و تلاش برای شناخت باکتری‌های مضر و کمک به سلامتی انسان‌ها به صورت کمیک استریپ می‌پردازد.

موضوع کتاب لویی پاستور و روش پاستوریزه چیست؟

جنیفر فندل (Jennifer Fandel) در این کتاب به معرفی لویی پاستور و کشف مهمش می‌پردازد. لویی پاستور در سال 1822 در فرانسه به دنیا آمد و در سال 1895 درگذشت. او هنگام مرگ از نظر مردم فرانسه یک قهرمان بود. دولت مراسن تدفین رسمی برای او برگزار کرد. این افتخار معمولاً به رئیس‌جمهور یا پادشاه کشور داده می‌شد. بسیاری از شهروندان در مراسم تدفین او در خیابان‌های پاریس شرکت کردند.

پاستور و همسرش ماری 5 فرزند داشتند، اما فقط دو فرزند آن‌ها توانستند دوران کودکی را طی کنند. دو نفر آن‌ها بر اثر حصبه که یک بیماری روده‌ای است جان خود را از دست دادند و یک بیمای ناشناخته هم فرزند دیگر آن‌ها را کشت. مرگ فرزندانشان باعث شد تا پاستور انگیزه بیشتری برای مطالعه بیماری‌ها و جلوگیری از مبتلا شدن به آن‌ها پیدا کند.

پاستوریزه کردن به کشتن باکتری‌هایی که در مواد لبنی ظاهر می‌شوند کمک می‌کند. بعضی از بیماری‌های کشنده که می‌توان از آن‌ها جلوگیری کرد عبارت است از: تب، حصبه، سل، تب اسکارلت و فلج اطفال. از زمانی که پاستور، پاستوریزه کردن را آزمایش کرد، دانشمندان روش‌های مختلفی را برای سالم نگه داشتن غذاها تجربه کردند.

تحقیق پاستور درباره میکروب‌ها او را از پاستوریزه کردن به سوی واکسن برای مبارزه با بیماری‌ها هدایت کرد. او واکسن هاری و سیاه‌زخم را ساخت.

کتاب لویی پاستور و روش پاستوریزه (Louis Pasteur and pasteurization) برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای کودکان و نوجوانان بسیار آموزنده و جذاب است.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: غذاهای خطرناک
فصل دوم: فرایند زیست
فصل سوم: حل مشکل فرآوری
فصل چهارم: پاستوریزه کردن برای سلامتی
مطالب بیشتر

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب لویی پاستور و روش پاستوریزه
نویسنده
مترجمکتایون محمدی
ناشر چاپیانتشارات عصر اندیشه
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات34
زبانفارسی
شابک978-600-5550-32-0
موضوع کتابکتاب‌های کمیک و رمان‌های مصور
قیمت نسخه الکترونیک
10000 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب لویی پاستور و روش پاستوریزه

صدرا جوادیان
۱۴۰۰/۵/۲۴
این کتاب رو دوست دارم و‌از این مجموعه این کتاب مورد علاقه‌ی منه بهتون پیشنهاد میدم که این کتاب رو تهیه کنین و بخونین
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب لویی پاستور و روش پاستوریزه

برای دریافت کتاب لویی پاستور و روش پاستوریزه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.