معرفی و دانلود کتاب همسر پنهانی

عکس جلد کتاب همسر پنهانی
قیمت:
48000 تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب همسر پنهانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب همسر پنهانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب همسر پنهانی

کتاب همسر پنهانی نوشته‌ی گیل پل، یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های USA Today در سال 2017 است. همسر پنهانی داستانی سرشار از عشق، فقدان و تلاش برای رسیدن به معشوق را بیان می‌کند که ماجرایی لذت‌بخش و فراموش نشدنی را برای خواننده به ارمغان می‌آورد.

کتاب همسر پنهانی (The Secret Wife) داستانی از دو زمان متفاوت را روایت کرده و به هم پیوند می‌زند که یکی از سال 1914 و در دورانی آغاز می‌شود که روسیه تزاری در کشمکش جنگ و آشوب و درآستانۀ سقوط قرار دارد و در این گیر و دار «تاتیانا»، دوشس بزرگ رومانوف، دلباخته‌ی افسر سواره نظام می‌شود. و از سوی دیگر ماجرایی را در سال 2016 نقل می‌کند که «کیتی فیشر» بعد از پی بردن به خیانت همسرش به کلبه‌ای که از پدر جدش به او به ارث رسیده پناه می‌برد تا افکارش را مرتب و آرام کند، اما به طور اتفاقی گردن‌آویزی را می‌یابد که او را به سوی رمزگشایی از رازی فراموش شده و خانوادگی هدایت می‌نماید.

روشن است که گیل پُل (Gill Paul) براى این داستان جذاب، پژوهش‌هایى انجام داده که هوشمندانه تخیل را با حقیقت داستانى درآمیخته است. خاندان همیشه در خفاى رومانوف که در نهایت، نابود شد، همیشه جذاب بوده‌اند، به‌ ویژه چهار دوشس بزرگِ این خاندان. سیر حوادث قدیمى‌تر این داستان ضمن داشتن روایتى دوگانه، عشق پنهان یکى از دختران خاندان رمانوف را تعریف مى‌کند. تراژیک، تأثیرگذار و موثق.

در بخشی از کتاب همسر پنهانی می‌خوانیم:

نامه‌ات را خواندم و به آن فکر کردم، اما مجبورم بگویم آخرین چیزى که مى‌خواهم در دنیا انجام دهم، این است که در یک اتاق مشاوره دلگیر با مشاورى زبان‌باز بنشینم که به ما بگوید مشکل رابطه‌مان چیست! وقتى با من ازدواج کردى مى‌دانستى که من به‌طور ذاتى گرایش دارم که از مواجهات عاطفى دورى کنم؛ این بخشى از کسى است که من هستم و قرار نیست تغییر کنم.

به‌ هر حال، چطور این مشکل از جانب من بوده است؟ تو کسى هستى که این خطاى زناشویى را مرتکب شدى و قلمت را در دوات زن دیگرى زدى. دوست داشتم این بحث را به رُخت بکشم و پیش از هر چیز، بپرسم آیا ازدواجِ آزادى مى‌خواهى؟ اگر نه، چطور مى‌توانى متقاعدم کنى که هرگز دوباره این کار را نمى‌کنى، با کارن بیلیس یا با هر زن دیگرى؟ اگر باز هم ارتقاء در شغل دیگرى را از دست بدهى، چه؟ اگر حتى اخراج شوى، چطور؟ من نمى‌دانم چطور، اما شاید بهانه‌اى در جلسات درمانى‌ات تراشیده‌اى.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب همسر پنهانی
نویسنده
مترجمشیدا رضایی
ناشر چاپیانتشارات جامی
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات496
زبانفارسی
شابک978-600-7436-96-7
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
48000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب همسر پنهانی

فرزانه 🌼🌼
۱۳۹۷/۱۱/۳۰
سرگذشت مرموز خانواده رومانوف، همیشه مجهول و ناگفته باقی ماند. گیل پل نویسنده داستان از این ایده استفاده می‌کند و با ترکیب کردن واقعیتِ تاریخی و یک داستان زاده ذهن خود، یک رمان تاریخی، همچین مرموز و عاشقانه می‌آفریند. داستان دو زمان متفاوت را روایت می‌کند و آن‌ها را به هم پیوند می‌دهد. اولین داستان در سال ۱۹۱۴ رخ میدهد، دورانی که روسیه تزاری در آستانه سقوط قرار می‌گیرد. در این هنگام دختر دوم رومانوف‌ها "تاتیانا" و یک افسر سواره نظام روسیه دلباخته یکدیگر می‌شوند. عشقی بسیار زیبا و جاودانه. دومین داستان ۱۰۲ سال بعد را روایت می‌کند. سال ۲۰۱۶. هنگامی که "کیتی فیشر" به خیانت همسرش پی میبرد و برای مرتب کردن افکار خود، راهی کلبه‌ای میشود که از پدر جدش به او ارث رسیده. اما به‌طور اتفاقی گردنبندی را پیدا می‌کند که باعث کشف یک راز بزرگ خانوادگی و تاریخی می‌شود. داستان، بسیار دوست داشتنی و زیبا بود. از لحظه لحظه خواندنش لذت بردم. داستانی که هم عشقانه است هم تاریخی و مرموز.
parnian s
۱۳۹۷/۱۱/۳۰
یکی از قشنگترین وهیجان انگیزترین رمانهایی بود که تا بحال خواندم. عااالیییی بود. داستانی جذاب و گیرا که احساساتی نظیر عشق، نفرت، درماندگی، وفاداری و... را به زیبایی به تصویر کشیده بود با جزئیاتی خوب و دقیق.... واقعا لذت بردم و خواندنش را پیشنهاد میکنم. ایهامی در نام کتاب است که درهر دوره از زندگی به شخصیتها خوبی نمایان میشود. مطمئنا از رمانهای لذتبخش و فراموش نشدنی خواهد بود.... . . واما داستان: ترکیبی از تخیل و حقیقت است، داستانی از سرگذشت تلخ و نامعلوم خانواده‌ی رومانفها که برای همیشه سربه مهر ماند!! نویسنده با بیان جزئیات تاریخی خوب ودقیق از جنگ جهانی، انقلاب روسیه و خاندان سلطنتی رومانف، داستان عاشقانه‌ی "تاتیانا" دختر دوم این خانواده با یک افسر نظامی به نام " دمیتری" را درقالب داستانی پر کشش و هیجان انگیز روایت میکند. داستان در دو تاریخ گذشته و حال تعریف میشود که هم زمان با حل معماها به یک سو و درنهایت بهم گره میخورد. داستان دیگر روایت زندگی زنی در سال ۲۰۱۶ است که به دلیل مشکلات عاطفی با همسرش برای مدتی در کلبه پدر جدش ساکن میشود وبطور اتفاقی گردن آویزی را پیدا میکند که اورا بسمت تحقیق وکشف اسرار خانوادگی‌اش میکشاند.... . .
محمد توکلی
۱۳۹۹/۱۰/۵
کلمات به هم چسبیده زیادی داشت که البته ایرادی به نویسنده یا مترجم نیست.
احساس میکنم تعداد داستانهایی که در دو دوره مختلف روایت میشه داره زیاد میشه، انگار تبدیل به یه جور سبک نویسندگی شده.
از طرفی هم تعداد رمانهایی که یه مرد به زنش خیانت میکنه و نویسنده سعی میکنه با یه توجیهی دوباره آخر داستان و
اونارو به هم برسونه زیاد شده.
در آخر هم به نظرم اگه ماهیت هیجان انگیز خود عشق، اونم از نوع پنهانیش نبود، نویسنده با نثرش نتونسته بود هیجانی به داستان اضافه کنه. البته که خیلی زحمت کشیده بود مطالعات و تحقیقات زیادی برای نوشتن این رمان انجام داده بود.
سرگرم کننده بود.
لیلی مقدم
۱۴۰۱/۸/۱۴
نگارش کتاب و بخش‌های واقعی خیلی جذاب بودن بخش‌هایی که نویسنده با تخیل خودش نوشته میتونست جذابتر و بهتر باشه. در این رمان دو بار خیانت اتفاق افتاد و در هردو ماجرا نویسنده طوری بازگویی کرد که طرف مقابلی که خیانت دیده مقصر بوده و یه جاهایی یادم میرفت که نویسنده یک زنه! و جالبتر اینکه اونی که خیانت هم دیده معذرت خواهی کرد!
و شخصیت اصلی داستان اصلا آدم اسطوره‌ای نبود کسی که نه خواهر و مادر و نه همسر و فرزندانش براش اهمیت نداشتن چطور میتونست عاشق باشه اونم به این شدت!
فقط اتفاقاتی که برای خانواده رومانوف اتفاق افتاد جذاب و تاثیر گذار بود
Hestia ***
۱۴۰۰/۱۲/۲۸
چقدر کتاب دلنشین و البته متاثر کننده‌ای بود.
نویسنده با تلفیقی از واقعیت تاریخی خاندان رومانف و تخیلات قوی خودش یه شاهکار آفریده.
مطمئنم از مطالعه‌ی کتاب لذت میبرین. هیجان و معما و عاشقانه‌ای لطیف و پاک رو یک جا با هم داره.
گیل پل، معنای عشق و وفاداری رو به زیبایی ترسیم کرده. ترجمه‌ی روان و و
عالی خانم رضایی هم این زیبایی رو دوچندان کرده.
حتی یک لحظه هم از خوندن کتاب خسته نشدم برام سراسر جذابیت و زیبایی بود.
فاطمه یوسفی
۱۳۹۷/۵/۱۸
داستان جذاب و گیرایی بود... با وجود اینکه موضوع داستان در زمان جنگ جهانی اتفاق میفته اما باعث نشده خسته کننده باشه... من که نتونستم تو خوندنش وقفه بندازم...
ضمنا به اطلاعات تاریخی م هم افزوده شد... پایان تلخ رومانف‌ها واقعا غم انگیز بود
Mosayeb Padash
۱۳۹۷/۹/۱۵
بئ نهایت از خط ب خط این کتاب لذت برم یه شاهکاره این کتاب واقعا ستودنئ وبا ارزش عشقئ مثال زدنئ در شرایط هائ متفاوت جنگ اسارت فقر واقعا خواندن این کتاب لذت بخش پر از هیجان و درعین حال شورانگیز ترجمه روان و ساده که به راحتئ قابل درک و لمس و میتونئ خودت با کل اشخاص داستان همراه ببینئ
محمد سام
۱۳۹۷/۸/۱۰
رمانی که در طول مطتلعه آن بر بال خیال انگیزش به زمان‌های حال و گذشته با مهارت به پرواز در می‌اید. صدای گریه و زاری رومانوف‌ها در زیر زمین و بوی و...
متن اصلی آن را نمیدانم و اما ترجمه فارسی آن به غایت زیبا و عالی بود می‌توان برای معنای عشق
این کتاب را پیشنهاد کرد. ممنونم
melika ahmadi
۱۳۹۷/۴/۱۸
واقعا کتاب جذاب و دوست داشتنی بود و همون طو که در نقد هاش اومده نویسنده به طور خیال انگیزی واقعیت رو به خیال پیوند زده.. طوری که مرز باریکی بین این دو در کتابه و یه جاهایی واقعا تشخیصش سخت میشه.. اما بی‌اندازه دلم میخواد باور کنم این داستان رو و واقعی بودنش رو‌..
ملیحه غیور
۱۳۹۷/۱۱/۲۶
کتاب خیلی خوبی بود من تا جایی که میتونستم بی‌وقفه میخوندم. زیباترین چیزی که خوشحالم میکرد این بود که خیانت در زندگی مشترک رو کاری نفرت انگیز در همه دوره‌ها معرفی میکرد. در کل از زیبایی عشق انسانهایی در یک سده پیش لذت بردم.
علی عسکری
۱۳۹۷/۳/۱۲
سلام خدمت همه دوستان و دوستداران کتاب کتابی که پیش رو دارید به جرات کتابی تاثیرگذار و دارای زبان شیوا و ترجمه‌ای در خور متن اصلی است توصیه من به علاقمندان رمان و ادبیات ملل این است حتما مطالعه فرمایید
مریم طالبی
۱۳۹۷/۲/۲۰
رمان جذاب و شگفت انگیزی است. بخش‌هایی که واقعیت داره خیلی گیراتر و مسحور کننده است. و در عین حال ترکیب واقعیت و تخیل خیلی جالب هست. از لحاظ تایپ و غلط گیری کتاب احتیاج به بازبینی دارد. ممنون از نویسنده و مترجم خوب کتاب
آسمان کاروان
۱۴۰۰/۲/۳۱
عالی عالی عالی یکی از بهترین کتابهای عمرم خوندم وقتی به آخر داستان نزدیک میشدم فکر کردم همه‌ی ماجرا رو میدونم ولی اشتباه میکردم وباز خواننده رو سوپرایز میکرد توصیه میکنم حتما بخونید، در ضمن بخش‌های تاریخیش واقعی هستند و براساس پژوهش نویسنده نوشته شده
مریم رجبیان
۱۳۹۷/۱/۲۶
سلام و خسته نباشید. واقعا از خوندنش لذت بردم. ترجمه کتاب عالی بود. لطفا کتابهای الیسون ویر رو هم با قیمت مناسب بذارین مثل خائن بی‌گناه و لیدی الیزابت و بقیه کتابهاش.‌ی دنیا ممنون
mahroo farzaneh
۱۴۰۰/۳/۱۹
من هنگام انتخاب کتاب به نظرات دیگران هم توجه میکنم وبه نظرم ثبت دیدگاه خیلی مهمه کتاب همسر پنهانی، کتاب تاریخی وعاشقانه هستش و هر فصلی از کتاب پرده از رازی برمیداره خواندن این کتاب رو به همه توصیه میکنم ممنونم از کتابراه
مشاهده همه نظرات 120

راهنمای مطالعه کتاب همسر پنهانی

برای دریافت کتاب همسر پنهانی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.