معرفی و دانلود کتاب صوتی تاملات

عکس جلد کتاب صوتی تاملات
قیمت:
58000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تاملات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تاملات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی تاملات

کتاب صوتی تاملات به قلم مارکوس اورلیوس، شما را به خودشناسی دعوت کرده و مضامینی چون محدودیت‌های حیات آدمی، کردار درست در راه زندگی و معرفت به نفس را شرح می‌دهد.

مارکوس اورلیوس (Marcus Aurelius) یکی از پادشاهان خوش‌نام تاریخ و فرمانروای حکومت روم بود. شیفتگی او به فلسفه تا حدی بود که علاقه داشت حکومت و مقام را رها کرده و روزی فیلسوف شود. او در کتاب تاملات (Meditations) از منظری خودکاوانه مسائل بنیادین حیات آدمی و اندیشه‌های خود را شرح داده است.

او اندیشه‌ها و تفکراتش را در قالب جملاتی بین سال‌های 161 تا 180 میلادی به عنوان راهنما برای بهبود زندگی بشر به رشته تحریر درآورده است. نکته قابل توجه اینکه اورلیوس این سال‌ها را در جنگ به سر می‌برد و قسمت‌های زیادی از کتابش را شب‌ها و در چادر می‌نوشت. روز‌ها در برابر دشمنانش می‌جنگید اما شب‌ها در نوشته‌هایش با آن‌ها همدردی می‌کرد.

این کتاب 12 فصل دارد و قسمت‌های مختلف زندگی اورلیوس را مورد بررسی قرار می‌دهد. مارکوس هیچ فصلی از کتاب را برای کسی ننوشته و تنها خودش را مخاطب قرار داده است. او با لحنی بسیار صریح و ساده و بر اساس اندیشه‌های رواقی‌اش این کتاب را به رشته تحریر درآورده است.

اندیشه‌ اورلیوس را می‌توان به روشنی در کتابش دید. به گونه‌ای که در تمام کتاب خود را همچون دیگر مردم پنداشته و سخنی از ملک و پادشاهی در میان نیست.

درون‌مایه کتاب تأملات بر پایه‌ی قضاوت هرکس بر رفتار خود و از آن مهم‌تر در نظر گرفتن خود به عنوان جزئی از عالم و جهان است. به عبارت دیگر هر فردی باید رفتار خود را بررسی کرده و مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد. اورلیوس معتقد بود آدمی فقط در صورتی به مرتبه‌ای والا دست می‌یابد که مطابق با قوانین طبیعت زندگی کند و هرگز بنده‌ی هوا و هوس خویش نشود.

در قسمت‌هایی از کتاب صوتی تأملات می‌شنویم:

«من ترکیبی هستم از کمی جسم، کمی روح و عقلی حاکم بر کل (کتاب‌ها را فراموش کن؛ دیگر به آن‌ها میلی نداشته باش؛ آن‌ها بخشی از امکانات و توانایی‌هایت نیستند). همچون کسی‌که در حال احتضار باشد، جسمت را هیچ انگار- جسمی شامل خون لزج، استخوان‌ها، شبکه عروق و اعصاب و شرایین. همچنین روح را؛ روح چیست؟ کمی باد، و نه بادی یکسان، بلکه بادی که با هر دم و بازدم تجدید می‌شود. ولی بر عقل تمرکز کن، عقلی که باید ارباب و فرمانروا باشد. اکنون که موهایت سفید شده، مگذار عقل همچنان برده باشد و سائقه‌های خودخواهانه او ره همچون عروسک خیمه شب بازی به این سو و آن سو کشانند، دیگر از تقدیر و سرنوشت ناراحت مشو، نه از امروز شکایت کن و نه در عزای فردا باش.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
21 دقیقه
کتاب اول
18 دقیقه
کتاب دوم
21 دقیقه
کتاب سوم
36 دقیقه
کتاب چهارم
35 دقیقه
کتاب پنجم
36 دقیقه
کتاب ششم
36 دقیقه
کتاب هفتم
35 دقیقه
کتاب هشتم
30 دقیقه
کتاب نهم
32 دقیقه
کتاب دهم
28 دقیقه
کتاب یازدهم
26 دقیقه
کتاب دوازدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی تاملات
نویسنده
مترجمعرفان ثابتی
گویندهحافظ کاظم زاده
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۵۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه صوتی
58000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی تاملات

محمدرضا فهیمی
۱۴۰۱/۵/۱۱
سلام
حتما فیلم گلادیاتور رادیدین مارکوس اورلیوس همان پادشاه پیری هست که توسط پسرش به قتل می‌رسد در مورد کتاب که فلسفی هست ودر 12 بخش مطرح شده علارغم پادشاه بودن نویسنده خیلی فروتن، دانشمند هست بارها در کتاب از کوتاهی عمر سخن گفته و یاد این گفته استیو جابز می‌افتم که اگه فکر می‌کردی امروز روز اخر و
زندگیت هست حتما کارها رابهتر انجام میدادی، سخنان نکات فلسفی مطرح شده برای اینکهراهنمایی برای زندگی باشد مارکوس جزئ پیروان رواقیون بود، رواقیون مکتب یونانی بود که بعد از اسکندر بوجود امد و در روم گسترش یافت و بعد‌ها توسط مسیحیت حذف شد اصول این مکتب مثل فلسفه چینی تائوئیسم هست مبنی برزندگی ساده و بروفق طبیعت و عقیده برقضا و قدر، گرچه مارکوس لفظ خدایان رابکار می‌برد ولی گویا خدایان رومی همان دستوراتی را گفته‌اند که بعد هاپیامبران سامی مثل عیسی و محمد (ص) در مکتبشان به ان اشاره کرده‌اند. برای انتقاد باید بگم یاباید کتاب صوتی راچندین بارگوش داد یا باید نسخه کتبی را تهیهکرد بهر حال گوینده بخوبی حرف می‌زند اما خوب کتاب فهمی عمیق تر می‌خواهد و اینکه کاش مارکوس برای نکاتش کمی داستان تعریف می‌کرد تا بیشتر قابل فهم می‌بود.
مصطفی عزیزی
۱۴۰۲/۱/۲۳
واقعا عجیبه برام. این کتاب از مارکوس اورلیوس؟؟ مگه هست؟؟ خیلی خوب بود این اثر. واقعا، در هر دقیقه‌ای که گوش دادم تو خلسه‌ای عمیق فرو رفتم که این انسان که سالیان سال قبل از من زندگی می‌کرده آیا این تفکراتش بوده؟ آخه اینقدر عمیق و درست؟؟ الان که دارم تو این قرن زندگی می‌کنم و هنوز هم می‌تونم گفتارشو حس کنم به درستی. فوق العاده بود این کتاب صوتی و در صدد هستم که کتاب نوشتاری هم تهیه کنم چون باید دوباره مطالعه شه چون مطالب و مفاهیمی داره که زندگی رو تغییر می‌ده. کتاب به خوبی و ساده داره فلسفه‌ی زندگی رو تشریح می‌کنه نه حاشیه داره نه اضافه گویی... همینه که موندم واقعا خودش نوشته بوده؟ تو اون زمان؟ هر چی که هست عااااالی بود. منو به فکر فرو برده و کاملا تحت تاثیر قرار گرفتم به نسبت کتاب‌های فلسفی دیگری که خوانده بودم این یک چیز دیگه داشت. خاص بود. مترجم کتاب خیلی خوب برگردان انجام داده‌اند و خوانش هم دلنشین و حرفه‌ای انجام شده. سپاس از تیم خوب کتابراه واقعا
Hamid Mahdian
۱۳۹۸/۱۱/۱۵
خیلی عجیبه که این سخنان به سالهای خیلی زیادی قبل برمیگرده... کاملا به درد تمام انسانهای زمین در هر دوره زمانی میخوره.... کتاب شامل 12 کتاب هست که 12 فصل میشه و هر کتاب تعداد زیادی سخن داره که شماره‌گذاری شده و با صدای خوب و شمرده گوینده کاملا قابل فهم هستن و میتونه جنبه آمورشی و یا جنبه انگیزشی و و داشته باشه خب اینم بد نیست. جملات باهم متفاوت هستن هرکدام به نوع، میتونه جای خاصی از زندگی کاربردی بشه. بیشتر حالت مفهومی داره عمده جملات و روی این حساب، درک و فهم هر فردی میتونه برداشتی متناسب با زمان فعلی زندگی همون فرد رو براش داشته باشه.
Sokoote talkh
۱۴۰۱/۱۲/۱۴
کتابی در حد کودک و نوجوان. البته با حذف یا تصحیح تناقضات و اطلاعات غلطی که در آن وجود دارد. افسوس در این مجال نمیگنجد که بخواهم تک تک تناقض گویی‌های جناب اورلیوس را بشمارم. اولین تناقض، عنوان کتاب با مطالب آن است که بدور از هر گونه تامل و تعمقی و فقط با برداشت‌هایی سحطی و بدون ارائه مستندات نگاشته شده است. و این آغاز تناقض دوم است که می‌گوید انسان فقط باید پیرو عقل باشد اما دیدگاه‌های خودش در مورد خدا، روح، ابدیت و... کاملا بر اساس هیجان و احساسات است. و...
شیوا عبدالهی اقدم
۱۴۰۲/۷/۲۰
از سالها قبل اسم این کتاب رو در سخنرانی استاد الهی قمشه‌ای شنیده بودم و همیشه آرزوشو داشتم این کتاب رو پیدا کنم. واقعا کتابی لازم برای زندگی هست. ای کاش بیست سال قبل این کتاب رو میخوندم و از نکات‌اش در زندگی‌ام اجرا میکردم. نگاهی نو و عاقلانه و عمیق به آدم میده و بنظرم لازمه جوونا بخوننش. در سن جوانی صاحب چنین افکار ارزشمندی بودن و به ویژه فروتنی و پادشاهی بسیار زبباست.
Ehssan Hosseini Koupaie
۱۴۰۱/۱/۱۰
حقیقتا عجیب است که انسان‌هایی قرنها دور از ما می‌زیسته‌اند و اینچنین حکیم و متفکر بوده‌اند. از جمله کتابهایی است که باید به آرامی و تامل و بارها و بارها خوانده شود. این کتاب جز دسته‌ی کتاب‌هایی است که باید مورد عمل هن قرار گیرد و سعی شود حکمتهای آن در جان آدمی بنشیند.
Hossein haghighat
۱۳۹۸/۱۱/۳
درود بی‌کران بسیار دقیق و ظریف کردار نیک و پندار نیک و گفتار نیک را با عرفان و رهایی معنوی در موازات هم بیان کرده که می‌توان این اصول اخلاقی رو در جهت رشد معنوی و بیداری روحانی در زندگی روزمره بکار برد. اصول اخلاقی بسیار ساده اما عمیق و کاربردی. عالی عالی.
Zahra Kiani
۱۳۹۸/۶/۲۱
با فلسفه، درد کمتری برای تحمل زندگی می‌کشید. زیرا واقعیت‌های جهانی که در آن زندگی میکنیم را بهتر درک خواهید کرد. این کتاب فوق العاده است.
فرهاد قاسمی
۱۴۰۰/۱۲/۸
بنام خداوند جان و خرد.
سلام و درود.
به لطف کتابراه با این کتاب صوتی خوب آشنا شدم و نسخه‌ی چاپی‌اش را لازم به سفارش دیدم و سفارش دادم تا با تأمل بیش از پیش به تأملات این متفکر بزرگ بپردازم.
به شما دوستان عزیز هم سفارش به تأمل در تأملات می‌نمایم.
سپاس.
سینا خدابخشیان
۱۳۹۹/۵/۲۲
کتابهای فلسفه زیادی خوندم که همشون فقط یک سری قوانین رومطرح میکردن اما این کتاب تنهاکتابی بودکه فلسفه روبصورت کاملاکاربردی واردزندگی انسان میکنه شبیه کتاب کشکول شیخ بهاییه اما زیباتروکاربردی ترومثل شیخ اصلاحاشیه نرفته
مهدی هاشمیان
۱۴۰۱/۱۲/۳
باید این کتاب را قبل از مرگ خواند. من پیرو کتاب (انسان موجودی یک روزه) نوشته یالوم اقدام به مطالعه این کتاب کردم. گذشته از اسامی و وقایع تاریخی هم عصر اورلیوس نگاه ایشان به زندگی و مرگ می‌تواند راه گشای آدمی در عصر حاضر باشد.
Alireza Norouzi
۱۳۹۹/۳/۱۲
درود بر روان مارکوس اورلیوس. این کتاب از شاهکارهای بشری‌ست. حتما بخوانید و بیاندیشید و لذت ببرید. درود بر جناب کاظم‌زاده بخاطر خوانش زیبا و تاثیرگذار. سپاس از "نوین‌کتاب‌گویا". سپاس از "کتابراه" عزیز.
على صم
۱۳۹۹/۲/۵
بسیار عالى اى کاش بچه‌ها بجاى بازیهاى بى نتیجه اینترنتى به این کتابهاى صوتى خو میگرفتند که در اینده بسیار بکارشان میامد از گوینده عزیز لیتعایش سپاسگذارم
نارون هاشمی
۱۳۹۹/۷/۱
دکتر الهی قمشه‌ای معرفی‌کرده بودن، گوش دادم و لذت بردم
ازین کتاباییه ک هرروز باید چند دقیقه ازشُ گوش داد
خیلی دوسش داشتم
یک دنیا ممنون از‌کتابراه
Hamedreza Gadery
۱۳۹۹/۲/۱۷
خیلی عالی از معدود کتابهای صوتی بود که متن کتاب با صدای گوینده همخوانی دارد. امیدوارم این مسله در بقیه کتابهای که می‌خواهید صوتی کنید رعایت کنید
مشاهده همه نظرات 87

راهنمای مطالعه کتاب صوتی تاملات

برای دریافت کتاب صوتی تاملات و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.