معرفی و دانلود کتاب صوتی تاملات

عکس جلد کتاب صوتی تاملات
قیمت:
۴۴۰۰۰ تومان - 8.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تاملات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تاملات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی تاملات

کتاب صوتی تاملات به قلم مارکوس اورلیوس، شما را به خودشناسی دعوت کرده و مضامینی چون محدودیت‌های حیات آدمی، کردار درست در راه زندگی و معرفت به نفس را شرح می‌دهد.

مارکوس اورلیوس (Marcus Aurelius) یکی از پادشاهان خوش‌نام تاریخ و فرمانروای حکومت روم بود. شیفتگی او به فلسفه تا حدی بود که علاقه داشت حکومت و مقام را رها کرده و روزی فیلسوف شود. او در کتاب تاملات (Meditations) از منظری خودکاوانه مسائل بنیادین حیات آدمی و اندیشه‌های خود را شرح داده است.

او اندیشه‌ها و تفکراتش را در قالب جملاتی بین سال‌های 161 تا 180 میلادی به عنوان راهنما برای بهبود زندگی بشر به رشته تحریر درآورده است. نکته قابل توجه اینکه اورلیوس این سال‌ها را در جنگ به سر می‌برد و قسمت‌های زیادی از کتابش را شب‌ها و در چادر می‌نوشت. روز‌ها در برابر دشمنانش می‌جنگید اما شب‌ها در نوشته‌هایش با آن‌ها همدردی می‌کرد.

این کتاب 12 فصل دارد و قسمت‌های مختلف زندگی اورلیوس را مورد بررسی قرار می‌دهد. مارکوس هیچ فصلی از کتاب را برای کسی ننوشته و تنها خودش را مخاطب قرار داده است. او با لحنی بسیار صریح و ساده و بر اساس اندیشه‌های رواقی‌اش این کتاب را به رشته تحریر درآورده است.

اندیشه‌ اورلیوس را می‌توان به روشنی در کتابش دید. به گونه‌ای که در تمام کتاب خود را همچون دیگر مردم پنداشته و سخنی از ملک و پادشاهی در میان نیست.

درون‌مایه کتاب تأملات بر پایه‌ی قضاوت هرکس بر رفتار خود و از آن مهم‌تر در نظر گرفتن خود به عنوان جزئی از عالم و جهان است. به عبارت دیگر هر فردی باید رفتار خود را بررسی کرده و مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد. اورلیوس معتقد بود آدمی فقط در صورتی به مرتبه‌ای والا دست می‌یابد که مطابق با قوانین طبیعت زندگی کند و هرگز بنده‌ی هوا و هوس خویش نشود.

در قسمت‌هایی از کتاب صوتی تأملات می‌شنویم:

«من ترکیبی هستم از کمی جسم، کمی روح و عقلی حاکم بر کل (کتاب‌ها را فراموش کن؛ دیگر به آن‌ها میلی نداشته باش؛ آن‌ها بخشی از امکانات و توانایی‌هایت نیستند). همچون کسی‌که در حال احتضار باشد، جسمت را هیچ انگار- جسمی شامل خون لزج، استخوان‌ها، شبکه عروق و اعصاب و شرایین. همچنین روح را؛ روح چیست؟ کمی باد، و نه بادی یکسان، بلکه بادی که با هر دم و بازدم تجدید می‌شود. ولی بر عقل تمرکز کن، عقلی که باید ارباب و فرمانروا باشد. اکنون که موهایت سفید شده، مگذار عقل همچنان برده باشد و سائقه‌های خودخواهانه او ره همچون عروسک خیمه شب بازی به این سو و آن سو کشانند، دیگر از تقدیر و سرنوشت ناراحت مشو، نه از امروز شکایت کن و نه در عزای فردا باش.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۱ دقیقه
کتاب اول
۱۸ دقیقه
کتاب دوم
۲۱ دقیقه
کتاب سوم
۳۶ دقیقه
کتاب چهارم
۳۵ دقیقه
کتاب پنجم
۳۶ دقیقه
کتاب ششم
۳۶ دقیقه
کتاب هفتم
۳۵ دقیقه
کتاب هشتم
۳۰ دقیقه
کتاب نهم
۳۲ دقیقه
کتاب دهم
۲۸ دقیقه
کتاب یازدهم
۲۶ دقیقه
کتاب دوازدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی تاملات
نویسنده
مترجمعرفان ثابتی
گویندهحافظ کاظم زاده
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۵۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه صوتی
۴۴۰۰۰ ت - 8.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی تاملات

Hamid Mahdian
۱۳۹۸/۱۱/۱۵
خیلی عجیبه که این سخنان به سالهای خیلی زیادی قبل برمیگرده... کاملا به درد تمام انسانهای زمین در هر دوره زمانی میخوره.... کتاب شامل 12 کتاب هست که 12 فصل میشه و هر کتاب تعداد زیادی سخن داره که شماره‌گذاری شده و با صدای خوب و شمرده گوینده کاملا قابل فهم هستن و میتونه جنبه آمورشی و یا جنبه انگیزشی و و داشته باشه خب اینم بد نیست. جملات باهم متفاوت هستن هرکدام به نوع، میتونه جای خاصی از زندگی کاربردی بشه. بیشتر حالت مفهومی داره عمده جملات و روی این حساب، درک و فهم هر فردی میتونه برداشتی متناسب با زمان فعلی زندگی همون فرد رو براش داشته باشه.
Hossein haghighat
۱۳۹۸/۱۱/۳
درود بی‌کران بسیار دقیق و ظریف کردار نیک و پندار نیک و گفتار نیک را با عرفان و رهایی معنوی در موازات هم بیان کرده که می‌توان این اصول اخلاقی رو در جهت رشد معنوی و بیداری روحانی در زندگی روزمره بکار برد. اصول اخلاقی بسیار ساده اما عمیق و کاربردی. عالی عالی.
Ehssan Hosseini Koupaie
۱۴۰۱/۱/۱۰
حقیقتا عجیب است که انسان‌هایی قرنها دور از ما می‌زیسته‌اند و اینچنین حکیم و متفکر بوده‌اند. از جمله کتابهایی است که باید به آرامی و تامل و بارها و بارها خوانده شود. این کتاب جز دسته‌ی کتاب‌هایی است که باید مورد عمل هن قرار گیرد و سعی شود حکمتهای آن در جان آدمی بنشیند.
فرهاد قاسمی
۱۴۰۰/۱۲/۸
بنام خداوند جان و خرد.
سلام و درود.
به لطف کتابراه با این کتاب صوتی خوب آشنا شدم و نسخه‌ی چاپی‌اش را لازم به سفارش دیدم و سفارش دادم تا با تأمل بیش از پیش به تأملات این متفکر بزرگ بپردازم.
به شما دوستان عزیز هم سفارش به تأمل در تأملات می‌نمایم.
سپاس.
Zahra Kiani
۱۳۹۸/۶/۲۱
با فلسفه، درد کمتری برای تحمل زندگی می‌کشید. زیرا واقعیت‌های جهانی که در آن زندگی میکنیم را بهتر درک خواهید کرد. این کتاب فوق العاده است.
سینا خدابخشیان
۱۳۹۹/۵/۲۲
کتابهای فلسفه زیادی خوندم که همشون فقط یک سری قوانین رومطرح میکردن اما این کتاب تنهاکتابی بودکه فلسفه روبصورت کاملاکاربردی واردزندگی انسان میکنه شبیه کتاب کشکول شیخ بهاییه اما زیباتروکاربردی ترومثل شیخ اصلاحاشیه نرفته
Alireza Norouzi
۱۳۹۹/۳/۱۲
درود بر روان مارکوس اورلیوس. این کتاب از شاهکارهای بشری‌ست. حتما بخوانید و بیاندیشید و لذت ببرید. درود بر جناب کاظم‌زاده بخاطر خوانش زیبا و تاثیرگذار. سپاس از "نوین‌کتاب‌گویا". سپاس از "کتابراه" عزیز.
Hamedreza Gadery
۱۳۹۹/۲/۱۷
خیلی عالی از معدود کتابهای صوتی بود که متن کتاب با صدای گوینده همخوانی دارد. امیدوارم این مسله در بقیه کتابهای که می‌خواهید صوتی کنید رعایت کنید
على صم
۱۳۹۹/۲/۵
بسیار عالى اى کاش بچه‌ها بجاى بازیهاى بى نتیجه اینترنتى به این کتابهاى صوتى خو میگرفتند که در اینده بسیار بکارشان میامد از گوینده عزیز لیتعایش سپاسگذارم
نارون هاشمی
۱۳۹۹/۷/۱
دکتر الهی قمشه‌ای معرفی‌کرده بودن، گوش دادم و لذت بردم
ازین کتاباییه ک هرروز باید چند دقیقه ازشُ گوش داد
خیلی دوسش داشتم
یک دنیا ممنون از‌کتابراه
Ahmad Bazleh Bazleh
۱۴۰۰/۲/۹
این کتاب شاهکاریست برای پیدا کردن ارامش و پیدا کردن فلسفه زندگی
ضبط و روخوانی کتاب هم عالیست
متشکر از همه دوستانی که در تهیه این کتاب همکاری کرده‌اند.
سید حامد حیدری
۱۳۹۹/۹/۲۴
بسیار زیبا و کاربردی. کاش بتونیم فارغ از تعصب‌های بی معنی و خرافاتی که بسیار زیاد هم داریم، در زندگیمون به کار ببریم.
درود بیکران بر شما 🌹
محمد گندم کار
۱۴۰۰/۶/۱۰
یکی از بزرگترین شخصیت‌های تاریخ به عقیده من.... کتابی عالی.... به مثابه اینکه پادشاهی بزرگ در حال توصیه به شماست... چه چیزی از این عظیم تر
محمد داوطلب
۱۴۰۰/۳/۳
فهم و طرح این مطالب در آن دوره تاریخی بسیار درخشان بوده و بسیاری از مطالب ارائه شده در دنیای امروز نیز قابل استفاده است.
رضا استرکی
۱۳۹۹/۴/۱۰
همه ما باید این تاملات، دستورات، نصیحتها را با خطی از طلا بنویسیم و درگوشه گوشه روزگارمان نصب کنیم برای خودمان و فرزندانمان
مشاهده همه نظرات ۵۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی تاملات

برای دریافت کتاب صوتی تاملات و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.