معرفی و دانلود کتاب صوتی بینایی

عکس جلد کتاب صوتی بینایی
قیمت:
۳۷۰۰۰ تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بینایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بینایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی بینایی

کتاب صوتی بینایی نوشته‌ی ژوزه ساراماگو، نویسنده برنده جایزه نوبل ادبیات، دنباله رمان مشهور «کوری» است و درمورد برگزاری انتخاباتی مهم در سطح شهر است که شکست آن موجب ایجاد تغییرات عظیمی در زندگی مردم می‌شود. این کتاب سیاسی و پادآرمانشهری در سال 2007 نامزد جایزه بهترین داستان مستقل خارجی لانگ لیست شد.

درباره کتاب صوتی بینایی:

در روز انتخابات پایتخت در یک شهر خیالی، باران شدیدی می‌بارد که باعث می‌شود کسی زحمت بیرون آمدن از خانه برای رای دادن را به خود ندهد. سیاستمداران نگران هستند و به این فکر می‌کنند که روز دیگری را برای انتخابات در نظر بگیرند. باران بالاخره حوالی ساعت سه متوقف می‌شود و سیاستمداران برای شمارش آرا به سمت مراکز رای‌گیری می‌روند. اما با چیز عجیبی مواجه می‌شوند؛ بیش از هفتاد درصد از رای‌ها خالی هستند...

انتخابات بعدی که برگزار می‌شود نتایج بدتری دارد و تعداد آرای باطله خیلی بیشتر است. وضعیت اضطراری در شهر اعلام می‌شود و مقامات به وحشت می‌افتند. در چنین موقعیتی، دولت تصمیم می‌گیرد ریشه‌ی این جنبش مردمی را پیدا کند و یا با فشار آوردن بر مردم آن را از میان بردارد. سیاستمداران دیگر اصول اخلاقی را کنار می‌گذارند و برای این‌که مردم را تحت سلطه‌ی خود دربیاورند، دست به هر اقدام ظالمانه‌ای می‌زنند.

این موقعیت خاطرات وحشتناک طاعون کوری را که در چهار سال پیش در شهر اتفاق افتاد بود تداعی می‌کند. آیا این دو اتفاق به هم مربوط هستند؟

کتاب بینایی (Seeing) در ادامه رمان «کوری» نوشته شده است. ساراماگو کوری را نمادی بر ناآگاهی و جهل مردم بر واقعیت موجود گرفته بود. حالا بینایی وضعیتی است که در آن مردم به مسائل مختلف ازجمله هویت واقعی خود آگاه شده و دیدی نو به زندگی پیدا کرده‌اند. این آگاهی باعث می‌شود آن‌ها دوباره یک دوره قرنطینه را پشت سر بگذارند.

نکوداشت‌های کتاب صوتی بینایی:

- شفافیت و دلسوزی چشم انداز ساراماگو بینایی را شایسته نام خود می‌کند. (واشنگتن پست)

- من هرگز رمانی به این شکل نخوانده بودم که جزئیات بسیاری از رفتارهای سیاسی را توصیف کند. (شیکاگو تریبون)

- ساراماگو می‌داند که «طعنه» یک سلاح سیاسی فوق العاده تاثیرگذار است. او سرکوب را به طوری مضحک نمایان می‌کند. (نقد کتاب نیویورک تایمز)

- یک داستان تمثیلی هیجان‌انگیز از ساراماگو درباره‌ی قدرت و سیاست. (Cleveland Plain Dealer)

- روح جورج اورول از دیدن این صفحات برمی‌خیزد. یکی دیگر از هدیه‌های ارزشمند یک نویسنده بی‌نظیر. (Kirkus Reviews)

- این رمان بیش از هر کتاب دیگری که درمورد همین روزهایی که در آن زندگی می‌کنیم می‌گوید. ساراماگو با ذکاوت، وقار و سادگی یک هنرمند بزرگ می‌نویسد. (اورسولا کروبر لو گویین - نویسندهٔ فمینیست سبک علمی–تخیلی)

شنیدن کتاب صوتی بینایی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب جذاب به کسانی که به رمان‌های اجتماعی و سیاسی علاقه دارند پیشنهاد می‌شود. اگر رمان کوری را خوانده‌اید و از آن خوشتان آمده است، شنیدن کتاب بینایی هم برایتان لذت‌بخش خواهد بود.

ژوزه ساراماگو را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده پرتغالی برنده جایزه نوبل ادبیات، آثاری منتشر کرده که جزو برترین‌های جهان قرار گرفته‌اند. ژوزه دی سوزا ساراماگو (Jose Saramago) در سال 1922 در لیسبون پرتغال به دنیا آمد. او در جوانی به شغل‌های مختلفی مثل مکانیکی، کارگری و آهنگری مشغول بود و بعد از این که نوشتن اولین رمانش با شکست مواجه شد، تصمیم گرفت دیگر رمان ننویسد. تا این که کتاب «بالتازار و بلموندا» را به انتشار رساند و از طریق آن به شهرت زیادی دست پیدا کرد.

رمان‌های کوری و بینایی جزو کتاب‌های پرطرفدار ساراماگو هستند که موضوع هردو شیوع یک بیماری است که جنبه سمبولیک دارند و هدف اصلی آن‌ها انتقاد از حکومت‌ها است.

ازجمله آثار مشهور این نویسنده می‌توان به به «کوری»، «بینایی»، «دفتر یادداشت»، «تکثیر شده» و «دخمه» اشاره کرد. ژوزه ساراماگو در سال 2010 از دنیا رفت.

در بخشی از کتاب صوتی بینایی می‌شنویم:

با خروج آخرین خودروهای ارتش و ون‌های شهربانی از شهر، چراغ‌ها خاموش شد. یکی پس از دیگری خاموش می‌شد. گویی خداحافظی می‌کردند. بیست و هفت بازوی ستاره به تدریج ناپدید می‌شد. آنچه باقی ماند تصویری گنگ از خیابان‌های سوت و کور بود و کسی فکر نمی‌کرد دوباره آن را به سطح روشنایی معمول برگرداند. با رنگ باختن سیاهی مطلق شب، در موج آبی رنگ ملایمی که در افق بالا می‌آید و هر چشم بینایی آن را می‌بیند، آیا شاهد خواهیم بود که شهر دوباره جان بگیرد؟ مردان و زنانی که در طبقات مختلف ساختمان زندگی می‌کنند، حاضر می‌شوند به سرکارشان بروند؟ آیا اتوبوس‌ها مسافر سوار می‌کنند؟ آیا واگن‌های مترو با سرعت سرسام آور تونل‌ها را درمی‌نوردند؟ آیا مغازه‌ها باز می‌شوند و کرکره‌ها را بالا می‌دهند؟ آیا روزنامه‌ها به دکه‌ها تحویل می‌شود؟ در ساعات اولیه صبح مردم حمام می‌کنند، لباس می‌پوشند و قهوه‌ی معمول صبحانه را می‌نوشند. به رادیو گوش می‌دهند که با صدای هیجان‌زده اعلام می‌کند: «شنوندگان عزیز، توجه فرمایید. شنوندگان عزیز، توجه فرمایید. رئیس جمهور، دولت و مجلس اوایل بامداد شهر را ترک کردند و نیروهای ارتش و شهربانی هم خارج شدند... »

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۴۷ دقیقه
فصل اول
۳۶ دقیقه
فصل دوم
۵۰ دقیقه
فصل سوم
۴۳ دقیقه
فصل چهارم
۳۴ دقیقه
فصل پنجم
۳۶ دقیقه
فصل ششم
۵۸ دقیقه
فصل هفتم
۴۱ دقیقه
فصل هشتم
۴۹ دقیقه
فصل نهم
۳۷ دقیقه
فصل دهم
۳۴ دقیقه
فصل یازدهم
۵۴ دقیقه
فصل دوازدهم
۴۶ دقیقه
فصل سیزدهم
۳۹ دقیقه
فصل چهاردم
۳۷ دقیقه
فصل پانزدهم
۳۳ دقیقه
فصل شانزدهم
۵۸ دقیقه
فصل هفدهم
۴۲ دقیقه
فصل هجدهم
۸ دقیقه
فصل نوزدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی بینایی
نویسنده
مترجماسدالله امرایی
گویندهرضا عمرانی
ناشر چاپیانتشارات مروارید
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۳ ساعت و ۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۳۷۰۰۰ ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی بینایی

Moozhan H
۱۴۰۰/۷/۱۱
بینایی کتاب بعد از کوری ژوزه ساراماگو ولی اصلا قابل قیاس نیستن تا وسطها بسیار خسته کننده بعد که موضوع قصه مرطبت میشه با کوری جذابیتش شروع میشه. صدای گوینده بسیار بد فقط با یک صدا کل داستان و روایت کرد. یک‌غصه کاملا اشنا....
maryam arab
۱۴۰۱/۲/۲۳
نمیدونم چرا هیچی نفهمیدم و ولش کردم با اینکه عاشق کوری شدم، مخصوصا اینکه تو کرونا خوانده بودمش، ولی بینایی خیلی متفاوت بود.
خلاصه نیمه رهایش کردم.
نظرها رو خوندم دارم از فصل ده شروع می‌کنم
somayeh firozi
۱۴۰۰/۷/۱۵
تقریبا تا اواسط کتاب خسته کنندس اما ازفصل ۱۰ به بعد عالیه، این کتاب ادامه داستان کتاب کوری وسرانجام شخصیت‌های کتاب کوریه و خیلی خوب دسیسه‌ها و کارهای پشت صحنه و کثیف دولت رابه نمایش کشیده
ارمغان اسماعیل زاده
۱۴۰۰/۸/۱۴
کتاب فضای سیاسی داره و در واقع در حوزه انتخابات دموکراسی را زیر سوال می‌برد زیبا و‌ خواندنی بود. این کتاب ادامه کتاب کوری است و بهتر است ابتدا کوری و سپس بینایی خوانده شود
حنانه محمدرضایی
۱۴۰۰/۱۱/۱۳
یکی از بهترین کتاب‌هایی هست که خوندم و شنیدم بهتون پیشنهاد میکنم حتما اول کتاب کوری رو‌بخونید و بعد بینایی رو معجزه‌ی شکرگزاری رو احساس میکنید
Sadaf Sayad
۱۴۰۰/۸/۲۷
بعد از خواندن کوری، باید این کتاب خوانده شود. وسپس مفهوم زیبای کوری و بینایی روشن خواهد شد. من مفهوم‌ زیبایی از این کتاب برداشت کردم
milad asri
۱۴۰۰/۸/۱۷
کتاب خیلی خوبی بود
جذابیت کوری رو نداشت ولی باز هم قوی بود برعکس کوری انتهاش خیلی تلخ بود
بهاره محمدی اسفه
۱۴۰۰/۸/۸
من لذت بردم به خصوص از وقتی که داستان به رمان کوری مربوط شد.
صدا و گویندگی آقای عمرانی عالیه
aydin behrad
۱۴۰۰/۵/۱
واقع گرا بود. برجسته سازی دولت و کارهایی که پشت پرده به نفع دولت و به ضرر ملت است.
علیرضا خلج
۱۴۰۰/۴/۲۴
نسبت به کوری ضعیف تره، اکثر شخصیتها سر انجامی ندارند و میانه داستان رها میشوند مثل رئیس شورای شهر
رعنا ابوالقاسم
۱۴۰۰/۳/۲۹
بسیار عالی بود. نوشته‌های این نویسنده بزرگ همیشه من را به وجد میاره
فاطمه سادات شفیعی
۱۴۰۰/۸/۲۵
بسیار عالی
کمی روند داستان کند بود اما جدا عالی بود
neda blr
۱۴۰۰/۶/۲۸
راوی افتضاحه انگار سر کلاس داره درس توضیح میده
محمدعلی کلوندی
۱۴۰۰/۶/۱۹
سلام کتاب عالیه وپیشنهاد میکنم کتاب روگوش کنید
نازیار حدادی
۱۴۰۰/۱۱/۲۵
متن عالی، ترجمه خوب است
مشاهده همه نظرات ۱۶

راهنمای مطالعه کتاب صوتی بینایی

برای دریافت کتاب صوتی بینایی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.