معرفی و دانلود کتاب صوتی آنیوتا

عکس جلد کتاب صوتی آنیوتا
قیمت:
18000 تومان - 2.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آنیوتا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آنیوتا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی آنیوتا

داستانی کوتاه از نویسنده‌ی پرآوازه‌ی روس. آنتون چخوف در کتاب صوتی آنیوتا زندگی دختری را روایت می‌کند که در رابطه‌ی ناسالم با هم‌خانه‌ی خود گیر افتاده است. از این داستان کوتاه چندین دهه پس از انتشار به‌عنوان منبع اقتباسی برای یک فیلم کوتاه با همین نام استفاده شد.

درباره‌ی کتاب صوتی آنیوتا

شخصیت اصلی داستان کوتاه آنیوتا (Anyuta) که نام کتاب نیز از آن گرفته شده است، دختری سبزه، لاغر و رنگ‌پریده است که در ارزان‌ترین اتاق یک آپارتمان مبله با یک دانشجوی سال سوم پزشکی به‌نام استپان کلوچکوف زندگی می‌کند. او علاوه بر انجام برخی از کارهای شخصی استپان، بدن خود را به‌عنوان مدل آناتومی برای مطالعه‌ی دنده‌ها در اختیار استپان قرار داده است. آنیوتا بیشتر وقت خود را صرف خیاط می‌کند، کم حرف می‌زند و ساعت‌های بسیاری از روز را پشت چرخ خیاطی یا حین انجام کارهای خانه، به این فکر می‌کند که چطور همه‌ی دوستان سابقش در دوران دانشجویی زندگی آسوده و بهتری دارند، درحالی‌که او در این موقعیت رقت‌انگیز اسیر شده است. تا این که با ورود شخصیت جدیدی به داستان به‌نام فتیسوف که همسایه‌ی هنرمند استپان است، وقایع داستان سمت‌وسویی دیگر به خود می‌گیرند...

نویسنده‌ی شهیر روس، آنتون چخوف، داستان کوتاه آنیوتا را برای اولین بار در سال 1886 در شماره‌ی هشتم مجله‌ی اسکولکی با نامی مستعار منتشر کرد. چخوف در نامه‌ای به تاریخ شانزدهم فوریه به نیکولای لیکین، اشاره‌ای به مشکلات احتمالی سانسور کرد: «اکنون من داستانی را برای شما ارسال می‌کنم. در آن به برخی از مسائل دانشجویی پرداخته شده، اما چیزی وجود ندارد که غیرلیبرال تلقی شود. علاوه بر این، آیا وقت آن نرسیده است که تشریفات را کنار بگذاریم؟» داستان چخوف زیر تیغ سانسور اخته شد. چرا که از قرار معلوم بی‌بندوباری اشاره‌شده در شخصیت آنیوتا سانسورچیان را آزرده‌خاطر کرده بود.

ترجمه‌‌ی سپیده جعفرزاده را از این اثر با صدای فرزانه فریدونی می‌شنوید. نسخه‌ی صوتی داستان کوتاه آنیوتا در مجموعه‌ی «روایت آواهای سوپرانو» قرار دارد و به همت نشر صوتی نوین کتاب گویا منتشر شده است.

اقتباس سینمایی از کتاب صوتی آنیوتا

در سال 2019، داستان کتاب صوتی آنیوتا در یک فیلم کوتاه به نام «پس از آنیوتا» به کارگردانی کلمی کلارک اقتباس شد. سوفی مای رپرت، تئو سولومون و بلیک کوبنا از جمله هنرپیشگانی بودند که در این فیلم به ایفای نقش پرداختند.

کتاب صوتی آنیوتا برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به داستان‌های کوتاه ادبیات روسیه و سبک آثار آنتون چخوف علاقه‌مند هستید، شنیدن کتاب صوتی آنیوتا را از دست ندهید.

با آنتون چخوف بیشتر آشنا شویم

این داستان‌نویس، پزشک و نمایشنامه‌نویس پرآوازه‌ی اهل روسیه در سال 1860 در تاگانروگ چسم به جهان گشود. آنتون چخوف (Anton Chekhov) به مدت چهار سال هم‌زمان با تحصیل در رشته‌ی پزشکی، با نام‌های مستعاری همچون چکنوت، آنتوشا چخونته، برادر برادرم و... در نشریات مختلف به انتشار فکاهی و طنز مکتوب و داستان می‌پرداخت. «مرغ دریایی»، «دایی وانیا»، «ایوانف»، «باغ آلبالو»، «آواز قو»، «خواستگاری»، «عروسی»، «در جاده بزرگ» و... عناوین برخی از مهم‌ترین آثار چخوف هستند. این نویسنده‌ی صاحب‌سبک و شاخص روس در سال 1904 به سبب خون‌ریزی مغزی دنیا را ترک کرد.

در بخشی از کتاب صوتی آنیوتا می‌شنویم

«وول نخور. این باید دنده‌ی سوم باشه. پس این چهارمیه. عجب لاغرمردنی هستی‌ها. ولی آدم نمی‌تونه دنده‌هاتو پیدا کنه. این دومیه. این سومی. اه. قروقاطی شد. نمی‌تونم درست ببینم. باید بکشمشون. مدادم کو؟» کلوچکوف مدادش را برداشت و چندین خط موازی به‌جای دنده روی سینه‌ی انیوتا کشید. «عالی شد. حالا راحت می‌شه فهمید. خب، پاشو وایسا.» آنیوتا ایستاد و چانه‌اش را بالا داد. کلوچکوف شروع به شمردن کرد و آنقدر در کارش غرق شد که نفهمید لب‌ها، بینی و دست‌های آنیوتا از زور سرما کبود شده‌اند. آنیوتا می‌لرزید. اما می‌ترسید دانشجو متوجه شود، از کشیدن دست بردارد و آمار دنده‌ها از دستش دربرود. و شاید همین باعث مردود شدن او در امتحان شود. کلوچکوف بعد از تمام شدن کارش گفت: «الان دیگه همه‌چیز مشخصه. همین‌جوری بشین و خط‌ها رو پاک نکن تا بتونم بیشتر یاد بگیرم.» دانشجو در حالی که دور اتاق راه می‌رفت، درس‌هایش را با خودش مرور می‌کرد. آنیوتا با آن خطوط سیاه روی سینه‌اش که شبیه خالکوبی بود، متفکرانه نشسته بود. از سرما می‌لرزید و خودش را جمع کرده بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
14 دقیقه
آنیوتا

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی آنیوتا
نویسنده
مترجمسپیده جعفرزاده
گویندهفرزانه فریدونی
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۱۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
18000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی آنیوتا

MAHDI
۱۴۰۱/۱۲/۱۸
سلام
در مورد داستان اگر بخوام در یک کلمه بگم
عجب!
داستان عجیبی بود انسانی با انسانی دیگر هم خانه مثل حیوان خانگی که حتی بدتر رفتار میکنه آدم با حیوان خانگی هم اینطور رفتار نمیکنه برای پرنده، سگش، گربش احترام قائله وقت میزاره حالا یه شخص فقیر که هم خونتم هست بدون اینکه بهش توجه بشه آیا از اینکه
قراره بدنش رو برای شمارش دنده‌ها استفاده کنی رضایت داره؟ یا برای اینکه بره پیش نقاش و از روش نقاشی بکشه!
و چه ساده میتونی هر موقع ازش خسته شدی بگی برو و تمام! بدون اینکه به فکر این باشی جایی داره؟ احساساتش چی؟
اندکی رحم و درک در این فرد وجود داشت حداقل یک هفته بهش وقت داد
همینطور که یکی از دوستان گفتن چقدر فقر تلخه این دختر میتونست یه دانشجو
یه مورد مناسب برای ازدواج یا خیلی چیز‌های دیگه باشه و اینطور باهاش رفتار نشه اما تنها گناهش اینه که فقیره...
محمد امین پیشدار
۱۴۰۱/۱۲/۲۰
"آنیوتا"، داستان کوتاهی از آنتون چخوف، نشانگر توانایی بسیار این نویسنده در به تصویر کشیدن شخصیت‌های پیچیده و چالش برانگیز است. داستان درباره زندگی زنی به نام آنیوتا است که به دلیل فراهم بودن شرایط و محیط مناسب، به سختی‌های زیادی برای رسیدن به زندگی بهتر پایبند نیست. او یکی از بسیاری از شخصیت‌های که داستان‌های چخوف است به دنبال چیزی بهتر هستند، اما به دلیل مشکلات شخصی و اجتماعی نمی‌توانند به آن دست یابند.
در داستان آنیوتا، چخوف با استفاده از ابزارهای ادبی مختلف، شخصیت‌های داستان را به صورت قابل توجهی برای خواننده به تصویر می‌کشاند. وی با توصیف جزئیات جسمانی شخصیت‌های خود، از جمله لباس‌ها، طرز صحبت کردن و عادات غذایی، آن‌ها را بسیار واقعی و مشخص می‌کند.
در کل، داستان "آنیوتا"، نمونه‌ای بسیار خوب از آثار چخوف است که به خوبی توانسته است شخصیت‌های پیچیده و جالب خود را به تصویر کشیده و خواننده را با آن‌ها همراه کند.
.
۱۴۰۲/۱/۲۸
من از این کتاب به این دلایل خوشم اومد:
1. کتاب صوتی بود و من عاشق کتاب صوتی هستم. وقتی کتابی صوتی میشه دیگر لازم نیست وقت زیادی برای آن بگذاری و بخوانی.
2. از یک عقیده نادرست که الان هم در جامعه رواج دارد حرف زده. الان کسی که ثروتمنده نه تنها به فقیری کمک نمیکنه بلکه به او هزاران توهین هم این و
میکند.
واقعا سوال براتون پیش نماید بین شما اون چه فرقی وجود داره؟
به این دلیل هم خوشم نیومد که کوتاه بود. من از رمان‌های طولانی خوشم میاد و این کتاب داستانش کوتاه بود
. از نویسنده محترم آقای آنتوان چخوف بسیار تشکر میکنم و به ایشان خسته نباشید میگویم چرا که نویسندگی کار بسیار سختی است و کار هرکسی نیست
. همچنین از راوی این کتاب فرزانه فریدونی بسیار متشکرم. و در اخر از انتشاراتی کتاب گویا سپاس گزارم و پیشنهاد میدهم همه‌ی کتاب‌های این مجموعه را بخوانید.
زهرا عابدی
۱۴۰۱/۱۲/۱۹
قربانی شدن یه فرد به دلیل فقر نیست به خاطر سپردن خود به دست سرنوشت و نداشتن باور به خود و به معنای واقعی نداشتن عزت نفسهاین کتاب بطور واضح داره زنی رو به تصویر میکشه که هیچ اراده‌ای در خود نمیبینه و به راحتی درموردش تصمیم گرفته میشهچه بسیارن زنان و دختران سرزمینم که به دلیل نداشت عزت نفس بازیچه دست کس و ناکس میشن انقدر قوی نیستن که خودشون رو از چنین منجلابی بیرون بکشنشنیدن این کتاب خالی از لطف نیست و به جای همزاد پنداری با چنین اشخاصی بهتره که درس بگیریم و خودمون رو در موقعیت‌هایی این چنینی قرار ندیم حتی اگه مجبور باشیم ممنون از کتاب راه بابت هدیه‌های آخر هفتش
Mhy
۱۴۰۲/۱/۳
آنیوتا، داستان کوتاهی بود که می‌شه کتابها در موردش نوشت. چخوف با مهارت و تبحر خاص خودش، رنج حاصل از فقر رو در قالب یک انسان به تصویر کشیده بود. این داستان به خوبی اثر فقر رو در زندگی انسان‌ به نمایش درآورده. زمانی که فقر از راه می‌رسه، همه چیز رو با خودش می‌بره، شادی و سلامتی و ثروت و مهم تر از عزت همه، نفس یک انسان رو. چه بسیار آنیوتاهایی که اطراف خود ما هستن، و ما با قضاوت‌های نا به جا و ظاهربینی‌ای تاسف بار، به خودمون اجازه دادیم در موردشون حرف بزنیم، برچسب‌های مختلف روشون بچسبونیم و رفتاری غیرانسانی باهاشون داشته باشیم...
خوندن این کتاب رو، برای لمس نزدیک فقر و رنج حاصل از اون، توصیه می‌کنم.
با تشکر از گوینده‌ی عزیز و عوامل کتابراه.
مصطفی عزیزی
۱۴۰۱/۱۲/۲۱
کتاب صوتی بسیار کوتاه ولی پر از حرف. آنتون چخوف نویسنده و استاد رمان‌های به این چنین است، که با تصویر کشیدن شخصیت و سختی‌های این خانوم تونسته با این رمان خودش هم حرفی برای گفتن داسته باشه. آنیوتا با زندگی سختی که گذرونده بوده با افراد مختلف و حالا هم با سپری کردن وقتش با شخص دیگر و رسوندن آنهاست به اهدافشون نشون از این داره که بی هدف فقط زنده است. اذیت کننده است وقتی می‌بینی خیلی‌ها از یک خانوم فقط برای رسیدن به اهداف خودشون استفاده می‌کنند و به وقتش این شخص هم به خاطره هاشون نی پیونده. مرسی از مترجم این کتاب و صدای دلنشین راوی که جذابیت خاصی به این رمان بخشیده‌اند. سپاس از کتابراه برای این برنامه عالی
نازنین عظیمی
۱۴۰۱/۱۲/۲۳
عالی بود. لذت بردم.
در افسانه‌های یونان‌ سایکی‌، نماد روح‌ دختر زیبایی‌ است‌ که‌مورد رشک‌ ونوس‌ است‌ و به‌ فرمان‌ او به‌ آوارگی‌ طولانی‌ و کار سخت‌محکوم‌ می‌شود. او از دلداده‌اش‌ جدا می‌افتد و درمانده‌ و تنهامی‌ماند.
نه‌ این دو دانشجوی پزشکی و هنر‌ و نه‌ آنیوتا هیچ‌کدام‌ نمی‌دانند که‌ سایکی کسی
داستان نیست جز آنیوتا. و این‌ موضوع‌ را نمای‌ پایانی‌ داستان‌ به‌ خواننده‌ القا می‌کند، آن‌ هم‌ هنگامی‌ که‌ آنیوتا بی‌صدا به‌ پشت‌پنجره‌ اتاق‌ دلخواهش‌ باز می‌گردد.
در پایان‌ داستان‌، ما سایکی‌ یا آنیوتا را می‌بینیم‌ که‌ در تاریکی این‌جهان‌ تنهاست‌.
م ظ
۱۴۰۲/۱/۱۲
زنان در کل تاریخ جهان و همه‌ی فرهنگها مورد سواستفاد قرار گرفته و خواهند گرفت، چه به وسیله‌ی زور و اجبار و چه با فریب‌های متفاوت مثل آزادی‌های دروغی که در واقع بردگی جسم و روح است که آن را آراسته و زینت داده و به مردم القأ نموده اند، کاش آزادگی حقیقی برای زنان وجود داشت آن وقت شاهد دنیایی زیبا نه که بودیم، حالا اگر زنی زیبای‌های ظاهری‌اش را به نمایش نگذارد وبا ناز و عشوه سخن نگویید فارغ از شخصیت زیبا و تحصیلات و برخورد مناسبش تحویل گرفته نمیشود حتی گاه با برخورد‌های زنند مواجه میشود و این بسیار تأسف برانگیز است، انسان‌ها با هر عقیده‌ای تنها (ادعا) هستند.
بهروز داوطلب
۱۴۰۲/۱/۱
آنیوتا دختری بود که قدرت تصمیم گیری وازهمه مهمترتوانایی ((نه)) گفتن راندارد
وخودش رافقیر وبدبخت میدیدواین طرز فکرش باعث شده بود مطیع ورام دیگران باشد وبه هردرخواست وخواسته‌ای تن بدهد
وهمین رفتارش هم باعث ناامیدی وناراحتی همخونه‌اش بود
که انتوتا هم رده وهم طبقه اجتماعی اون نیست
کتاب خوبی هست یک
پیشنهاد میکنم حتماگوش کنید
این کتاب جورایی بهمون داره نشون میده رفتارادم‌های ثروتمندبا مردمان فقیر وطبقه پایین چطوریه؟؟؟
وچه بایدکرد؟؟؟
اعتمادبه نفس داشته باشید درهرکجایی که هستین ودرهرطبفه اجتماعی که زندگی میکنید
ممنونم ازتموم گروه کتابراه🙏
حامد جامه بزرگی
۱۴۰۲/۱/۳
این کتاب درباره نویسنده روس آنتون چخوف، این کتاب زندگی دختری را روایت میکند، که در رابطه خود با همخانش گیر افتاده، دختری لاغر و نحیف که در ارزانترین مکان شهر با دختری که مشغول تحصیل سال سوم پزشکی به نام استپان کلوچکوف زندگی میکند، او علاوه بر برخی از کارهای شخصی استپان بدن خود را در اختیار او برای آناتومی و تحقیق قرار میدهد، پس از کش و قوس فراوان که چگونه دوستان او بعد از دوران دانشجویی در آسایش و او اینگونه وارد مراحل جدیدی میشود، همچنین داستان وارد سمت سویی دیگر میشود، اگر به داستان‌ها و رمان‌های روس علاقه مند هستید خواندن این کتاب خالی از لطف نیست 👌
S K
۱۴۰۲/۱/۳
کتابی کوتاه از نویسنده فوق العاده. کتابی که تلنگری به ذهن شنونده می‌زند. جایی که دانشجوی پزشکی از اخلاقیات فاصله زیادی گرفته است. پزشکی رشته‌ای است که در آن انسانها ارزش زیادی دارند و سوگند پزشکی در راستای ارزش انسانی خورده می‌شود. انتخاب نویسنده بسیار ظریف و نکته بین بوده است. در سویی دیگر زنی که عزت نفس کافی ندارد و همچون برگی بر روی آب زندگی و شخصیت خود را در دست دیگران قرار می‌دهد. و تلاشی برای شکستن این بند نمی‌کند. ممنون از کتابراه و تیم صداپیشگی عالی
آیلار
۱۴۰۲/۱/۱
من تعریف چخوف را خیلی شنیده بودم برای همین این کتاب را گوش دادم اما خیلی برام جذاب نبود.
قلم روان و خوبی داره و داستانی که نوشته دقیقا خود واقعیتی است که من حتی تصور هم نمی‌کردم.
و واقعا نمی‌تونستم آنیوتا را درک کنم که چرا تن به همچنین خاری و خفتی داده اما بعد که نظرات دیگران رو خوندم فهمیدم که
گاهی فقر آدم را وادار به چه کارهایی می‌کنه.
پس از چخوف ممنون‌ام که به ما یاد آوری کرد افرادی هستند که وضعیت شأن از ما هم بدتر باشه.
سپاس از عواملی که در تهیه این کتاب نقش داشتند.
کوثر
۱۴۰۱/۱۲/۲۳
فایل صوتی از یک داستان کوتاه بود که داشت زندگی سخت دخترکی رو به نمایش می‌گذاشت که برای بقا و زنده موندن به دیگران پناه آورده بود و با این حال بازم توجه خیلی کمی به احساسات انسانی اون می‌شد با این حال به نظر من این انتخاب خود دختر بود که اینجوری زندگی کنه اون خودش همیشه به دنبال همخونه‌هایی دانشجو و میگشته الان هم که منتظر پایان این رابطه بود باز هم داشت فکر می‌کرد که چجوری یه دانشجو دیگه پیدا کنه با این حال درسته که تقصیر بقیه هم بود ولی خودش هم حاضر به تغییر وضعیتش نبود
صدیقه فتحی
۱۴۰۱/۱۲/۲۲
کوتاه ولی بسیار عمیق از رفتارهای خشن انسانی با انسانی دیگر
شاید تعدادی فکر کنند از آن دوران زمان زیادی گذشته و شاید دیگر شاهد چنین داستان‌هایی نباشیم ولی به نظر من در حال حاضر نیز چنین استثمار‌هایی نسبت به زنان اعمال می‌شود هرچند ممکن است چنین رفتارهایی ظاهری متمدنانه و کمی لطیف تر داشته باشند در
تبلیغات افراطی مورد لاغری و عمل‌های جراحی خود نشانی از خشونت مخصوصا نسبت به زنان می‌باشد که در حال حاضر با جلوه‌های ویژه از شبکه‌های مختلف و در قالب‌های مختلف نمایش داده می‌شود
بهاره محمدی اسفه
۱۴۰۱/۱۲/۱۸
داستان کوتاه جالب و البته غمگینی بود
برشی کوتاه از زندگی دختری جوان که به دلیل فقر و بی خانمانی مجبور به هم خانگی با سایرین می‌شود و این دیگران به انواع مختلف از او سواستفاده کرده و سپس رهایش می‌کنند. و حتی بدتر آنکه با او مثال اشیا برخورد کرده و به دیگران قرضش می‌دهند و دختر هم به ناچار در برابر
این توهین‌ها لب به سخن نمی‌گشاید مبادا خانمان را از کف بدهد.
به طور کلی داستان در نقد فقر و روابط غیر انسانی آدم‌ها با همدیگر است.
روایت بسیار خوب بود.
با سپاس از کتابراه
مشاهده همه نظرات 159

راهنمای مطالعه کتاب صوتی آنیوتا

برای دریافت کتاب صوتی آنیوتا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.