معرفی و دانلود کتاب صوتی بنیتو موسولینی

عکس جلد کتاب صوتی بنیتو موسولینی
قیمت:
28000 تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بنیتو موسولینی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بنیتو موسولینی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی بنیتو موسولینی

کتاب صوتی بنیتو موسولینی اثر براندا هاوگن، جلدی دیگر از مجموعه شخصیت‌های تأثیرگذار است که به زندگی دیکتاتور فاشیست ایتالیا می‌پردازد. این کتاب توسط رضا علیزاده به فارسی برگردانده شده و با صدای گرم و دل‌نشین آرمان سلطان زاده روایت شده است.

بنیتو موسولینی (Benito Mussolini) یک رهبر ایتالیایی بود که فاشیسم را در ایتالیا بنیان نهاد. سه جنگ تحت دیکتاتوری وی در گرفت. او در جنگ جهانی دوم توسط افراد خویش از قدرت بر کنار شد. با اینکه فاشیسم ایتالیا تفاوت‌های محسوسی با فاشیسم هیتلری دارد اما تاریخ این دو را به عنوان سردمدارانی می‌شناسد که دنیا را برای یک جنگ جهانی خونینی دیگر به مسلخ فرستاد.

از سال 1900 تا به امروز بشریت و جهان تغییرات عمده‌ای از سر گذرانده است. دگرگونی‌های بنیادی در نظریه‌ها و کاربست آن‌ها، معیار آزادی‌های فردی و رسوم مذهبی و علم و فناوری و صنعت را محک زد. فضای فکری جهان معاصر بر بشر دوستی و این باور متمرکز شده است که اقتصاد جهانی دنیا را به جایی با ارتباطات نزدیک‌تر تبدیل کرده است. بنیتو موسولینی که کار خود را در اوایل قرن بیستم به عنوان سردبیر روزنامه‌ای فاشیستی آغاز کرد، چنان موفق به جلب حمایت عمومی شد که در سال 1922 به نخست‌وزیری ایتالیا رسید. او پای ایتالیا را به جنگ جهانی دوم باز کرد و متحد آدولف هیتلر رهبر نازی آلمان شد. با وجود کمک این متحد نیرومند، تلاش‌های جنگی موسولینی فرجامی موفقیت‌آمیز نیافت. او از قدرت خلع و به دست هم‌وطنانش اعدام شد.

کتاب صوتی بنیتو موسولینی به روایت ابعاد مختلف زندگی این سیاستمدار می‌پردازد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
6 دقیقه
فصل اول: مرگ دیکتاتور
8 دقیقه
فصل دوم: تولد زورگو
9 دقیقه
فصل سوم: آموزگار و روزنامه‌نگار
6 دقیقه
فصل چهارم: درگیری با قانون
8 دقیقه
فصل پنجم: آوانتی!
5 دقیقه
فصل ششم: جنگ جهانی اول
9 دقیقه
فصل هفتم: اشاعۀ پیام وحشت
14 دقیقه
فصل هشتم: موسولینی در حکومت
12 دقیقه
فصل نهم: موسولینی دیکتاتور
16 دقیقه
فصل دهم: جنگ و مرگ

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی بنیتو موسولینی
نویسنده
مترجمرضا علیزاده
گویندهآرمان سلطان زاده
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۳۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
28000 ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی بنیتو موسولینی

فاطمه خجسته
۱۴۰۱/۱۲/۲۷
حالتی تاریخی و روایت گونه داشت و بسیار کلی به بیان حوادث پرداخته بود. موسولینی که از طبقات پایین ایتالیا بوده با شعر و نوشتن مقالات در روزنامه‌ها و مجلات، پا به عرصه‌ی سیاست گذاشته و در جنگ جهانی اول مجروح و از خدمت معاف میشه. نهایتا با برنده شدن بر احزاب سیاسی یک حکومت خودکامه‌ی افراطی رو بر پا بر می‌کنه. جنبش فاشیسم پایه‌ی حزب سیاسی واحد، نژادپرستی افراطی و یک دولت مقتدر مرکزی به وسیله‌ی موسیلینی، در ایتالیا استوار میشه و در آن زمان به عنوان اهرم فشار سومی در مقابل سرمایه‌داری و کمونیسم قرار می‌گیره. در کتاب اشاره شده موسیلینی بارها عقاید خودش رو با توجه به شرایط و منافعش تغییر میده. از زندگی خانوادگیش چندان در کتاب گفته نشده جز اینکه چندان پایبندی به اصول خانوادگی و حمایت از فرزندان و... نداشته. البته تاکید می‌کنه در طول زندگیش، به عنوان شخصی قدرتمند، همواره مورد ستایش زنان بسیاری بوده. موسیلینی در جنگ‌ جهانی دوم مدتی با هیتلر با هدف گسترش نفوذ فاشیسم ایتالیایی هم‌پیمان میشه و در طی جنگ جهانی با سر باز زدن از پیمان صلح، باعث مرگ ایتالیایی‌های بسیاری میشه تا جایی که دیگه مردم ایتالیا حاضر به جنگیدن به عنوان سربازانش نمیشن و از او به عنوان منفورترین مرد ایتالیا یاد می‌کنند. پس از گذر حدود بیست و یک سال، با وجود شکست‌های سنگین در جنگ جهانی دوم، موسیلینی به همراه معشوقه‌اش، در حال فرار دستگیر و مجازات میشه.
چندان نمیشه با حوادث کتاب ارتباط عمیقی گرفت، شبیه یک مستند صوتیه تا یک داستان زندگینامه!
hadi faraji
۱۳۹۸/۷/۸
نکته عجیب اینجاست چون هیتلر و موسیلینی شکست خوردن انواع اقسام بیماریها و مرض‌های روانی به اونها نسبت دادند اما انسان مریضی مثل چرچیل که بدترین جنایتها را علیه کشورمون ایران انجام داده را یک قهرمان جلوه میدن در حالیکه هر دو سری هم نازیها و فاشیستها و هم به ظاهر دموکراتها مثل چرچیل جنایتکاران فاسد و کثیفی بیش نیستن
mahdi mahmoudi
۱۴۰۱/۱۰/۲۵
جنگ جهانی دوم و تقابل متفقین با آلمان نازی و ایتالیا و سرنوشت دراماتیک بنیتو موسولینی (دوچه) برای بنده جالب بود. کنجکاو به کسب اطلاعات بیشتر بودم که این کتاب توانست اطلاعات جالبی در این خصوص به شنونده بدهد
Kamyar Baghaei
۱۴۰۰/۲/۱۲
لطفا کتاب جنگ جهانی اول را هم بدید اقای ارمان سلطان زاده گویندگی کنه
و‌ در مورد جنگ جهانی دوم بیشتر کتاب بزارید ممنون
rasoul torkzadeh
۱۳۹۶/۱۲/۱۸
کتاب جالبی است، ترکیبی از زندگی شخصی و سیاسی یک دیکتاتور را به زیبایی به تصویر می‌کشد. توصیه می‌کنم کتاب را.
farshid farahbakhsh
۱۴۰۱/۱۲/۲۸
کلا کتاب کوتاه نمیشه همه جوانب رو بررسی کرد باید در مورد جنگ بیشتر وارد جزئیات می‌شد
Mehdi Tamadon Rastegar
۱۳۹۶/۱۱/۱
از آثار و ادبیات ایتالیا و درباره جنگ جهانی دوم است.
فرهنگ ظریف بشارتی
۱۳۹۶/۱۰/۲۵
واقعا لذت بردم
توصیه میکنم شما هم دانلود کنید
میثم حسن پور
۱۴۰۰/۱/۱۷
کتاب خوبی بود اما کلی گویی به نظرم بیشتر بود
ali farzadpour
۱۳۹۸/۱۲/۲۰
پرفکت بود من حال کردم
مشاهده همه نظرات 10

راهنمای مطالعه کتاب صوتی بنیتو موسولینی

برای دریافت کتاب صوتی بنیتو موسولینی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.