معرفی و دانلود کتاب صوتی ضیافت افلاطون

عکس جلد کتاب صوتی ضیافت افلاطون
قیمت:
۵۲۰۰۰ تومان - 9.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ضیافت افلاطون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ضیافت افلاطون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ضیافت افلاطون

کتاب صوتی ضیافت افلاطون، دیدگاه تازه و عمیقی به شما درباره‌ی یکی از مهم‌ترین مفاهیم انسانی یعنی عشق می‌دهد. عبارت عشق افلاطونی برگرفته از این کتاب است که به معنای عشق اسطوره‌ای و بالاتر از زیبایی ظاهر است.

حتماً تا به حال نام افلاطون را شنیده‌اید و یا حتی شاید با فلسفه او آشنایی داشته باشید. مطمئناً می‌دانید که تاریخ فلسفه با او و استادش سقراط شروع می‌شود. کتاب صوتی ضیافت (The Symposium) از مهم‌ترین رساله‌هایی است که از افلاطون (Plato) به یادگار مانده.

داستان ضیافت افلاطون در بین تعدادی از ادیبان آتن روی می‌دهد که در یک مهمانی گرد هم آمده‌اند. پاوسانیاس یکی از اعضای گارد سلطنتی، آروکسیماخوس پزشک، آگاتون شاعر، آریستوفانس، فایدروس و سقراط فیلسوف مهمانان این ضیافت هستند. مهمانان تصمیم می‌گیرند برخلاف رسوم ضیافت‌های قبل، کمتر شراب بنوشند و به جای آن هر یک درباره عشق سخن بگویند.

نخستین سخنرانی را فایدروس آغاز می‌کند. او از عشق به مثابه خدایی یاد می‌کند که تمام شادی و خوبی‌ها از آن سرچشمه می‌گیرند. پاوسانیاس نفر بعدی است که سخن می‌گوید. نظرات وی به صحبت‌های فایدروس شباهت دارد اما به اعتقاد او عشق دارای سلسله مراتب و مراحلی است. آروکسیماخوس پزشک سخنران سوم است، به عقیده او عشق به روابط انسانی محدود نمی‌شود و مفهومی کلی‌تر دارد. از نظر آریستوفانس سخنران چهارم، قدرت عشق درون تمامی انسان‌ها وجود دارد و همه آدمیان در پی نیمه گمشده خود هستند. سخنران بعدی یعنی آگاتون عشق را به عنوان نماد زیبایی در دنیا معرفی می‌کند و همچون آروکسیماخوس عشق را کوششی برای دستیابی به یگانگی و وحدت می‌داند.

آخرین سخنران یعنی سقراط تعریف جامع و کاملی از عشق در مفهوم فلسفی‌اش مطرح می‌کند. او می‌گوید: «عشق میل و درخواستی درون انسان است که برای دست یافتن به کمال و جاودانه کردن آن می‌کوشد. نوع پست‌تر عشق، تمایل به زاد و ولد و نوع والاتر آن تمایل به گسترش علم و معرفت است.» این نظریه دیدگاهی مشترک میان افلاطون و سقراط است که قصد داشتند حقیقت عشق مادی و معنوی را به مردم بشناسانند و بیان کنند که آنچه درون آدمی وجود دارد بسیار باارزش‌تر و مهم‌تر از ظواهر بیرونی است.

افتخارات کتاب ضیافت افلاطون:

رساله ضیافت را می‌توان ترکیبی از اسطوره، فلسفه و داستان دانست و همین ویژگی است که این اثر را حتی تا سال‌ها بعد از انتشار، در لیست پرفروش‌ترین و بهترین کتاب‌های قرن نگه داشته است. این کتاب در فهرست کتاب‌های منتخب سایت نیویورک‌تایمز است و متفکرانی چون دکتر الهی قمشه‌ای نیز خواندن آن را توصیه می‌کنند.

با افلاطون بیشتر آشنا شویم:

افلاطون یا پلاتون و یا پلاتو از بزرگ‌ترین فیلسوفان یونان باستان است. پلاتون، ریشه کلمه افلاطون به معنای وسیع است. عده‌ای بر این عقیده‌اند که این نام به دلیل ویژگی‌های ظاهری‌ او به افلاطون نسبت داده شده و عده دیگری معتقدند این لقب به علت وسعت علم افلاطون به او داده شده است. افلاطون متولد آتن و شاگرد سقراط و استاد ارسطو بوده است. سه فردی که به فیلسوفان سه‌گانه یونان مشهورند.

افلاطون نخستین فیلسوفی است که آثار مکتوبی از خود به جای گذاشته است. تمامی آثارش در قالب گفت‌وگویی میان دو یا چند نفر نوشته شده، از همین رو نام کتاب‌هایش را مکالمات گذاشته‌اند. در نوشته‌های او سقراط همیشه در جایگاه خود ظاهر می‌شود و اگر گفت‌وگویی میان دو نفر انجام شود، یکی از آن‌ها مطمئناً سقراط است و اگر جمعی مشغول گفت‌وگو باشند، سقراط مهم‌ترین فرد در میان آن جمع است.

افلاطون به دلیل تأثیری که استادش سقراط بر روی او داشت، دو کتاب بسیار مهم درباره او نگاشته است، رساله فیدون که به روایت دو روز پایانی زندگی سقراط در زندان می‌پردازد و رساله ضیافت که در آن با دیدگاه و نظریه سقراط درباره عشق آشنا می‌شویم.

رساله جمهور یا جمهوری یکی دیگر از آثار مهم افلاطون است. او در این کتاب جامعه آرمانی خود را به تصویر کشیده و دیدگاه‌هایش را درباره تمامی مسائل انسانی و مشکلات جامعه انسانی مطرح می‌کند.

در بخشی از کتاب صوتی ضیافت افلاطون می‌شنویم:

گیوتیما فاضله‌ای بود فضیلت‌مند و درباره حقیقت عشق و این‌گونه مسائل فردی بود صاحب‌نظر و بسیار روشن. از آن گذشته دارای کراماتی نیز بود. چنان که در هنگام مراسم یک قربانی توانست با دعاهای خود بلای طاعون را برای مدت ده سال از اهالی آتن دور سازد و من نیز آنچه را که درباره حقیقت عشق می‌دانم، خود مدیون او هستم.

در عشق او آموزگار من بود و آنچه را که او برایم گفت، من برای شما تعریف خواهم کرد. بنابراین من سخنان را از جایی آغاز می‌کنم که در خصوص آن بین من و آگاتون موافقت به عمل آمد و کوشش می‌کنم که به بهترین نحو با آنچه که در توان دارم سخن عشق را به پایان برسانم و آن مطلب را برای شما بیان دارم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۰ دقیقه
مقدمه
۲۷ دقیقه
رساله ضیافت
۱۲ دقیقه
خطابه فایدروس
۱۹ دقیقه
خطابه پائوسانیاس
۱۶ دقیقه
خطابه آروکسیماخوس
۲۱ دقیقه
خطابه آریستوفانس
۳۱ دقیقه
خطابه آگاتون
۵۸ دقیقه
خطابه سقراط
۳۸ دقیقه
خطابه آلکیبیادس در ستایش سقراط

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ضیافت افلاطون
نویسنده
مترجممحمدعلی فروغی
گویندهاحسان چریکی
ناشر چاپیانتشارات صدای معاصر
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۵۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه صوتی
۵۲۰۰۰ ت - 9.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ضیافت افلاطون

man manam
۱۴۰۰/۶/۱۵
بنظر من این کتاب از کتابای خیلی خوب و سنگین و پر معنا و مفهومه، منتها صدای گوینده اصلا مناسب این کتاب نیست راوی باید خلاق باشه مخصوصا تو اینجور کتابهایی،،، اگه قرار باشه یکی به این شکل کتاب بخونه برام بهتره بسپارمش به بچهای خونه اونا بهتر از این روایت میکنن.
خیلی مشتاق بودم که این کتاب و تا اخرش تموم کنم اما اصلا نمیشه ارتباط برقرار کرد متاسفانه!
و در پایان، حیف پولم!!!
___ MARYAM ___
۱۳۹۹/۱۲/۲
این کتاب به جد خود ضیافتیست شاهکار میان تفکرات و درونیات و عقاید خودتان با خودتان، اگر خواهان آگاهی عمیق و درک درست و رسیدن به نتیجه‌ای قابل درک و روشن از برترین و مهم‌ترین حس دنیا (عشق) هستید در شنیدن این شاهکار از افلاطون تردیدی به خود راه ندهید دوستان!
به عقیده من آگاهی مخفف افلاطون است!
با تشکر از کتابراهِ بی نظیر.
سید مجید موسوی
۱۴۰۱/۷/۷
با وجود اینکه مبحث خیلی فلسفی داره و درکش ساده نیست ولی من عمیقا دوست دارم در مورد عشق و نوع خلقت بشر از ابتدا خلقت از دیدگاه این دو اسطوره و دانشمندان عصر روم باستان واسم خیلی جالب بود و تونستم با تعمل روی این مباحث نگاه جامع تری از عشق در خودم ایجاد کنم و بیشتر به شناخت شخصیت افلاطون و استاد بر حقش سقراط کنجکاوتر شدم
مسعود تنها
۱۳۹۹/۷/۱۷
کتاب کتابی خوب وعالی هست وگوینده هم صدای خوبی دارد ولی این کتاب رو باید بخرید وخودتون بخونید باید بچشید. بجویدش وازش لذت ببرید من نسخه چاپیشو خوندم ولی نتونستم با صوتی ارتباط برقرار کنم شاید چون خوندن نسخه خطی رو تجربه کردم نظرم با دیگر دوستان متفاوت است.
مهدی عباسی
۱۴۰۱/۷/۱۸
گویا راوی برای اولین بار است که کتاب را میخواند
سکته‌های زیاد بین صفحات و صدای ورق زدن کتاب نشان از اهمیت ندادن و سرسری کار کردن است. امیدوارم در کتب آتی رفع شود.
Mina Karimi
۱۳۹۹/۸/۱۱
جالب بود تفسیرهایی که از عشق کردند البته بعضی حرفهاشون خیلی خرافاتی وتخیلی بود بهترین تفسیر رو افلاطون نقل کرد
ممنون از تون بابت نسخه صوتی
آیدا بهرنگى
۱۳۹۹/۶/۵
من با این کتاب از طریق دکتر الهى قمشه اى آشنا شدم و قصد خرید کتاب صوتى را دارم. امیدوارم که دیدگاه جدیدى در زندگى به من ببخشد.
شادی شادباد
۱۴۰۱/۴/۱۵
کتاب پر محتوا. پر از اموزه. و بسیار جذاب در رابطه با دیدگاه‌های فیلسوفان اولیه.
خیلی عمیق باید در مورد این کتاب تفکر بشه.
راوی هم خوب بود. ممنون.
Fereshte Nikseresht
۱۴۰۱/۷/۲۳
اگر علاقه مند باشید به فلسفه و در ذهنتون باز باشه به روی افسانه‌ها، خیلی جالبه و ارزش شنیدن رو داره
دید آدم رو به عشق میتونه عوض کنه❤️
بهروز ابراهیمی
۱۴۰۱/۲/۲۳
یکی از بهترین کتاب‌ها و شاید بهترین کتاب برای شناخت ریشه‌ای عشق... کتابی کوچک با معنایی عمیق که پهلو به پهلوی کتب آسمانی میزند
. Matinof
۱۳۹۹/۳/۳
کرک و پرم ریخت این کتاب نسخه صدایش دیدم. دیگه از این خفن تر نمی‌شه. دم شما گرم.
تورج اسدیان
۱۴۰۱/۵/۲۶
صدای خوب و گرم گوینده جلب کننده س ولی اشتباهاتی در تلفظ برخی کلمات و توع بیان برخی عبارات وجود دارد.
arya allahyari
۱۴۰۱/۵/۱۴
اگه میخوای فلسفه یاد بگیری این کتاب فلسفه مردم باستان رو توضیح میده و جنبه‌های ادبیش بیشتر از جنبه‌های فلسفیشه
Maziar Mohsenian
۱۴۰۰/۱۲/۱۰
کتاب خوبی هست از منظر فلسفی. کمی صدای گوینده یکنواخت و کسل کننده هست. بهتر میشد با کمی اشتیاق و انرژی در لحن گفتار.
موسی سیهان زاده
۱۴۰۰/۳/۲۰
هرچیزی ک راجب عشق زمینی و آسمونی باید مفید بدونی تو این کتاب هست بخونی دگ نیاز نیست کتاب دگ‌ای بخونی...
مشاهده همه نظرات ۳۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ضیافت افلاطون

برای دریافت کتاب صوتی ضیافت افلاطون و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.