معرفی و دانلود کتاب صوتی فیزیک ناممکن‌ها

عکس جلد کتاب صوتی فیزیک ناممکن‌ها
قیمت:
90000 تومان - 9.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فیزیک ناممکن‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فیزیک ناممکن‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی فیزیک ناممکن‌ها

میچیو کاکو فیزیکدان درخشان معاصر در کتاب صوتی فیزیک ناممکن‌ها، با ارائه دانشی مهیج از آن‌چه که در آینده امکان دارد اتفاق بیافتد، سخن می‌گوید.

میچیو کاکو (Michio Kaku) در کتاب صوتی فیزیک ناممکن‌ها (Physics of the impossible) ما را به سفری در مرزهای علم می‌برد. هر چه علم پیشرفت می‌کند ما بیشتر شاهد اختراعات جدیدی از سوی دانشمندان هستیم و کارهای غیرممکن را برای ما تبدیل به ممکن می‌کنند و پا به عرصه‌ی زندگی روزمره‌ی ما می‌گذارند، مانند شبکه‌ی ارتباطی، دستگاه‌های فکس، خودروهای گازسوز، آسمان‌خراش‌های شیشه‌ای و قطارهای شناور تندرو. این اثر برای اولین بار از دید یک کارشناس ماهر، علم واقعی فردا را بررسی می‌کند؛ زمینه‌ای که معمولا قلمرو نویسندگان علمی تخیلی است. او از امکان‌پذیری علمی حرکت دائمی، میدان‌های نیرو، توپخانه‌ی پرتویی، پادگرانش و پاد ماده، دورفرستی، تله اتی، روان جنبانی، روبات‌ها و سای‌بورگ‌ها و... پرده برمی‌دارد.

میچیو کاکو در این کتاب صوتی پدیده‌هایی مثل نامرئی شدن، سفر در زمان، فرا زمینیان، دنیای موازی، فضاناوها و... را که به ظاهر امکان‌پذیر نیستند و بسیار جذاب است را شرح می‌دهد تا دوست‌داران علم فیزیک و ناممکن‌های آن از آن بهره برده و با آن همراه شوند. فیزیک ناممکن‌ها به زبانی ساده و قابل فهم برای تمامی افراد که به موضوعات فیزیک و ناممکن‌های آن علاقه دارند، نوشته شده است تا بتوانند جواب سوالات خود را پیدا و آن‌ها را درک کنند.

میچیو کاکو فیزیکدان درخشان آمریکایی - ژاپنی در سال 1947 در کالیفرنیا چشم به جهان گشود. کاکو یکی از نظریه‌پردازان مشهور علم فیزیک و موسسان نظریه ریسمان است. او مخالف به کارگیری انرژی هسته‌ای شکافت و طرفدار پروژه جستجوی هوش فرازمینی (ستی) است. وی آثار بسیاری درباره‌ی علم فیزیک نوشته است که می‌توان به: «چشم‌اندازها، انقلاب‌های علم در قرن بیست و یکم»، «کیهان انیشتین: چگونه دیدگاه آلبرت انیشتین، درک ما از فضا و زمان را تغییر داد»، «جهان‌های موازی»، «فراسوی اینشتین» و... اشاره کرد.

در قسمت‌هایی از کتاب صوتی فیزیک ناممکن‌ها می‌شنویم:

- برای ساخت کامپیوتر کوانتومی به دردخور لازم است که صدها میلیون اتم داشته باشیم که در هماهنگی ارتعاش کنند، کاری که فراتر از توانایی‌های امروزین است.

- یک مشکل تحلیل کردن علم روان‌جنبانی آن است که دانشمندان به سادگی توسط کسانی که مدعی داشتن قدرت وراحسی‌اند گمراه می‌شوند.

- شرمساری و پشیمانی به این دلیل مهم‌اند که به ما در فراگیری مهارت‌های اجتماعی شدن ضروری برای عملکرد در جامعه‌ای تعاونی یاری می‌رسانند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
نمونه 3
27 دقیقه
پیشگفتار
37 دقیقه
بخش اول: امکان ناپذیری‌های رده‌ی یک - فصل اول
25 دقیقه
فصل دوم - قسمت اول
28 دقیقه
فصل دوم - قسمت دوم
28 دقیقه
فصل سوم - قسمت اول
28 دقیقه
فصل سوم - قسمت دوم
27 دقیقه
فصل چهارم - قسمت اول
22 دقیقه
فصل چهارم - قسمت دوم
24 دقیقه
فصل پنجم - قسمت اول
30 دقیقه
فصل پنجم - قسمت دوم
18 دقیقه
فصل ششم - قسمت اول
26 دقیقه
فصل ششم - قسمت دوم
21 دقیقه
فصل هفتم - قسمت اول
27 دقیقه
فصل هفتم - قسمت دوم
23 دقیقه
فصل هفتم - قسمت سوم
32 دقیقه
فصل هشتم - قسمت اول
27 دقیقه
فصل هشتم - قسمت دوم
25 دقیقه
فصل هشتم - قسمت سوم
27 دقیقه
فصل نهم - قسمت اول
24 دقیقه
فصل نهم - قسمت دوم
24 دقیقه
فصل نهم - قسمت سوم
21 دقیقه
فصل دهم - قسمت اول
22 دقیقه
فصل دهم - قسمت دوم
31 دقیقه
بخش دوم: امکان ناپذیری‌های رده‌ی دو - فصل یازدهم - قسمت اول
23 دقیقه
فصل یازدهم - قسمت دوم
35 دقیقه
فصل دوازدهم
25 دقیقه
فصل سیزدهم - قسمت اول
22 دقیقه
فصل سیزدهم - قسمت دوم
25 دقیقه
فصل سیزدهم - قسمت سوم
21 دقیقه
بخش سوم: امکان ناپذیری‌های رده‌ی سه - فصل چهاردهم - قسمت اول
22 دقیقه
فصل چهاردهم - قسمت دوم
36 دقیقه
فصل پانزدهم
29 دقیقه
پیگفتار - قسمت اول
28 دقیقه
پیگفتار - قسمت دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی فیزیک ناممکن‌ها
نویسنده
مترجمرامین رامبد
گویندهاکرم پریمون
ناشر چاپیانتشارات مازیار
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۱۴ ساعت و ۴۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی علمی و آموزشی، کتاب‌های نجوم و اختر شناسی
قیمت نسخه صوتی
90000 ت - 9.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی فیزیک ناممکن‌ها

Behzad
۱۴۰۱/۳/۲۴
میچیو کاکو از دانشمندانی است که علم را برای عموم به صورت عامه فهم ارائه میکند. قبلا کتاب جهان‌های موازی را از این نویسنده مطالعه کردم. کتاب حاضر در حد اطلاعات عمومی است. متاسفانه به دلیل تاریخ نگارش کتاب، علوم مورد اشاره اکثرا در طی چند سال گذشته متحول شده و اطلاعات ارایه شده عمدتا به روز نیستند. و برای مثال مباحث مراکز تحقیقاتی بحثهای علوم کامپیوتر و ماهواره‌های مورد اشاره امروز عمدتا قدیمی و یا اجرایی شده‌اند و کارایی آن‌ها برای جهانیان معلوم شده. در مورد فیلم پیشتازان فضا زیاد بحث شده که امروز واقعا چیز زیادی برای بحث ندارد. با این حال برای علاقمندان فیزیک کتاب بدی نیست.
Adward Kings
۱۳۹۹/۹/۱۸
افرین، عالی، یک کتاب بی نظیر و عالی برای ایده‌های جدید و فهم و درک اهداف اینده بشریت، واقعا کتاب فیزیک نا ممکن‌ها، و البته جهان‌های موازی از پرفروش‌ترین کتاب‌های دنیا هستن، پروفسور میچیو کاکو فیزیکدان تئوری، قدرت و تبحر خاصی در بیان کردن مسائل پیچیده به صورت بسیار ساده و قابل فهم رو داره، پیشنهاد و میکنم کتاب‌های ایشون رو برای داشتن درکی بسیار بیشتر از فیزیک حتما مطالعه کنید ممنون از کتابراه بابت این کتاب، من که واقعا لذت بردم کتاب بسیار شیرینی هست و ادم رو خودبخود ب تخیل وادار میکنه.
رضا اسماعیل پور
۱۴۰۰/۳/۲۸
سلام
کتاب بسیار خوبی در رابطه با واقعیتهای علم فیزیک، پی بردن به چگونگی خلقت جهان بر اساس فیزیک و ریاضیات و پیشرفت رو به رشد علم در شناخت اسرار خلقت جهان هستی است. براساس دانش شناخت شده و دیدگاه آقای میچیو کاکو تنها ماشینهای حرکت دائمی و پیش بینی آینده بر اساس علم در دسته امکان ناپذیری و غیر ممکن جا میگیرند و هر چیزی براساس پیشرفت علم ممکن خواهد بود.
رامتین خواجه نوری
۱۴۰۲/۱/۲۳
کتابی که حدس‌های جالبی در مورد آینده داره، و یک‌یعد علمی تخیلی داره که بیشتر‌جذابش کرد برای من، و لی چون سرعت پیشرفت علم بسیار بالا رفته و‌هر روز نظریه‌های جدید جای قدیمی‌هارو‌ میگیرند و این کتاب به نسبت جدید نیست یک‌سری از ادعا‌های میچیو کاکو الان رد شده مثلا در حوضه هوش مصنوعی و ربات‌ها ولی خوب یک‌سری‌دیگش‌ هم در حال تحقق یافتنه.
داود آجورلو
۱۴۰۱/۱۰/۴
ناممکن‌ها روزی ممکن خواهند شد و مهمترین راه تحقق بخشیدن به ناممکن‌ها اینه که انسان بفهمه نباید به خاطر خودخواهی منابع باارزش زمین رو به فنا بده بلکه باید ازشون برای تحقیقات و علم بهره ببره این کتاب رو که گوش کردم بیشتر پی بردم که ذره‌ای کوچک هستم به نام انسان و غروری بی جا و احمقانه دارم به اندازه‌ی کیهان
Amir Solymani
۱۴۰۰/۶/۵
اگه میتونستم یک میلیون سال دیگه برای چند ساعت هم شده زنده بشم فقط به عشق این که ببینم نژاد بشر تونسته دوم بیاره یا نه و اگه آره چقدر پیشرفت کرده مثلاً تونسته به یه سیاره فرا خورشیدی برسه و حیات رو در خارج منظومه شمسی پیدا کنه البته حیات هوشمند منظورم هست.. چی میشد
milad barati
۱۴۰۰/۲/۲۰
کتاب خیلی عالی بود. متن روانی داشت. ولی از زمان چاپ کتاب یک مدتی گذشته بود و همین باعث میشه برای آدم سوال پیش بیاد که امروزه به این اهداف ناممکن که در کتاب اشاره شده نزدیک تر شدیم یا نه. ‌ای کاش کتابراه هر چه سریعتر کتاب جدید ایشون رو هم قرار بده.
علی کشاورز
۱۴۰۰/۹/۱۵
پروفسور میچیو کاکو با این کتاب درک عمیق خودشون رو از دنیای فیزیک به رخ خواننده میکشه، واقعا کتاب‌های ایشون از لحاظ فکری بسیار قوی و پر محتوا هستن و از نقاط قوت کتاب‌های ایشون میشه به اینکه قابل فهم بودن برای همه علاقه مندان هست اشاره کرد
رضا مهدوی
۱۴۰۱/۴/۱۰
واقعا محشره. آدم با شنیدن این کتاب میتونه یه تصوری از کل علوم آینده‌ی انسان و راه‌هایی که باید توسط بشر طی بشه میفهمه. با دونستنش میتونید درک روشنی از ۱۰۰ سال و ۱۰۰۰ سال آینده‌ی انسان و خیلی مسائل دیگه داشته باشید
Nima Naseri
۱۳۹۹/۳/۲۸
این کتاب بی‌شک یکی از کتاب‌های خوب نه در باب علم نوین و روزمره بلکه اهداف آینده بشر را دنبال می‌کند و برای افراد مشتاق بسیار خوب است و ایده‌های زیادی به آن‌ها می‌دهد.
محمد نوروزی
۱۳۹۸/۶/۲
از اینکه در کشورم شاهد ترجمه و صوتی شدن کتاب‌های روز علمی دنیا هستم بسیار خوشحالم.
ثمین سوری
۱۳۹۸/۱۱/۴
من واقعا کارای کاکو رو دوست دارم خیلی نظریات خوبی داره. کتاب هاشم با وجود علمی بودن پر از مثال و زبان سادس. ترجمه و صدای خواننده هم که عالیه....
Daryush Parsa
۱۳۹۸/۴/۲۹
این مرد فراکل نگری عالم است اما فهم دیدگاه و مطالبشون به شکلی دقیق نیاز ب دانشی دانشکده‌ای و تخصصی داره.
روح الله سادات
۱۴۰۰/۳/۸
اما باید دانسته‌های علمیتون در حد کارشناسی حداقل تو رشته‌های فیزیک و امثالهم باشه من که لیسانس زیست شناسی هستم بعضی جاهاشو متوجه نمیشدم
علیرضا فرزندی
۱۳۹۹/۸/۳
همیشه خواندن کتاب‌های علمی-تخیلی جذاب هست حالا اگه با تحلیل کتاب‌های علمی-تخیلی مواجه بشیم این جذابیت چند برابر میشه.
مشاهده همه نظرات 39

راهنمای مطالعه کتاب صوتی فیزیک ناممکن‌ها

برای دریافت کتاب صوتی فیزیک ناممکن‌ها و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.