معرفی و دانلود کتاب دانش فرگشت هشیاری: جستارهایی در روانشناسی فرافردی

عکس جلد کتاب دانش فرگشت هشیاری: جستارهایی در روانشناسی فرافردی
قیمت:
۲۰۰۰۰ تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب دانش فرگشت هشیاری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دانش فرگشت هشیاری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دانش فرگشت هشیاری: جستارهایی در روانشناسی فرافردی

فرزاد گلی در کتاب دانش فرگشت هشیاری، چندین جستار درباره‌ی روانشناسی فرافردی ارائه می‌دهد و موضوعات و دیدگاه‌های مختلف را در این خصوص بررسی می‌کند و دانش شما را در این زمینه بالا می‌برد.

درباره‌ی کتاب دانش فرگشت هشیاری:

روان‌شناسی فرافردی رویکردی همه‌جانبه‌نگر، سیستم‌اندیش و تا اندازه‌ای التقاطی است؛ شاید برای بعضی که روان را تنها همچون یک مدار الکترونیک شناختی یا یک معمای جنسی جنایی تلقی می‌کنند، غیرقابل قبول و ناهمساز باشد. بهره‌گیری از تمرین‌های تنانه، انرژیایی، تجسمی و مراقبه‌ای و همین طور درمان‌های شناختی - رفتاری، روان‌پویشی و وجود‌گرایانه، این الگوی سیستمی را به رویکردی جامع و البته تا حدودی نامتجانس تبدیل کرده که دغدغه بنیادین‌اش این است که ابعادش قواره ابعاد گوناگون انسانی باشد.

جستارهای کتاب دانش فرگشت هشیاری (Consciousness evolution knowledge essays on Transpersonal Psychology)، مشق‌هایی در روان‌شناسی فرافردی و همچنین گمانه‌زنی‌هایی در روان‌شناسی فرهنگی ایرانی اسلامی است. نویسنده سعی کرده نه تنها نمونه‌هایی از فرهنگ و ادب پارسی بر یافته‌ها و بافته‌های روان‌شناختی کنونی پیدا کند، بلکه در خلق تفکرات و دیدگاه‌ها و شیوه‌هایی جدید از درون زبان و فرهنگ بومی می‌کوشد. هر چند نباید از یاد برد که انسان امروزی دارای هویتی چندگانه یا مرزی است و هم‌زمان در فرهنگ بومی خود، فرهنگ جهانی و گاه حتی در فرهنگ‌های بومی دیگر نفس می‌کشد.

کتاب دانش فرگشت هشیاری برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای متخصصان و روانشناسانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند یا برای دانش‌آموختگان این رشته بسیار سودمند و کاربردی است.

در بخشی از کتاب دانش فرگشت هشیاری می‌خوانیم:

انسان برای درآمدن به تحلیل، نخست باید چیزی دارای مرزهای معین شود. سپس باید تجزیه شود که چنان‌که اشاره شد، این کار به شیوه‌های گوناگون می‌تواند صورت بگیرد تا سرانجام بتواند براساس مقایسۀ این اجزای مشترک با دیگر انسان‌ها و نیز دیگر موجودات، مورد داوری و ارزش‌گذاری قرار بگیرد.

حتی اگر سال‌هایی را در این وضع انسانی و این سطح آگاهی زندگی نکرده بودید، می‌توانستید حدس بزنید که زندگی در این سطح نباید آسان باشد چون درک ما از خودمان پیوسته از طریق نسبت‌مان با دیگری شکل می‌گیرد و این ماشین داوری به‌طور بی‌وقفه‌ای به تناوب غرور و حقارت تولید می‌کند و از همین‌روست که خودگویه‌های ما پیوسته میان خودستایی و سرزنش در نوسان است. البته برخی به یک سو گرایش بیشتری دارند، و برخی ریاکارانه‌تر به این کار می‌پردازند؛ مثلاً به جای خودستایی، دیگران را سرزنش می‌کنند یا دیگرانی را که فعلاً از خود یا چون خود می‌دانند، می‌ستایند و یا برعکس به جای سرزنش خود، دیگران را سرزنش یا ستایش می‌کنند ولی به‌هرحال باید دانست سرزنش ستایش، آهنگ زمینۀ ذهن در این سطح آگاهی است.

اگرچه آسیب‌های روانی و حتی جسمانی و برخی از باورها و الگوهای شناختی می‌تواند این آهنگ را نیرو بخشیده یا آرام کند، مادام که انسان جز تحلیل راهی به خویش ندارد این کوشش و کشش پایان نمی‌پذیرد. در این مرحله از فرگشت (تحوّل) هشیاری مرزهای آهنینی میان خود و دیگری، ذهن و بدن، انسان و جهان و مرگ و زندگی وجود دارد و شناختن و ساختن، رفتارهایی مستقل با جهتی عکس هم یعنی از درون به بیرون و بیرون به درون به حساب می‌آیند و طبیعی است که با وجود این گسل‌های شناخت‌شناسیک، به سختی می‌توان از علم به عمل رخنه کرد.

فهرست مطالب کتاب

پیش‌گفتار
جستار نخست: به وضع انسانی خوش آمدید
به وضع انسانی خوش آمدید
گشایش
در پذیرش اینی و فهم برینی
من زانِ خودم چنان که هستم، هستم
کنترل یا هماهنگی؟
الفبای رقص آفرینش
پایان: درنگیدن در آفرینشِ دانش و کنش
درنگ نخست: بایدبود
درنگ دوم: ساختشناخت
درنگ سوم: چراکاشباید
پاگشایی هشیاری به وضع انسانی
پی‌نوشت‌ها
جستار دوم: دانش فرگشت هشیاری
درنگ در مراقبه
جانِ کلام: در بازشناختِ راه از چاه
پی‌نوشت‌ها
جستار سوم: هنگام انسانی و فرگشت هشیاری
نگاهی از سپهر برین
گزارش پایانیِ واکاوی باشانگان باشگاه‌های خویش
خوانشی از یک گزارش فرازمینی
آفریننده / باشانۀ باشگاه خویش
تو خود، روایتِ خویشی
الف: در / جهان بودگی
ب: شعور ارگانیسمی
چه کنیم تا بشود؟
ج: انسان جهان
سیر کیهانی هشیاری
شبهۀ زمینی
شبهۀ آسمانی
پی‌نوشت‌ها
واژه‌نامه دانش فرگشت هوشیاری

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دانش فرگشت هشیاری: جستارهایی در روانشناسی فرافردی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات دهکده سلامت
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۱۰
زبانفارسی
شابک978-600-94146-1-1
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه الکترونیک
۲۰۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب دانش فرگشت هشیاری

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب دانش فرگشت هشیاری

برای دریافت کتاب دانش فرگشت هشیاری و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.