معرفی و دانلود کتاب صوتی بیمار خاموش

عکس جلد کتاب صوتی بیمار خاموش
قیمت:
39000 تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بیمار خاموش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بیمار خاموش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی بیمار خاموش

کتاب صوتی بیمار خاموش نوشته الکس مایکلیدیس، رمانی روانشناختی و تریلر و یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز در سال 2019 است که داستان قتل یک عکاس توسط همسرش را به تصویر می‌کشد، قتلی که به یک معما و راز تبدیل می‌شود.

خلاصه‌ای از کتاب صوتی بیمار خاموش (The Silent Patient):

آلیسیا برنسون که یک نقاش است در یک شب گرم تابستانی، همسرش گابریل عکاس مد و فشن را در خانه‌شان که در یکی از بهترین محله‌های شهر قرار دارد با سیم به یک صندلی می‌بندد و چندین بار با اسلحه به سمت او شلیک می‌کند و او را به قتل می‌رساند. مأموران پلیس وقتی سر می‌رسند او را با لباس سفید و حالتی بهت‌زده می‌بینند که کنار جنازه همسرش ایستاده و با چاقویی که کنار پایش افتاده رگ دست خودش را زده است.

آلیسیا توسط پلیس دستگیر و به بیمارستان منتقل می‌شود. در بازجویی‌های که پلیس از او می‌کند هیچ حرفی نمی‌زند. او تا پایان داستان سکوتش را نمی‌شکند و خاموشی او رمان را از یک تراژدی ساده به یک راز و معما بدل می‌کند. تأثیر این خبر در میان مردم به قدری زیاد است که آثار نقاشی آلیسیا با قیمت‌های بسیار زیاد خرید و فروش می‌شود و در تمام جمع‌ها از او سخن گفته می‌شود. با این حال هیچ‌کس از انگیزه او برای قتل خبر ندارد.

در رمان بیمار خاموش الکس مایکلیدیس (Alex Michaelides) روی قسمتی از روان انسان دست گذاشته که احساسات گفته نشده‌اش را در آن سرکوب می‌کند. احساساتی که به گفته فروید هیچ‌گاه از بین نمی‌روند. بلکه به شکلی زنده مدفون می‌شوند و روزی سر بر می‌آورند.

داستان این کتاب در 5 بخش و از زبان روان‌درمانگر دادگاه و آلیسیا به نام تئو و همچنین دفتر خاطرات آلیسیا روایت می‌شود و با پیش رفتن داستان شما را بیشتر از قبل با پیچیدگی‌های خود درگیر می‌کند. گفت‌وگوهای بین آلیسیا و تئو زوایای دیگری از شخصیت و روح این زن نقاش را نشان می‌دهد.

افتخارات کتاب صوتی بیمار خاموش:

- از پرفروش‌ترین آثار نیویورک‌تایمز در سال 2019
- برنده‌ی جایزه‌ی بهترین کتاب معمایی گودریدز سال 2019

با الکس مایکلیدیس بیشتر آشنا شویم:

الکس مایکلیدیس در سال 1977 در قبرس متولد شد. در دانشگاه کمبریج به تحصیل ادبیات انگلیسی پرداخت و از مؤسسه فیلم آمریکا در لس‌آنجلس لیسانس فیلمنامه‌نویسی دریافت کرد. او در سال‌های 2013 و 2018 دو فیلم‌نامه سینمایی نگاشت و به سرعت جایگاه خود را به عنوان فیلم‌نامه‌نویس تثبیت کرد. در سال 2019 به نوشتن رمان مشغول شد و به شهرت رسید.

کتاب بیمار خاموش اولین رمان اوست که بعد از انتشار در سال 2019 در صدر فهرست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز و دیگر فهرست‌ها و سایت‌های معتبر قرار گرفت و برای مدت طولانی جایگاه خود را حفظ کرد.

شنیدن کتاب صوتی بیمار خاموش به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

افرادی که به رمان‌های تریلر و جنایی و روان‌شناختی علاقه دارند از این کتاب بسیار لذت خواهند برد.

در بخشی از کتاب صوتی بیمار خاموش می‌شنویم:

پس از صرف ناهار در کریدور پرسه می‌زدم و دنبال خروجی می‌گشتم. می‌خواستم دزدکی بیرون بروم و سیگار بکشم. اما اینریرا روی پله‌های اضطراری بود. فکر کرد که گم شده‌ام. دستش را روی بازویم گذاشت و گفت: «نترس ها. ماه‌ها طول کشید تا من اینجا رو بشناسم. مثل هزار توییه بدون راه فرار. هنوزم بعد 10 سال گاهی گم می‌شم.» خندید. پیش از آنکه چیزی بگویم مرا به طرف پله‌ها راهنمایی کرد و در گلفیش‌بال یک فنجان چای به من تعارف کرد.

«زیر کتری رو روشن می‌کنم. هوای لعنتی افتضاحیه. اوف مگه نه؟ کاش برف بباره و خلاصمون کنه. برف نشانی از تصویرسازی قویه. این طور فکر نمی‌کنی؟ مثل دستمال همه چیزو تمیز می‌کنه. تا حالا دیدی که بیمارا چقدر راجع به اون حرف می‌زنن؟ دقت کن. جالبه.»

در نهایت تعجب کیفش را برداشت و یک تکه بزرگ کیک پوشیده شده در سلفون از آن درآورد و در دستم گذاشت. «بگیرش، کیک گردوییه. دیشب پختم. برای تو.»

«اوه ممنونم.»

«می‌دونم باور نمی‌کنی اما هر بار که تو جلسه با بیمارهای سرسختم یه تیکه کیک بهشون می‌دم نتیجه بهتری می‌گیرم.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
6 دقیقه
پیشگفتار
9 دقیقه
بخش نخست - فصل اول
10 دقیقه
فصل دوم
15 دقیقه
فصل سوم
8 دقیقه
فصل چهارم
11 دقیقه
فصل پنجم
10 دقیقه
فصل ششم
10 دقیقه
فصل هفتم
10 دقیقه
فصل هشتم
8 دقیقه
فصل نهم
17 دقیقه
فصل دهم
22 دقیقه
بخش دوم - فصل اول
6 دقیقه
فصل دوم
12 دقیقه
فصل سوم
7 دقیقه
فصل چهارم
10 دقیقه
فصل پنجم
15 دقیقه
فصل ششم
9 دقیقه
فصل هفتم
11 دقیقه
فصل هشتم
14 دقیقه
فصل نهم
6 دقیقه
فصل دهم
8 دقیقه
فصل یازدهم
13 دقیقه
فصل دوازدهم
21 دقیقه
فصل سیزدهم - دفتر خاطرات آلیسیا برنسون
6 دقیقه
فصل چهاردهم
5 دقیقه
فصل پانزدهم
9 دقیقه
فصل شانزدهم
7 دقیقه
فصل هفدهم
8 دقیقه
فصل هجدهم
8 دقیقه
فصل نوزدهم
12 دقیقه
فصل بیستم
3 دقیقه
فصل بیست‌ویکم
19 دقیقه
فصل بیست‌ودوم - دفتر خاطرات آلیسیا برنسون
8 دقیقه
فصل بیست‌وسوم
5 دقیقه
فصل بیست‌وچهارم
5 دقیقه
فصل بیست‌‌‌‌‌‌‌وپنجم
9 دقیقه
فصل بیست‌وششم
8 دقیقه
فصل بیست‌وهفتم
8 دقیقه
فصل بیست‌وهفتم
5 دقیقه
فصل بیست‌وهشتم
7 دقیقه
فصل بیست‌ونهم
13 دقیقه
فصل سی‌ام
3 دقیقه
فصل سی‌ویکم
6 دقیقه
فصل سی‌ودوم
7 دقیقه
فصل سی‌وسوم
5 دقیقه
فصل سی‌وچهارم
42 دقیقه
بخش سوم
4 دقیقه
بخش چهارم - فصل اول
8 دقیقه
فصل دوم
7 دقیقه
فصل سوم
6 دقیقه
فصل چهارم
7 دقیقه
فصل پنجم
10 دقیقه
فصل ششم
10 دقیقه
فصل هفتم
10 دقیقه
فصل هشتم
6 دقیقه
فصل نهم
5 دقیقه
فصل دهم
7 دقیقه
فصل یازدهم
7 دقیقه
فصل دوازدهم
12 دقیقه
فصل سیزدهم
6 دقیقه
فصل چهاردهم
12 دقیقه
فصل پانزدهم
6 دقیقه
فصل شانزدهم
8 دقیقه
فصل هفدهم
7 دقیقه
فصل هجدهم
5 دقیقه
فصل نوزدهم
4 دقیقه
فصل بیستم
5 دقیقه
فصل بیست‌ویکم
14 دقیقه
بخش پنجم - فصل اول - دفتر خاطرات آلیسیا برنسون
10 دقیقه
فصل دوم
19 دقیقه
فصل سوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی بیمار خاموش
نویسنده
مترجممریم حسین نژاد
گویندهفرزان اسدیان، سحر توکلی
ناشر صوتی آوای چیروک
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱۱ ساعت و ۱۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
39000 ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی بیمار خاموش

somayyeh sabouhi
۱۴۰۱/۲/۲۳
آلیشیا برنسون «نقاش معروف» یک شب همسرش گابریل رو بعد از یک روز پر مشغله کاری با شلیک پنج گلوله به صورتش به قتل میرسونه و بعد از اون دیگه حرف نمیزنه...
سکوت آلیشیا این اتفاق رو به یک اتفاق جنجالی و رازآلود تبدیل میکنه و باعث میشه ارزش تابلوهای آلیشیا چند برابر بشه....
آلیشیا به یک آسایشگاه مخصوص
بیماران روانی خطرناک فرستاده میشه، چند سال بعد از این اتفاق تئو که یک روان‌درمانگر هستش به این آسایشگاه میره تا به آلیشیا کمک کنه صحبت کنه و از خودش دفاع کنه... این وسط خود تئو هم درگیری‌ها و مشکلاتی توی زندگی شخصیش داره...
شما وقتی کتاب‌های معمایی و کارگاهی زیاد بخونید خودتون تبدیل به یک کارگاه میشین در نتیجه میتونید از یک‌ جایی به بعد داستان رو حدس بزنید امااااا امااااااا این کتاب را تا آخر داستان اصلا نمیتونید حدس بزنید چی میشه یعنی آخرش یه جوری سوپرایز میشید و تا مدت‌ها بعد تموم کردن کتاب فکرتون درگیر آخر کتاب هستش و با خودتون میگین نههههه واقعا اینجوری شد!!!
صادقانه بگم هرنکته جذابی از کتاب رو بخوام بگم داستان اسپویل میشه، در نتیجه فقط میتونم بگم بیمار خاموش جز بهترین رمان‌های معمایی هستش که تا امروز خوندم
ن ب
۱۴۰۱/۹/۱۸
نخرید، کیفیت صدا افتضاحه، اینقدر پایینه که فقط با هندزفری یا در محیط خیلی ساکت میشه گوش داد. اگر میخواید بدون هندزفری گوش کنید پیشنهاد میکنم نخرید،
در مورد محتوای داستان هم تعجب میکنم بعضی از دوستان از چی تعریف میکنن، من از مشتریان پر و پا قرص کتابراه هستم اما به نظرم محتوای کتاب اونی نیست که ۲۹
قابل تعریف باشه، فصل رو گوش دادم هنوز هیچ اتفاق خاصی نیفتاده، شاید بعنوان یک رمان اجتماعی بشه روش حساب کرد اما به هیچ وجه رمان تریلر نیست. هیچ تعلیق و هیجانی حداقل تا فصل ۲۹ ندیدم.
هر چه جلوتر هم میرم صدای ضعیف بیشتر اعصابمو خرد میکنه، چند بار اومدم نظرمو ویرایش کردم. این چه وضعشه؟ مگه ما میخوایم با اسپیکر گیمینک گوشش بدیم یا با گوشی؟
چرا اینقدر تفاوت بین کیفیت صدای کتابهای مختلف هست؟!
در مورد محتوای داستان، از اول یک نفر رو که کمترین شک رو میشد بهش کرد زیر نظر گرفتم، چون همیشه در این داستانها دقیقا اون کسی که فکرشو نمیکنی مقصره، اسمشو نمیبرم که داستان لو نره، اما با تحت نظر گرفتن اون شخص از همان اول فرض رو بر این گذاشتم که دچار شیزوفرنی است، با این فرض جلو رفتم و هرچه جلوتر رفتم بیشتر برام محرز شد، در کمال تعجب در اخر داستان متوجه شدم که دقیقا درست حدس زدم، همان شخص بود، تقریبا نود درصد ماجرا رو درست حدس زده بودم، فقط تنها جایی که اشتباه کردم این بود که فکر میکردم قاتل هم ان شخص باشد نه دختره، اما اینطور نبود.
منیره هاشمی
۱۳۹۹/۸/۱۵
خیلی پر کشش و با تعلیق بالا
اگه به ژانر جنایی و روانشناختی علاقه دارید بخونید. هم متن خوبه هم اجرا
✓ برای خانم حسین نژاد
ضمن تقدیر از ترجمه روانشون،
لیدیا عمه آلیسیا ست نه خاله ش
آلیسیا هم تلفط غلطیه، آلیشا صحیحه
✓ برای آقای اسدیان
لذت بردم از صدای فوق العاده زیبا و مخملی و شنیدنی، و بیان
همچنین گیراتون.
اول اینکه در نام جین فلکیس، «جین» هم وزن «این» تلفظ می‌شود و مکسور نیست. در فصول اولیه به اشتباه جِین تلفظ شد که شائبه زن بودن این شخصیت را ایجاد می‌کرد.
و دوم اینکه، تلفظ صحیح نام زن در داستان اسطوره‌ای، آلسِتیس (به سکون لام و کسره سین) هست.
Mahsjan
۱۴۰۱/۲/۲۲
کتاب خوبی است از نظر ژانر معمایی و جنایی اگر علاقمند به این ژانر هستید پیشنهاد می‌دم... از نظر روانشناسی بد نبود می‌تونست خیلی قوی تر عمل کنه در این قسمت نمی‌تونم نظر زیاد مثبتی بدم نویسنده فقط هدف معمایی بودن داستان داشته. اما از نظر ادبی کتاب زیاد قوی نبود حتی شاید ضعیف بود. پایان بندی خوبی داشت اما با این ایده می‌تونست قوی تر کتاب پیش بره. قرار نیست حتما سوپرایز بشیم آخر داستان بهتر نویسنده نشانه‌های بیشتری در متن بگذارد اینجوری ذهن خواننده بیشتر به چالش کشیده می‌شود متاسفانه هدف فقط سوپرایز آخر داستان بود... ولی اگر دوست دارید یه داستان شوکه کننده بخوانید کتاب خوبی است
روجا رمضانی
۱۴۰۰/۴/۲۱
کتابی بینهایت زیبا آخر داستان چنان شوکی بهم وارد شد که شروع کردم دوباره از اول گوش کنم با دقت بیشتر فقط یه انتقاد دارم، آوانس کتاب شنیدن زندگی آوای چیروک فکر کنم ده هزار مرتبه تکرار شد به خدا پدرمونو در آورد از آوای چیروک خواهشا تقاضا دارم توی کتابای دیگشون تورو خدا این جمله کتاب شنیدن زندگی آوای چیروک رو کمتر بذارن بابا یه مرتبه دو مرتبه ده مرتبه نه دهزار مرتبه
باتشکر🙏
علی بداغی
۱۴۰۱/۲/۲۸
صدای گوینده عالی بود، تبلیغات و آهنگ اول هر بخش بسیار آزار دهنده بود، متن کتاب خیلی عالی بود وقتی کتاب تموم شد غمگین شدم، دوست نداشتم تموم بشه، چقدر نکته آموزشی داشت، هر لحظه از داستان جذاب بود، اتفاق یه لحظه می‌تونه مسیر یه عمر رو تغییر بده، یه حرف یه رفتار می‌تونه زندگی یک نفر رو تغییر بده.
آخر
داستان چنان شگفت‌انگیز هست که مجبور شدم دوباره از اول گوش بدم، هر چی بگم نمیشه تصور کرد، باید تا آخر گوش بدید تا متوجه بشید
نیما امیدفر
۱۴۰۰/۵/۲۳
مهمترین فاکتوری که باعث موفقیت این کتاب شده اینه که نویسنده در فصل‌های کوتاهی که تعبیه کرده از شاخه و برگ دادن‌های بیهوده دوری کرده و موضوع اصلی ماجرا رو با سر نخ‌هایی کوتاه اما جذاب در هر فصل ادامه میده، گویا در هر فصل سرنخی برای به فکر وا داشتن خواننده داده میشود که باعث جذابیت داستان می‌شود، در کنار این موضوع گویندگی و کیفیت ضبط به بهترین شکل ادا شده.
ساناز قره قوشلو
۱۴۰۱/۸/۲
میشه گفت پنجاه پنجاه روانشناختی و معمایی بود جنایت داستان طوری بود که میشد همزاد پنداری کرد به هر حال ارزش گوش دادن رو داره در کل کتاب خوبیه
اسپویل
از شخصیت تئو خوشم نیومد یه کاراکتر ترسو که مسئولیت کاری که میکرد رو قبول نداشت
میتونست تصمیمات دیگه‌ای بگیره اما فقط توجیه میکرد به ظاهر میخواست کمک کنه ولی بنظر من دنبال توجیه کردن خودش بود
ترانه
۱۴۰۱/۱۰/۹
این کتاب فوق العاده است حرف نداره خیلی جالب بود هرچی جلو میروید نمیتوانید کنار بگذاریدش تماما درگیرتان میکند شمارو وابسته میکند پرازهیجان و رازو رمز بایک پایان شوکه کننده غیرقابل تصور با گوینده‌های عالی که به هیجان داستان می‌افزازاید پیشنهاد میکنم اگر به رمان‌های معمای علاقه دارید حتما مطالعه کنید تا همیشه در ذهن میماند
رحیمه محرمی
۱۴۰۰/۶/۲۳
در ژانر معمایی جنایی واقعا عالی بود و تا همون فصل‌های آخر نمی‌دونستی که داستان از چه قرار و تازه داستان هر دوی آن‌ها یعنی بیمار و روان درمانگر که به یک جا می‌رسه می‌بینی چقدر شبیه به هم هست اتفاقات زندگی آن‌ها و یک نقطه مشترک دارن... واقعا هیجان انگیز بود من دو روزه تمومش کردم. با تشکر از خوانش کتابخوان‌های عزیز
Saahar M
۱۳۹۹/۴/۳۱
من هنوز این کتابو تموم نکردم! اما اینقدر داستان برام جذاب جلو رفته که حس میکنم بهش اعتیاد پیدا کردم و حتی چند دقیقه‌ام نمیتونم متوقفش کنم. روایت جریان داستان از زاویه‌ی دید شخصیت‌های مختلف، عدم تمرکز رو یک ماجرای مشخص، صدای گرم و عالی گوینده‌ها، موسیقی متن هیجان انگیز. همشو دوست دارم. ممنون کتابراه❤️
سهیل ارشین ساتان
۱۳۹۹/۲/۱
خیلی جذاب و غیر قابل پیشبینی ولی ضعفی که اکثر کتاب‌های‌ای ژانر دارن اینه که خواننده رو گول میزنن و اخر یه چیزی رو میکنن که در موردش اطلاعاتی به خواننده ندادن اینم همون مشکل و داره ولی بازم جذابه پیشنهاد میدم شدیدا
فرح حقیقی
۱۴۰۱/۱۰/۲۰
از شنیدنش لذت بردم فقط صدای کتابخوان آقا کمی ایراد داشت جملات رو سریع و در پایان جمله ولوم صداشون بشدت افت می‌کرد و گاهی کلمات آخر رو نامفهوم می‌کرد اما در کل خوب بود و تا پایان مخاطب رو بدنبال خودش میکشه فقط کاش جملات آخردفتر خاطرات آلیسیا در پایان داستان و توسط پلیس خونده میشد.
S الوند
۱۴۰۰/۴/۲۷
داستان خیلی کند و خالی از هیجان پیش میره. اما پایان غیرمنتظره ش باعث میشه به ریتم کندش سخت نگیری. درمجموع اثریه که ارزش شنیدن داره.
چیزی که به شدت متو در پایان هر فصل عصبی میکرد صدایی بود که میگفت کتاب، شنیدن، زندگی... واقعا اینهمه تکرار چند کلمه در پایان هر فصل آزار دهنده بود. خب که چی؟
Saeed Vahidi
۱۳۹۹/۶/۱۱
توی دفترچه خاطراطی که به دکتر میده تا جایی توضیح میده که یه نفر میاد تو خونه بعد دوتا فصل به اخر مونده زده خاطراطش تو اون قشنگ توضیح داده چی شده به خوده دکتره هم یه چیزی گفته اصلا چرا اخه اسکول میکنید ملتو تنها چیزی که من یاد گرفتم از این کتاب همون فصل اول دوم بود که دکتره میگه ماها همه دیوانه ایم فقط درصدش فرق داره😂😂😂
مشاهده همه نظرات 215

راهنمای مطالعه کتاب صوتی بیمار خاموش

برای دریافت کتاب صوتی بیمار خاموش و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.