معرفی و دانلود کتاب صوتی حکومت نظامی

عکس جلد کتاب صوتی حکومت نظامی
قیمت:
۳۵۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی حکومت نظامی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی حکومت نظامی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی حکومت نظامی

24 ساعت خشم از استبداد! خوسه دونوسو در کتاب صوتی حکومت نظامی، داستان زندگی خواننده‌ای مشهور در دوران پر از استبداد و خفقان حاکم شیلی آگوستو پینوشه را به تصویر کشیده و به لایه‌های گوناگون یک جامعه کودتا دیده می‌پردازد.

داستان کتاب حکومت نظامی (Curfew) در یک شبانه‌روز و در 24 ساعت در ژانویه سال 1985 روی می‌دهد. در روزهایی که آگوستو پینوشه دیکتاتور ظالم بر شیلی حکومت می‌کند و خفقان و استبداد در جامعه مستولی است. مانونگو شخصیت اصلی این رمان، زمانیکه به کشورش شیلی برای حضور در مراسم درگذشت همسر پابلو نرودا برمی‌گردد، با جامعه‌ای روبه‌رو می‌شود که دیگر برای اندیشه و آزادی فکری جایی نمانده است. جامعه‌ای که زمانی او در آن زندگی می‌کرد، اکنون به شدت استبداد زده، سیاست زده و ناامید است.

خوزه دونوسو (Jose Donoso) همانند شخصیت اصلی رمانش در دوران دیکتاتوری پینوشه زمانی را در خارج از کشورش زندگی می‌کرد و بعد به وطنش برگشت. این تجربه‌ی او از دوری و جدایی از کشورش، عمقی مضاعف به شخصیت اصلی داده است. دونوسو مدت زمان زیادی از عمرش را در شیلی زندگی کرد و چندین سال نیز در آمریکا، اسپانیا و مکزیک در تبعیدی خودخواسته گذراند. او قبل از آنکه در سال 1981 به شیلی برگردد و تا پایان عمرش در آن جا به سر ببرد، بیان کرد که تبعید خودخواسته‌ و جدایی از وطنش را در اعتراض به حکومت دیکتاتوری پینوشه انجام داده است.

این رمان خشم به وجود آمده ناشی از کودتا را بدون آنکه در جریان داستان خللی ایجاد کند، به خوبی به شما نشان می‌دهد. کتاب صوتی حکومت نظامی تنها بر واقع‌گرایی متمرکز نیست، بلکه این رمان تلاش می‌کند فضا، حال و هوا و احساسات را به خوبی بازگو کند.

دونوسو در رمان خود پیامش درباره فضای خفقان گرفته و استبدادی شیلی را به زیبایی مطرح می‌کند. او به شما این اجازه را می‌دهد تا از نزدیک، با حال و هوای افرادی که این کودتا را پشت سر گذاشته و زندگیشان را تحت تأثیر قرار داده آشنا شوید.

درباره مانونگو ورا:

مانونگو ورا خواننده و ترانه‌سرای شیلیایی است. او کمی قبل از کودتای آگوستو پینوشه، بدون آنکه از آینده خبر داشته باشد، برای یک سفر از کشور خارج و بعد از رخ دادن کودتا نیز در اروپا ساکن می‌شود. ترانه‌های او بسیار دلنشین هستند و از وطن سخن می‌گویند. اما او بعد از گذشت بیشتر از یک دهه از کودتا و زندگی خارج از وطن، دیگر امید و ایمان خود را از دست داده است، دیگر نه به ترانه‌هایش امید دارد و نه به آینده‌ای روشن برای کشورش. مانونگو دیگر هویتی برای خود نمی‌شناسد و گویی خودش را گم کرده است. با این حال در نهایت تصمیم می‌گیرد به شیلی برگردد.

با خوسه دونوسو بیشتر آشنا شویم:

خوسه دونوسو در سال 1924 در شهر سانتیاگو کشور شیلی به دنیا آمد. خانواده او از وضع مالی نسبتاً خوبی برخوردار بودند. پدرش پزشک بود و او را در کودکی به مدرسه‌ای خصوصی فرستاد. دونوسو در دانشگاه به تحصیل در رشته‌ی ادبیات انگلیسی پرداخت و در سال 1949 با دریافت کمک هزینه‌ی تحصیلی عازم دانشگاه پرینستون آمریکا و در رشته متون قدیمی انگلیسی مشغول به تحصیل شد.

در سال 1950-1951 نشریه دانشگاهی پرینستون اولین داستان‌های دونوسو با نام‌های زن آبی و شیرینی‌های مسموم که به زبان انگلیسی بودند را منتشر کرد.

دونوسو سرانجام به شیلی بازگشت و در آن‌جا به تدریس زبان انگلیسی پرداخت. اولین کتابش به نام تعطیلات و داستان‌های دیگر در سال 1955 انتشار یافت و برای این رمان جایزه‌ی ادبی سانتیاگو را دریافت کرد. او داستان‌ها و کتاب‌های فراوانی نگاشت و آثارش تأثیر زیادی در دوره شکوفایی ادبیات آمریکای لاتین داشتند.

آثار دونوسو اغلب حاوی مسائلی مانند دوگانگی هویت، روانشناسی و طنز تلخ هستند. از دیگر کتاب‌های او می‌توان به باغ همسایه و خانه‌ای در روستا اشاره کرد. او در سال 1996 در شیلی درگذشت.

در بخشی از کتاب صوتی حکومت نظامی می‌شنویم:

نمی‌شود تحملش کرد. این لوپیتو را واقعاً نمی‌شود تحمل کرد. ضمناً توی این گیرودار مشروب از کجا گیر آورده بود؟ از وقتی آمده بود یکسر توی کار این و آن دخالت می‌کرد. مزاحم مردم بود حتی فردی فاکس. یعنی ممکن است بی‌آنکه او ملتفت شده باشد توی آشپزخانه بو کشیده و بالاخره یک بطری پیدا کرده باشد؟

اما لوپیتو همیشه مست بود. وقتی چیزی نخورده بود. از آن گذشته آن خس‌خس سینه‌اش مردم را می‌ترساند. مثل اینکه مردک بیچاره دارد منفجر می‌شود یا همین حالاست که از نفس بیفتد.

آدولوس با خودش حرف می‌زد و در این فکر بود که چطور می‌تواند توی خانه‌ای که زندگی می‌کرد اتاقی برای این مرد اجاره کند؟ نه با این خس و خسی که داشت محال بود بگذارد او بخوابد. وقتی فردریکو فاکس رفت، لوپیتو به سراغ آدولوس آمد و موی دماغ او شد. آدا فلان چیز... آدا بهمان چیز...

خوشبختانه توی حیاط خلوت آنقدر کار زیاد بود که می‌توانست از شر او خلاص شود. اما بیشتر مهمان‌ها که رفتند انگار دوباره به یاد اتاق افتاد و به او چسبید تا سرانجام آدولوس به آشپزخانه پناه برد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۶ دقیقه
یک - شامگاه - فصل اول
۳۱ دقیقه
فصل دوم
۲۴ دقیقه
فصل سوم
۲۱ دقیقه
فصل چهارم
۱۳ دقیقه
فصل پنجم
۲۶ دقیقه
فصل ششم - بخش اول
۲۳ دقیقه
فصل ششم - بخش دوم
۱۱ دقیقه
فصل هفتم
۱۸ دقیقه
فصل هشتم
۸ دقیقه
فصل نهم
۲۰ دقیقه
فصل دهم
۱۳ دقیقه
فصل یازدهم
۱۳ دقیقه
فصل دوازدهم
۳۱ دقیقه
فصل سیزدهم
۳۵ دقیقه
فصل چهاردهم
۲۸ دقیقه
دو - شب - فصل پانزدهم
۲۶ دقیقه
فصل شانزدهم
۱۲ دقیقه
فصل هفدهم
۱۹ دقیقه
فصل هجدهم
۲۰ دقیقه
فصل نوزدهم
۱۶ دقیقه
فصل بیستم - بخش اول
۳۴ دقیقه
فصل بیستم - بخش دوم
۱۵ دقیقه
فصل بیست‌ویکم
۲۰ دقیقه
فصل بیست‌ودوم
۱۲ دقیقه
فصل بیست‌وسوم
۱۸ دقیقه
فصل بیست‌وچهارم
۶ دقیقه
فصل بیست‌وپنجم
۲۴ دقیقه
سه - صبح - فصل بیست‌وششم
۱۸ دقیقه
فصل بیست‌وهفتم
۳۴ دقیقه
فصل بیست‌وهشتم
۱۴ دقیقه
فصل بیست‌ونهم
۱۴ دقیقه
فصل سی‌ام
۳۳ دقیقه
فصل سی‌ویکم
۱۵ دقیقه
فصل سی‌ودوم
۲۱ دقیقه
فصل سی‌وسوم
۳۲ دقیقه
فصل سی‌وچهارم
۲۳ دقیقه
فصل سی‌وپنجم
۱۸ دقیقه
فصل سی‌وششم - بخش اول
۱۸ دقیقه
فصل سی‌وششم - بخش دوم
۲۳ دقیقه
فصل سی‌وهفتم
۴۱ دقیقه
فصل سی‌وهشتم
۱۵ دقیقه
فصل سی‌ونهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی حکومت نظامی
نویسنده
مترجمعبدالله کوثری
گویندهپیمان قریب پناه
ناشر چاپینشر نی
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱۴ ساعت و ۳۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
۳۵۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی حکومت نظامی

فاطمه حسینی مقدم
۱۴۰۱/۹/۱۸
خوب بود و اولش برام جذاب نبود
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی حکومت نظامی

برای دریافت کتاب صوتی حکومت نظامی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.