معرفی و دانلود کتاب صوتی رهبری آسان افراد سخت: چگونه افراد خودمدار، بدبین، خودشیفته و سخت را مدیریت کنیم

عکس جلد کتاب صوتی رهبری آسان افراد سخت: چگونه افراد خودمدار، بدبین، خودشیفته و سخت را مدیریت کنیم
قیمت:
52000 تومان - 9.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی رهبری آسان افراد سخت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی رهبری آسان افراد سخت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی رهبری آسان افراد سخت: چگونه افراد خودمدار، بدبین، خودشیفته و سخت را مدیریت کنیم

چگونه پای نیروهای مدیریت‌ناپذیر و ناسازگار را درون چارچوب‌های سازمان بند کنیم؟ آلن ویلت در کتاب صوتی رهبری آسان افراد سخت راه‌حل‌های فوق‌العاده‌ای برای این بحران پیشنهاد می‌دهد.

درباره‌ی کتاب صوتی رهبری آسان افراد سخت

فرض کنید شما مدیر یک مجموعه هستید. اگر نیرویی داشته باشید که دچار وسواس کاری شدید باشد، به‌حدی که روند کار را مختل کند، یا کارمندی که هیچ‌جوره نتواند نظم و مقررات سازمان را رعایت کند، یا فردی که از شدت خودبرتربینی، اعتمادبه‌نفس سایر نیروها را در معرض خطر قرار دهد، در این‌صورت واکنش شما به‌عنوان مدیر گروه چه خواهد بود؟ بلافاصله تصمیم می‌گیرید نیروی چالشی خود را اخراج کنید؟ ‌یا با نادیده گرفتن این مشکل و پشت گوش انداختن آن سعی می‌کنید جوری وانمود کنید که انگار هیچ اتفاقی نیفتاده است؟ رویکردی که آلن ویلت (Alan Willett) در کتاب صوتی رهبری آسان افراد سخت (Leading the unleadable) به شما پیشنهاد می‌دهد، تنها معطوف به همین فرد مسئله‌دار نیست. بلکه او با این شیوه به نحوه‌ی مواجهه‌ی صحیح تمام افراد تیم با این موضوع می‌پردازد، حتی کسانی که به‌شکل مستقیم با آن درگیر نیستند.

ویلت معتقد است سروکار داشتن با افرادی که سخت‌تر از بقیه درون چارچوب‌های سازمانی قرار می‌گیرند، اتفاقی معمول و رایج برای مدیران و رهبران است. اما شیوه‌ی مواجهه با این چالش است که یک مدیر معمولی را به یک مدیر حرفه‌ای تبدیل می‌کند. آسان‌ترین راه‌حل در این موقعیت این است که مدیر با نیروی دشوار خود مدارا کند. اما این مدارا تنها یک راه‌حل موقت است. اما بهترین گزینه روشی است که مدیر و کارمند را به مرحله‌ی جدیدی از رشد و بلوغ کاری برساند. ویلت در کتاب صوتی رهبری آسان افراد سخت این رویکرد را به‌طور مفصل شرح داده و پیشنهادات خود را برای آن ارائه می‌دهد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی رهبری آسان افراد سخت

- چه به‌تازگی در سمت مدیریت مجموعه‌ای مشغول به کار شده باشید و چه مدیری کارکشته باشید، این کتاب آلن ویلت دست شما را در مواقع بحرانی می‌گیرد و راه و چاه را نشانتان می‌دهد. آلن شجاعت و مهارت رهبری افراد دشوار در موقعیت‌های دشوار را به شما هدیه می‌کند. (آلن ویس، نویسنده، سخنران و کارآفرین)

- این کتاب آلن اثری عمیق و بسیار ارزشمند است. تفکر خلاقانه و خارج از چارچوب آلن، چالش‌برانگیز، عاقلانه و همواره مفید است. من خواندن این کتاب را به رهبران بالفعل، رهبران بالقوه و افراد رهبری‌ناپذیر به‌شدت توصیه می‌کنم. (بری دولاتسکی، مدیر مرکز مهندسی نرم افزار Joburg در دانشگاه Wits آفریقای جنوبی)

- این کتاب دربردارنده‌ی یک طراحی سازمانی و رویکردی برای یادگیری منطقی است که بر اساس چندین و چند مطالعه‌ی موردی واقع‌بینانه به‌دست آمده است. برخی از توصیه‌های آن بسیار کاربردی و مفید است و برای مدیران جدید و کارکشته ضروری است تا از آن به‌عنوان راهنمایی برای تعامل با افراد ناسازگارشان استفاده کنند. (Booklist)

کتاب صوتی رهبری آسان افراد سخت برای چه کسانی مناسب است؟

اگر در سازمانی کار می‌کنید که در آن نیروهای مدیریت‌ناپذیر و بدقلق باعث ایجاد بحران شده‌اند، این کتاب پیشنهادات فوق‌العاده‌ای برای رفع این چالش‌ها به شما ارائه می‌دهد. اگر خود شما یکی از آن افراد بدقلق هستید، یک نسخه از این کتاب را خودتان بخوانید و یک نسخه به رئیستان هدیه دهید!

با آلن ویلت بیشتر آشنا شویم

اگر عنوان شغلی «مدیر حل تعارض» را به رسمیت بشناسیم، آلن ویلت یکی از خبره‌ترین افراد در این زمینه است. سازمان‌ها و کسب‌وکارهایی در سراسر دنیا از جمله ایرلند، انگلیس، پرتغال، هند، ترکیه، آفریقای جنوبی و البته بسیاری از مناطق ایالات متحده آمریکا از آلن ویلت به‌عنوان مدیر حل تعارض دعوت کرده‌اند تا مشکلات درون‌سازمانی آن‌ها را به بهترین روش‌های ممکن برایشان حل کند. او با سازمان‌های فناوری پیشرفته‌ای در سراسر جهان، از استارت‌آپ‌های کوچک گرفته تا غول‌هایی مانند ناسا و مایکروسافت، در زمینه‌ی حل تعارض‌ها و چالش‌های سازمانی به مشورت پرداخته است.

آلن دارای مدرک لیسانس در رشته‌ی علوم کامپیوتر و مدرک کارشناسی ارشد در رشته‌ی مدیریت فناوری و تغییرات سازمانی است. او صاحب کسب‌وکاری به‌نام Oxseeker است و آن را در سال 2011 راه‌اندازی کرده. Oxseeker در لغت به‌معنای گاو نر است. ویلت می‌گوید انتخاب این عنوان به این دلیل است که گاو نر در برخی از فرهنگ‌های کهن مثل آیین ذن، نمادی از تعالی و روشنگری به شمار می‌رود.

در بخشی از کتاب صوتی رهبری آسان افراد سخت می‌شنویم

شما در جایگاه یک رهبر به چیزی بیش از یک مأموریت جذاب برای سازمانتان نیاز دارید. اگر کارِ شلخته‌وار یا رفتارهای بد را تحمل می‌کنید، ‌ بی‌عملی از طرف شما این رفتارها را عادی می‌کند.

رهبران استثنایی در تعیین انتظارات متعالی‌شان به زبانی روشن، قبل و حین اجرای پروژه، و همچنین در نحوه‌ی برخورد با انحراف از انتظاراتی که تعیین کرده‌اند باکی ندارند. اگر رهبر تعیین کند که «کیفیتْ در درجه‌ی اول قرار دارد»، اما هنگامی که مشکلات کیفیتی مداوم وجود دارد هیچ واکنشی نشان‌ ندهد، در آن صورت آن انتظار چیزی بیش از نوشته‌ی روی دیوار نیست.

با کژی‌ها باید با قضاوت درست برخورد شود، به‌ویژه وقتی می‌گویید که واقعاً می‌خواهید برای یک مورد خاص برخلاف تعریفتان از خوب عمل کنید. اگر سازمانی پیوسته تصمیم بگیرد برخلاف تعریفش از خوب عمل کند، پس یا تعریف از خوب بسیار اشتباه است یا توانایی در قضاوت.

ترفندی که سپس با آن روبه‌رو می‌شویم این است که بتوانیم انتظاراتمان را طوری عاقلانه تنظیم کنیم که شانس بیشتری برای برآورده ساختن انتظارات واقعی یا حتی بیش از آن داشته باشیم. همچنین، باید اطمینان حاصل کنیم که این انتظاراتْ محدودیتی برای رهبران در توانایی آن‌ها برای اعمال قضاوت در شرایط خاص بدون تضعیف انتظارات تعیین‌شده ایجاد‌ نمی‌کند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
شناسنامه
3 دقیقه
سخن ناشر
5 دقیقه
پیشگفتار
19 دقیقه
بخش اول : فراخوان به رهبری - قسمت اول
24 دقیقه
بخش اول - قسمت دوم
19 دقیقه
بخش اول - قسمت سوم
16 دقیقه
بخش اول - قسمت چهارم
20 دقیقه
بخش اول - قسمت پنجم
22 دقیقه
بخش اول - قسمت ششم
18 دقیقه
بخش دوم: رهبر در عمل - قسمت اول
23 دقیقه
بخش دوم - قسمت دوم
21 دقیقه
بخش دوم - قسمت سوم
15 دقیقه
بخش دوم - قسمت چهارم
25 دقیقه
بخش دوم - قسمت پنجم
21 دقیقه
بخش دوم - قسمت ششم
26 دقیقه
بخش دوم - قسمت هفتم
28 دقیقه
بخش سوم: رهبر در عمل پیشگیری - قسمت اول
33 دقیقه
بخش سوم - قسمت دوم
24 دقیقه
بخش سوم - قسمت سوم
23 دقیقه
بخش سوم - قسمت چهارم
23 دقیقه
بخش سوم - قسمت پنجم
28 دقیقه
بخش سوم - قسمت ششم
21 دقیقه
بخش چهار: رهبری رهبران - قسمت اول
24 دقیقه
بخش چهارم - قسمت دوم
27 دقیقه
بخش چهارم - قسمت سوم
17 دقیقه
بخش چهارم - قسمت چهارم
4 دقیقه
بخش چهارم - قسمت پنجم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی رهبری آسان افراد سخت: چگونه افراد خودمدار، بدبین، خودشیفته و سخت را مدیریت کنیم
نویسنده
مترجممنصوره حکمی
گویندهافشین اعتماد
ناشر چاپیانتشارات اژدهای طلایی
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۸ ساعت و ۵۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی اقتصاد و مدیریت، کتاب‌های مدیریت و رهبری
قیمت نسخه صوتی
52000 ت - 9.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی رهبری آسان افراد سخت

مهدیه نصری
۱۴۰۱/۹/۲۶
کتاب بیشتر بدرد رهبران و یا مدیران سازمان ها و کسب و کارهای بزرگ میخوره ولی با این وجود برای مدیریت کسب و کارهای کوچک هم کاربرد دارهمتأسفانه نویسنده خیلی کلی گویی کرده بود، درصورتیکه با مثال هست که مطلب کامل جا میفته، از مثال خیلی کم استفاده کرده بوددرکل کتاب ارزشمندیست بدلیل اینکه دلیل رفتن و یا و ماندن نیرو یا چگونگی برخورد با نیرو را از روی تجربه شفاف کرده.....ولی توصیه میشه نکته برداری کنید و هرازگاهی نکات را نگاه بندازید چون نکات برداشته شده ممکنه بدیهی بنظر برسند و از روی عادت به همون روش قبل با نیرو برخورد بشه، ولی نکات آموخته شده یادداشت برداری شده این کتاب، باید واقعا تمرین بشن
رضافرزانه
۱۴۰۲/۱/۱۵
تاحدی مطالب کتاب با موضوعی که من دارم دنبال میکنم همخوانی داره و چیزهای جدیدی را یادگرفتم در مجموع خوبه
Z Eftekhari
۱۴۰۱/۸/۸
این کتاب هم خوب بود اما توقع ترجمه قوی تر و روان‌تری داشتم
اما در مجمع اطلاعات خوبی را منتقل میکرد
Raana Mansouri
۱۴۰۲/۳/۵
کتاب خوبی بود سعی میکنم تمرینهای آن را انجام بدهم ونتیجه را بررسی میکنم،
H V
۱۴۰۱/۷/۱۵
اصلا کاربردی نبود و موضوع و مفهوم جامع و کاملی نداشت
شهاب عبداله زاده رودپشتی
۱۴۰۲/۳/۱۹
کتابی پر بار، غنی از اطلاعات 👍
اعطم صفری
۱۴۰۱/۵/۳۱
خیلی کاربردی برای همه و نه فقط مدیران
مشاهده همه نظرات 7

راهنمای مطالعه کتاب صوتی رهبری آسان افراد سخت

برای دریافت کتاب صوتی رهبری آسان افراد سخت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.