معرفی و دانلود PDF کتاب دکتر جوناس سالک کاشف واکسن فلج اطفال

عکس جلد کتاب دکتر جوناس سالک کاشف واکسن فلج اطفال
قیمت:
10000 تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب دکتر جوناس سالک کاشف واکسن فلج اطفال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دکتر جوناس سالک کاشف واکسن فلج اطفال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دکتر جوناس سالک کاشف واکسن فلج اطفال

کتاب دکتر جوناس سالک کاشف واکسن فلج اطفال نوشته کاترین ای. کرون، از مجموعه کتاب‌های تصویری مخترعان و کاشفان، چگونگی کشف این واکسن توسط دکتر سالک را به صورت کمیک استریپ بازگو می‌کند.

موضوع کتاب دکتر جوناس سالک کاشف واکسن فلج اطفال چیست؟

کاترین ای. کرون (Katherine E Krohn) در این کتاب به معرفی جوناس سالک و کشف مهمش می‌پردازد. جوناس سالک در 28 اکتبر 1914 در شهر نیویورک به دنیا آمد. پدر و مادر او از مهاجران روسی بودند. اگرچه آن‌ها توانایی مالی فرستادن او به دانشگاه را نداشتند، اما او موفق به دریافت بورس تحصیلی شد. وی در سال 1939 از دانشگاه پزشکی نیویورک فارغ‌التحصیل شد.

در سال 1916 وقتی که سالک یک کودک نوپا بود، بدترین بیماری فلج اطفال در ایالات متحده شیوع پیدا کرد. در آن سال بیش از 6000 نفر جان باختند و 27000 نفر فلج شدند.

حدود یک میلیون و هشتصد و سی هزار کودک در آزمایش‌های سراسری دکتر سالک شرکت کردند. اما همه این کودکان واکسن را دریافت نکردند. به بعضی آمپول حاوی آب قند، به بعضی واکسن و به برخی دیگر هیچ چیزی تزریق نکردند. این کودکان بخشی از گروه کنترل شده بودند تا امکان مقایسه نسبت ابتلای بیماری فلج اطفال بین کودکان واکسینه شده و نشده را برای دانشمندان روشن کند. در مراحل پایانی تحقیق، دکتر سالک به قدری به واکسن خود اطمینان داشت، که آن را به خود و همسر و فرزندانش تزریق کرد.

جوناس سالک در 23 ژوئن سال 1995 درگذشت. پس از مرگ او محققان دیگر، کارش را برای مبارزه با بیماری‌ها در انیستیتو سالک ادامه دادند.

کتاب دکتر جوناس سالک کاشف واکسن فلج اطفال (Jonas Salk Polio Vaccine) برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای کودکان دبستانی بسیار آموزنده و اثرگذار است.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: دانشمند محترم
فصل دوم: تحقیقات مهم
فصل سوم: قهرمان ملی
فصل چهارم: دنیای ایمن‌تر
مطالب بیشتر

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دکتر جوناس سالک کاشف واکسن فلج اطفال
نویسنده
مترجمکتایون محمدی
ناشر چاپیانتشارات عصر اندیشه
سال انتشار۱۳۹۱
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات34
زبانفارسی
شابک978-600-5550-25-2
موضوع کتابکتاب‌های کمیک و رمان‌های مصور
قیمت نسخه الکترونیک
10000 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب دکتر جوناس سالک کاشف واکسن فلج اطفال

برای دریافت کتاب دکتر جوناس سالک کاشف واکسن فلج اطفال و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.