معرفی و دانلود کتاب صوتی چگونه کمال گرا نباشیم؟

عکس جلد کتاب صوتی چگونه کمال گرا نباشیم؟
قیمت:
۱۲۵۰۰ تومان - 2.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی چگونه کمال گرا نباشیم؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی چگونه کمال گرا نباشیم؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی چگونه کمال گرا نباشیم؟

استفان گایز در کتاب صوتی چگونه کمال گرا نباشیم؟ یک راهکار نوین برای دست یافتن به زندگی بدون ترس را ارائه می‌دهد. این اثر که باورهای محدودکننده را از شما دور و کمک‌تان می‌کند تا کمال‌گرایی را کنار بگذارید، در فهرست آثار پرفروش روانشناسی قرار دارد.

درباره کتاب صوتی چگونه کمال گرا نباشیم؟:

کمال‌گرایی در زندگی مانند تله‌ای عمل می‌کند که فرد را دچار توهم برتری می‌نماید و مانع پیشرفت وی می‌شود. شاید تصور کنید بهترین بودن ایده‌ای جاه‌طلبانه است و شما را به اوج می‌رساند، اما در حقیقت شرایط سقوط‌تان را مهیا می‌کند. اگر ذهن خود را اسیر برتری و کمال نمایید از ترس ناتوانی در اجرای ایده، حتی قدمی هم در آن مسیر برنمی‌دارید. از طرف دیگر، کمال‌گرایی دست شما را برای پیدا کردن بهانه باز می‌گذارد، بهانه‌هایی را می‌یابید تا کاری را آغاز نکنید و شکست نخورید.

استفان گایز (Stephen Guise) نویسنده‌ کتاب چگونه کمال گرا نباشیم (How to Be an Imperfectionist) از راهی می‌گوید که برای کنار گذاشتن کمال‌گرایی رفته است و تجربیات خود را با شما در میان می‌گذارد. ماجرا از زمانی آغاز شد که هدف بزرگی مانند 50 حرکت شنای روی زمین را کنار گذاشت و هدف خود را به بخش‌ها و لقمه‌های قابل هضم‌تری تقسیم نمود. او ایده‌آل‌ترین شرایط را رها می‌کند؛ یعنی به جای رفتن به باشگاه، ورزش خود را در خانه و روی تخت‌خوابش انجام می‌دهد.

به عبارتی می‌توان چنین برداشت کرد که گایز سطح توقع خود را از ایده‌آل به معمولی پایین آورد تا فعالیت‌های مورد نظر را هر روز ادامه دهد و آن را به عادت هر روزه‌ خود تبدیل کند. این نویسنده خرده‌عادت‌ها را راه حل اصلی مشکل بزرگی مانند کمال‌گرایی می‌داند و با استفاده از این شیوه زندگی خود را دگرگون ساخت.

کتاب صوتی چگونه کمال گرا نباشیم به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر فردی کمال‌گرا هستید و همواره تمایل دارید بهترین باشید، این کتاب را حتماً بشنوید. میلیون‌ها انسان از راهنمایی‌های گایز استفاده می‌کنند و زندگی بهتری دارند، چرا شما جزو این افراد نباشید؟!

نکوداشت‌های کتاب صوتی چگونه کمال گرا نباشیم:

- این کتاب سزاوار کلاسیک شدن است. (Melissa Wiederrecht)
- یک راهنمای هوشمندانه برای پیشرفت واقعی. (Jason)
- این کتاب به آزادی من کمک کرد! (Sonia Thompson)
- من کتاب را به تازگی به پایان رسانده‌ام و از قبل احساس می‌کنم که تغییر پارادایم اتفاق می‌افتد. (goodread21)
- استفان به طور ماهرانه تحقیقات علمی را با تجربیات شخصی، آزمایش و خطا و داستان‌های خواننده درهم می‌آمیزد. از همه مهم‌تر، استیفن راه حل‌های بسیار ساده‌ای را برای مبارزه با مشکل ارائه می‌دهد. اینها همه ایده‌های مفهومی تغییر نگرش شما نیستند. آن‌ها گام‌های عملی هستند که پیشرفت فوری را فراهم می‌کنند. (Douglas)

جملات برگزیده کتاب صوتی چگونه کمال گرا نباشیم:

- در دنیایی که پیوسته می‌کوشد تا تو را به چیز دیگری تبدیل کند، خود بودن مهم‌ترین دستاورد است.
- مهم نیست که چقدر آرام می‌روی، باز هم از کسانی که روی مبل لم داده‌اند، جلوتری.
- وقتی انتظارات کسی به صفر می‌رسد، به معنای واقعی شکرگزار آنچه که دارد، می‌شود.
- من همیشه زیبایی را در چیزهای عجیب و ناکامل می‌جویم. آن‌ها بسیار حیرت انگیزترند.

با استفن گایز بیشتر آشنا شویم:

استفان گایز، نویسنده خلاق و کارآفرین موفق، تاکنون آثاری از خود بر جای گذاشته که توجه و تحسین طیف گسترده‌ای از مخاطبان را به خود جلب کرده است؛ به طوری که کتاب‌های معروف او از جمله خرده‌عادت‌ها به 18 زبان در سراسر دنیا ترجمه شده‌اند؛ این اثر برای مدت‌ها در فهرست پرفروش‌ترین آثار آمازون و نیویورک‌تایمز قرار داشت. محتوای آثار این نویسنده خوش‌استعداد به دلیل معرفی سبک جدیدی از زندگی و رفتارهای فردی و اجتماعی در سطح جهانی، هر خواننده‌ای را به خود علاقه‌مند می‌سازد.

در بخشی از کتاب صوتی چگونه کمال گرا نباشیم می‌شنویم:

احساسات با انتظارات مرتبط هستند. کمال‌گرایی و معمول‌گرایی پیامدهای احساسی شدیدی به دنبال دارد. کمال‌گرایی احساس گناه، اضطراب، حقارت، اعتماد به نفس پایین و رنجیدگی به همراه داشته و معمول‌گرایی با رضایت، شادی، لذت، آرامش و نیز حس ارزشمندی مرتبط است. مشخص است که کدام بهتر به نظر می‌رسند اما چه کسی درستی آن را تأیید خواهد کرد؟ من می‌توانم هر ادعایی بکنم، پس توضیح خواهم داد که چرا درست است. احساسات ما تا حد زیادی از انتظاراتمان ریشه می‌گیرد. به طور کلی وقتی انتظارات‌تان برآورده می‌شوند، حس مثبتی به شما دست می‌دهد و وقتی که برآورده نمی‌شوند، حس منفی وجودتان را فرا می‌گیرد. به همین سادگی و درستی.

میزان انطباق رفتارها و نتایج به دست آمده در زندگی با اهداف شخصی به احساسات فردی شکل می‌بخشد. در اصل انتظارات همان نسخه ضعیف‌تر اهداف شخصی‌اند، پس اصل گفته شده در مورد آن‌ها هم صدق می‌کند و میزان برآورده شدن انتظارات، همانند رسیدن به اهداف شخصی در احساسات بسیار تأثیرگذار است. همان طور که امتیاز گرفتن لبخند بر لبان افراد می‌نشاند، جریمه شدن نیز می‌تواند آن‌ها را ناراحت کند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
معرفی کتاب
۸ دقیقه
مقدمه مترجم
۲۱ دقیقه
پیشگفتار
۱۴ دقیقه
بخش 1 - مقدمه
۳۳ دقیقه
بخش 2 - ذهن کمال‌گرا
۵۸ دقیقه
بخش 3 - سم کمال‌گرایی
۳۳ دقیقه
بخش 4 - آزادی معمول‌گرایی
۴۷ دقیقه
بخش 5 - انتظارات غیرواقعی
۵۴ دقیقه
بخش 6 - نشخوار ذهنی
۴۵ دقیقه
بخش 7 - نیاز به تأیید شدن
۶۹ دقیقه
بخش 8 - نگرانی از ارتکاب اشتباه
۴۸ دقیقه
بخش 9 - تردید در مورد انجام کارها
۶۵ دقیقه
بخش 10 - راهنمای کاربردی
۴ دقیقه
تبحر یافتن در خرده‌عادت‌ها

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی چگونه کمال گرا نباشیم؟
نویسنده
مترجمنرگس محمدی
گویندهمهدیه صنعتی
ناشر صوتیانتشارات شمشاد
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۸ ساعت و ۱۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
۱۲۵۰۰ ت - 2.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی چگونه کمال گرا نباشیم؟

Hamid Mahdian
۱۴۰۰/۲/۲۳
کتاب خوب و جامعی هست. کاملا مرتبط با عنوانش، کاربردیه و خیلی دوستانه. مثالهاش کاملا درست و خودمونیه و قابل درک، کلا کتاب فهم راحتی داره. صدای گوینده ملایم و مناسبه منتها صدای موزیک زمینه حتی بلندتر از صدای گوینده، متمرکز شدن خواننده رو غیر ممکن کرده و کلا همه خوبی‌های کتاب رو کوچیک کرده. قیمت خیلی پایینش مناسبشه. عجیبه بریم کنسرت پیانو و همون موقع روی صندلیهامون این کتاب رو گذاشته باشن برای مطالعه در همون زمان... خواهش میکنم تولید کننده کمی خواننده کتاب صوتی رو مد نظر بگیره. مرسی
سیده زهرا سعادتی
۱۴۰۱/۱/۲
در ابتدا اصلا نپسندیدم، چون علیرغم اینکه کتاب بسیار خوبی است، اما اجرای روای تقریبا ضعیف است، و‌ موزیک متن بسیار بلند و کاملا آزاردهنده است، اما به خودم قول دادم یک معمولگرا باشم، و گوش کردن را ادامه دادم، ودر نهایت بعنوان اولین‌ تمرینم‌ توانستم به کهنه عادت ایده آل گرایی‌ام غلبه کنم و کتاب را تا آخر گوش بدهم، و‌ازین کار راضی هستم، اما همچنان معتقدم که صدای موسیقی متن بسیار بلند و غیرضروری است.
زهرا محسن زاده
۱۴۰۱/۱/۱۶
باسلام و تشکر از کتابره
مطالب این کتاب بسیار مفید بود تا جایی که تشویق شدم یک نسخه از این کتاب را خریداری کنم و در کتابخانه‌ام داشته باشم.
اما در خصوص کیفیت فایل صوتی، گوینده محترم زحمت خود را کشیده‌اند اما گویا با کمی دستپاچگی این فایل آماده شده و در بعضی از قسمت‌ها تسلط کافی بر متن وجود ندارد.
با توجه به مطالب بسیار مفید و ارزنده کتاب بهتر بود بعضی نکات با تامل بیشتری خوانده میشد.
hi bro
۱۴۰۰/۱۰/۲۱
غیر از مطالب مناسب کتاب، جالبه که عدم تسلط گوینده و تنظیم نامناسب موسیقی زمینه، به صورت عملی هم، به من درس عدم کمال گرایی در جهت انجام کار رو میده، و این درس واقعی حتی از خود مطالب کتاب هم کاربرد بیشتری داره، اینکه کتاب رو ضبط کنید و در اینکار اصلا کمال گرا نباشید، دقیقا مخالف با کمال گراییه، پس من ۵ ستاره میدم😉
ص م
۱۴۰۱/۲/۱۵
استفان گایز در کتاب چگونه کمال گرا نباشیم، خیلی کامل کمال گرایی را تعریف کرده وبه فایده‌های معمولی گرایی می‌پردازد. انسان با خواندن این کتاب با طیف کمال گرایی آشنا شده و بهتر می‌تواند با شناخت بیشتر به خود ودیگران کمک کند. مطالعه این کتاب را به همه توصیه کرده، زیرا به نظرم کم کسی است که به عارضه کمال گرایی مبتلا نباشد. متاسفانه آگاه نیستیم.
saman mehrabi
۱۴۰۰/۲/۱۸
صدای گوینده خوب است. اما تسلط بر گویندگی‌اش میتواند بهتر باشد. باید به اتمام جمله‌ها توجه کند و مکس‌ها را در نظر بگیرد. کتاب صوتی تنها به روخوانی آن محدود نمیشود و لحن و حس گوینده نیز مهم است. موسیقی متن اصلا خوب نیست و تمرکز شنونده را بر هم می‌زند. خود کتاب ولی کتاب خوبی است.
null null
۱۴۰۱/۱/۲۲
کتاب خیلی عالی‌ای هست من که خیلی یاد گرفتم ازش و خیلی کاراییم بالا رفته بعد از شنیدنش، تکنیک استفاده از تایمر فوق العاده به من کمک کرد و هم چنین از این قسمت از کتاب یک ساعت کار کردن یک ساعت استراحت کردن یا چهار تا ۲۵ دقیقه با ۵ دقیقه استراحت میونشون و بعد از این چهار دور یک ساعت استراحت کردن‌ کلی چیزای خوب دیگههههه
لیلا خلج
۱۴۰۰/۲/۱۶
کتاب خوب و مطالب آن کاربردی است. اما گوینده نه. شما را به خدا به گوینده‌ها بگویید حداقل یک بار قبل از ضبط صدا کتاب را بخوانند. مثل اینکه این بنده خدا رو از خواب بیدار کردن و گفتن کتاب رو روخوانی کن. خیلی اشتباه دارد و باعث میشود متوجه منظور نویسنده نشویم.
amir rahimi
۱۴۰۱/۴/۸
بهترین و مفید‌ترین کتاب روانشناسی که تو زندگیم خوندم. کتابی که مثل کتاب‌های دروغین و تبلیغاتی اثر مرکب و راز (روانشناسی زرد) نیست. کاملا علمی و کاربردی هست. در خواندن این کتاب شک نکنید. درضمن کتاب‌های علمی به موزیک نیازی ندارند. با تشکر از کتابراه امید وارم به پیشرفت ادامه بده
سمیه اکبری
۱۴۰۱/۲/۲۲
نویسنده کلامی شیوا ندارد، یا مشکل از مترجم است!
و همچنین موزیک پس زمینه فصل سوم به بعد خیلی کلافه کننده است، اجازه نمی‌دهد مفهوم بدرستی ادا شود.
و راوی خیلی کسل کننده متن را می‌خواند.
بنظرم میکروکتابها را به چند راوی اجازه‌ی اجرا دهید تا ما حق انتخاب داشته باشیم.
داود نصر
۱۴۰۰/۳/۵
سلام
به هیچ عنوان این نسخه رو توصیه نمیکنم
کاملا غیر حرفه‌ای تولید شده...
صدای موزیک دائم رو مغزه، گوینده مسلط نیست بعضا تپق میزنه و جالبه که اشتباهات موقع ضبط رو بازنگری و تصحیح نمیکنن! خلاصه اگه وقت خوندن دارین نسخه متنیشو بگیرین...
Bbj Jbj
۱۴۰۱/۴/۱
کتاب بسیار شنیدنی و مفیدی هست. مخصوصا اگر تمرینات پیشنهاد شده در کتاب رو با تانی و حوصله انجام بدید به نظرم میتونه برای کمک به افراد کمال گرا خیلی مفید باشه. در کتاب به یک کتاب دیگه نویسنده به نام خرده عادتها هم خیلی اشاره شده که من هنوز مطالعه نکردم.
الهام بابایی
۱۴۰۱/۲/۲۱
کتاب عالی و. بینظیریه و من با خوندنش فهمیدم چقدر کمال گرا هستم متاسفانه. یه نکته‌ای که خیلی آزار دهنده بود این بود که موسیقی زمینه زیاد از حد بلنده و اگه موسیقی ملایم تر و آروم تری بود بهتر بود و بهتر میشد تمرکز کرد روی صدا و متنی که خونده میشد.
اقدس صوفی
۱۴۰۱/۲/۱۶
عالی.
یک عمر به ما گفتند باید بی نقص باشیم.
نفر اول باشیم.
شاگرد اول مدرسه.
بهترین نمره در هر آزمون.
پس اونا چی بودند؟
متاسفانه آموزش غلط به ما دادند اونایی که باید خودشون آموزش میدیدند😔.
elham bakhshi
۱۴۰۰/۱۰/۱۸
خیلی کتاب خوبی هست مخصوصا برای کسانی که مثل خود من کمال‌گرا هستند، ولی متاسفانه موسیقی متن آزار دهنده است، جوری که واقعا یه قسمت هایی‌ رو متوجه نمیشید. حتی یه قسمت‌هایی می‌خواستم از گوش دادن به ادامه کتاب منصرف بشم.
مشاهده همه نظرات ۶۶

راهنمای مطالعه کتاب صوتی چگونه کمال گرا نباشیم؟

برای دریافت کتاب صوتی چگونه کمال گرا نباشیم؟ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.