معرفی و دانلود کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 2)

عکس جلد کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 2)
قیمت:
۱۵۰۰۰ تومان - 3.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 2) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 2) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 2)

لارنس کهون در کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 2)، با نگاهی تاریخی و تحلیلی آغاز فلسفه مدرن در قرن هفدهم میلادی و تغییرات آن را تا دوران کنونی بررسی می‌کند و چالش برانگیزترین پرسش‌های فکری انسان مدرن امروزی را پاسخ می‌دهد. این کتاب صوتی در چندین بخش ضبط و تنظیم شده است.

درباره کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 2):

پس از دوران قرون وسطی و آغاز عصر روشنگری و انقلاب صنعتی، تغییرات مهمی در سطح فکری و فلسفی اتفاق افتاد که نمودهای آن در سطح اجتماعی، فرهنگی و سیاسی به خوبی مشهود بود. اما از قرن هفدهم میلادی با روی کار آمدن فیلسوفانی بزرگی همچون رنه دکارت، تاریخ فلسفه آغاز دیگری را برای خود رقم زد و فلسفه مدرن روی کار آمد. این شکل از تفکر تا قرن بیستم میلادی نیز ادامه پیدا کرد و حتی با وجود روی کارآمدن فلسفه پست مدرن، این شیوه اندیشه ورزی همچنان طرفداران خود را دارد و اثرات خود را نیز بر زندگی فردی و اجتماعی مردم سراسر جهان گذاشته است.

لارنس کهون نیز در کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 2) (From Modernism to Postmodernism) مجموعه‌ای از درس‌گفتارهای خود را جمع‌آوری کرده است و دانشجویان و علاقه‌مندان به موضوعات فلسفی، ادبی، فرهنگی، اجتماعی و دینی می‌توانند از آن نهایت استفاده را ببرند.

او در بخش دوم کتاب فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا، به انقلاب علمی در آن دوران اشاره می‌کند و از تاثیرات عمیق آن بر روی فهم انسان از جهان سخن می‌گوید. نویسنده با هوشمندی تمام پرسش‌های مهمی را برای شما مطرح می‌کند؛ اینکه چگونه علم جدید می‌تواند با علوم انسانی ارتباط برقرار کند؟ نسبت علم با دین، آزادی و اخلاق چگونه خواهد بود؟ آیا همه چیز به اشیایی مادی خلاصه می‌شوند و باید ماهیت انسانی را همچون سایر موجودات و اشیا در نظر گرفت؟

کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 2) به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر پرسش‌های فلسفی بسیاری در ذهن‌ خود دارید و می‌خواهید پاسخی برای دغدغه‌هایتان پیدا کنید، این کتاب برای شما مناسب است.

لارنس کهون را بیشتر بشناسیم:

او دانشیار رشته فلسفه در کالج هالی کراس در ایالت ماساچوست آمریکاست و دکترای فلسفه‌ی خود را نیز از دانشگاه استونی بروک دریافت کرده است.

لارنس کهون (Lawrence E. Cahoone) پیش از این به مدت پانزه سال یعنی از سال 1985 تا 2000 میلادی در دانشگاه بوستن تدریس می‌کرد و کتاب‌هایی نظیر: «از مدرنیسم تا پست مدرنیسم، فلسفه، فرهنگ و ضد فرهنگ، جامعه مدنی، معنای محافظه کارانه سیاست‌های لیبرال و ...» را نوشته است.

در بخشی از کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 2) می‌شنویم:

نمی‌توانیم تغییراتی رو که در فلسفه رخ داده، بررسی کنیم ولی کاری به کار تغییرات سرنوشت سازی که در آن دوره در جامعه مغرب زمین رخ داده، نداشته باشیم. باید به یاد داشته باشیم که اروپا در قرون وسطا مجموعه‌ای از دولت‌های فئودال بود که در هر منطقه‌اش آریستوکرات‌های زمین‌دار حکومت می‌کردند. همچنین در هر منطقه رعایا بی‌سواد زیادی ساکن بودند و شهرهای اندکی پدید اومده بود که بازرگانانی در آنجا بودند.

اعضای باسواد جامعه اساسا کشیشان بودند. کشیشان تحت فرمان الهی عهده‌دار کار فلسفه در دانشگاه‌های بزرگ شهرهای بزرگ بودند. بعد از قرن سیزدهم میلادی یکی از مکتب‌های فلسفی در تمامی دانشگاه‌های مهم رواج زیادی پیدا کرد تا اونجا که بهش می‌گفتن اسکولاستیسیسم یا فلسفه مدرسی یعنی فلسفه مدارس و دانشگاه‌ها.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۳۲ دقیقه
فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 2)

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 2)
نویسنده
مترجمکاوه بهبهانی
گویندهرضا آفتابی
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۳۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه صوتی
۱۵۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 2)

محمد محمدی
۱۴۰۰/۱۱/۲۵
مجموعه کتابهای "فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا" با ترجمه و گویش بسیار روان و دلنشین ولی کوتاه، شنیدنش را به همه توصیه می‌کنم.
نسیم شاه ابر اهیمی
۱۴۰۰/۲/۲۳
توضیحات فلسفه رو خیلی کمک کرد به من فقط سرعت تکلم گوینده بالاس و کمی آرام تر و شمرده تر خیلی بهتر بود اما درس لازم رو از اون گرفتم
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 2)

برای دریافت کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 2) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.