معرفی و دانلود کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 4)

عکس جلد کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 4)
قیمت:
۱۵۰۰۰ تومان - 3.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 4) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 4) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 4)

کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 4) نوشته‌ی لارنس کهون، چگونگی شکل‌گیری فلسفه مدرن را توضیح می‌دهد و با نگاهی تاریخی و تحلیلی به بررسی ویژگی‌های قرن هفدهم میلادی و تغییرات آن تا دوران کنونی می‌پردازد. این کتاب صوتی در چندین بخش ضبط و تنظیم شده است.

درباره کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 4):

پس از دوران قرون وسطی و آغاز عصر روشنگری و انقلاب صنعتی، تغییرات مهمی در سطح فکری و فلسفی اتفاق افتاد که نمودهای آن در سطح اجتماعی، فرهنگی و سیاسی به خوبی مشهود بود. اما از قرن هفدهم میلادی با روی کار آمدن فیلسوفانی بزرگی همچون رنه دکارت، تاریخ فلسفه آغاز دیگری را برای خود رقم زد و فلسفه مدرن روی کار آمد. این شکل از تفکر تا قرن بیستم میلادی نیز ادامه پیدا کرد و حتی با وجود روی کارآمدن فلسفه پست مدرن، این شیوه اندیشه ورزی همچنان طرفداران خود را دارد و اثرات خود را نیز بر زندگی فردی و اجتماعی مردم سراسر جهان گذاشته است.

لارنس کهون نیز در کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 4) (From Modernism to Postmodernism) مجموعه‌ای از درس‌گفتارهای خود را جمع‌آوری کرده است و دانشجویان و علاقه‌مندان به موضوعات فلسفی، ادبی، فرهنگی، اجتماعی و دینی می‌توانند از آن نهایت استفاده را ببرند.

او در بخش چهارم کتاب فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا، به معرفی جان لاک اولین فیلسوف تجربه‌گرا می‌پردازد و فلسفه او را شرح می‌دهد. تفکری که باور دارد انسان‌ها زمانی که به دنیا می‌آید همچون یک لوح سفید و دست نخورده هستند و درواقع هیچ چیز ذاتی و درونی وجود ندارد بلکه همه چیز از طریق تجربه و مشاهده طبیعت به دست می‌آید. همچنین در ادامه این بخش با جرج بارکلی آشنا می‌شوید که به عنوان یکی از اولین فیلسوفان ایدئالیست مدرن شناخته می‌شود.

کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 4) به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به تاریخ فلسفه علاقه‌مند هستید و ابهامات و سوالات زیادی درباره جهان هستی در ذهن دارید، این کتاب برای شما مناسب است.

لارنس کهون را بیشتر بشناسیم:

او دانشیار رشته فلسفه در کالج هالی کراس در ایالت ماساچوست آمریکاست و دکترای فلسفه‌ی خود را نیز از دانشگاه استونی بروک دریافت کرده است.

لارنس کهون (Lawrence E. Cahoone) پیش از این به مدت پانزه سال یعنی از سال 1985 تا 2000 میلادی در دانشگاه بوستن تدریس می‌کرد و کتاب‌هایی نظیر: از مدرنیسم تا پست مدرنیسم، فلسفه، فرهنگ و ضد فرهنگ، جامعه مدنی، معنای محافظه کارانه سیاست‌های لیبرال و... را نوشته است.

در بخشی از کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 4) می‌شنویم:

لاک مهم‌ترین فیلسوف انگلیسی اوایل دوران مدرن بود؛ جان لاک پزشک بود و چند صباحی هم متصدی مبادلات بازرگانی بود. نوشته‌های سیاسی او هم دومین رساله در باب حکمت و نامه‌ای در باب رواداری همین امروز دوتا از مهم‌ترین آثار فلسفی انگلیسی - آمریکایی هستند.

اما بحث امروز ما درباره شاهکار او در زمینه معرفت‌شناسی‌ست؛ رساله‌ای در باب فاهمه آدمی. او این کتاب را وقتی نوشت که در هلند در تبعید به سر می‌برد. یعنی بعد از اینکه نقشه ترور چارلز دوم کشف شد و معلوم شد که لاک توی ترور اون دست داشته. لاک با همون کشتی به انگلستان برگشت که کسی توی اون کشتی بود که به زودی شه‌بانو مری می‌شد. یعنی همسر ویلیامز که به زودی شاه ویلیامز می‌شد و بعد از کامیابی پارلمان در انقلاب 1689 جای جیمز دوم رو می‌گرفت.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۳۳ دقیقه
فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 4)

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 4)
نویسنده
مترجمکاوه بهبهانی
گویندهرضا آفتابی
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۳۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه صوتی
۱۵۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 4)

Mona abad
۱۴۰۱/۹/۸
پرفسور کهون، استادی است که نمی‌گذارد مفهومی برای ما جانیفتد و با آوردن مثالهای گوناگون به زبانی قابل فهم، مطالب را به خوبی در ذهن ما می‌پروراند. تا اینجا چهار مطلب این مجموعه فلسفه مدرن برای من کاملا درک و تفهیم شد.
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 4)

برای دریافت کتاب صوتی فلسفه مدرن از دکارت تا دریدا (بخش 4) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.