معرفی و دانلود کتاب صوتی یافتن معنا در نیمه دوم عمر

عکس جلد کتاب صوتی یافتن معنا در نیمه دوم عمر
قیمت:
۲۲۰۰۰ ۱۳۲۰۰ تومان ۴۰%
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی یافتن معنا در نیمه دوم عمر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی یافتن معنا در نیمه دوم عمر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی یافتن معنا در نیمه دوم عمر

کتاب صوتی یافتن معنا در نیمه دوم عمر، نوشته‌ی جیمز هالیس، به شما می‌آموزد که چطور در نیمه دوم عمر خود احساس خرسندی و شادمانی داشته باشید و این دوره‌ی تاریک و پر فراز و نشیب را با موفقیت سپری کنید.

تمام انسان‌ها در نیمه‌ی اول عمر خود یعنی قبل از 35 سالگی گمان می‌کنند که با دستیابی به موفقیت‌های کوچک و بزرگ مثل ازدواج با شخص ایده‌آل، بچه‌دار شدن، داشتن خانه و شغل مناسب می‌توانند احساس آرامش کنند. اما زمانی که به نیمه‌ی دوم عمر خود یعنی بین 35 تا 70 سال ورود پیدا می‌کنند، از درون حس می‌کنند که حال روحی خوبی ندارند. تصور می‌کنند بعضی از انتخاب‌ها و مسیرهایی که در زندگی‌ خود طی کرده‌اند، غلط بوده. در این زمان است که دوران افسردگی و دلزدگی از زندگی و روبه‌رو شدن با تردیدها و دودلی‌ها پا به میدان می‌گذارند.

آرام آرام از طریق روبه‌رو شدن با انسان‌های دور و اطراف‌تان که اتفاقاً بعضی از آن‌ها همسن و سال شما هستند، متوجه می‌شوید فرصت کوتاهی دارید و هنوز نتوانسته‌اید راهی برای دستیابی به آرامش و حس رضایت در زندگی‌تان پیدا کنید. به گفته‌ی جیمز هالیس انسان‌ها در نیمه‌ی دوم زندگی، خود را در جنگلی تاریک و مبهم می‌بینند، در حالی که راه درست زندگی‌شان را هنوز پیدا نکرده‌اند.

اگر خوب بنگرید می‌بینید که نیمه‌ی دوم زندگی بسیار جذابیت‌تر از نیمه‌ اول است و معنای بسیار بیشتری دارد. وجود احساسات منفی و ناخوشایند به شما این الهام را می‌دهد که پرونده‌ی زندگی کردن به شیوه‌ نیمه‌ی اول را دور بریزید، زیرا باید سر فصل جدیدی در زندگی آغاز کنید.

کتاب صوتی یافتن معنا در نیمه دوم عمر (Finding Meaning in the Second Half of Life) دربردارنده‌ی نوشته‌های یک روح آرام، با وقار و با درک بسیار بالاست که هیچ‌وقت در زمینۀ تحلیل شخصی به موضوعات خشک علمی نپرداخته است. منبع این کتاب قلب دکتر هالیس است که با شما سخن می‌گوید و چشم‌اندازهای حقیقی از انسانیت حقیقی را به شما هدیه می‌دهد.

کتاب صوتی یافتن معنا در نیمه دوم عمر مناسب چه افرادی است؟

این کتاب صوتی برای همه اشخاص بالای 30 سالی که احساس افسردگی، پوچی و بی‌‌انگیزگی در زندگی دارند و دیگر از زندگی مانند گذشته لذت نمی‌برند، مناسب است.

جیمز هالیس را بیشتر بشناسیم:

دکتر جیمز هالیس یک تحلیلگر یونگی است که در دفتر شخصی‌ خود به فعالیت در زمینه‌ی درمان‌گری مشغول می‌باشد. او مدرک کارشناسی‌ خود را از کالج منچستر و دکترایش را از دانشگاه درو اخذ نموده و به مدت 26 سال در دانشکده‌ها و دانشگاه‌های گوناگون به تدریس علوم انسانی پرداخته است. جیمز در کل کشور ایالات متحده و در سراسر دنیا سخنرانی کرده و درحال حاضر با همسر و 4 فرزند بزرگسالش در هیوستون (تگزاس) زندگی می‌کند.

نظرات کارشناسان درباره کتاب یافتن معنا در نیمۀ دوم زندگی:

- این کتاب بینش‌های عمیقی در رابطه با فرآیند پیدا کردن معنای حقیقی زندگی در میانسالی به انسان می‌دهد. (روزنامه هیوستون کرونیکل)
- کتابی مهم که توهمات را از بین می‌برد و هم‌زمان جستجوی روح را پیشنهاد می‌دهد، کاری که برای وظیفۀ دشوار معنادار کردن زندگی‌مان ضروری است. (استفان دان)
- ترجیح می‌دهیم از بین برویم به جای این که تغییر کنیم. ترجیح می‌دهیم در ترس‌هایمان بمیریم بجای این که از لحظه اکنون فرا رفته و اجازه دهیم توهماتمان بمیرند. (دابلیو. ایچ. اُدن)
- کتاب جدید جیمز هالیس کتاب زنده کردن روح است. این کتاب، تسلی خاطر و بینش را به تمام کسانی بین ما که در نیمۀ دوم زندگی خودشان را در یک جنگل تاریک احساس می‌کنند هدیه می‌دهد. (ادوارد هیرش)
- میانسالی زمانی است که افراد ممکن است راهشان را گم کنند و سرگردان شوند. جیمز هالیس (تحلیلگر یونگی) این حوزه را به خوبی می‌شناسد، آن را عالی توصیف می‌کند و سؤالات مهمی می‌پرسد که به وضوح، بلوغ، و معنا منتهی می‌شود. (جین شینودا بولن)

جملات برگزیده‌ی کتاب صوتی یافتن معنا در نیمه دوم عمر:

- در میان روزهایم باید به دروازه‌های بهشت سری بزنم. (اشعیا)
- ما روح‌های گران‌قیمت را از تخت‌خواب ناراحت خاطرات بیرون می‌کشیم. (پاول هووِر)
- چیزی که معمولاً بیشترین تأثیر روانی را روی کودک دارد، زندگی نزیسته پدر و مادر است. (کارل یونگ)
- دلیل اصلی خطاهای انسان را می‌توان در تعصباتی جستجو کرد که در کودکی فرا گرفته‌ایم. (رنه دکارت)
- گاهی اوقات کاملاً فراموش می‌کنم که دوستی چیست و ناخودآگاه و دیوانه‌وار انرژی‌های غمگین را به هر سو می‌پراکنم. (رومی)
- زمانی بود که فضا پر از ارواح بود، مانند مگس‌هایی در یک روز گرم تابستانی. اکنون متوجه شده‌ام که هوا خالی از هرچیزی است. فقط انسان مانده است و دغدغه‌خاطرهایش. (هیلاری مانتل، فلاد)

در بخشی از کتاب صوتی یافتن معنا در نیمه دوم عمر می‌شنویم:

اسطوره‌هایی که در خدمت جوامع باستانی بوده و افراد را به امورات گوناگون وجود پر رمز و راز مرتبط می‌کردند، توسط ذهن خودآگاه خلق نمی‌شدند. آن‌ها گزارش‌های کمیته‌های تخصصی نیز نبودند. این اسطوره‌ها از برخوردهای آغازین ایجاد می‌شدند، چه در تجربیات جمعی قبیله و چه در خلوت حیرت شخصی. این برخوردها احتمالاً گاهی باعث لذت و گاهی باعث وحشت یا حیرت می‌شد، اما همیشه باعث می‌شدند فرد یا قبیله از وجود پر رمز و راز استقبال کند. انگاره‌ای که از چنین برخوردی نشأت می‌گرفت، چه مربوط به اسطوره‌ها و چه مربوط به رویدادهای مادی یا گردبادهای عاطفی باشد، ارتباط‌دهنده‌ای با وجود پر رمز و راز بوده است. البته با گذشت زمان، «من» اغلب روی آن تصویر و (نه انرژی‌ای که به آن تصویر حیات می‌داد)، متمرکز می‌شود. زمانی که انگاره تبدیل به یکی از مصنوعات «من» می‌شود، این احتمال زیاد است که انرژی ابتدایی، آن شکل را ترک کرده و جای دیگری برود، همچنان که یونگ در مورد اسطوره‌های المپ به این نکته اشاره کرده است. یونگ می‌گفت اسطوره‌ها نمی‌میرند، اما انرژی آن‌ها از انگاره آن‌ها خارج می‌شود؛ با این حال چسبیدن ما به انگاره یا باور قدیمی باعث می‌شود تجربۀ همراه با بار عاطفی قدرتش را در مورد ما از دست بدهد.

شخصی که رؤیای به دست آوردن یک شئ جدید یا موقعیتی در زندگی به منظور فراهم آوردن مقادیر زیاد شادی یا احساس خوشبختی را در سر می‌پروراند، ناگزیر کارش به نارضایتی ختم می‌شود. شور و نشاط ناشی از شئ یا موقعیت، (که بی‌آن که فرد متوجه آن باشد، جنبۀ ناخودآگاهی از برنامۀ کاری خود اوست که به آن پرداخته نشده است) مصرف شده و به طور مستقل دوباره وارد ناخودآگاه شده است، جایی که منتظر یک هدف جدید می‌ماند که بخواهد روی آن فرافکنی کند.

تمایل «من» ما به چسبیدن به یک انگاره و اسیر نگه داشتن این انگاره در برنامۀ کاری‌مان برای امنیت، به قدیمی‌ترین گناهان مذهبی، یعنی گناه بت‌پرستی منجر می‌شود. وجود پر رمز و راز زنده، سفت و سخت شده و تبدیل به یک مفهوم می‌شود؛ یک باور و نه یک تجربه و دیگر شادابی و نشاط وجود پر رمز و راز را ازدست می‌دهد. در این صورت فرد تنها با دست‌سازه‌های باور به جا می‌ماند (دست‌سازه‌هایی که نیاز به تقویت دوباره دارند، چیزهایی همچون بازسازی‌های مذهبی یا گردهمایی‌های انگیزشی). ما چیزی که یک تجربۀ زنده نیست و خدایان عجیب و غریبی را می‌پرستیم، خدایانی که همۀ آن‌ها در نهایت ما را ناکام می‌گذارند. ما نیاز به تجربۀ وجود متعالی را به افراد، اشیا و آرمان‌ها انتقال می‌دهیم و بعد حیران می‌شویم که چرا آن‌ها ما را ناامید می‌کنند. وقتی فرد درگیری واقعی یا صادقانه با وجود پر رمز و راز داشته باشد، این حالت نه قابل‌ تعریف است و نه قابل‌ توضیح و نه قابل‌ انتقال به دیگران.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۳ دقیقه
سخن جیمز هالیس به زبان انگلیسی
۱۷ دقیقه
پیدا کردن معنا در نیمه‌ی دوم زندگی، زندگی کردن بر اساس سوالات
۱۸ دقیقه
سوالات مربوط به نیمه دوم زندگی
۱۸ دقیقه
زندگی کردن یک زندگی بزرگ‌تر
۱۰ دقیقه
عقده‌ها
۲۱ دقیقه
نیمه دوم زندگی
۱۰ دقیقه
زندگی کردن بر اساس حقیقت خودتان
۲۰ دقیقه
زندگی کردن بر اساس سوالات بزرگ‌تر (بخش اول)
۱۹ دقیقه
زندگی کردن بر اساس سوالات بزرگ‌تر (بخش دوم)
۱۸ دقیقه
زندگی کردن بر اساس سوالات بزرگ‌تر (بخش سوم)

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی یافتن معنا در نیمه دوم عمر
نویسنده
مترجمسید مرتضی نظری
گویندهامین تارخ
ناشر صوتیانتشارات بنیاد فرهنگ زندگی
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۳۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه صوتی
۲۲۰۰۰ ۱۳۲۰۰ ت ۴۰%
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی یافتن معنا در نیمه دوم عمر

می جیم
۱۳۹۹/۲/۱۰
این کتاب فصل اول از یک کتاب صوتی ۵ فصل صوتی هست: (به گفته آقای سهیل رضایی صاحب ناشر این اثر): پس باید ۴ تای دیگه ش‌ رو‌ به ترتیب خریداری نمایید. ترتیب به این شرح است: ۱. یافتن معنا در نیمه دوم عمر۲. پروژه باغ عدن: شکستن تقدیر۳. مرداب روح۴. التیام روح زن و مرد: شکستن تقدیر۵. خلق معنیوت رشد یافته: شکستن تقدیر
حدیثه هویدا
۱۳۹۹/۱۲/۱۲
هم کتاب آموزنده بود هم صدای آقای تارخ دلنشین بود
هم مناسب کسانی ست که تازه اول راه نیمه دوم زندگی هستند و هم مناسب کسانی که در نیمه اول زندگی هستند مارو برای استقلال و دید تازه نسبت به زندگی و ورود به دنیای پر هیاهو آماده می‌کنه بهمون شجاعت میده تا خودمون باشیم نه چیزی که دیگران از ما انتظار دارند
پیام رضایی
۱۴۰۱/۱/۱۷
این کتاب از محموعه اثار شکستن تقدیره جیمز هالیس هست که بر خلاف اسمش، مناسب برای تمامی بزرگسالانی هست که رنگ در زندگیشان کم شده و روزهای خاکستری دارند. زندگی برازنده من پیش نیاز این کتابه بنظرم که حتمن تمارینشو انجام بدید. برای پیدا کردن هدف و رسالت شخصی خیلی مناسبه
نسرین نامی
۱۳۹۹/۱۱/۹
واقعا ممنون از اجرای بسیار خوب جناب آقای امین تارخ گرامی. واقعا به این میگن کتاب صوتی. بعضی گوینده‌ها خوندنشون سرسام آوره و پر از عجله... اما واقعا گویندگی این کتاب هنرمندانه و حرفه‌ای است. کلمات کتاب به جان می‌نشیند. ان شالله این هنرمندان بزرگمون همیشه سلامت و موفق باشند.
اسی من
۱۴۰۰/۲/۲۱
۳ امتیاز فقط برای کتاب
گویش گوینده بسیار کند، بد و ناواضح است و بجای تکیه بر مفاهیم طوطی وار روی لغات تاکید داره طوری ادم سررشته متن از دسشتش در میره و با سرعت ۲ برابر هنوز گویشش کند هست
این نشون میده بقول دوستمون فقط صرف خش صدا دلیل زیبایی بیان نیست!!
Yasna Ava
۱۴۰۰/۱۱/۲۷
کناب مفیدی است هر چند که نویسنده بنظرم گاهی پرحرفی کرده و شاید ریتم یکنواخت خواننده اون رو کسالت بار کرده بهرحال آقای تارخ صدای خوبی دارند اما برای خوانش کتاب ریتم کند و یکنواختی رو انتخاب کردند که شنونده رو کسل و خسته می‌کند.
اسماعیل ایمانی
۱۳۹۹/۱/۲۳
خوب بود. بخصوص گوینده که خود برمطالب اگاه است و احساس می‌شود خود نویسنده است که صحبت میکند. احتمالا دوستانی که به نوع گویش اعتراض دارند به نوع گویش عادت ندارند. من پیشنهاد می‌کنم یک بار دیگر گوش دهند فکر کنم نظرشان برگردد.
ازاده طباطبایی
۱۳۹۸/۱۲/۲۱
گویش و صدا بسیار بد ادمو عصبی میکنه باید خیلی تمرکز کنی که پیوستگی جملات حفظ کنی چون خیلی بد خونده شده موقع کار هم نمیشه گوش داد چون با کوچکترین صدای اضافه محیط دیگه صدای کتاب نمیشنوی
Soodabe Jani
۱۳۹۹/۱/۱۰
به نظرم خود کتاب مفید و مطالب خوبی داشت مخصوصا سه فصل آخر، صدا هم تن مناسبی نداشت، هر چند من روش بیان مطالب رو دوست داشتم
Shirin Malekpoosh
۱۴۰۰/۱۰/۲
بسیار بسیار پر محتوا و کاربدی و با زبان کودکانه نیمه دوم زندگی رو به صورت درست و موفقیت امیز اموزش میدهد ممنون وخسته نباشید
Moamamd Samakoush
۱۴۰۰/۷/۵
سوالاتی در ذهن کسانی که در نیمه دوم زندگی هستند وول میخورد با مطالعه این کتاب بخشی از آنچه به ان بار‌ها فکر میکنیم پاسخ داده میشود
Majid Bahmani
۱۴۰۰/۱/۲۰
کتاب جذابی بود من هیچوقت نگاه ویژه‌ای به نیمه دوم نداشتم بسیار روان و جذاب این نگاه رو دریافت کردم از کتاب، پیشنهاد میکنم
Mahdi Fakhr
۱۴۰۰/۱۱/۵
خوانش کتاب خیلی بد بود. مکث‌ها وتاکیدهای عجیب و آزاردهنده باعث می‌شد مطلب نامفهوم و گنگ و نامنسجم به نظر برسه.
محبوبه سلیمی
۱۴۰۰/۱/۹
صدای دلنشین آقای تارخ و تسلط ایشان به مفاهیم کتاب، لذت شنیدن این کتاب مفید و ارزشمند را دوچندان کرده است.
روح اله کاظمی
۱۳۹۹/۷/۱
صدا مناسب نبود. با متن هم نتوانستم ارتباط بگیرم، انتظار بیشتری داشتم.
مشاهده همه نظرات ۲۸

راهنمای مطالعه کتاب صوتی یافتن معنا در نیمه دوم عمر

برای دریافت کتاب صوتی یافتن معنا در نیمه دوم عمر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.