معرفی و دانلود کتاب صوتی گتسبی بزرگ

عکس جلد کتاب صوتی گتسبی بزرگ
قیمت:
۳۸۰۰۰ تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی گتسبی بزرگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی گتسبی بزرگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی گتسبی بزرگ

کتاب صوتی گتسبی بزرگ، شاهکار بی‌تکرار اسکات فیتز جرالد و یکی از بزرگ‌ترین رمان‌های قرن بیستم است؛ این اثر داستان زندگی شخصیت‌هایی‌ است که خود را میان عقل و احساس، ثروت و شرافت، و دشوارتر از همه، عشق و هوس گرفتار می‌بینند...

درباره کتاب صوتی گتسبی بزرگ:

سه دهه‌ی آغازین قرن بیستم دوره‌ای استثنایی در تاریخ ادبیات انگلیسی‌ست. زمانه‌ای که در آن غول‌هایی چون ارنست همینگوی، ویرجینیا ولف، ویلیام فاکنر، تی. اس. الیوت، جیمز جویس و ... دست به خلق برخی از مهم‌ترین آثار ادبی دوران زدند (شاهکارهایی چون اولیس، خشم و هیاهو، خانم دلوی و بسیاری عناوین دیگر). در این میان، از نام اسکات فیتز جرالد (F. Scott Fitzgerald) نباید به سادگی عبور کرد. نویسنده‌ای که اگرچه آثار مهمش به تعداد دیگر نویسندگان نام‌برده نیست، با این حال یگانه شاهکار او، یعنی رمان گتسبی بزرگ (The Great Gatsby) به تنهایی برای جاودانه کردن نامش کافی‌ست.

این اثر نخستین بار در سال 1925 به چاپ رسید. فیتز جرالد پیش از آن با انتشار چندین داستان کوتاه و دو رمان به نام‌های «زیبا و ملعون» و «این سوی بهشت»، توانسته بود تا حدودی نام خود را به عنوان نویسنده‌ای درخور اعتنا بر سر زبان‌ها بیندازد. با این حال، تنها پس از چاپ گتسبی بزرگ بود که توانست آن جایگاهی را به دست بیاورد که به راستی استحقاقش را داشت.

کتاب «گتسبی بزرگ» در ابتدا با استقبال چندانی مواجه نشد و در خلال جنگ جهانی دوم، به طور کلی به فراموشی سپرده شد. اما بعد از جنگ و در سال‌های رکود اقتصادی آمریکا مورد استقبال بی‌سابقه‌ای قرار گرفت؛ به طوری که در سال 1998 هیئت دبیران «مادرن لایبری» این کتاب را بهترین رمان قرن بیستم و دومین رمان انگلیسی زبان این قرن معرفی کردند.

این رمان برجسته، امروزه از آثار کلاسیک ادبیات آمریکا به شمار می‌رود. به گمان بسیاری از منتقدین، این رمان پرتره‌ای تمام‌عیار از جامعه‌ی آمریکا در اوایل قرن بیست است؛ روایتی کنایه‌آمیز از آنچه "رویای آمریکایی" خوانده می‌شود. داستانی که به لحاظ بهره‌گیری از تکنیک‌های گوناگون ادبی، در اوج قرار دارد، و به لحاظ درونمایه نیز از سرشارترین آثار قرن به شمار می‌رود. همچنین فیلمی با اقتباس از این کتاب با بازی «لئوناردو دی کاپریو» در نقش گتسبی در سال 2013 ساخته شده است.

این رمان از زبان مرد جوانی روایت می‌شود که برای ارتقای زندگی مادی خود به لانگ‌آیلند سفر می‌کند. او که نیک کاراوی نام دارد، در محل سکونت جدیدش، با همسایه‌ای بسیار ثروتمند به نام گتسبی آشنا می‌شود؛ مردی که اگرچه آوازه‌ی مهمانی‌های شبانه‌ای که می‌دهد تقریبا به گوش تمامی اهالی نیویورک رسیده است، با وجود این، سرگذشت و هویت حقیقی‌اش در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

نقطه‌ی آغاز وقایع هنگامی‌‌ست که گتسبی در دیداری که با نیک دارد، از وی می‌خواهد ترتیبی فراهم دهد تا او بتواند زنی به نام دیزی را که زمانی عاشقش بوده و نسبتی خانوادگی با نیک دارد، ملاقات کند. دیزی در این زمان همسر تام بیوکن است. دیدار با گتسبی در چنین شرایطی، می‌تواند منجر به رسوایی هر دو آن‌ها شود. اما این همه‌ی ماجرا نیست. سرنوشت، گویی چیزی به مراتب بدتر از رسوایی برای گتسبی و اطرافیانش مقدر کرده است...

افتخارات کتاب صوتی گتسبی بزرگ:

- برنده جایزه Long Island Reads
- نامزد جایزه Grammy
- شناخته شده به عنوان دومین رمان بزرگ قرن، توسط کتابخانه مدرن
- شناخته شده به عنوان یکی از بزرگ‌ترین رمان‌های عاشقانه آمریکایی توسط PBS

نکوداشت‌های کتاب صوتی گتسبی بزرگ:

- فیتز جرالد در این اثر همه چیز را، از مهمانی‌ها و لباس‌ها گرفته تا عالی‌ترین عواطف انسانی، با ظرافت و در اوج هنرمندی به تصویر کشیده است. (Reid, author of Daisy Jones & The Six)
- پس از هنری جیمز، این مهم‌ترین قدم در رمان آمریکایی‌ست. (تی.اس.الیوت)

با اسکات فیتز جرالد بیشتر آشنا شویم:

نویسنده‌ی بزرگ آمریکایی، اسکات فیتز جرالد، در سال 1896 به دنیا آمد و به سال 1940 از دنیا رفت. کارنامه‌ی او علی‌رغم عمر کوتاهش، پربار و درخشان است. وی را صاحب صدایی متفاوت در میان رمان‌نویسان هم‌نسل خود می‌دانند. داستان‌های او بیشتر و دقیق‌تر از آثار هر نویسنده‌ی دیگری، مناسبات اجتماعی و اقتصادی حاکم بر جامعه‌ی آمریکای قرن بیستم را پیش چشم خواننده ترسیم می‌کند. فیتز جرالد در رمان‌هایش زبانی فاخر، و در داستان‌های کوتاهش نثری موجز و دلنشین دارد. از مهم‌ترین آثار او می‌توان عناوین پیش‌رو را برشمرد: گتسبی بزرگ، این‌سوی بهشت، لطیف است شب.

در بخشی از کتاب صوتی گتسبی بزرگ می‌شنویم:

در دل شب‌های تابستان از خانه‌ی همسایه صدای موزیک می‌آمد. در گلستان‌های آبی رنگش، مرد و زن، چون شب‌پره لابه‌لای نجوا و شامپانی و ستاره‌ها رفت و آمد می‌کردند. بعد از ظهر که دریا مد بود، مهمانانش را می‌دیدم که از برج سکوی شناورش شیرجه می‌روند، یا روی شن داغ پلاژش آفتاب می‌گیرند، و هر دو قایق موتوری‌اش آب‌های تنگه را می‌برند و به دنبال خود، روی آبشاری از کف موج‌سوارها را می‌کشند... هر جمعه پنج صندوق پرتقال و لیمو از میوه‌فروشی در نیویورک می‌رسید، و هر دوشنبه همان پرتقال و لیمو به صورت مخروط‌هایی از پوست بی‌مغز، از در عقب خارج می‌شد. دستگاهی در آشپزخانه بود که می‌توانست آب دویست پرتقال را در مدت نیم ساعت بگیرد، مشروط بر آنکه شست پیشخدمت، دکمه‌ی کوچکی را دویست بار فشار بدهد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه یک
نمونه دو
۵۷ دقیقه
قسمت اول
۳۷ دقیقه
قسمت دوم
۵۰ دقیقه
قسمت سوم
۴۶ دقیقه
قسمت چهارم
۳۵ دقیقه
قسمت پنجم
۳۵ دقیقه
قسمت ششم
۷۶ دقیقه
قسمت هفتم
۳۷ دقیقه
قسمت هشتم
۴۴ دقیقه
قسمت نهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی گتسبی بزرگ
نویسنده
مترجمکریم امامی
گویندهکاوه یانقی
ناشر چاپیانتشارات امیرکبیر
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۵۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۳۸۰۰۰ ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی گتسبی بزرگ

بهاره ١٣۶۴
۱۴۰۰/۱۰/۵
یکی از بهترین و زیباترین کتابهایی که خوندم
Azadeh Akbari
۱۴۰۰/۶/۶
کتاب خوبی بود پیشنهاد میکنم
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی گتسبی بزرگ

برای دریافت کتاب صوتی گتسبی بزرگ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.