معرفی و دانلود کتاب صوتی پایان دوئل

عکس جلد کتاب صوتی پایان دوئل
قیمت:
37000 تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پایان دوئل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پایان دوئل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی پایان دوئل

مجموعه‌ای شنیدنی از استاد بلامنازع داستان کوتاه؛ در کتاب صوتی پایان دوئل به یازده قصه‌ی کوتاه از خورخه لوئیس بورخس، نویسنده‌ی فقید آرژانتینی گوش خواهید سپرد. شایان ذکر است که عنوان این مجموعه از داستان چهارم کتاب گرفته شده است.

درباره کتاب صوتی پایان دوئل:

خورخه لوئیس بورخس (Jorge Luis Borges) یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان قرن بیستم بود. او اگرچه در طول عمر خود هرگز هیچ رمانی ننوشت، با این حال با داستان‌های کوتاهش چنان تحول و انقلابی در ساختار این فرم ادبی ایجاد نمود که نامش تا ابد در تاریخ ادبیات جهان جاودانه شود.

مخاطبین گرامی احتمالاً بر این نکته واقفند که خورخه لوئیس بورخس چه عشق سودایی و غریبی به کتاب و کتابخوانی داشت. این امر نه تنها از مرور زندگینامه و یا نامه‌ها و مصاحبه‌ی او، بلکه بهتر از آن، از غور در جهان داستان‌هایش به خوبی پیداست. هیچ داستان‌نویسی در طول تاریخ، به اندازه بورخس در آثار خود از نویسندگان دیگر سخن به میان نیاورده، و هیچ نویسنده‌ای چون او درباره‌ی «کتاب‌ها» ننوشته است. نام مهم‌ترین داستان او، «کتابخانه بابل»، خود گواهی‌ست بر علاقه‌ی وافر بورخس به کتاب‌ها و خالقان آنها.

با این همه کتاب و کتابخوانی تنها مضامین موجود در کارهای بورخس نیستند؛ که اگر چنین بود، بورخس هرگز آوازه‌ای را که امروز دارد نمی‌داشت. آنچه به وی در تاریخ ادبیات جایگاهی ممتاز بخشیده، سبک و سیاق خاصش در کار نویسندگی است که به جرئت در تک تک آثارش هویداست.

این سبک را برخی همان رئالیسم جادویی می‌‌دانند. ما اما بهتر می‌بینیم که آن را «جادوی بورخسی» بنامیم، تا اینگونه بر وجه خاص کار او تأکید کرده باشیم!

در کتاب صوتی پایان دوئل (Doctor Brodie's Report) که اکنون پیش رو دارید، به یازده داستان کوتاه از این نویسنده‌ی چیره‌دست گوش خواهید سپرد؛ داستان‌هایی که هر یک به تنهایی گواهی بر نبوغ والا و تخیل شگرف وی‌اند.

عناوین این داستان‌ها به ترتیب از این قرار است: «انجیل به روایت مرقس»، «دوست نااهل»، «دوئل»، «پایان دوئل»، «قصه روسندو»، «مزاحم»، «دیدار»، «خووان مورانیا»، «بانوی سالخورده»، «گوایا کوئیل» و «گزارش دکتر برودی».

کتاب صوتی پایان دوئل مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به داستان‌های کوتاه و دوست‌داران ادبیات جهان، بی‌تردید کتاب حاضر را اثری ارزشمند خواهند یافت.

با خورخه لوئیس بورخس بیشتر آشنا شویم:

این ادیب بزرگ به سال 1899، در کشور آرژانتین به دنیا آمد. از وی آثار گوناگونی به جا مانده که غالباً قصه‌هایی کوتاه و مرموز، با سبک و سیاقی خاص و تقلیدناپذیرند. احتمالاً بارزترین ویژگی او به عنوان یک نویسنده این بود که پبش و بیش از هر چیز، یک خواننده‌ی به تمام معنا بود؛ چنانچه مخاطب از مشاهده‌ی گستره‌ی مطالعات او که از لابه‌لای نوشته‌هایش به خوبی مشخص است، به حیرت می‌افتد.

فلسفه و الهیات در داستان‌های کوتاه بورخس حضوری پررنگ دارند. همینطور هزارتو و معما، دو عنصر حاضر در بیشتر داستان‌های این نویسنده‌اند. یکی از معروف‌ترین قصه‌های بورخس کتابخانه‌ی بابل نام دارد، که به همراه بیست و سه داستان دیگر در کتابی به همین عنوان به فارسی منتشر شده است. از جمله دیگر آثار بورخس که به فارسی درآمده‌اند، می‌توان به عناوین پیش رو اشاره داشت :«کتاب فرشتگان، نامه‌های پرتب‌وتاب، سومین کرانه‌ی رود، در ستایش تاریکی.»

گفتنی است که بورخس بارها در طول عمر خود نامزد دریافت جایزه‌ی نبول ادبیات شد، اما به لطف بدسلیقگی داوران هرگز موفق به کسب آن نشد. سرانجام او در سال 1986 از دنیا رفت.

در بخشی از کتاب صوتی پایان دوئل می‌شنویم:

با پایان یافتن انجیل به روایت مرقس، اسپینوسا خواست تا یکی دیگر از سه انجیل باقی‌مانده را بخواند، اما پدر (خانواده) از او خواست همان یکی را که پیشتر خوانده بود تکرار کند تا آن را بهتر بفهمند. اسپینوسا احساس کرد آنها مانند کودکانی هستند که تکرار بیشتر برایشان لذت‌بخش است، تا شنیدن روایت‌های متفاوت یا جدید. آن شب او خواب سیل دید که البته نباید مایه‌ی شگفتی باشد. صدای ضربه‌های چکش از جایی که تاق نصرت می‌ساختند او را از خواب بیدار کرد و او خیال کرد که صدای رعد شنیده است. واقعاً هم باران که بند آمده بود دوباره شروع شد. سرما آزاردهنده بود. گوترها به او گفته بودند که طوفان سقف انبار ابزار را خراب کرده است و هر گاه که تیرهای سقف نصب شد، آن را به او نشان خواهند داد. حالا دیگر او غریبه نبود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
4 دقیقه
پیش از هر سخن
12 دقیقه
پیشگفتار ویراست نخست
19 دقیقه
انجیل به روایت مرقس
19 دقیقه
دوست نااهل
17 دقیقه
دوئل
14 دقیقه
پایان دوئل
17 دقیقه
قصه‌ی روسندو
14 دقیقه
مزاحم
20 دقیقه
دیدار
14 دقیقه
خووان مورانیا
20 دقیقه
بانوی سالخورده
24 دقیقه
گوایاکوئیل
24 دقیقه
گزارش دکتر برودی
6 دقیقه
سخن پایانی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی پایان دوئل
نویسنده
مترجمعلی معصومی
گویندهکاظم طباطبایی
ناشر چاپیانتشارات بوتیمار
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۴۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
37000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی پایان دوئل

Hamid Yousefi
۱۴۰۲/۱/۱۱
بورخس نویسنده‌ی بزرگی است با داستان‌هایی شگفت انگیز. البته لازم است سلیقه و علاقه‌ی خواننده هم متناسب با آن باشد، یعنی ممکن است مورد پسند قطعی هر شخصی واقع نشود، بهتر است قبلا داستان کوتاهی از آن را بخوانید و بچشید تا نهایتا بتوانید این کتاب را بخرید
somayeh tohidlou
۱۴۰۱/۴/۱۰
با پوزش از بورخس نه از کتاب و نه از راوی خوشم نیامد. داستانهای کوتاهی که تا وسط کتاب تحملشان نکردم ونتوانستم ادامه دهم. در برخی موارد تلاش کردم دوبار بشنومشان اما باز جذب نکرد. سخن پایانی را گوش کردم و حقیقتا اینها نخستین داستانهای بورخس بعد از شاعریست.
زینب زمانی
۱۴۰۱/۱۱/۲۷
نتونستم باهاش ارتباط بگیرم…خیلی داستانهای کوتاهش مبهم و وابسته به فرهنگ کشور خودش بود بنظرم.
فقط با دو تا از داستانها ارتباط گرفتم و فهمیدم روایت داستان رو.
Shahrokh Shahabi
۱۴۰۱/۱۰/۲۳
خیلی سال بود که کتابی از بورخس نخوانده بودم الان شنیدم. جالب بود
dark milk
۱۴۰۱/۱۰/۱۳
خوب بود ممنون از شما
میلاد مکوندی
۱۴۰۰/۸/۲۲
لذت بخش بود و سرگرم کننده
مشاهده همه نظرات 6

راهنمای مطالعه کتاب صوتی پایان دوئل

برای دریافت کتاب صوتی پایان دوئل و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.