معرفی و دانلود کتاب صوتی تمرکز سریع

عکس جلد کتاب صوتی تمرکز سریع
قیمت:
24000 تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تمرکز سریع و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تمرکز سریع و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی تمرکز سریع

نبود تمرکز در لحظاتی که بیشتر از همیشه به آن نیاز داریم مسئله‌ای است که بسیاری از ما را آزار می‌دهد. کتاب صوتی تمرکز سریع تاکتیک‌‌های زیادی را برای افزایش توجه، رفع حواس‌پرتی و انجام کارهای بیشتر در زمان کمتر آموزش می‌دهد. دیمون زاهاریادس در این کتاب عوامل حواس‌پرتی را شناسایی و روش‌های متمرکز ماندن را با شما تمرین می‌کند.

درباره‌ی کتاب صوتی تمرکز سریع

نداشتن توانایی تمرکز به معنای کاهش بهره‌وری و اتلاف زمان است. دیمون زاهاریادس (Damon Zahariades) در کتاب صوتی تمرکز سریع (Fast focus) به مدیران، ورزشکاران، دانش‌آموزان و والدین کمک کرده است تا بهره‌وری خود را افزایش دهند. افزایش بهره‌وری علاوه‌ بر ایجاد امکان سود بیشتر باعث کاهش استرس و جلوگیری از حساسیت‌های روانی نیز می‌شود. بنابراین به‌دست‌آوردن توانایی تمرکز سریع مساوی است با داشتن زمان مفید بیشتر و زندگی سالم‌تر. او معتقد است هرچه در فعالیت‌های روزانه‌ی خود بیشتر تمرکز داشته باشیم، می‌توانیم اوقات فراغت بهتری برای خود در نظر بگیریم.

دیمون زاهاریادس ابتدا ما را با مفاهیمی مانند توسعه‌ی تمرکز و تسلط بر توجه آشنا می‌کند تا بتوانیم عوامل مزاحم داخلی و محیطی را نادیده بگیریم. سپس او با ما از چگونگی ایجاد محیطی صحبت می‌کند که عوامل حواس‌پرتی در آن به حداقل رسانده شده است. در کتاب صوتی تمرکز سریع ما با 23 روش مبارزه با حواس‌پرتی آشنا می‌شویم و از این طریق بر توجه خود تسلط می‌یابیم.

توجه ارادی مانند عضله است و با تمرین و ورزش می‌تواند قوی‌تر شود. نوع دیگر توجه، توجه غیرارادی است که برای محافظت از ما در برابر خطرات طراحی شده است. در زندگی مدرن روزبه‌روز امکان بروز خطرات ناگهانی که سال‌ها پیش در وضعیت‌های بدوی ما را تهدید می‌کردند کاهش یافته است. ازاین‌رو توجه غیرارادی کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و نیاز بیشتری به تقویت بخش ارادی توجه احساس می‌شود. رخوت زندگی مدرن یکی از نمودهای این تأثیر است.

تغییر محیط انسان نسبت به زندگی بدوی او باعث شده است تا اهمیت توجه ناخودآگاه جای خود را به توجه خودآگاه بدهد. این محیط جدید نیاز به شیوه‌های جدید تمرکز نیز دارد. کتاب صوتی تمرکز سریع ما را با شیوه‌های تمرین تمرکز که مناسب محیط زندگی امروزی است آشنا می‌کند. این کتاب توسط ساسان جعفرنیا و هانیه غفرانی به فارسی ترجمه شده و نسخه‌ی صوتی آن با صدای سهراب صفا به همت نشر زمان تغییر منتشر شده است.

کتاب صوتی تمرکز سریع برای چه کسی مناسب است؟

نکات مطرح‌شده در این کتاب برای همه‌ی کسانی که از عدم تمرکز رنج می‌برند مفید خواهد بود. ورزشکاران، شاغلین و محصل‌هایی که نیاز دارند روزانه مقدار مشخصی از تمرکز را برای تحصیل یا کار داشته باشند می‌توانند از راهنمایی‌های این کتاب استفاده کنند.

با دیمون زاهاریادس بیشتر آشنا شویم

دیمون زاهاریادس یکی از نویسنده‌های پرفروش آمازون است که توصیه‌های ارزشمندی برای افزایش بهره‌وری، بهبود مدیریت زمان و طراحی سبک زندگی ارائه کرده است. طبق گفته‌ی دیمون، او همیشه مبتکر نبوده و پیش از دستیابی به استقلال و استفاده‌ی درست از وقت و انرژی‌اش، جلسه‌های غیرضروری و صحبت‌های طولانی بسیاری را تجربه کرده است. زاهاریادس با به‌کاربردن نکاتی که در کتاب تمرکز سریع با مخاطبین خود در میان گذاشته است، ابتدا سبک زندگی خود را تغییر داده و با نوشتن مقالات و کتاب‌های مدیریت زمان و بهره‌وری تلاش می‌کند تا به دیگران نیز در این زمینه یاری برساند. از میان سایر آثار وی می‌توان به مواردی مانند «فرمول برنامه‌ریزی»، «سم‌زدایی دیجیتال»، «سرسختی ذهنی» و... اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی تمرکز سریع می‌شنویم

گفتگو، خنده و صدای بچه‌ها حین بازی باعث آشفتگی تمرکز می‌شود. همانطور که قبلا اشاره کردم، ما موجوداتی اجتماعی هستیم و به‌طور طبیعی به دیگران جذب می‌شویم. وقتی صحبت مردم را می‌شنویم، درباره موضوع کنجکاو می‌شویم. با شنیدن خنده می‌خواهیم دلیل آن را بفهمیم. وقتی می‌شنویم کودکان بازی می‌کنند، به سمت حس و حال و جوانی آن‌ها گرایش پیدا می‌کنیم.

باید اعتراف کنم که بیشتر از سهم مکالماتم، به حرف‌های دیگران گوش کرده‌ام. و هروقت صدای خنده می‌شنوم، بخشی از وجود من همیشه تعجب می‌کند که با گوش نکردن به صحبت مردم چه چیزی را از دست می‌دهم!

گوش کردن به صحبت دیگران در ذات انسان است. این تمایل متاسفانه تسلط بر توجه را دشوار، اگر نگوییم غیر ممکن می‌کند. من مطمئن هستم که شما می‌توانید با آن رابطه برقرار کنید. آخرین باری را که سعی در ادامه کار داشتید به یاد بیاورید درحالی‌که همکاران در حال بحث در مورد فیلم جدیدی هستند که می‌خواهید ببینید. توجه شما احتمالا به مکالمه جلب شده است و وظیفه پیش روی خود را به اولویت کمتری تبدیل کردید.

وقتی می‌خواهید تمرکز کنید، اما دیگران در حوالی شما حواستان را پرت می‌کنند گزینه‌های شما چیست؟ در اینجا چند ایده وجود دارد:

  • به مکان دیگری بروید.
  • هدفون‌هایی را روی حالت حذف نویز قرار دهید.
  • از طریق هدفون خود موسیقی ساز یا صدای آرام پخش کنید.
  • در بیرون استراحت کنید و امیدوار باشید تا زمان بازگشت شما طرفین گفتگو مکان را ترک کرده باشند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
20 دقیقه
پیشگفتار
18 دقیقه
قسمت اول: بخش اول - تعریف تمرکز
11 دقیقه
قسمت اول: بخش دوم - ۱۰ مانع اصلی حفظ تمرکز
14 دقیقه
قسمت اول: بخش سوم - تمرکز روی ۷ فعالیت تاثیر مثبت می‌گذارد
32 دقیقه
قسمت دوم: چگونه محیطی داشته باشید که در ایجاد تمرکز به شما کمک کند
28 دقیقه
قسمت سوم: بخش اول - ۲۱ تاکتیکی که بلافاصله تمرکز شما را بهبود می‌بخشند
39 دقیقه
قسمت سوم: بخش دوم - ۲۱ تاکتیکی که بلافاصله تمرکز شما را بهبود می‌بخشند
45 دقیقه
قسمت سوم: بخش سوم - ۲۱ تاکتیکی که بلافاصله تمرکز شما را بهبود می‌بخشند
33 دقیقه
قسمت چهارم: نحوه تمرکز هنگام کار در کافی‌شاپ‌ها

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی تمرکز سریع
نویسنده
مترجمساسان جعفرنیا، هانیه غفرانی
گویندهسهراب صفا
ناشر صوتیانتشارات زمان تغییر
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۵۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
24000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی تمرکز سریع

باران بارانی
۱۴۰۲/۲/۱۸
با سلام این کتاب و دوست داشتم به دلیل اینکه دانش من را تغییر داده و باعث می‌شود در هر زمان تمرکز داشته باشید و مراقبه 3 دقیقه‌ای یاد گرفتم در محل کارم انجام بدم و سرانجام یاد گرفتم کمال گرایی درونیم را کنترل کنم و وقفه‌های خودسرانه را متوقف کنم. من این کتاب را اول به همسرم و کسانی که کارمند یا مدیر هستند پیشنهاد می‌کنم بخوانند.
پريسا
۱۴۰۲/۱/۱۵
درود بر شما واقعا کتاب به من عطا کرد کمک کرد که روی هدف و کارهای مهمم تمرکز کنم ممنونم
کمال میرزایی
۱۴۰۲/۱/۲۰
بسیار عالی است، هم متن، هم صوت. موفق باشید 🌺
hamed salimipour
۱۴۰۲/۱/۵
کتابی بسیار خوب و با صدای عالی
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب صوتی تمرکز سریع

برای دریافت کتاب صوتی تمرکز سریع و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.