معرفی و دانلود کتاب صوتی فضیلت‌های ناچیز

عکس جلد کتاب صوتی فضیلت‌های ناچیز
قیمت:
۲۴۰۰۰ تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فضیلت‌های ناچیز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فضیلت‌های ناچیز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی فضیلت‌های ناچیز

کتاب صوتی فضیلت‌های ناچیز مجموعه‌ای از 11 جستار کوتاه به قلم ناتالیا گینزبورگ، نویسنده برجسته ایتالیایی است. این کتاب درخشان به خوبی توانسته نگاهی جدید، گیرا و عمیق به مفهوم زیستن در جهان و اتفاقات تلخ و شیرین آن بیندازد و جزئیات زندگی روزمره را با لحنی شاعرانه بیان نماید.

درباره کتاب صوتی فضیلت‌های ناچیز:

«این کتاب کوچک فوق‌العاده است! گینزبورگ با عشق ورزیدن به زندگی و کار و با اشتیاق و حیرت فراوان، شگفت‌انگیزترین جزئیات زندگی روزمره را توصیف می‌کند. چیزی که در برابر نیروهای دنیوی و ماتریالیسم و ترس قرار دارد.» عبارتی که مطالعه کردید، بخشی از نوشته‌ی روزنامه لس‌آنجلس تایمز در وصف کتاب فضیلت‌های ناچیز (The Little Virtues) نوشته‌ی ناتالیا گینزبورگ نویسنده شهیر ایتالیایی بود. زنی که جهان ادبیات، قلم و سبکش را فریبنده، زیرک، بادقت و ساده می‌داند و همواره از او به عنوان یکی از بهترین نویسندگان ادبیات مدرن ایتالیا یاد می‌کنند.

کتاب حاضر نیز از یازده جستار و مقاله کوتاه تشکیل شده که بین سال‌های 1944 تا 1960 به نگارش درآمده‌اند و گینزبورگ نیز به زیبایی و با ظرافت تمام توانسته ابعاد مختلف زیستن انسانی را به تصویر بکشد. عناوین هر یک از جستارها به ترتیب عبارتند از: «زمستان در ابروتزو، کفش‌های پاره، تصویر یک دوست، درود و دریغ برای انگلستان، خانه‌ی وُلپه، او و من، فرزند انسان، حرفه‌ی من، سکوت، روابط انسانی و فضیلت‌های ناچیز»

در انتها باید گفت تفاوتی نمی‌کند که گینزبورگ درباره از دست دادن یک دوست بنویسد یا فجایعی که در جنگ جهانی دوم رخ داد یا حتی خاطرات شخصی‌اش درباره اقامت اجباری در حکومت فاشیستی ایتالیا را توضیح دهد یا درباره اهمیت سکوت در جامعه امروزی ما بنویسد؛ به هر حال این نویسنده با طنین شاعرانه خود و سبک پرحکمت و طنزآلودش همه چیز را به بهترین شکل در قالب کلمات درمی‌آورد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی فضیلت‌های ناچیز:

- کتاب فضیلت‌های ناچیز بیش از هر کتاب دیگری برای من معنا دارد. (نیویورکر، سپتامبر 2016)

- کتابی که به من آموخت، می‌خواهم به دخترم چه چیزی بیاموزم. (بل باگز، نویسنده)

- گینزبورگ به عنوان یکی از بهترین نویسندگان معاصر ایتالیا، با این مجموعه داستان کوتاه می‌تواند جذابیت زیادی برای مخاطبان آمریکایی نیز داشته باشد. (Publishers Weekly)

- نوری درخشان از ادبیات مدرن ایتالیایی! جادوی گینزبورگ، سادگی مطلق نثر اوست که ناگهان با یک کلمه روشن می‌شود و نوری برق‌آسا را منعکس می‌کند. (بررسی کتاب نیویورک تایمز)

کتاب صوتی فضیلت‌های ناچیز برای چه کسانی مناسب است؟

اگر ادبیات ایتالیا برایتان جذابیت دارد و از شنیدن جستارهای ادبی لذت می‌برید، این کتاب انتخابی جذاب و شایسته برای شماست.

ناتالیا گینزبورگ را بیشتر بشناسیم:

او رمان‌نویس، مقاله‌نویس، نمایشنامه‌نویس، داستان‌نویس، مترجم و فعال سیاسی ایتالیایی بود که سهم زیادی در ادبیات مدرن کشورش داشته و آثار تامل برانگیزی را از خود به یادگار گذاشته است. ناتالیا گینزبورگ (Natalia Ginzburg) در سال 1916 در شهر تورین ایتالیا متولد شد و در آنجا به عنوان ناشر و نویسنده کار کرد و در نوشته‌هایش روابط خانوادگی، فلسفه، سیاست و سال‌های حکمرانی فاشیسم در جنگ جهانی دوم را به خوبی بازتاب داد.

گینزبورگ در طول حیات خود موفق شد، جوایز ادبی مهمی همچون جایزه استرگا و باگوتا را دریافت نماید. این نویسنده ایتالیایی در دهه 1930 مدتی به فعالیت سیاسی مشغول بود و به عنوان نماینده مستقل رم در پارلمان حضور پیدا کرد. سرانجام در سال 1991 از دنیا رفت.

برخی از آثار ترجمه شده او به زبان فارسی عبارتند از: «میشل عزیز، آگهی، دیروزهای ما، نجواهای شبانه، والنتینو»

در بخشی از کتاب صوتی فضیلت‌های ناچیز می‌شنویم:

همیشه درحالیکه به خود می‌گوییم دیگران شاید وجود ندارند و ما هستیم که آن‌ها را می‌آفرینیم، به طور توصیف ناپذیری به رنج بردن از بی‌اعتنایی‌هایی که هم‌شاگردی‌هایمان به ما روا می‌دارند، به خاطر بی‌ظرافتی و بی‌لطافتی شخص خودمان که به قضاوت خجالت‌آورمان لایقش هستیم، ادامه می‌دهیم.

وقتی دیگران با ما صحبت می‌کنند، دل‌مان می‌خواهد صورت‌مان را با دست بپوشانیم؛ چراکه صورت‌مان به نظرمان زشت و بدشکل می‌آید. و با وجود این همیشه در خیال می‌پروریم که کسی عاشق‌مان می‌شود.

ما را درحالیکه با مادرمان در کافه بستنی می‌خوریم ببیند و پنهانی تا خانه تعقیب‌مان کند و نامه‌ای عاشقانه برایمان بنویسد. منتظر این نامه می‌مانیم، هر روز. و عمیقا متعجب می‌شویم که چرا هنوز آن را دریافت نکرده‌ایم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
بخش اول
۷۳ دقیقه
بخش دوم
۸۱ دقیقه
بخش سوم
۷۱ دقیقه
بخش چهارم
۳۷ دقیقه
بخش پنجم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی فضیلت‌های ناچیز
نویسنده
مترجممحسن ابراهیم
گویندهشبنم قلی خانی
ناشر چاپینشر کتاب هرمس
ناشر صوتی گروه فرهنگی سماوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۲۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های ادبیات جهان
قیمت نسخه صوتی
۲۴۰۰۰ ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی فضیلت‌های ناچیز

سمیه جهانگیری
۱۴۰۰/۶/۱۸
این کتاب رو هنوز تموم نکردم، وای صدای خانم شبنم قلی خانی بسیار دلنشینه و باعث شده تا اینجا بسیار لذت ببرم.
Hani Radmard
۱۴۰۱/۳/۳۱
کتاب با صدای خانم شبنم قلی خانی بسیار خوب بود
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی فضیلت‌های ناچیز

برای دریافت کتاب صوتی فضیلت‌های ناچیز و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.