معرفی و دانلود کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست

عکس جلد کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست
قیمت:
۱۸۰۰۰ تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست

کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست نوشته‌ی مگان دیواین به موضوع از دست دادن عزیزان و چگونگی رویارویی با آن می‌پردازد. این کتاب باعث می‌شود تا نسبت به عشق، فقدان و دل‌شکستگی تجدید نظر کنید.

مگان دیواین (Megan Devine) در این کتاب از تجربیات شخصی خود می‌گوید و بر اساس این تجربیات برای شما نحوه‌ی مواجهه با سوگواری را شرح می‌دهد. البته دیواین در این کتاب با تکیه بر فرهنگ مردم آمریکا صحبت می‌کند اما کلیت صحبتی که به دنبال انتقال آن است با فرهنگ ما نیز هم‌خوانی دارد.

این نویسنده سال‌ها به عنوان روان‌درمانگر خصوصی فعالیت داشت و به دیگران برای مواجهه با مشکلاتشان کمک می‌کرد تا اینکه همسر خود را از دست داد و متوجه شد که تمام نصایح و راهنمایی‌هایی که تا آن روز به بیماران ارائه می‌کرد کارآمد نبوده است؛ چرا که او تا آن زمان از غم و سوگواری هیچ نمی‌دانست و آن را از نزدیک لمس نکرده بود. او پس از مرگ همسرش با هزاران سوگوار همکاری داشت و از این طریق اطلاعات و تجربه‌ی زیادی در مواجهه با این معضل به دست آورد و حاصل تجربیات این دیدارها و نظریات وی، کتاب پیش رو است.

کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست (It's OK That You're Not OK) دیدگاهی متفاوت ارائه می‌دهد و تشویقتان می‌کند در ارتباطتان با عشق، فقدان، دل‌شکستگی و جامعه تجدید نظر کنید.

جملات برگزیده‌ی کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست:

- سوگ هیچ ایرادی ندارد. سوگ‌‌ امتداد طبیعیِ عشق است، پاسخی سالم و عاقلانه به فقدان. اینکه سوگ حس بدی به همراه دارد باعث نمی‌شود بد باشد. اینکه شما احساس می‌کنید دیوانه شده‌اید دلیل نمی‌شود دیوانه باشید.

- زندگیِ روزمره سوگ و فقدان‌های زیادی را بر ما تحمیل می‌کند. هنوز کارهای انجام نشده‌ی بسیاری وجود دارد در راستای شنیده شدنِ صدای هرکدام از ما، درراستای ارزش‌دهی و احترام به رنجی که در قلب‌هایمان داریم و فقدان‌هایی که با آن مواجه می‌شویم. منتها بحث این کتاب درمورد فقدان‌های عادیِ روزمره نیست.

- هر سوگی که بر دوش می‌کشید مهم است بپذیرید که چقدر بد است، چقدر سخت است. واقعاً هراسناک و وحشت‌انگیز است و دوام آوردن در آن غیرممکن.

- وقتی کسی که دوستش داشتید به‌تازگی فوت کرده، چه اهمیتی دارد که الگوهای فرهنگیِ سوگواریِ ما معیوب است؟ آخر چه کسی اهمیت می‌دهد؟ این مسئله به شما مربوط می‌شود، نه کس دیگری.

در بخشی از کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست می‌خوانیم:

زمانی‌که مرگِ ناگهانی یا حادثه‌ای ناگوار در مسیر زندگی‌تان رخ می‌دهد، همه‌چیز تغییر می‌کند. حتی وقتی انتظارش را دارید، مرگ یا فقدان همچنان غافلگیر کننده است. دیگر همه‌چیز متفاوت می‌شود. زندگی‌ای که انتظارش را داشته‌اید ناپدید می‌شود و دود می‌شود و به هوا می‌رود. دنیا بر سرتان خراب می‌شود و دیگر هیچ‌چیزی منطقی به نظر نمی‌رسد. زندگی عادی بود و حالا هرچه هست، عادی نیست. مردمی که پیش از این عاقل بوده‌اند حالا برای شما شعار می‌دهند و نصیحت‌تان می‌کنند و سعی می‌کنند شادتان کنند. سعی می‌کنند دردتان را از شما دور کنند.

فکر نمی‌کردید این‌گونه باشد. زمان متوقف شده ‌است. هیچ‌چیز واقعی به نظر نمی‌رسد. ذهنتان نمی‌تواند جلوی تصویرسازیِ مجددِ رویدادها به‌امید نتیجه‌ای متفاوت را بگیرد. دنیای معمولی و روزمره، که دیگران هنوز در آن ساکن‌اند، در نظر شما بی‌رحم و ظالمانه است. نمی‌توانید چیزی بخورید (یا هرچه به دست‌تان برسد می‌خورید). نمی‌توانید بخوابید (یا تمام‌وقت می‌خوابید). هر وسیله‌ای در زندگی‌تان برایتان مصنوعی می‌شود، به نمادی از زندگی آن‌طور که بود و آن‌طور که می‌توانست باشد تبدیل می‌شود. در اطرافتان جایی نیست که این فقدان لمسش نکرده باشد.

در این مدتی ‌که از مصیبت وارده به شما می‌گذرد، همه‌جور حرفی درباره‌ی سوگواری‌تان می‌شنوید: «او نمی‌خواهد این‌قدر ناراحت باشی»، «هر اتفاقی دلیلی دارد»، «حداقل این مدت او در زندگی‌ات بوده است»، «تو قوی و باهوش دانایی و ازپسِ این مصیبت برخواهی آمد»، «این تجربه تو را قوی‌تر می‌کند»، یا «همیشه می‌توانی دوباره تلاش کنی و یک شریک دیگر در زندگی‌ات داشته باشی، یک بچه‌ی دیگر بیاوری، و راهی بیابی که دردتان را به چیزی زیبا و مفید و خوب تبدیل کنی».

شعار و شادباش‌گویی دردی را دوا نمی‌کند. درواقع، این نوع حمایت فقط باعث می‌شود احساس کنید کسی در دنیا شما را درک نمی‌کند. این درد مانند بریدگیِ کوچک با کاغذ که نیست! بحرانِ شخصیتی که نیست! لازم نبود این اتفاق بیفتد که بفهمید چه چیزی مهم بوده، که هدف زندگی‌تان را پیدا کنید، یا حتی برای اینکه بفهمید کسی واقعاً و عمیقاً عاشقتان است!

تنها راهِ پیشِ‌رو گفتنِ حقیقت درمورد سوگ است: فقدانِ شما واقعاً همان‌قدر که فکر می‌کنید بد است. و مردم، هرقدر هم تلاش کنند، واقعاً به همان بدی‌ای که فکر می‌کنید به فقدان شما واکنش نشان می‌دهند. شما دیوانه نیستید، اتفاقی دیوانه کننده رخ داده است. و شما نیز مانند هر شخص عاقلِ دیگری به آن واکنش نشان داده‌اید.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست
نویسنده
مترجمسیده سارا ضرغامی، آرزو مومیوند
ناشر چاپینشر میلکان
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۴۰
زبانفارسی
شابک978-600-8812-84-5
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه الکترونیک
۱۸۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست

Fatemeh SHarif
۱۳۹۹/۱۰/۲۵
کتاب بسیار عالی هست جز چند مورد کوچک که در مورد فرهنگ امریکا هست. بقیه کاملا درست است. دقیقا به گفته کتاب من وقتی کتاب رو پیدا کردم و دارم میخونم که از فقدانی بزرگ درد میکشم. توصیه میشه ببشتر افرادی که هنوز سوگی رو تجربه نکردن بخونن تا متوجه بشن با افرادی که در سوگ بزرگی هستن چطوری رفتار کنن. من این کمبودها رفتاری خیلی دیدم و واقعا اذیت شدم.
Nazi Bazaei
۱۴۰۰/۸/۱۴
من این کتاب رو تو‌ روزایی که پدرم رو از دست دادم خوندم بهم کمک کرد که بفهمم سوگ ادامه عشقه و هرچه این عشق و‌دوست داشتن بزرگتر باشه سوگ عمیقتر و طولانی تر است و‌ چیز غیرعادی نیست کاش همه این کتابو میخوندن تا بتونن اونایی که دچار سوگ شدن همین‌ی کلمه خوبی که روزای اول بهش میگن چقدر میتونه عذاب اور باشه برای فرد سوگوار
Shabnam Alidoost
۱۳۹۸/۱۲/۸
واقعا در سوگ عزیزان نمیشه حال آدم خوب بشه برای همیشه
عیبی ندارد اگر حالتان خوش نیست
عنوان برازنده‌ای برای کتاب هست
محتوای بی‌نظیر و درک نویسنده در کتاب بسیار قوی و راهکار‌های درست و اصولی ارائه شده
رعنا احمدی
۱۴۰۰/۱۱/۱
واقعا تعجب می‌کنم که از این کتاب اینقدر تعریف شده. کتاب دائما حول محور سرزنش فرهنگ‌ها و مواجه شدن با سوگ می‌پردازه و حوصله رو سر می‌بره و در انتها برای مواجه شدن با سوگ راه حل خوب و کاربردی نمیده و فقط میگه که باید با غم بزرگمون کنار بیایم. برای من به شخصه اصلا جذاب و کاربردی نبود و حیف وقت
maryam abb
۱۴۰۰/۱/۶
بعد از فوت مادرم این کتاب به من کمک کرد. البته کامل نخوندم فقط موردی مثلا قسمتی که در مورد اضطراب بعد حادثه هست. یا جایی که میگه دفتر تلفنتون بعد از فقدان از نو مرتب میشه خوب بود. ادم با یه واقعیتهایی که باید بپذیره اشنا میکنه
آبان شجری
۱۴۰۱/۵/۲۶
من بعد از فوت پدرم این کتاب رو خوندم... برام بسیار مفید و آرامبخش بود چون بسیاری از مثال هاش رو واقعا تجربه کرده بودم... خوندنش رو نه فقط به کسانی که سوگی دارند، بلکه به همه‌ی افرادی که مثل خودم دقیقا نمیدونن توی این شرایط باید چی بگن یا چه کاری انجام بدن، توصیه میکنم...
★Prof Del★
۱۴۰۰/۵/۲۴
عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست عنوان برازنده‌ای هست برای این کتاب
خوب بود میتونه کمک کننده باشه
برای وقتی که در سوگ و غم فقدان عزیزتون قرار دارین.
نظر صدم مال من بود🤓😉
پایان کتاب در ۲۴/۵/۱۴۰۰
۹: ۰۴
Fati Kh.341.58
۱۳۹۹/۹/۲
به نظرم کتاب خوبی بود.. ‌میگه بزارید با نسخه‌ی خودم به آرامش برسم... حال تنهایی یانوشتن یا هرچیز دیگه... حضور شما فقط شاهد باشه وحمایتگر... نه برای عبور دادن من از مرحله‌ی درد... عالی بود عالی
Mahsa Sbt
۱۳۹۹/۸/۱۳
پذیرش مهم‌ترین چیز است، بعضی چیزها را نمیتوان درمان کرد فقط باید انهارا به دوش کشید پس عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست، کتاب مفید و تاثیرگذاری هست و خیلی بهتون کمک میکنه
فرناز ق
۱۴۰۰/۱/۱۳
این کتاب جزو پرفروش ترین‌های طبقه بندی کتاب‌های دوران سوگ هست، ولی با توحه به اینکه خیلی شرح حال نویسنده در دوران سوگواری خودش بود، بیشتر برای اطرافیان کاربرد داره تا خود شخص سوگوار.
f y
۱۳۹۹/۹/۳۰
این کتاب هم برای افراد سوگوار و هم برای افرادی که در اطرافشون فرد سوگواری هست که میخوان بهش کمک کنن بسیار خوبه. تنها ایرادی که میتونم به کتاب بگیرم حجم زیادش هست. اگر خلاصه تر بود بهتر بود.
star ra
۱۴۰۰/۹/۲۳
عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست
کتابی بود که باعث شد بفهمم چجوری با سوگ برخورد کنم
فقدان و از دست دادن عزیز جزئی از زندگی ما هست و این کتاب به خوبی این موضوع و بیان کرده
مریم مقدم
۱۴۰۰/۶/۲۵
راستش رو بخواین نتونستم این کتاب رو تموم کنم
چند فصل اول خوب بود و جالب و جذاب. ولی بعدش برام پیچیده شد و دوست ندارم دنبالش کنم. متاسفانه..
N ☆
۱۳۹۹/۸/۳۰
در غم از دست دادن عزیزانم نمی‌دانستم چه باید بکنم.
زندگیم هر روز بدتر می‌شد.
این کتاب واقعا حالم رو عوض کرد.
مممممممنونم از شما.
مینا افشار
۱۴۰۰/۳/۲۰
کتاب خوبیه برای کسی که از دست داده عزیزی رو ولی خلی تکرار داخلش هست. و راه حلی‌های خیل خوبی رو ارئه نداده بیشتر حس همدردی با خواننده را ابراز میکنه
مشاهده همه نظرات ۷۲

راهنمای مطالعه کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست

برای دریافت کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.