معرفی و دانلود کتاب صوتی حلزون‌های پسر

عکس جلد کتاب صوتی حلزون‌های پسر
قیمت:
۴۴۰۰۰ تومان - 8.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی حلزون‌های پسر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی حلزون‌های پسر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی حلزون‌های پسر

روایتی عاشقانه از سنتی کهن در جنوب ایران... کتاب صوتی حلزون‌های پسر نوشته‌ی احمد آرام، قصه زندگی مردی را به تصویر می‌کشد که در جوانی معشوقه خود را طی مبارزه‌ای از دست داده و حالا بار دیگر باید به گذشته خود و شهر دوران جوانی‌اش بازگردد تا شاید این بار برنده ماجرا باشد...

درباره کتاب صوتی حلزون‌های پسر

سال 32 شمسی‌ست. روزهای پرالتهاب مردادماه که سرنوشت حکومت چندان مشخص نیست و طرفداران دکتر محمد مصدق امیدوارند که قرعه به نام آن‌ها بیفتد. هرچند که روزگار خواب دیگری برای ایران دیده است. در این زمانه در شهر بوشهر سنتی به نام «ذکر دشنه» رواج دارد که مبارزه‌ای بر سر عشق، غیرت و قدرت است. این سنت قدیمی زمانی اجرا می‌شود که دو مرد، عاشق یک دختر شوند و هر که بتواند در طی مبارزه اولین خراش را بر روی صورت رقیبش بیندازد، او برنده این ماجراست و می‌تواند آن دختر را برای خود کند.

شخصیت اول کتاب حلزون‌های پسر، مردی جنوبی‌ست که سال‌ها پیش عشق زندگی‌اش، حبابه، را از دست داده و در مبارزه‌اش باخته بود. هرچند که حبابه نیز در آن زمان به او دل باخته بود و به هیچ یک از مردان عرب که به خاطر زیبایی‌اش مجذوبش شده بودند، اهمیتی نمی‌داد. اما تنها چیزی که در آن فرهنگ و آداب و رسوم اهمیت نداشت، نظر دختران برای ازدواج‌شان بود.

حال سال‌ها گذشته و داستان رمان حلزون‌های پسر با خواب‌های عجیب و مبهم قهرمان داستان آغاز می‌شود. خواب‌هایی که در آن مدام به او نامه‌هایی داده می‌شود و از وی می‌خواهند که دوباره به زادگاهش بازگردد و یک بار دیگر مبارزه ذکر دشنه را انجام دهد.

احمد آرام در کتاب دلنشین و تاثیرگذار خود، علاوه بر پرداختن به سنت‌ها و فرهنگ جنوب ایران و پیوند زدن وقایع داستان با کودتای 28 مرداد و اتفاقات سیاسی و اجتماعی آن دوران، اثری درخور توجه خلق کرده است. این کتاب همانند سایر آثار این نویسنده از قلم و سبک خاص خودش برخوردار است و توانسته روایتی غنی، پربار، تودرتو و مملو از عناصر فرهنگی را بیافریند که در آن عشق و رویا حرف اول را می‌زند.

کتاب صوتی حلزون‌های پسر برای چه کسانی مناسب است؟

علاقه‌مندان به رمان‌های عاشقانه ایرانی از شنیدن کتاب صوتی حلزون‌های پسر لذت خواهند برد.

احمد آرام را بیشتر بشناسیم

این نویسنده ایرانی در سال 1330 در بوشهر متولد شد و از شانزده‌سالگی شروع به انجام فعالیت‌های هنری کرد. او در هجده‌سالگی اولین داستان خود را در مجله فردوسی به چاپ رساند. احمد آرام در رشته هنرهای نمایشی فارغ‌التحصیل شد و در سال 1350 به تهران مهاجرت کرد. وی که اولین کتاب خود را در سال 1379 به نام «غریبه‌ای در بخار نمک» در شیراز منتشر کرد در سال 1380 موفق به دریافت لوح تقدیر نخستین دوره جایزه ادبی یلدا و جایزه بهترین مجموعه داستان سال در سومین دوره جشن فرهنگ فارس شد.

از دیگر آثار احمد آرام می‌توان به «همین حالا داشتم می‌گفتم»، «سگی در خانه یک آنارشیست دست‌دوم» و «بیدار نشدن در ساعت نمی‌دانم چند» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی حلزون‌های پسر می‌شنویم

آن روز با شر و شور بیست سالگی از پس داغی نفیر کوره پرسیدم: «تریتا حالا حبابه کجاست؟» چیزی نگفت. نمی‌خواست که همان لحظه اول جواب بدهد. سکوت می‌کرد تا بار دیگر سوالت را تکرار کنی. این از عادات دیرینه‌اش بود. بار دوم که پرسیدم، گفت: «حبابه به راحتی دیده نمی‌شود. در محله جنوب عمارت زندان، کوچه تابوت‌سازان است. توی همان کوچه زندگی می‌کند. شوهرش آنجا دکان نجاری دارد. می‌دانی که او هم مثل پدرت آدم ادباری است. البته چهارشانه است و قدی بلندتر از پدرت دارد. تو را هم که ببیند، از نیم‌رخی که از پدرت به ارث برده‌ای فوری می‌شناسد. دکانش زیر اتاقی‌ست که حبابه در آن می‌خوابد. اگر به او یا آن اتاق زل بزنی، چه بسا این برداشت را خواهد کرد که بعد از این همه سال پدرت داستان عشقی‌اش را برای تو تعریف کرده و هنوز یعنی حبابه را دوست دارد. یعنی اینکه تو حامل پیغامی هستی از طرف او. خودت را وارد شر نکن پسر صباغ! بگذار این بیست سالگی به جاهای خوبی کشیده شود. فراموشش کن. دوره‌ای بود که گذشت. هر کسی را در این شهر ببینی، چنین دوره‌ای را پشت سر گذاشته. نگذار همان نشانه‌ای که روی گردن پدرت مانده، روی گونه‌ی تو ظاهر شود. از ما گفتن! ولی خودت باید تصمیم بگیری...»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۷ دقیقه
مقدمه
۱۲ دقیقه
فصل اول
۱۵ دقیقه
فصل دوم
۱۱ دقیقه
فصل سوم
۵ دقیقه
فصل چهارم
۵ دقیقه
فصل پنجم
۶ دقیقه
فصل ششم
۵ دقیقه
فصل هفتم
۴ دقیقه
فصل هشتم
۱۱ دقیقه
فصل نهم
۱۹ دقیقه
فصل دهم
۹ دقیقه
فصل یازدهم
۶ دقیقه
فصل دوازدهم
۱۵ دقیقه
فصل سیزدهم
۱۵ دقیقه
فصل چهاردهم
۱۵ دقیقه
فصل پانزدهم
۱۷ دقیقه
فصل شانزدهم
۵۸ دقیقه
فصل هفدهم
۸ دقیقه
فصل هجدهم
۱۴ دقیقه
فصل نوزدهم
۳۸ دقیقه
فصل بیستم - بخش یک
۲۹ دقیقه
فصل بیستم - بخش دو
۲۵ دقیقه
فصل بیست و یکم - بخش یک
۳۲ دقیقه
فصل بیست و یکم - بخش دو
۳۰ دقیقه
فصل بیست و یکم - بخش سه
۴۳ دقیقه
فصل بیست و یکم - بخش چهار
۳۷ دقیقه
فصل بیست و یکم - بخش پنج
۳۴ دقیقه
فصل بیست و یکم - بخش شش
۲۹ دقیقه
فصل بیست و دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی حلزون‌های پسر
نویسنده
گویندهحسن همایی
ناشر چاپیانتشارات افق
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۹ ساعت و ۳۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۴۴۰۰۰ ت - 8.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی حلزون‌های پسر

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی حلزون‌های پسر

برای دریافت کتاب صوتی حلزون‌های پسر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.