معرفی و دانلود کتاب صوتی مرداب روح

عکس جلد کتاب صوتی مرداب روح
قیمت:
۲۲۰۰۰ تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مرداب روح و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مرداب روح و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مرداب روح

کتاب صوتی مرداب روح نوشته‌ی جیمز هالیس، به شما نشان می‌دهد که چگونه رنج‌ها و سختی‌ها در رشد روحی انسان اثر می‌گذارند. انسان با سپری کردن این سختی‌ها و رنج‌هاست که جایگاه، هدف و شان خود را پیدا می‌کند و معنای عمیق‌ زندگی را درک می‌کند.

کتاب صوتی مرداب روح (Swamplands of the Soul: New Life in Dismal Places) روایت‌گر زندگی تکراری و مکرر انسان‌هاست. در زندگی‌های امروزی ناامیدی، احساس نارضایتی، بی‌هدفی و افسردگی در اکثر انسان‌ها دیده می‌شود و داشتن شادی ماندگار و همیشگی، آرزویی غیرممکن است و معنای خاصی برای انسان‌ها ندارد. افراد برای دستیابی به این موضوع سرگرمى‌های سطحى و زودگذری را انتخاب می‌کنند که ناقص و بیهوده هستند.

شما در طول زندگی خود بارها به دلایل مختلف، احوالات‌تان دگرگون می‌شود و یا غمگین می‌شوید که گاهی زمان آن طولانی می‌شود و آن دوران بسیار سخت می‌گذرد. این احوالات عبارت‌اند از: غم، خشم، افسردگى، اضطراب و ضربه‌هاى روحى و... .

جیمز هالیس (James Hollis) عقیده دارد هر راهکار درمانى که به معنای روح اهمیتی ندهد و رشد و نیاز روحى را نادیده بگیرد، احوالات بد روحى را نمی‌تواند درمان کند. هالیس دستیابی به شادى را که تمامی افراد درصدد رسیدن به آن هستند را هدف اصلی زندگى نمی‌داند و به نقل قول از یونگ، روان‌شناس درخشان قرن بیستم، دستیابی به معنا را به عنوان هدف و جهت زندگى قرار می‌دهد.

این معنا فقط در سایه‌ی روح و رشد روحى نمایان نمى‌شود و روح مانند پاره الهى وجود انسان است که فضایی نامتناهى، نامعلوم و درعین حال آشنا، حیرت‌انگیز و شگرف است و منشا آرامش، آگاهى، شادى، امنیت، شکوفایى و معناست.

در حقیقت جیمز هالیس زندگى را همانند سفرى به‌ سمت روح الهى مى‌داند که در آن ملاقات از مرداب‌هاى روحى را به خاطر کسب آگاهى و رشد روحى الزامی مى‌داند.

هولیس در کتاب صوتی مرداب روح از تفکرات، اندیشه‌ها و نظریه‌هاى یونگ، دانشمند بزرگ علم روان‌شناسی و بسیارى اندیشمندان دیگر بهره گرفته است و مثال‌های حقیقی از اشخاص مختلف را که در این مرداب‌هاى روحى گرفتار بوده‌اند و آن‌ها را پشت سر گذاشته‌اند را مورد بررسی قرار می‌دهد.

جملات برگزیده کتاب صوتی مرداب روح:

- حقیقت همواره در آن سوى دشوارتر قرار دارد.
- شک نیروى لازم براى تغییر و در نتیجه رشد است. شک براى دمکراسى ضرورى است.
- من هیچ چیز نمىخواهم. از هیچ چیز نمىترسم. من رها هستم؛ هدفى دشوار اما ارزشمند.
- افکار و احساسات خود را نظاره کن... حکمرانى مقتدر آنجاست؛ فرزانه‌اى ناشناس که نامش «خود» است.
- من بىنوا! به کدام راه بگریزم، گرماى بیکران، نومیدى نامتناهى! هر سو که مىروم دوزخ است؛ دوزخ، خود منم.
- دوزخ را کرانه و حد و مرزى نیست. در جایگاه خود آنجا که هستیم دوزخ است و آنجا که دوزخ است باید تا ابد در آن باشیم.
- وحشت و مقاومتى که هر انسان طبیعى هنگام رفتن به عمق درون خود تجربه مى‌کند، ترس از سفر به سرزمین مردگان است.
- در دنیاى واقعى براى آنکه شخصى ارزشمند و نه چندرنگ باشیم، باید دست به انتخاب بزنیم و راضى ساختن دیگران نباید در رأس دستور کار ما قرار گیرد.

در بخشی از کتاب صوتی مرداب روح می‌شنویم:

چه کسى در برابر خواسته‌هاى زندگى احساس بى‌کفایتى و آرزوى رهایى نکرده است؟ چه کسى فرار آشنایان را بعد از درخواست کمک ندیده و مجبور نشده است به منابع ضعیف خود اکتفا کند؟

در هر یک از این احوال مردابى، وظیفه‌اى وجود دارد که به رشد منجر مى‌شود. درست همان‌گونه که یونگ گفته است در هر جلسه درمان باید پرسید که درمان‌جو با داشتن این روان‌رنجورى از انجام چه وظیفه‌اى اجتناب مى‌کند، ما نیز باید بپرسیم چه وظیفه‌اى در هر یک از این مکان‌هاى اندوهناک وجود دارد. در هر مورد، شکلى از ترک وابستگى یا شهامت یافتن براى بى‌دفاع و مسئولانه ایستادن در برابر جهان هستى وجود دارد. در هر حال ما به چالش کشیده مى‌شویم تا رشد کنیم و سفر را با آگاهى بیشتر ادامه دهیم. درحالى که رشد اغلب وحشت‌انگیز است، اما رهایى‌بخش نیز هست و ارزش و معنا را به زندگى ما مى‌آورد.

نورمن تا سى سالگى دو بار ازدواج کرده بود. او در هر دو ازدواجش پناهگاه مطلوب خود را که با تملق، فرهیختگى مصنوعى، جذبه و زبان‌بازى ساخته بود به آشوب کشیده بود. کمى بعد از هر ازدواج، هنگامى که عروس به نیازهاى او رسیدگى نکرده بود بسیار خشمگین مى‌شد، حرکات و انتخاب‌هاى همسرش را تحت نظارت مى‌گرفت و تهاجمات کلامى به او را آغاز مى‌کرد که به بدرفتارى فیزیکى منجر مى‌شد. هنگامى که به نورمن ثابت مى‌شد همسرش قابل‌کنترل نیست، نورمن طلاق مى‌گرفت و عازم زناشویى بعدى مى‌شد.

دومین همسر نورمن توانست او را براى مدتى کوتاه به جلسات درمانى ببرد. طى آن مدت نورمن به‌طور متناوب خشمگین مى‌شد و تهدید و زورگویى مى‌کرد. او از گفتگو درباره گذشته‌اش امتناع مى‌کرد و نمى‌خواست بپذیرد نقشى مهم در پریشانى زندگى زناشویى فعلى‌اش دارد. درمانگر وى به زودى مجبور شد جلسات درمان را خاتمه دهد؛ زیرا بدون اشتیاق طرفین براى پذیرفتن مسئولیت کارهاى خود، کار درمان امکان‌پذیر نیست.

هنگامى که به زندگى نورمن نگاه مى‌کنیم الگویى مشخص را مى‌بینیم. نورمن به محض اینکه همسرش به او نزدیک مى‌شود، با وى بدرفتارى مى‌کند. این گسست عمیق در روان او، یعنى نیاز و ترس، نمایانگر آن است که این رفتار فقط مى‌تواند از تجربه‌اى آغازین همانند رابطه نورمن با مادرش برخیزد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۹ دقیقه
پیشگفتار
۱۳ دقیقه
بخش اول (احساس گناه)
۹ دقیقه
بخش دوم (غم و اندوه و تجربه‌ی از دست دادن)
۱۴ دقیقه
بخش سوم (خیانت)
۱۳ دقیقه
بخش چهارم (تردید و احساس تنهایی)
۲۲ دقیقه
بخش پنجم (افسردگی)
۱۲ دقیقه
بخش ششم (انواع اعتیادها)
۱۷ دقیقه
بخش هفتم (اضطراب و خشم)
۲۴ دقیقه
بخش هشتم (درس‌هایی که باید از ملاقات‌ها با سرزمین باتلاقی روح یاد بگیریم)

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مرداب روح
نویسنده
مترجمفریبا مقدم
گویندهامین تارخ
ناشر صوتیانتشارات بنیاد فرهنگ زندگی دیجیتال
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۲۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه صوتی
۲۲۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مرداب روح

راحله کاظمی
۱۴۰۰/۱۲/۱۷
کتاب عالیه. بدور از توهمه اینکه همه چیز خوبه و میدونی که نیست. فقط حقیقت. چیزی که روحت لمسش میکنه. یه دنیا ممنون از کتابراه و مترجم توانای این اثر. (یه تشکر ویژه هم از استاد امین تارخ که با قدرت کلامشون کتاب رو ملموس و قابل درک کردن و میخوام امیدوار باشم که تمام کتابهای جمیز هالیس رو با صدای ایشون به گوش جان بسپارم) از کتابراه میخوام که لطفا بابت هر کتاب صوتی که میخریم قسمتی رو تعبیه کنن که متنش هم قابل رویت باشه. سپاسگزارم. 🌺🌺
می جیم
۱۳۹۹/۲/۱۰
این کتاب فصل سوم از یک کتاب صوتی شامل ۵ فصل صوتی هست: (به گفته آقای سهیل رضایی صاحب ناشر این اثر): پس باید ۴ تای دیگه ش‌ رو‌ به ترتیب خریداری نمایید. ترتیب به این شرح است: ۱. یافتن معنا در نیمه دوم عمر ۲. پروژه باغ عدن: شکستن تقدیر ۳. مرداب روح ۴. التیام روح زن و مرد: شکستن تقدیر ۵. خلق معنیوت رشد یافته: شکستن تقدیر
hedieh etemadi
۱۴۰۰/۱۰/۲۱
هم ریچل و هم جیمز هالیس کتاب‌های خوبی در باب خودشناسی دارن👏🏼پیشنهاد میکنم گوش کنین
صدای جناب تارخ بینظیره👏🏼
به هیچ عنوان از جنس کتاب‌های زرد روان شناسی نیست و امید و انگیزه‌ی بیهوده نمیده و شما رو متوجه بن بستی که این جا بهش مرداب میگه یاد میکنه و شما رو متوجه میکنه نباید این مرداب رو خشک کرد بلکه باید ازش گذر کرد
minoo zarei
۱۴۰۱/۷/۲۳
در مورد مسائل مهم زندگی که همه ما روزانه باهاشون سروکار داریم
مثه احساس تنهایی، افسردگی، اخساس گناه و... صحبت کرده و راه کار داده
مثلا برای تنهایی: درمان تنهایی، خلوت است
فرار از تنهایی، فرار از خودمان است
منظور اینه که برای شفا پیدا کردن باید اون احساس بپذیریم و باهاش آشتی کنیم بجای اینکه باهاش بجنگیم یا بخوایم پنهانش کنیم.
محسن پرنده
۱۴۰۱/۴/۹
دقیقا درست ومفیدکه من آن را خودم تجربه کردم وبا گوش دادن به این کتاب به سوالاتی که در ذهن من هم بود به جواب آن رسیدم، ممنون وسپاسگزارم از همه دست‌اندرکاران این مجموعه وخیلی خوشحالم که با این مجموعه آشنا شدم که باعث تغییر سرنوشتم به سوی موفقیت، خدایاسپاسگزارم، خدایاسپاسگزارم، خدایاسپاسگزارم🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹
مژگان شب خیز
۱۴۰۱/۸/۱۳
کتاب عالی هست مخصوصا با صدای زنده یادگیری از چیزهایی که من نمیدونستم گناه هست و برای روح مرداب محسوب میشه در این کتاب بود و دیدگاه منو نسبت به خیلی از افکار تغییر داد و به جرأت میتونم بگم سبک زندگی من یکی داره تغییرمیکنه با این کتاب نمیدونستم بی تحرکی و آسیب رسوندن به بدن روح اسیرمرداب میکنه ولی الان میدونم و باید تغییرش بدم
مریم مهدی
۱۴۰۱/۵/۷
به توصیه مجتبی شکوری خوندمش.
بر خلاف روانشناسی زرد و غیر واقعی رایج جامعه، کتاب بسیار پذیرفتنی و باور پذیری است.
از حس‌هایی حرف می‌زنه که تمام بشر تجربه ش کردن و دنبال سرکوب و سرپوش براشون نیست.
تمام احوالهای ادمیزاد را به رسمیت میشناسه و کمک به پذیرش و سازش و مصالحه با اونها می‌کند.
یک بار دیگه حتما می‌خونمش.
Yalda B
۱۴۰۰/۱۱/۲۷
جیمز هالیس یک روانکاو و نویسنده‌ی یونگی هست که در این کتاب کمک میکنه که در چرخه‌های تکراری حاصل از درد و رنج و غم یا به اصطلاح خودش؛ در مرداب‌های روانی روحمون گیر نکنیم و بتونیم به شادی و بهشت زندگیمون دست پیدا کنیم.
این کتاب با صداپیشگی جناب تارخ هم لذت بخش تر شده...
سپاس از کتابراه عزیز
شهرزاد منصوری
۱۴۰۱/۵/۱۶
کتابهاى دکتر جیمز هالیس براى کسانى که ٣٥ سال به بالا دارند ودر زندگى دچار ابهام، سردرگمى و افسردگى شدند، راهگشا و راهبر هستند. شناختى عمیق از زندگى، شادى، رنج و شکوه انسان بودن به ما میدهند. همه ى کتابهاى ایشون رو که اکثرا در کتابراه موجود هستند به دوستان پیشنهاد مى دهم.
آیسل علیپور
۱۳۹۹/۱/۱
خیلی مفید بود، از نظر اینکه حرفای نویسنده متکی به حقایق اجتناب نا‌پذیر زندگیه. قلم جیمز هالیس روان و منطقیه و حس صمیمیت با نویسنده ایجاد میشه. در تعجبم چطور تا امروز جیمز هالیس رو نمیشناختم. گویندگی جناب تارخ عالیه، عالی
الهام خلج
۱۴۰۰/۱۱/۲۲
این کتاب معضلات روح رو از زاویه‌ای دیگه نگاه میکنه به دور از تمام مثبت گرایی‌های سطحی
اینکه پذیرش و شناخت این مرداب‌ها میتونه التیامی باشه برای آسیب‌های روح و البته به نظرم این کتاب برای نیمه دوم عمر انسان قابل درک است.
الهام سیدرضایی
۱۳۹۸/۱۲/۲
خیلی خیلی خوب خونده شده. صدای رسا و عالی جناب تارخ لذت گوش دادن به این کتاب رو چندین برابر کرده. در رابطه با خود کتاب هم پیشنهاد میکنم دموی صوتی رو گوش کنید مطمئنا برای درک کامل کتاب سراغ فایل اصلی خواهید رفت.
پیام رضایی
۱۴۰۰/۱۲/۱۲
آرشیو کتابراه خوبه فقط ناقصه و این اذیت میکنه. مثلا از همین ناشر عنوان شکستن تقدیر رو هم بزارید. همه رو میزارید بجز اصلی‌ترین اثر نویسنده و ناشر. قطعا میتونید اعتماد ناشر رو جلب کنید برای انجاماین امر مهم.
زهرا محمدی
۱۳۹۹/۳/۱۵
کتابی خوب در حوزه رشد فردی اما نه کامل. می‌تونست کامل تر و بهتر به مسائل بپردازه به عنوان تکمیل این کتاب، قدرت در درون ماست از لوئیز هی رو پیشنهاد می‌کنم.
فاطمه فلاح
۱۳۹۹/۷/۲۰
برای التیام روح برای کسانی که جدا شدن رو تجربه کردند برای کسانی که وابسته هستند... برای کسانی که اضطراب دارند... مرگ عزیز تجربه کردند مفید و قابل توصیه است
مشاهده همه نظرات ۶۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مرداب روح

برای دریافت کتاب صوتی مرداب روح و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.