معرفی و دانلود کتاب صوتی آسمان خیس

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آسمان خیس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آسمان خیس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی آسمان خیس

کتاب صوتی آسمان خیس همچون منظره‌ی جذابی است که تصویری واضح و روشن از ادبیات مدرن آلمان ارائه می‌دهد و سید محمود حسینی زاد با هوشمندی 9 داستان به‌یادماندنی را انتخاب می‌کند و شما را با بهترین نویسندگان این کشور آشنا می‌سازد.

درباره‌ی کتاب آسمان خیس:

محمود حسینی زاد در این مجموعه داستان‌هایی از پنج نویسنده‌ی مشهور آلمانی را گردآوری و ترجمه کرده است. ادبیات مدرن آلمان مانند تابلویی است که احساسات تند، روح‌های خسته، روابط سرد و تنهایی را به تصویر می‌کشد و نمونه‌ای مناسب برای درک مشکلات انسان امروزی محسوب می‌شود و کتاب حاضر به خوبی می‌تواند تمام این ویژگی‌ها را به نمایش بگذارد.

پتر اشتام (Peter Stamm) یودیت هرمان (Judith Hermann) اینگو شولتسه (Ingo Schulze)، برنهارد شلینک (Bernhard Schlink) و امینه سوگی ازدامار (emine sevgi ozdamar) هر کدام به تنهایی نماینده‌ی قشر خاصی در کشور آلمان هستند. به عنوان مثال؛ ازدمار تلاش می‌کند در داستان‌های خود به وضعیت مهاجران ترک ساکن آلمان بپردازد؛ چرا که خود نیز از همین گروه است و به زیبایی از عهده‌ی این کار برمی‌آید اما در کمال تأسف در ایران نویسنده‌ی گمنامی است.

شما در ابتدای هر کدام از داستان‌های کتاب صوتی آسمان خیس با زندگی نویسنده‌ی آن اثر آشنا می‌شوید و همین موضوع کمک‌تان می‌کند تا به درک عمیق‌تری نسبت به داستان‌ها برسید و پس از پایان کتاب حاضر یک برداشت کلی و درست نسبت به ادبیات مدرن آلمان داشته باشید.

تمامی داستان‌های این مجموعه زیبا و ارزشمند هستند اما دو داستان «آن زن در جایگاه بنزین»» و «عشق آری اسکارسون» به شکل فراموش‌نشدنی‌ای ناراحت‌کننده‌اند. این داستان‌ها به زندگی انسان‌هایی توجه دارند که به شدت تنها هستند و بدون داشتن امیدی روزگار می‌گذرانند.

در داستان «عشق آری اسکارسون» موقعیت جغرافیایی بسیار جلب توجه می‌کند؛ یودیت هرمان شما را با افرادی آشنا می‌‌نماید که به برای یافتن لحظه‌ای خوشی، دست به سفری سخت می‌زنند و به دیدن نور قطبی در سرزمین برف و یخ می‌روند. هرمان که در ایران نیز نویسنده‌ی شناخته‌شده‌ای محسوب می‌شود، با شخصیت‌پردازی قدرتمند خود، شما را میخکوب می‌کند.

در مجموع، تمامی داستان‌های این کتاب از ظرافت‌های خاصی برخوردار هستند و زمانی که مانند تکه‌های پازل کنار هم قرار می‌گیرند، معنا و مفهوم عمیقی پیدا می‌کنند. شاید بتوان به چند داستان نمره‌ی بالاتری داد اما تمامی نویسندگان آسمان خیس در ادبیات آلمان جایگاه ارزشمندی دارند و به سادگی نمی‌توان از کنار آن‌ها گذشت.

کتاب صوتی آسمان خیس مناسب چه کسانی است؟

اگر تمایل دارید با ادبیات آلمان آشنا شوید این فرصت را از دست ندهید و هر چه زودتر به شنیدن کتاب صوتی آسمان خیس بنشینید.

در بخشی از کتاب صوتی آسمان خیس می‌شنویم:

از وقتی شورشی‌ها فرودگاه را زیر آتش گرفته و به یک هواپیمای مسافربری شلیک کرده بودند پرواز هواپیماهای غیرنظامی متوقف شده بود. ناظران با یک هواپیمای نظامی آمریکایی آمدند، به رنگ سفید و با علائم آبی رنگ.

چند افسر و سرباز آمدند به پیشوازشان؛ از روی باند فرود، از بین راهروهای بلند و یک سالن بزرگ اسکورتشان کردند، از کنار نوارهای برقی بی‌حرکت، گیشه‌های بسته و مغازه‌های خالی افتاده رد شدند. چراغ‌های تبلیغاتی خاموش بودند، تابلوهای راهنمای پروازها چیزی را نشان نمی‌دادند. پنجره‌های بلند را به ارتفاع سینه‌ی آدم با گونی‌های شن و ماسه ایمن کرده بودند. بعضی از پنجره‌ها شیشه نداشتند، ماسه و خرده شیشه زیر قدم‌های ناظران و اسکورت‌ها قرچ قرچ می‌کرد.

جلوی سالن فرودگاه مینی بوسی منتظر بود، در باز بود و از ناظران با تکریم و تعارف خواسته شد تا سوار شوند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۳۶ دقیقه
حیاط پشتی در آینه (بخش اول)
۴۱ دقیقه
حیاط پشتی در آینه (بخش دوم)
۷ دقیقه
فرانتس
۴۷ دقیقه
آن زنِ در جایگاه بنزین
۴۳ دقیقه
پسر
۳۱ دقیقه
عشقِ آری اُسکارسون (بخش اول)
۲۱ دقیقه
عشقِ آری اُسکارسون (بخش دوم)
۲۹ دقیقه
عشقِ آری اُسکارسون (بخش سوم)
۲۸ دقیقه
نامه
۲۵ دقیقه
جالیز
۳۳ دقیقه
کلکته
۲۳ دقیقه
موبایل

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی آسمان خیس
نویسنده، ، ، ،
مترجمسید محمود حسینی زاد
گویندهسهیلا گلستانی، تایماز رضوانی، فربد فرهنگ، معین ضرابی، هادی یوسفی، حنیف نویدی، مهدی صفرزاده، امید خوارزمیان
ناشر چاپیانتشارات افق
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۳۴۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی آسمان خیس

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی آسمان خیس

برای دریافت کتاب صوتی آسمان خیس و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.