معرفی و دانلود کتاب صوتی وسوسه غرب

عکس جلد کتاب صوتی وسوسه غرب
قیمت:
33000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی وسوسه غرب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی وسوسه غرب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی وسوسه غرب

کتاب صوتی وسوسه غرب نوشتهٔ آندره مالرو مقاله‌ای سیاسی و اجتماعی در قالب نامه‌نگاری بین دو جوان شرقی و غربی است که در آن درمورد انحطاط تمدن غرب و توجه به فرهنگ شرقی صحبت شده و به مقایسه پویایی تفکر اروپایی و چینی پرداخته شده است.

درباره کتاب صوتی وسوسه غرب:

اروپا بعد از جنگ جهانی اول دچار نوعی طغیان روحی و بن‌بست شده بود که این موضوع بر کشورهای دیگر جهان از جمله مشرق زمین نیز تاثیراتی گذاشت. آندره مالرو به عنوان یک اندیشمند فرانسوی پس از مشاهده وضعیت اسفناک اروپا و آسیب‌های جدی که پس از جنگ دیده بود، به این فکر افتاد که باید تعاملی میان فرهنگ و تمدن شرقی و غربی صورت بگیرد. به همین خاطر او کتاب وسوسه غرب (The Temptation of the West) را نگاشت. اثری با مضامینی سیاسی و اجتماعی که به خوبی از روح عصیانگری نام می‌برد که در مشرق زمین سر برآورده و از بن‌بست فکری و عملی در جهان غرب سخن می‌گوید که بروز جنگ جهانی اصلی‌ترین نمونه و نمود آن است.

این کتاب به این نکته مهم اشاره می‌کند که بحران ارزش‌ها در حال وقوع است و تمام مردم غرب و شرق درگیر این بحران هستند و نیاز به نوعی تجدد حیات و نوزایی در جهان وجود دارد. نویسنده نیز برای بیان این مفاهیم، داستانی را تعریف می‌کند که در آن دو جوان با هم نامه‌نگاری می‌کنند و در قالب این نامه‌ها بحث‌های سیاسی و اجتماعی زیادی مطرح می‌شود.

آقای «لینگ» که چینی است، در حین سفر به کشورهای اروپایی به مقایسه فرهنگ و تفکرات اروپایی و چینی می‌پردازد و نتیجهٔ مقایسه‌هایش را از طریق نامه با دوستش آ.د که مردی فرانسوی است درمیان می‌گذارد. آندره مالرو کتاب را در زمان برگشت خود از هند و چین به انتشار رساند و در آن دغدغه‌ها و اندیشه‌های خود را با مخاطبان خود به اشتراک گذاشت.

کتاب صوتی وسوسه غرب به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به کتاب‌های سیاسی و اجتماعی علاقه دارید، شنیدن این کتاب صوتی می‌تواند برایتان جذاب و لذت‌بخش باشد.

آندره مالرو را بیشتر بشناسیم:

این رمان‌نویس، نظریه‌پرداز و وزیر امور فرهنگی فرانسه در سال 1901 در پاریس به دنیا آمد. او به دلیل جدایی پدر و مادرش در چهار سالگی به همراه مادر و مادربزرگش زندگی خود را ادامه داد. آندره مالرو (André Malraux) در سی سالگی به جبهه مردمی ضد فاشسیت در فرانسه پیوست و در شروع جنگ داخلی اسپانیا در کنار نیروهای جمهوری‌خواه در اسپانیا جنگید.

وی کمی بعد از شروع جنگ جهانی دوم به ارتش فرانسه رفت و در سال 1940 به اسارت گرفته شد اما توانست که فرار کند. مالرو کمی بعد موفق به دریافت مدال مقاومت Croix de Guerre شد. این نویسنده و نظریه‌پرداز برجسته در سال 1933 به دلیل نوشتن رمان «سرنوشت بشر» برنده جایزه گنکور شد. از آثار دیگر آندره مالرو که به فارسی ترجمه شده‌اند می‌توان به کتاب «ضد خاطرات» اشاره کرد که در آن به بازگویی خاطرات خود پرداخته است.

در بخشی از کتاب صوتی وسوسه غرب می‌شنویم:

و حال بپردازیم به نامهٔ دیگری از لینگ به آ. د که از پاریس پست شده است. لینگ در این نامه می‌نویسد:

«آقای عزیز. هیچ چیز بهتر از رویاهای ما اختلاف حساسیت‌های ما را روشن نمی‌کند. اگر ما در رویا فرومی‌رویم، کمتر برای این است که از رویاهای خود فرزانگی و خردی را که زندگی از ما دریغ می‌دارد اخذ کنیم. فرزانگی نه پیروزی. شما نوشته‌اید حرکت در رویا، من در پاسخ می‌گویم آرامش در رویا. زیرا هنگامی که یک چینی در رویا فرومی‌رود، به عاقل و فرزانه‌ای تبدیل می‌شود. رویای او هرگز انباشه از تصاویر نیست. او در رویای خود نه شهرهای فتح شده می‌بیند و نه افتخارات و قدرت. تنها چیزی که به آن دست می‌یابد، این امکان است که همه چیز را در حد کمال خود ارزش دهد و از تعلق به امور گذرنده آزاد گردد و اگر روحش اندکی عامی باشد به نوعی حس احترام می‌رسد.

هیچ چیز، حتی رویا، او را وادار به عمل نمی‌کند. او هست. در نظر او حس احترام این نیست که تصور کند وارد تالاری می‌شود که تمام سرها فرود می‌آیند. بلکه این است که حس کند احترامی که در اطراف برمی‌انگیزد، خصوصیات شخصی او را نیز در برمی‌گیرد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
15 دقیقه
مقدمه مترجم
16 دقیقه
مقدمه / بخش دو
2 دقیقه
درباره این کتاب
8 دقیقه
بخش یک
2 دقیقه
بخش دو
8 دقیقه
بخش سه
7 دقیقه
بخش چهار
8 دقیقه
بخش پنج
9 دقیقه
بخش شش
16 دقیقه
بخش هفت
12 دقیقه
بخش هشت
10 دقیقه
بخش نه
11 دقیقه
بخش ده
3 دقیقه
بخش یازده
11 دقیقه
بخش دوازده
13 دقیقه
بخش سیزده
6 دقیقه
بخش چهارده
3 دقیقه
بخش پانزده
11 دقیقه
بخش شانزده
11 دقیقه
بخش هفده
13 دقیقه
بخش هجده

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی وسوسه غرب
نویسنده
مترجمسیروس ذکاء
گویندهکاظم طباطبایی
ناشر چاپیانتشارات کتاب روشن
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۱۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های ادبیات جهان
قیمت نسخه صوتی
33000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی وسوسه غرب

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی وسوسه غرب

برای دریافت کتاب صوتی وسوسه غرب و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.