معرفی و دانلود کتاب صوتی دیدار در کوالالامپور

عکس جلد کتاب صوتی دیدار در کوالالامپور
قیمت:
۳۹۰۰۰ تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دیدار در کوالالامپور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دیدار در کوالالامپور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دیدار در کوالالامپور

کتاب صوتی دیدار در کوالالامپور داستانی رئالیستی به قلم ناصر قلمکاری است که در آن به موضوع مهاجرت پرداخته شده است. نویسنده در این رمان شنیدنی ماجرای گروهی از ایرانیان را نقل می‌کند که به سودای زندگی بهتر عزم ترک وطن می‌کنند، غافل از اینکه آنچه انتظارشان را می‌کشد جز تلخی و مصیبتِ بیشتر نیست.

درباره کتاب صوتی دیدار در کوالالامپور:

از همان اولین روزهای پاگیری ادبیات داستانی مدرن در ایران، رئالیسم اجتماعی بدل به جریان غالب در فضای داستان‌نویسی ما شد. اینکه دلایل این امر تا چه اندازه صرفاً ادبی، و تا چه حد نشأت‌گرفته از مسائل اجتماعی، سیاسی و فرهنگی‌ بود، پرسشی است که کشف پاسخ آن نیازمند تحقیقی گسترده و میان‌رشته‌ای است. آنچه کمتر در آن تردید می‌توان داشت، این است که بهترین نویسندگان ما در طول یک و نیم قرن گذشته، با صرف نظر از چند استثنا، همگی رئالیست‌هایی دغدغه‌مند بوده‌اند.

امروز نیز اوضاع از همین قرار است. برای اثبات این امر کافی‌ست سری به قفسه‌ی داستان‌ فارسی در کتابفروشی‌ها بزنیم. آنگاه خواهیم دید که واقعگرایی اجتماعی همچنان بر صحنه‌ی ادبیات ما سیطره‌ای بی‌چون‌وچرا دارد. با این همه، غالب نویسندگان به اصطلاح رئالیست ما، حتی اگر صاحب استعدادی درخشان و قلمی خوب باشند، چندان شامه‌ی تیزی در تشخیص مسائل مهم و حاد اجتماعی ندارند. ناصر قلمکاری اما اینگونه نیست. او در رمان دیدار در کوالالامپور که یک اثر واقعگرا با سویه‌هایی انتقادی‌ست، یکی از بزرگ‌ترین معضلاتِ ایران امروز، یعنی مسئله‌ی مهاجرت را به عنوان موضوع اثر خود برگزیده است.

قلمکاری در این رمان تأمل‌برانگیز که نسخه‌ی صوتی آن را اشکان عقیلی پور برایمان خوانده است، از زندگی مردان و زنانی نوشته که با اتخاذ تصمیم برای ترک وطن و ساختن زندگی‌‌ای بهتر در جایی دیگر، به واقع بر سر بسیاری چیزها، از جمله جان و مالشان قمار می‌کنند. از این جهت، می‌توان رمان دیدار در کوالالامپور را تراژدیِ آرزوها نامید. چرا که در آن شاهد مرگ رویاهایی شیرین هستیم؛ رویاهایی برآمده از دلِ دشواری‌ها، که صاحب رویا را به سوی آنچه پیشبینی‌ناپذیر و آکنده از خطر است فرا می‌خوانند.

به علاوه کتاب حاضر همچون لنز دوربین فیلمبرداری، تمام حوادث و اتفاقات را از لحظه‌ای که شخصیت‌های داستان از مرز ایران خارج می‌شوند، رصد می‌کند و شما را در دل موقعیت‌های هولناکی همچون سوار شدن بر قایق قاچاقچیان انسان و گذر از کمپ‌های مخوف جزیره‌ای قرار می‌دهد.

کتاب صوتی دیدار در کوالالامپور مناسب چه کسانی است؟

از تمام علاقه‌مندان به ادبیات داستانی امروز ایران دعوت می‌کنیم که شنونده‌ی این رمان صوتی باشند.

با ناصر قلمکاری بیشتر آشنا شویم:

او از نویسندگان جوان ایرانی (متولد سال 1358) است که با نوشتن رمان گذر از هزارتو در سال 1383 خود را به عنوان نویسنده‌ای حرفه‌ای معرفی کرد. وی صاحب دو رمان به نام‌های «دیدار در کوالالامپور» و «زخم بوتیمار» است؛ آثاری که در کنار رمانی دیگر، قرار است سه‌گانه‌ی گم‌گشتگی نویسنده را تشکیل دهند.

در بخشی از کتاب صوتی دیدار در کوالالامپور می‌شنویم:

خواب غزل آنقدر عمیق شده بود که حتی متوجه نشد چطور از جا پریدم و هراسان به اطراف نگاه کردم. سرش از روی شانه‌ام افتاده بود روی صندلی و آرام نفس می‌کشید. حالت صورتش آنقدر معصوم بود که دلم نیامد بیدارش کنم. اصلاً می‌خواست بلند شود چه بگوید؟ که مشکلی پیش نمی‌آید؟ که یک کابوس مسخره را نباید اینقدر جدی گرفت؟ که همه چیز طبق برنامه پیش می‌رود؟ شبیه اینها را هزار مرتبه گفته بود و ظاهراً نتوانسته بود قانعم کند.

خیلی وقت بود در راه بودیم. کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی را از روی پاهایم برداشتم، بستم و چپاندم داخل پشتی صندلی روبه‌رویی. سرم را چرخاندم. از پنجره‌ی هواپیما به منظره‌ی ابرهای زیر بال غول‌پیکر نگاه کردم. دیگر با دیدن بیرون سرم گیج نمی‌رفت. ابرهای سفید و زیبای تکه‌تکه، شبیه پاک‌ترین رؤیاهایی بودند که می‌شد در سر داشته باشی.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
معرفی
۱۶ دقیقه
بخش یک
۲۰ دقیقه
بخش دو
۱۲ دقیقه
بخش سه
۲۶ دقیقه
بخش چهار
۱۹ دقیقه
بخش پنج
۲۱ دقیقه
بخش شش
۲۵ دقیقه
بخش هفت
۲۵ دقیقه
بخش هشت
۲۷ دقیقه
بخش نه
۲۸ دقیقه
بخش ده
۲۰ دقیقه
بخش یازده
۲۴ دقیقه
بخش دوازده
۱۷ دقیقه
بخش سیزده
۲۰ دقیقه
بخش چهارده
۱۹ دقیقه
بخش پانزده
۲۳ دقیقه
بخش شانزده
۲۵ دقیقه
بخش هفده
۲۴ دقیقه
بخش هجده
۲۲ دقیقه
بخش نوزده - قسمت یک
۳۰ دقیقه
بخش نوزده - قسمت دو
۹ دقیقه
بخش بیست

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دیدار در کوالالامپور
نویسنده
گویندهاشکان عقیلی پور
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۳۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۳۹۰۰۰ ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی دیدار در کوالالامپور

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی دیدار در کوالالامپور

برای دریافت کتاب صوتی دیدار در کوالالامپور و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.