معرفی و دانلود کتاب صوتی اخبار را دنبال نکنید

عکس جلد کتاب صوتی اخبار را دنبال نکنید
قیمت:
۱۶۰۰۰ تومان - 3.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اخبار را دنبال نکنید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اخبار را دنبال نکنید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی اخبار را دنبال نکنید

کتاب صوتی اخبار را دنبال نکنید نوشته‌ی رولف دوبلی، شیوه‌ها و راهکارهای مفیدی به شما ارائه می‌دهد تا با استفاده از آن‌ها بتوانید به زندگی بهتر و باکیفیت‌تری دست یابید.

رولف دوبلی (Rolf Dobelli) در کتاب صوتی اخبار را دنبال نکنید (Dont follow the news) هم‌چون کتاب‌های دیگرش به دنبال راهی برای دستیابی به زندگی مملو از آرامش و شادی و به دور از غم و ناراحتی است. او عوامل مخربی را شناسایی و بررسی کرده که در طول زندگی موجب می‌شود ما از مسیر حقیقی دور شویم. این عوامل به عنوان مانعی برای رسیدن انسان‌ها به زندگی حقیقی به شمار می‌آیند.

در حقیقت این کتاب صوتی در مورد اخبار و تاثیری که در زندگی انسان‌ها می‌گذارد، صحبت می‌کند. رولف دوبلی در این کتاب دلایلی را برای شما شرح می‌دهد که پس از شنیدنش متوجه خواهید شد، توجه کردن به اخبار چه معایبی دربردارد و چگونه می‌تواند روی آرامش شما اثر بگذارد. او نکاتی را ارائه می‌کند تا با کمک آن‌ها بتوانید عادت گوش دادن به اخبار را ترک کنید. در جامعه‌ی امروزی شنیدن اخبار نوعی سرگرمی است اما در واقع یک سلاح کشنده‌ی جمعی است که به طور مستقیم بر روی سلامت روان افراد مختلف تاثیر مخرب می‌گذارد. نویسنده در این کتاب می‌کوشد به معرفی این سلاح خطرناک بپردازد و شما را از شر آن خلاص کند.

اخبار تاثیرات حیرت‌آوری بر روی زندگی، آسایش و روان انسان‌ها می‌گذارند، به گونه‌ای که می‌توانند زندگی آن‌ها را نابود کنند و روی روان افراد تاثیرات منفی و مخرب بگذارند. امروزه دنبال کردن اخبار و حوادث بسیار پرطرفدار و همه‌گیر شده است که رها شدن از این موضوع کاری آسان نیست، اما شنیدن این کتاب صوتی می‌تواند در این راه به شما کمک کند به شرطی که به راهکارها و راهنمایی‌های آن عمل کنید.

کتاب صوتی اخبار را دنبال نکنید برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب صوتی برای کلیه افرادی است که می‌خواهند زندگی مملو از آرامش و آسایش داشته باشند، مناسب است.

رولف دوبلی را بیشتر بشناسیم:

رولف دوبلی در سال 1966 میلادی به دنیا آمد. او از نویسندگان، رمان‌نویسان و کارآفرینان درخشان سوئیس به حساب می‌آید. کتاب‌های بسیاری از دوبلی منتشر شده که در تمام آن‌ها به زندگی و معنای آن و شیوه‌های خوب زندگی کردن، می‌پردازد. از معروف‌ترین آثار او می‌توان به کتاب‌های «هنر شفاف اندیشیدن» و «هنر خوب زیستن» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی اخبار را دنبال نکنید می‌شنویم:

دو گونۀ فرضی از حیوانات را تصور کنید. مغز گونۀ الف در درجۀ اول به اطلاعات منفی واکنش نشان می‌دهد. از طرف دیگر مغز گونۀ ب در برابر دریافت اطلاعات مثبت فعال‌تر است. کدام یک زندگی بهتری دارد؟ البته که گونۀ ب. در شرایطی که گونۀ الف دائماً تحت‌فشار و ناراحت است، گونۀ ب از سمت روشن و آفتابی وجود لذت می‌برند. آن‌ها از همۀ ‌چیزهای زیبایی که می‌بینند و می‌شنوند لذت می‌برند و به‌سادگی به تمام امور منفی می‌خندند. کدام گروه بیش‌تر زندگی خواهد کرد؟ البته که نوع الف. گونۀ ب با تمام روحیۀ روشن و آفتابیِ حسادت‌برانگیزش، طی چند نسل از استخر ژن‌ها پاک می‌شوند. فقط گونۀ الف است که زنده می‌ماند چراکه بقا نیازمند ثبات است. این امر مستلزم حساسیت بیش‌ از حد نسبت به اطلاعات و محرک‌های منفی است. ما از گونۀ الف هستیم.

خبرهای بد نسبت به خبرهای خوب مهم‌تر هستند. اطلاعات منفی دو برابر اطلاعات مثبت تأثیر دارند. در روان‌شناسی این امر به قاعدۀ سوگیری منفی شناخته می‌شود و حتی در نوزادان یک‌ساله نیز مشاهده می‌شود. آن‌ها به محرکه‌ای منفی با حساسیت بیش‌تری پاسخ می‌دهند تا محرکه‌ای مثبت. بزرگ‌سالان فرقی ندارند. ناراحتی ما از سقوط ده‌ درصدی سهام دو برابر شادی ما از صعود سهام به میزان ده درصد است. سوگیری منفی ذاتی است. رسانه‌های خبری ضعف ما را در برابر اطلاعات منفی به ما تحمیل نکرده‌اند. آن‌ها به‌سادگی و با چیره‌دستی از این ضعف ما بهره‌برداری می‌کنند و جریانی از داستان‌های تکان‌دهنده ارائه می‌کنند که برای مغزهای مضطرب و نگران ما ساخته ‌شده است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

۹ دقیقه
وقتی صدای افتادن سوزن شنیده می‌شد
۹ دقیقه
1: چگونه از اخبار دست کشیدم: قسمت اول
۹ دقیقه
2: چگونه از اخبار دست کشیدم: قسمت دوم
۱۲ دقیقه
3: اخبار برای ذهن مانند شکر برای بدن است
۸ دقیقه
4: پرهیز افراطی
۹ دقیقه
5: برنامۀ سی روزه
۹ دقیقه
6: گزینۀ نرم
۱۰ دقیقه
7: اخبار بی‌ربط است؛ قسمت اول
۹ دقیقه
8: اخبار بی‌ربط است؛ قسمت دوم (آزمایش فکری)
۱۰ دقیقه
9: اخبار خارج از دایرۀ شایستگی شماست
۱۰ دقیقه
10: اخبار همیشه در ارزیابی ریسک اشتباه میکند
۹ دقیقه
11: اخبار یک اتلاف وقت است
۱۰ دقیقه
12: اخبار تصویر کلان موضوعات را مبهم می‌کند
۱۰ دقیقه
13: اخبار برای بدنتان سمی است
۸ دقیقه
14: اخبار اشتباهات ما را تأیید می‌کنند
۹ دقیقه
15: اخبار سوگیری پسنگر را تقویت می‌کند
۱۱ دقیقه
16: اخبار تمایل به گزینه‌های دم‌ِدستی را تقویت می‌کند
۸ دقیقه
17: اخبار آتش‌فشان نظرات را جوشان نگاه می‌دارد
۹ دقیقه
18: اخبار راه تفکر را می‌بندد
۸ دقیقه
19: اخبار ساختار مغز ما را دگرگون می‌کند
۸ دقیقه
20: اخبار باعث شهرت جعلی می‌شود
۹ دقیقه
21: اخبار ما را از آن‌چه واقعاً هستیم کوچک‌تر می‌کند
۸ دقیقه
22: اخبار ما را منفعل می‌کند
۸ دقیقه
23: اخبار توسط روزنامه‌نگاران اختراع شده است
۱۰ دقیقه
24: اخبار فریبکار است
۱۰ دقیقه
25: اخبار خلاقیت را می‌کشد
۸ دقیقه
26: اخبار باعث مطرح‌شدن چرندیات می‌شوند: قانون استرجن
۹ دقیقه
27: اخبار به ما توهم هم‌دلی می‌دهد
۹ دقیقه
28: اخبار به تروریسم پر و بال می‌دهد
۹ دقیقه
29: اخبار آرامش ذهن ما را از بین می‌برد
۹ دقیقه
30: متقاعد نشده‌ای؟
۱۰ دقیقه
31: دموکراسی چیست؟ قسمت اول
۹ دقیقه
32: دموکراسی چیست؟ قسمت دوم
۱۰ دقیقه
33: ناهار خبری
۱۰ دقیقه
34: آیندۀ اخبار
۱۱ دقیقه
35: چه حسی دارد

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی اخبار را دنبال نکنید
نویسنده
مترجمامید کریم پور
گویندهمحسن خدری
ناشر صوتینشر مهرگان خرد
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۳۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
۱۶۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی اخبار را دنبال نکنید

سهیل توده فلاح
۱۳۹۹/۲/۱۱
کتاب بسیار خوبیست که نگاه متفاوتی رو برای آدم به‌وجود می‌آورد. مطالبش در رابطه با شبکه‌های اجتماعی مثل فیس‌بوک و اینستاگرام و تلگرام هم قابل تعمیم هست. در کنار این کتاب، کتابهایی مثل کار عمیق و مینیمالیسم دیجیتال هم خیلی مفید هست. امیدوارم بتونیم با بکارگیری این ایده‌ها و روش‌ها زندگی ارزشمندتری رو تجربه کنیم.
سيد اكول
۱۳۹۹/۱/۲۰
فوق العاده بود. دلایلی که میاره و مثال‌هایی که میزنه، واقعا برای من قانع کننده بود که دیگه اخبار رو دنبال نکنم چون واقعا هیچ سودی نداره و خیلی آسیب‌های زیادی هم به روح و روان وارد میکنه. یعنی چیزهایی میگه که خیلی جذاب و شیرین ه. حتما بخونید یا گوش بدید. من اول کتاب هنر شفاف اندیشیدن ش رو خریدم ولی هنوز نخونده‌ام ولی حالا که این یکی رو صوتی گوش دادم، بسیار مشتاق شدم بقیه کتاب هاش رو هم بخونم.
رضا باوی
۱۴۰۰/۱/۲
بی نظیره. دوبلی کلامی کاملا منطقی داره.
بلاخره از شر چک کردن همه روزه یورونیوز، خبرگزاری فارس و خواندن پیشخوان روزنامه‌ها راحت شدم و به جای آن گوش دادن به کتابراه را شروع کردم.
البته به نظرم یک فصل را باید به این اختصاص می‌داد که چگونه از پیام رسان‌هایی مثل واتس آپ و اینستاگرام راحت شد. چون آن‌ها هم همچین ماهیتی مثل اخبار دارند.
آرش خان
۱۴۰۰/۵/۳
ترجمه و محتوا بسیار عالی
بیشتر جنبه‌های منفی اخبار رو عنوان میکنه و میگه با اینکه اخبار مثبت هم وجود داره ولی در مجموع کفه اخبار منفی و انرژی منفی و استرسی که به آدم وارد میشه سنگین تره
هم لحن و گویش راوی خوب بود هم مطالب
تنها ایراد پخش موسیقی زیاد در ابتدا و انتهای هر بخش هستش
سپاس
حامد نیک مهر
۱۳۹۹/۱۲/۲۲
کتاب خیلی خوبیه البته من مدتی هست که اخبار عمومی رو دنبال نمیکنم و فقط اخبار یکی دو حوزه تخصصی رو میبینم و بنابراین با دید منتقد کتاب رو نشنیدم و تازه میتونم چند تا استدلال هم اضافه کنم. شاید همه موافق این مطالب نباشند.
h st
۱۳۹۹/۹/۱۰
چکیده کتاب در یک جمله
اخبار را دنبال نکنید تا
با آرامش زندگی کنید
و از وقته بدست امده برای مطالعه بیشتر
در جهت پیشرفت و اموزش و مهارتهای خود استفاده کنید
کتابه خوبی است 👍
سید یداله پناهی عزیزلو
۱۴۰۰/۱/۱۹
سلام من قبلاً پیگیری اخبار را حذف کرده بودم و این را از یکی از اساتیدم آموخته بودم ولی باز می‌خواستم دلایل بیشتری برای این کارم داشته باشم که کتاب واقعاً قانع کننده بود.
نانی قادری
۱۳۹۹/۳/۳۰
برخلاف کتاب خوب زیستن، کاربردی نداشت. روانشناس‌ها معتقدند که انسان موفق فقط ارتفاع میگیرد ولی انسان توانگر، معدل خوبی از تمام جنبه‌های زندگی دارد. اصلا موافق نویسنده نیستم و در عصر ارتباطات، گفته ایشان جذابیتی ندارد.
مشاهده همه نظرات ۲۶

راهنمای مطالعه کتاب صوتی اخبار را دنبال نکنید

برای دریافت کتاب صوتی اخبار را دنبال نکنید و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.