معرفی و دانلود کتاب صوتی اخبار را دنبال نکنید

عکس جلد کتاب صوتی اخبار را دنبال نکنید
قیمت:
16000 تومان - 3.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اخبار را دنبال نکنید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اخبار را دنبال نکنید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی اخبار را دنبال نکنید

کتاب صوتی اخبار را دنبال نکنید نوشته‌ی رولف دوبلی، شیوه‌ها و راهکارهای مفیدی به شما ارائه می‌دهد تا با استفاده از آن‌ها بتوانید به زندگی بهتر و باکیفیت‌تری دست یابید.

رولف دوبلی (Rolf Dobelli) در کتاب صوتی اخبار را دنبال نکنید (Dont follow the news) هم‌چون کتاب‌های دیگرش به دنبال راهی برای دستیابی به زندگی مملو از آرامش و شادی و به دور از غم و ناراحتی است. او عوامل مخربی را شناسایی و بررسی کرده که در طول زندگی موجب می‌شود ما از مسیر حقیقی دور شویم. این عوامل به عنوان مانعی برای رسیدن انسان‌ها به زندگی حقیقی به شمار می‌آیند.

در حقیقت این کتاب صوتی در مورد اخبار و تاثیری که در زندگی انسان‌ها می‌گذارد، صحبت می‌کند. رولف دوبلی در این کتاب دلایلی را برای شما شرح می‌دهد که پس از شنیدنش متوجه خواهید شد، توجه کردن به اخبار چه معایبی دربردارد و چگونه می‌تواند روی آرامش شما اثر بگذارد. او نکاتی را ارائه می‌کند تا با کمک آن‌ها بتوانید عادت گوش دادن به اخبار را ترک کنید. در جامعه‌ی امروزی شنیدن اخبار نوعی سرگرمی است اما در واقع یک سلاح کشنده‌ی جمعی است که به طور مستقیم بر روی سلامت روان افراد مختلف تاثیر مخرب می‌گذارد. نویسنده در این کتاب می‌کوشد به معرفی این سلاح خطرناک بپردازد و شما را از شر آن خلاص کند.

اخبار تاثیرات حیرت‌آوری بر روی زندگی، آسایش و روان انسان‌ها می‌گذارند، به گونه‌ای که می‌توانند زندگی آن‌ها را نابود کنند و روی روان افراد تاثیرات منفی و مخرب بگذارند. امروزه دنبال کردن اخبار و حوادث بسیار پرطرفدار و همه‌گیر شده است که رها شدن از این موضوع کاری آسان نیست، اما شنیدن این کتاب صوتی می‌تواند در این راه به شما کمک کند به شرطی که به راهکارها و راهنمایی‌های آن عمل کنید.

کتاب صوتی اخبار را دنبال نکنید برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب صوتی برای کلیه افرادی است که می‌خواهند زندگی مملو از آرامش و آسایش داشته باشند، مناسب است.

رولف دوبلی را بیشتر بشناسیم:

رولف دوبلی در سال 1966 میلادی به دنیا آمد. او از نویسندگان، رمان‌نویسان و کارآفرینان درخشان سوئیس به حساب می‌آید. کتاب‌های بسیاری از دوبلی منتشر شده که در تمام آن‌ها به زندگی و معنای آن و شیوه‌های خوب زندگی کردن، می‌پردازد. از معروف‌ترین آثار او می‌توان به کتاب‌های «هنر شفاف اندیشیدن» و «هنر خوب زیستن» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی اخبار را دنبال نکنید می‌شنویم:

دو گونۀ فرضی از حیوانات را تصور کنید. مغز گونۀ الف در درجۀ اول به اطلاعات منفی واکنش نشان می‌دهد. از طرف دیگر مغز گونۀ ب در برابر دریافت اطلاعات مثبت فعال‌تر است. کدام یک زندگی بهتری دارد؟ البته که گونۀ ب. در شرایطی که گونۀ الف دائماً تحت‌فشار و ناراحت است، گونۀ ب از سمت روشن و آفتابی وجود لذت می‌برند. آن‌ها از همۀ ‌چیزهای زیبایی که می‌بینند و می‌شنوند لذت می‌برند و به‌سادگی به تمام امور منفی می‌خندند. کدام گروه بیش‌تر زندگی خواهد کرد؟ البته که نوع الف. گونۀ ب با تمام روحیۀ روشن و آفتابیِ حسادت‌برانگیزش، طی چند نسل از استخر ژن‌ها پاک می‌شوند. فقط گونۀ الف است که زنده می‌ماند چراکه بقا نیازمند ثبات است. این امر مستلزم حساسیت بیش‌ از حد نسبت به اطلاعات و محرک‌های منفی است. ما از گونۀ الف هستیم.

خبرهای بد نسبت به خبرهای خوب مهم‌تر هستند. اطلاعات منفی دو برابر اطلاعات مثبت تأثیر دارند. در روان‌شناسی این امر به قاعدۀ سوگیری منفی شناخته می‌شود و حتی در نوزادان یک‌ساله نیز مشاهده می‌شود. آن‌ها به محرکه‌ای منفی با حساسیت بیش‌تری پاسخ می‌دهند تا محرکه‌ای مثبت. بزرگ‌سالان فرقی ندارند. ناراحتی ما از سقوط ده‌ درصدی سهام دو برابر شادی ما از صعود سهام به میزان ده درصد است. سوگیری منفی ذاتی است. رسانه‌های خبری ضعف ما را در برابر اطلاعات منفی به ما تحمیل نکرده‌اند. آن‌ها به‌سادگی و با چیره‌دستی از این ضعف ما بهره‌برداری می‌کنند و جریانی از داستان‌های تکان‌دهنده ارائه می‌کنند که برای مغزهای مضطرب و نگران ما ساخته ‌شده است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
9 دقیقه
وقتی صدای افتادن سوزن شنیده می‌شد
9 دقیقه
1: چگونه از اخبار دست کشیدم: قسمت اول
9 دقیقه
2: چگونه از اخبار دست کشیدم: قسمت دوم
12 دقیقه
3: اخبار برای ذهن مانند شکر برای بدن است
8 دقیقه
4: پرهیز افراطی
9 دقیقه
5: برنامۀ سی روزه
9 دقیقه
6: گزینۀ نرم
10 دقیقه
7: اخبار بی‌ربط است؛ قسمت اول
9 دقیقه
8: اخبار بی‌ربط است؛ قسمت دوم (آزمایش فکری)
10 دقیقه
9: اخبار خارج از دایرۀ شایستگی شماست
10 دقیقه
10: اخبار همیشه در ارزیابی ریسک اشتباه میکند
9 دقیقه
11: اخبار یک اتلاف وقت است
10 دقیقه
12: اخبار تصویر کلان موضوعات را مبهم می‌کند
10 دقیقه
13: اخبار برای بدنتان سمی است
8 دقیقه
14: اخبار اشتباهات ما را تأیید می‌کنند
9 دقیقه
15: اخبار سوگیری پسنگر را تقویت می‌کند
11 دقیقه
16: اخبار تمایل به گزینه‌های دم‌ِدستی را تقویت می‌کند
8 دقیقه
17: اخبار آتش‌فشان نظرات را جوشان نگاه می‌دارد
9 دقیقه
18: اخبار راه تفکر را می‌بندد
8 دقیقه
19: اخبار ساختار مغز ما را دگرگون می‌کند
8 دقیقه
20: اخبار باعث شهرت جعلی می‌شود
9 دقیقه
21: اخبار ما را از آن‌چه واقعاً هستیم کوچک‌تر می‌کند
8 دقیقه
22: اخبار ما را منفعل می‌کند
8 دقیقه
23: اخبار توسط روزنامه‌نگاران اختراع شده است
10 دقیقه
24: اخبار فریبکار است
10 دقیقه
25: اخبار خلاقیت را می‌کشد
8 دقیقه
26: اخبار باعث مطرح‌شدن چرندیات می‌شوند: قانون استرجن
9 دقیقه
27: اخبار به ما توهم هم‌دلی می‌دهد
9 دقیقه
28: اخبار به تروریسم پر و بال می‌دهد
9 دقیقه
29: اخبار آرامش ذهن ما را از بین می‌برد
9 دقیقه
30: متقاعد نشده‌ای؟
10 دقیقه
31: دموکراسی چیست؟ قسمت اول
9 دقیقه
32: دموکراسی چیست؟ قسمت دوم
10 دقیقه
33: ناهار خبری
10 دقیقه
34: آیندۀ اخبار
11 دقیقه
35: چه حسی دارد

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی اخبار را دنبال نکنید
نویسنده
مترجمامید کریم پور
گویندهمحسن خدری
ناشر صوتیانتشارات مهرگان خرد
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۳۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
16000 ت - 3.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی اخبار را دنبال نکنید

الناز محمدی
۱۴۰۱/۱۲/۱۳
🍁بعد از ‘هنر شفاف اندیشیدن’ و ‘هنر خوب ‌زیستن’، حالا ‘اخبار را دنبال نکنید’، (stop Reading the news)! من اسم این کتاب رو میتونم مساوی بدونم با آرامش ذهن در قرن ۲۱! دو کتاب دیگه دوبلی به هر دو‌زیان انگلیسی و آلمانی وجود داره، اما این کتاب اون به زبان انگلیسی چاپ میشه… اولین دلیلی هم که منو به سمت و کتابای دوبلی جذب کرد، ترجمه کتابهاش توسط عادل فردوسی پور عزیزه، که همه مون به علمش انسانیتش ایمان داریم! رولف دوبلی (Rolf Dobelli) نویسنده، تاجر، و کارآفرین سوئیسیه، که دکتری اقتصاد آر دانشگاه‌ام آی تی داره! هر چند روانشناس نیست، اما واقعا نگاه عمیقی به مسایل روانشناسی هم توی این کتاب داره که واقعا عالیه. وقتی آدم این کناب رو از همچین شخص قوی و موفقی میبینه، محاله که کنجکاو به خوندنش نشه! کتاب یه جورایی شنا خلاف جهت آب بود! چراکه همه نشریه‌های خبری دنیا میگن توی اخبار به روز باشین، اما این میره دفتر روزنامه گاردین، و مگه شما فقط مایه سرگرمی مردم هستین! به نظر من همین هنجارشکنی خودش به شجاعت بی حدو‌ اندازه می‌خواد! اون به خوانندگاش توی این کتاب توصیه می‌کنه که از خوندن اخبار خودداری کنن. توی یه پست وبلاگی تو سال ۲۰۱۳ به پانزده دلیل به دوری از خوندن اخبار اشاره می‌کنه. اون این موضوع رو توی توی این کتاب، تو سال ۲۰۲۰ به عنوان مانیفستی برای زندگی شادتر، آرام‌تر و عاقل‌تر رو به زبان انگلیسی بیان میکنه. اینکه یه نفر توی هر دو دنیای متفاوت ادبیات و‌بیزینس اینقد قوی باشه واقعا جای تأمل داره و بینظیره!
یه جمله خیلی خوب ازش داریم که میگه؛ اگه پنجاه میلیون نفر حرف احمقانه‌ای رو تایید کنن، اون حرف بازم احمقانه ست! مرسی کتابراه عزیز ☘️
سهیل توده فلاح
۱۳۹۹/۲/۱۱
کتاب بسیار خوبیست که نگاه متفاوتی رو برای آدم به‌وجود می‌آورد. مطالبش در رابطه با شبکه‌های اجتماعی مثل فیس‌بوک و اینستاگرام و تلگرام هم قابل تعمیم هست. در کنار این کتاب، کتابهایی مثل کار عمیق و مینیمالیسم دیجیتال هم خیلی مفید هست. امیدوارم بتونیم با بکارگیری این ایده‌ها و روش‌ها زندگی ارزشمندتری رو تجربه کنیم.
سيد اكول
۱۳۹۹/۱/۲۰
فوق العاده بود. دلایلی که میاره و مثال‌هایی که میزنه، واقعا برای من قانع کننده بود که دیگه اخبار رو دنبال نکنم چون واقعا هیچ سودی نداره و خیلی آسیب‌های زیادی هم به روح و روان وارد میکنه. یعنی چیزهایی میگه که خیلی جذاب و شیرین ه. حتما بخونید یا گوش بدید. من اول کتاب هنر شفاف اندیشیدن ش رو خریدم ولی هنوز نخونده‌ام ولی حالا که این یکی رو صوتی گوش دادم، بسیار مشتاق شدم بقیه کتاب هاش رو هم بخونم.
رضا باوی
۱۴۰۰/۱/۲
بی نظیره. دوبلی کلامی کاملا منطقی داره.
بلاخره از شر چک کردن همه روزه یورونیوز، خبرگزاری فارس و خواندن پیشخوان روزنامه‌ها راحت شدم و به جای آن گوش دادن به کتابراه را شروع کردم.
البته به نظرم یک فصل را باید به این اختصاص می‌داد که چگونه از پیام رسان‌هایی مثل واتس آپ و اینستاگرام راحت شد. چون آن‌ها هم همچین ماهیتی مثل اخبار دارند.
آرش خان
۱۴۰۰/۵/۳
ترجمه و محتوا بسیار عالی
بیشتر جنبه‌های منفی اخبار رو عنوان میکنه و میگه با اینکه اخبار مثبت هم وجود داره ولی در مجموع کفه اخبار منفی و انرژی منفی و استرسی که به آدم وارد میشه سنگین تره
هم لحن و گویش راوی خوب بود هم مطالب
تنها ایراد پخش موسیقی زیاد در ابتدا و انتهای هر بخش هستش
سپاس
اردشیر کریمی
۱۴۰۱/۵/۱۸
کتاب بی نظیری است که باصدای دوست داشتنی جناب خدری عزیز بسیارلذت بخش تر وشنیدنی ترشده است شنیدن آن را به تمامی دوستان پیشنهاد میکنم باسپاس بیکران از مدیریت محترم کتابراه
ارادتمند
اردشیرکریمی وکیل دادگستری، مستر ومربیNlp (برنامه ریزی عصبی کلامی)
وسخنران انگیزشی
بهار راستین
۱۴۰۰/۹/۱۳
موضوع کتاب خوب هست واقعا اخبار با روح و روان آدم‌ها بازی میکنه، صدای گوینده هم خوب بود فقط مثل اکثر کتاب‌های صوتی اهنگ خیلی بلندتر از صدای گوینده است و توی سکوت شب که داری گوش میدی یهو صدای اهنگ بلند میشه
حامد نیک مهر
۱۳۹۹/۱۲/۲۲
کتاب خیلی خوبیه البته من مدتی هست که اخبار عمومی رو دنبال نمیکنم و فقط اخبار یکی دو حوزه تخصصی رو میبینم و بنابراین با دید منتقد کتاب رو نشنیدم و تازه میتونم چند تا استدلال هم اضافه کنم. شاید همه موافق این مطالب نباشند.
h st
۱۳۹۹/۹/۱۰
چکیده کتاب در یک جمله
اخبار را دنبال نکنید تا
با آرامش زندگی کنید
و از وقته بدست امده برای مطالعه بیشتر
در جهت پیشرفت و اموزش و مهارتهای خود استفاده کنید
کتابه خوبی است 👍
سید یداله پناهی عزیزلو
۱۴۰۰/۱/۱۹
سلام من قبلاً پیگیری اخبار را حذف کرده بودم و این را از یکی از اساتیدم آموخته بودم ولی باز می‌خواستم دلایل بیشتری برای این کارم داشته باشم که کتاب واقعاً قانع کننده بود.
نانی قادری
۱۳۹۹/۳/۳۰
برخلاف کتاب خوب زیستن، کاربردی نداشت. روانشناس‌ها معتقدند که انسان موفق فقط ارتفاع میگیرد ولی انسان توانگر، معدل خوبی از تمام جنبه‌های زندگی دارد. اصلا موافق نویسنده نیستم و در عصر ارتباطات، گفته ایشان جذابیتی ندارد.
محمد مهدی کشاورز
۱۴۰۰/۱۱/۸
اگر دنبال برنامه ریزی برای زندگی و جلوگیری از هدر رفت خرده زمانهای پیش آمده هستید و فهم عمیق و غیر سطحی از وقایع هستید حتما این کتاب را بخوانید
سمیه ژیانی
۱۳۹۹/۱/۱۱
هنر شفاف اندیشیدن رو از این نویسندم خوندم که یکی از بهترین کتابهایی بوده که خوندم ‌ ذهن رو باز میکنه. مطمئنم این کتاب هم عالیه
نوید یزدی
۱۴۰۰/۱۰/۲۱
واقعا عالی بود من این کتاب رو ۶ ماهه که خوندم و دیگه اخبار رو دنبال نمیکنم. و واقعا هم آرامش زندگیم بیشتر شده
حسام الدین خیربخش
۱۴۰۰/۸/۱۶
به توصیه این کتاب عمل کردم و فوق العاده از گوش کردن به این کتاب راضی هستم. ممنون از کتابراه و گوینده.
مشاهده همه نظرات 38

راهنمای مطالعه کتاب صوتی اخبار را دنبال نکنید

برای دریافت کتاب صوتی اخبار را دنبال نکنید و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.