معرفی و دانلود کتاب صوتی عقاید یک دلقک

عکس جلد کتاب صوتی عقاید یک دلقک
قیمت:
۵۹۰۰۰ تومان - 10.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عقاید یک دلقک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عقاید یک دلقک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی عقاید یک دلقک

کتاب صوتی عقاید یک دلقک نوشته‌ی هاینریش بل برنده جایزه ادبی نوبل، درباره زندگی دلقکی جوان به نام هانس است که باورهایش با خانواده و جامعه تفاوت‌های فراوانی دارد و به همین خاطر از سوی معشوقه و تمامی دوستانش طرد می‌شود. این رمان علاوه بر داستانی عاشقانه، محتوایی انتقادی نسبت به جامعه مذهبی آلمان دارد.

درباره کتاب صوتی عقاید یک دلقک:

هاینریش بل در سال 1963 رمانی جنجالی نوشت که مورد انتقاد جامعه‌ی مذهبی آلمان قرار گرفت و مشکلات زیادی را برایش به وجود آورد با این حال کتاب صوتی عقاید یک دلقک (‫The Clown) برای او جایزه نوبل ادبیات 1972 و جایزه گئورگ بوخنر 1967 را به ارمغان آورد.

داستان کتاب عقاید یک دلقک درباره مردی جوان به نام هانس شنیر است که به بسیاری از باورهای مذهبی و قوانین عرفی جامعه اعتقادی ندارد و می‌خواهد طوری که دلش می‌خواهد زندگی کند. او بیست و هفت سال دارد و در خانواده‌ای ثروتمند به دنیا آمده است اما برای آنکه بتواند به عنوان یک هنرمند و دلقک زندگی کند، مجبور است به شهرهای مختلف آلمان سفر کند. با این حال هانس حال روحی مناسبی ندارد؛ چرا که در حرفه کاری خود شکست خورده و معشوقه‌اش ماری او را ترک کرده و قرار است با مرد دیگری به نام تسونفر ازدواج کند.

به همین خاطر دلقک جوان به الکل اعتیاد پیدا می‌کند، دچار افسردگی شدید می‌شود و به خاطر آنکه نتوانسته ماری را کنار خود نگه دارد، سخت ناراحت و پریشان است و مدام خاطراتش جلوی چشمانش می‌آید. با این حال هاینریش بل کتاب عقاید یک دلقک را به داستانی عاشقانه محدود نکرده و در لایه‌های عمیق‌تر به نقد جامعه مسیحی و کاتولیک‌ها و فضای سیاسی - اجتماعی جامعه آلمان می‌پردازد.

او این کار را با شخصیت پردازی قوی خود انجام می‌دهد؛ ماری معشوقه هانس زنی مذهبی و کاتولیک معرفی می‌شود که علی رغم عقایدش شش سال با او در یک خانه زندگی می‌کند اما سرانجام نمی‌تواند چنین شرایطی را تحمل کند و از آنجا می‌رود اما در مقابل هانس عقاید متفاوتی با او دارد و باور دارد ازدواج امری واهی و روی کاغذ است و عشق و تعهد میان دو فرد اولویت دارد. به همین خاطر دلقک داستان در سراسر کتاب، جامعه کاتولیک را به سخره می‌گیرد و مدام آن‌ها را نقد می‌کند.

نکوداشت‌های کتاب صوتی عقاید یک دلقک:

- کارهای بل به بالاترین سطح اصالت و خلاقیت رسیده است. (دیلی تلگراف)
- کتابی که از ریتم بالایی برخوردار است و نثری لطیف، کمیک و انسان دوستانه دارد. (Christian Science Monitor)
- ادبیات آلمان به خاطر دستاوردهای هاینریش بل دوباره متولد شده و یک رستاخیز فرهنگی در آن به وجود آورده است. (کمیته جایزه ادبی نوبل)
- هاینریش بل مانند یک تیرانداز حرفه‌ای می‌ماند که تیرهای تیز و پرهای تیرکمانش صاف هستند و می‌تواند آن‌ها را به سمت اهداف خود پرتاب کند. (مجله نیویورک تایمز)

با نویسنده کتاب صوتی عقاید یک دلقک بیشتر آشنا شویم:

هاینریش تئودور بل (Heinrich Theodor Böll) یکی از برجسته‌ترین نویسندگان آلمان پس از جنگ جهانی دوم بود که توانست جایزه ادبی نوبل را در سال 1972 را دریافت کند. علت اعطای این جایزه به او، وجود شخصیت‌پردازی‌های قوی و دیدگاه‌های گسترده در نوشته‌های بل است که توانست تحولی در ادبیات آلمان پدید آورد. از زمان هرمان هسه در سال 1946، او اولین نویسنده آلمانی الاصل بود که این جایزه بین‌المللی را دریافت کرد.

اولین موفقیت هاینریش بل با نوشتن داستان‌های کوتاه در سال 1947 حاصل شد و پس از پایان جنگ به طور تمام وقت، نویسندگی را پیشه اصلی خود کرد. اولین رمان این نویسنده آلمانی با نام «قطار به موقع رسید» در سال 1949 انتشار یافت و این شروعی قوی برای نوشتن سایر رمان‌ها، داستان‌های کوتاه، نمایش‌های رادیویی و مجموعه مقالات بل شد.

از مشهورترین کتاب‌های او می‌توان به «بیلیارد در ساعت نه و نیم (1959)، و حتی یک کلمه هم نگفت (1953)، نان سال‌های جوانی(1955)، عقاید یک دلقک (1963)، سیمای زنی در میان جمع (1971)، آبروی از دست رفته کاتارینا بلوم (1974) و شبکه امنیتی (1979)»

آثار هاینریش بل به بیش از 30 زبان ترجمه شده و او همچنان یکی از نویسندگان پرطرفدار در آلمان و جهان است. همچنین مضامین و محتوای موجود در نوشته‌های بل، درباره جنگ، تروریسم، اختلافات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی است.

برخی از جوایز مهم ادبی و هنری هاینریش بل:

- جایزه‌ی فرهنگ آلمان (1953)
- جایزه‌ی منتقدان آلمان (1953)
- جایزه تریبون پاریس (1954)
-برنده‌ی جایزه‌ی بهترین رمان خارجی فرانسه (1955)
- جایزه ادوارد فن در هایت (1958)
- جایزه‌ی فرهنگستان هنر باواریا (1958)
- جایزه‌ی بزرگ وستفالیا (1959)
- جایزه گئورگ بوخنر (1967)
- جایزه نوبل ادبیات (1972)
- رویس انجمن نویسندگان جهان و قدیمی‌ترین سازمان حقوق بشر بین سال‌های 1971 تا 1973
- عضویت در آکادمی هنر و ادبیات آمریکا در سال 1974 و دریافت مدال اوسییتسکی (به دلیل دفاع و مشارکت در حقوق بشر جهانی)

برخی از سخنان ارزشمند هاینریش بل:

- انسان نه قادر به تکرار لحظات است و نه قادر به بیان آن‌هاست.
- بی‌خداها حوصله‌ام را سر می‌برند، چون فقط درباره خدا حرف می‌زنند!
- به طرز عجیبی من نوعی را که به آن تعلق دارم دوست دارم: یعنی مردم.
- یک هنرمند مانند زنی است که نمی‌تواند کاری جز عشق ورزیدن انجام دهد.
- برای اولین بار در زندگیم می‌دیدم که عادی بودن یعنی چه؛ مجبور بودن به انجام کارهایی که میل انسان در آن نقشی ندارد.

در بخشی از کتاب صوتی عقاید یک دلقک می‌شنویم:

تصور اینکه تسوفنر ماری را در موقع لباس پوشیدن یا در هنگام بستن در خمیر دندان می‌تواند و مجاز است تماشا کند، مرا رنجور می‌کرد. پایم درد می‌کرد و برایم تردید پیدا شده بود که شانس کار در سطح سی یا پنجاه مارک را داشته باشم. همچنین این تصور که تسوفنر به تماشای ماری موقع بستن در خمیردندان اهمیتی ندهد، مرا رنج می‌داد تجربه به من ثابت کرده که کاتولیک‌ها به جزئیات کوچک‌ترین توجهی ندارند. شماره تلفن تسوفنر را روی میزم داشتم اما هنوز آمادگی گرفتن آن را نداشتم.

آدم نمی‌داند که از انسان تحت فشار ایدئولوژیک چه کارهایی ساخته است. شاید تسوفنر با ماری عروسی کرده بود و صدای ماری را پشت تلفن می‌شنیدم که می‌گفت: تسوفنر؛ این را نمی‌توانستم تحمل کنم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه یک
نمونه دو
۲۱ دقیقه
بخش اول
۱۲ دقیقه
بخش دوم
۶ دقیقه
بخش سوم
۱۴ دقیقه
بخش چهارم
۱۹ دقیقه
بخش پنجم
۷ دقیقه
بخش ششم
۶۴ دقیقه
بخش هفتم
۳۳ دقیقه
بخش هشتم
۳۸ دقیقه
بخش نهم
۲۵ دقیقه
بخش دهم
۳۱ دقیقه
بخش یازدهم
۱۶ دقیقه
بخش دوازدهم
۲۳ دقیقه
بخش سیزدهم
۷ دقیقه
بخش چهاردهم
۳۲ دقیقه
بخش پانزدهم - قسمت یک
۶۰ دقیقه
بخش پانزدهم - قسمت دو
۱۹ دقیقه
بخش شانزدهم
۲۰ دقیقه
بخش هفدهم
۱۳ دقیقه
بخش هجدهم
۲۸ دقیقه
بخش نوزدهم
۱۰ دقیقه
بخش بیستم
۶ دقیقه
بخش بیست و یکم
۲۴ دقیقه
بخش بیست و دوم
۳۸ دقیقه
بخش بیست و سوم
۱۳ دقیقه
بخش بیست و چهارم
۱۹ دقیقه
بخش بیست و پنجم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی عقاید یک دلقک
نویسنده
مترجمشریف لنکرانی
گویندهمهبد قناعت پیشه
ناشر چاپیانتشارات امیرکبیر
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱۰ ساعت
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۵۹۰۰۰ ت - 10.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی عقاید یک دلقک

حسین حقیقی‌
۱۴۰۱/۲/۹
کتابی بسیار واقع گرایانه و رئالیست، تلخ اما شیرین به دلیل موجودیت حقیقی‌اش، آگاه کننده در مورد مسائل مربوط به جدایی دین از سیاست، انتخاب دین مسیح و تائملی عمیق جهت چاپ در کشورهای جهان سوم، کتابی وادارکننده به فکر کردن دیدن باور کردن افکار و عقاید بدون تدبیر و کورکورانه، بیان حقیقت پوچ بودن هستی و در عین حال لذت بردن از این پوچی.
کتابی که باید خواند.
شیدا .
۱۴۰۰/۱۰/۲۹
گویشی بسیار دلپذیر و بی نقص
و متن کتاب فارغ از محتوا و معنا بسیار هنرمندانه است و سیر داستانی‌اش بسیار گیرا
برایم دلپذیر بود دیدن جهان معمول انسانی از نظرگاه یک دلقک، و همراه شدن با استهزایش به هر آنچه که ما با جدیت لحظاتمان را به آن‌ها ارزان میفروشیم
«لئو میگوید تو کی هستی و هانس پاسخ میدهد من جمع کننده‌ی لحظاتم»
چه هنر رندانه ای!
وهاب شمس
۱۴۰۱/۷/۷
عقاید یک دلقک بیشتر بهم حس خود بودن میده یک هنرمندی که از دور بریها بیشتر جنبه تمسخر داشت که دین یک یک دیدگاه شخصیت براش عین بازی بود و کلی سرزنش که بابتش پرداخت انتقادهایی بی جا که او فقط میخواست خودش بماند و عقاید یک دلقک به همه فراز و نشیبش میخواست به نوعی بگوید یک زن میتواند انقدر مقدس باشد که نیازی به هیچ اعتقادی نباشد
ارمغان اسماعیل زاده
۱۴۰۰/۸/۱۲
کتاب عالی. مفهومی و عمیق به طوریکه میتونه یاداور تلخ کامیهای زندگی پس از جنگ جهانی باشه و صحنه های بحران زده زندگی انسان را در ابعاد مختلف تحلیل کنه و همچنین درگیریهای فکری هر فرد در پایبند بودن به عقاید مذهبی و به چالش کشیدن ذهن خواننده... عالی بود
حسین سلیمی
۱۴۰۱/۱۱/۱
گوینده عالی هست اما با داستان زیاد حال نکردم اونم بخاطر اینکه نویسنده خیلی وارد جزئیات شده و همین باعث میشه شنونده حوصله‌اش سر بره بعضی وقتها نمیدونم داره خاطره تعریف میکنه یا حال حاضر رو داریم میشنویم این تیپ گتابهارو باید زمانی خوند و گوش کرد که ۶ دانگ حواست به داستان باشه
فلورا محمودی
۱۴۰۰/۲/۲۲
عقاید دلقک خیلی شبیه عقاید امروزی خیلی از ما جوانان است دین زده ولی پایبند به اصول خود ساخته
آناهیتا ربیعی
۱۳۹۹/۱۱/۸
من چند سال پیش این کتابو خوندم، یکى از به یادماندنى‌ترین داستان هایى بود که شنیدم، تنهایى این آدم واقعاً قابل لمسه.
عالیه میرشرقی
۱۴۰۱/۶/۳۱
بینظیر. یک سال پیش کتاب رو‌دانلود کردم اما وقتی شروع کردم هیچی ازش متوجه نمیشدم. اما بعد از یکسال و‌خواندن کتاب‌ها و باز شدن مسیرهای جدید در ذهنم تازه تونستم درکش کنم. درباره مسایل اجتماعی سیاسی مذهبی و عشق و مسایل عمیق روانشناسی توی کتاب حرف زیاده.
Mohammad Mahdi HAZRATI
۱۴۰۱/۷/۱۰
سلام
اول باید از صدای زنده گوینده تشکر کنم واقعا لذتبخش بود
کتاب معنای عمیقی رو مطرح کرد که بخصوص دربخش‌های اخر میشد لمس کرد، دلقک بودن!!
اگر کسی خواست این کتاب رو بخونه با این دید بره سراغش خیلی مفید خواهد بود
Debora
۱۴۰۱/۳/۲۹
کتاب خیلی خوبی بود. انقدر روال کتاب خوب پیش رفت که متوجه نشدم کی تمام شد. تفکرات دینی و گرفتاری‌هایی که نسلها با عقاید دینی با اون مواجه هستند قشنگ بیان شده بود. صدای گوینده که معرکه بود. ممنون از کتابراه
Aban Paeez
۱۴۰۱/۵/۲۰
نیاز به تفکر در ضمن مطالعه کتاب وجود داره و به افراد این مورد گفته میشه که در زمان لازم تصمیم درست و بگیره در غیر این صورت زندگی خودش تصمیم میگیره و فرد مجبور به پذیرش نتیجه اون تصمیم میشه
M R
۱۴۰۰/۹/۲۵
روایت کتاب جالب بود بخصوص با صدای گیرا وتاثیرگذار گوینده، موضوع کتاب و خلاف جهت آب شنا کردن شخصیت اول که بخاطر اون رنج زیادی رو متحمل میشه وهیچکس درکش نمیکنه زیبا ودر عین حال غم انگیزه.
آیدا زرگر
۱۴۰۱/۶/۱۵
چند وقت پیش، این کتاب رو از یک دوست هدیه گرفتم، مقداری از کتاب هم خوندم اما به دلیل مشغله کاری تصمیم گرفتم صوتی رو خریداری کنم که بتونم گوش کنم کتاب خیلی خوبی است
Farideh Adib
۱۴۰۰/۸/۲۶
ترجمه قوی نیست چون کتاب فلسفیه و دیالوگ زیادی نداره اسامی زیاد و گنگه به نظرم ادم باید کتاب فیزیکی رو بگذاره جلوش و نوت برداره. صدای گوینده عالی
sanaz rahimi
۱۴۰۱/۱۱/۴
در این کتاب تمام افکار دیوانه وار در سر هر انسان با جملاتی شیوا و روان بیان می‌شود، مذهب، عشق، وفاداری، جنبش‌های اجتماعی و حتی چهره کثیف جنگ
مشاهده همه نظرات ۵۵

راهنمای مطالعه کتاب صوتی عقاید یک دلقک

برای دریافت کتاب صوتی عقاید یک دلقک و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.