معرفی و دانلود کتاب صوتی دختری در قطار

عکس جلد کتاب صوتی دختری در قطار
قیمت:
60000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دختری در قطار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دختری در قطار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دختری در قطار

پائولا هاوکینز در کتاب صوتی دختری در قطار، داستانی رازآلود، روانشناختی و جنایی را به تصویر می‌کشد و موضوعاتی نظیر خشونت خانگی، مصرف مواد مخدر، اعتیاد به الکل و خیانت را در روابط شخصیت‌های اصلی داستان که سه زن هستند، بازتاب می‌دهد. این تریلر جذاب در سال 2015 توانست پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز شود و رکورد فروش هری پاتر را نیز بشکند.

درباره کتاب صوتی دختری در قطار:

پائولا هاوکینز نویسنده بریتانیایی در سال 2015 رمانی هیجان انگیز و روانشناختی نوشت که برای 13 هفته متوالی در صدر لیست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز قرار گرفت و در سال 2016 نیز برای دو هفته در رده اول پرفروش‌ها قرار داشت. کتاب صوتی دختری در قطار (The girl on the train) پس از دو ماه از انتشار خود بیش از یک میلیون نسخه فروخته بود و برای اولین بار در تاریخ به مدت 20 هفته جایگاه اول کتاب‌های انگلستان را از آن خود کرد.

داستان رمان دختری در قطار از زبان سه زن به نام‌های ریچل، آنا و مگان تعریف می‌شود. سه زنی که هرکدام ویژگی‌ها و موقعیت‌های خاص خود را دارند اما سرنوشت‌شان در یک نقطه به همدیگر گره می‌خورد. در ابتدا شما قصه را از زبان ریچل می‌شنوید؛ زنی که به مواد مخدر و مصرف الکل اعتیاد دارد و از نظر روانی به شدت تحت فشار است و برای آنکه بتواند خودش را آرام کند، در مسیر هر روزه خود به سمت محل کار، بر روی صندلی‌های قطار می‌نشیند و با نگاه کردن به خانه تام، همسر قبلی خود، خیال بافی می‌کند.

تام پس از ترک ریچل، با زنی زیبا به نام آنا ازدواج کرده و از او نیز فرزندی دارد. آن‌ها زندگی خوبی را باهم می‌گذرانند اما از رفتارهای عصبی و غیرمنتظره ریچل می‌ترسند. در این بین مگان سومین شخصیت اصلی کتاب دختری در قطار، همراه با همسر خود در همسایگی آنا زندگی می‌کند اما ریچل در مسیر هر روزه‌اش با قطار متوجه ارتباطی غیر منتظره میان این دو خانواده می‌شود و با گم شدن مگان همه چیز به هم می‌ریزد.

شما با شنیدن رمان هیجان انگیز دختری در قطار بارها دچار شوک خواهید شد؛ چرا که هاوکینز با مهارت بالای خود توانسته واقعیت را آرام آرام آشکار کند و معنای عشق و رابطه را به چالش بکشد.

همچنین هر بخش از داستان به وسیله‌ی یکی از شخصیت‌ها روایت می‌شود و این تعدد راوی باعث می‌شود در روایت داستان نوعی تنوع به وجود آید و شما قصه را هر بار از دید یک شخصیت جدید و با داوری‌ها و قضاوت‌های آن شخص دنبال کنید. هاوکینز با پرش زمانی نیز شما را از حال به گذشته و دوباره از گذشته به حال منتقل می‌کند که این خود تبحر شگرف او در نویسندگی را نمایان می‌کند.

از این رمان در سال 2016 فیلمی به همین نام به کارگردانی تیت تیلور ساخته شد. همچنین بسیاری از منتقدان این کتاب را با رمان و فیلم دختر گمشده (Gone Girl) مقایسه می‌کنند؛ چرا که هر دوی آن‌ها از راویان غیر قابل اعتماد استفاده کرده‌اند و فضا و مکان داستان در حومه شهر اتفاق می‌افتد.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی دختری در قطار:

- ترجمه به 34 زبان زنده دنیا
- پرفروش‌ترین رمان سال 2015
- پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز
- نامزد کتاب سال Waterstones در سال 2015
- برنده جایزه Audie برای بهترین کتاب صوتی سال (2016)
- برنده جایزه گودریدز در بخش رمان‌های تریلر و رازآلود (2015)
- نامزد دریافت جایزه ITW Thriller برای بهترین رمان (2016)
- نامزد جایزه صنعت کتاب استرالیا (ABIA) برای بخش کتاب بین المللی (2016)
- برنده Woman & Home Reader's Choice Award برای بهترین رمان تریلر سال (2016)

کتاب صوتی دختری در قطار برای چه کسانی مناسب است؟

اگه به رمان‌های جنایی و روانشناختی علاقه‌مند هستید و می‌خواهید ماجرایی هیجان انگیز را دنبال کنید، شنیدن این کتاب جذاب به شما پیشنهاد می‌شود.

پائولا هاوکینز را بیشتر بشناسیم:

او نویسنده‌ای انگلیسی‌ست که در سال 1972 در کشور زیمباوه متولد شده و به خاطر تریلر روانشناختی خود یعنی دختری در قطار به شهرت فراوانی رسید. پائولا هاوکینز (Paula Hawkins) پیش از اینکه مدتی در روزنامه تایمز به عنوان روزنامه نگار اقتصادی فعالیت داشته و برای نشریات مختلفی نیز به صورت آزاد کار کرده است.

او پس از آنکه در اوایل جوانی به لندن بازگشت، در دانشگاه استنفورد، فلسفه، سیاست و اقتصاد خواند و حتی کتابی در خصوص توصیه‌های مالی به زنان با نام «الهه پول» را نوشت. دومین رمان هیجان انگیز هاوکینز نیز به نام «درون آب» در سال 2017 منتشر شد.

در بخشی از کتاب صوتی دختری در قطار می‌شنویم:

ساعت از 8:4 دقیقه تقریبا رد شده است. پنجره‌ها باز هستند و هوا بعد از طوفان دیروز خنک است. حدود 133 ساعت از گم شدن مگان می‌گذرد و من نسبت به این ماه‌های گذشته حال بهتری دارم. امروز صبح وقتی توی آینه به خودم نگاه کردم، توانستم تفاوت را در چهره‌ام ببینم؛ پوستی شفاف‌تر و چشم‌هایی روشن‌تر. حس می‌کنم سبک‌تر شده‌ام. مطمئنم کمی وزن کم کرده‌ام ولی مشکلی ندارم؛ حس می‌کنم خودم هستم، خودی که قبلا بوده‌ام.

حرفی از اسکات در میان نبود. گشتی توی اینترنت زدم و آنجا هم خبری از دستگیری کسی نوشته نشده بود. بنابراین تصور کردم ایمیل من را نادیده گرفته. ناامید شدم اما به گمانم دور از انتظار نبود. امروز صبح درست وقتی که از خانه بیرون می‌آمدم، گاسکیب زنگ زد؛ از من پرسید آیا امروز می‌توانم به اداره پلیس بروم؟ برای یک لحظه وحشت کردم اما با لحن آرام از من خواست که برای دیدن یکی دو عکس به آنجا بروم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه یک
نمونه دو
23 دقیقه
فصل اول - بخش اول
21 دقیقه
فصل اول - بخش دوم
26 دقیقه
فصل دوم
23 دقیقه
فصل سوم - بخش اول
23 دقیقه
فصل سوم - بخش دوم
11 دقیقه
فصل چهارم
11 دقیقه
فصل پنجم
16 دقیقه
فصل ششم
29 دقیقه
فصل هفتم - بخش اول
21 دقیقه
فصل هفتم - بخش دوم
31 دقیقه
فصل هفتم - بخش سوم
6 دقیقه
فصل هشتم
29 دقیقه
فصل نهم
9 دقیقه
فصل دهم
25 دقیقه
فصل یازدهم - بخش اول
25 دقیقه
فصل یازدهم - بخش دوم
8 دقیقه
فصل دوازدهم
6 دقیقه
فصل سیزدهم
7 دقیقه
فصل چهاردهم
30 دقیقه
فصل پانزدهم - بخش اول
25 دقیقه
فصل پانزدهم - بخش دوم
22 دقیقه
فصل شانزدهم
15 دقیقه
فصل هفدهم
4 دقیقه
فصل هجدهم
22 دقیقه
فصل نوزدهم - بخش اول
23 دقیقه
فصل نوزدهم - بخش دوم
9 دقیقه
فصل بیستم
25 دقیقه
فصل بیست و یکم
13 دقیقه
فصل بیست و دوم
10 دقیقه
فصل بیست و سوم
3 دقیقه
فصل بیست و چهارم
26 دقیقه
فصل بیست و پنجم
27 دقیقه
فصل بیست و ششم
21 دقیقه
فصل بیست و هفتم - بخش اول
26 دقیقه
فصل بیست و هفتم - بخش دوم
17 دقیقه
فصل بیست و هشتم
5 دقیقه
فصل بیست و نهم
4 دقیقه
فصل سی‌ام
3 دقیقه
فصل سی و یکم
18 دقیقه
فصل سی و دوم
28 دقیقه
فصل سی و سوم
20 دقیقه
فصل سی و چهارم
9 دقیقه
فصل سی و پنجم
17 دقیقه
فصل سی و ششم
5 دقیقه
فصل سی و هفتم
26 دقیقه
فصل سی و هشتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دختری در قطار
نویسنده
مترجمعلی قانع
گویندهمریم پاک ذات، سارا فیض، ماهتینار احمدی
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوله پشتی
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱۳ ساعت و ۲۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
60000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی دختری در قطار

mona A
۱۴۰۰/۱۰/۱۵
اینکه کتاب سلیقه‌ایه واقعا در مورد این کتاب صدق میکنه من اصلا داستان رو دوست نداشتم و به سختی تونستم تا آخرش ادامه بدم اونم فقط به خاطر اینکه میخواستم ببینم بالاخره داستان چجوری تموم میشه، روند داستانی کتاب خیلی کند و خسته‌کننده بود فقط آخرش یه تکونی خورد و از اون رکود درآمد، از همه مهمتر اینکه من با هیچکدوم از سه شخصیت زن داستان نتونستم ارتباط برقرار کنم، تنها نکنه مثبت کتاب راوی‌های اون بود که به زیبایی تمام تونسته بودن حالات روحی شخصیتها رو با صداشون نشون بدن، شخصیت‌هایی که هرچند از نظر من دلچسب نبودن ولی با صدای اونها کاملا باورپذیر و حقیقی شدند
بهار امیرفیض
۱۴۰۲/۱/۱۲
خوب بود. پایانی غیر منتظره و البته شروعی کسل کننده. انگار اینجور نوشتن این روزها "سبک" شده. فیلمش هم خوب ساخته شده اما مثل همیشه, کتاب بهتره. من این روش داستانگویی که از زبان شخصیتهای مختلف قصه پیش میره رو دوست دارم. کتابهای اول شخص, بجز در مواردی خاص, همیشه قهرمان و آدم خوب داستان که تا آخرش قرار زنده بمونه, راوی داستانه. وقتی هم راوی سوم شخص میشه همیشه برام سواله که راوی چطور از تمامی احساسات ناشناخته قهرمانهای قصه باخبر شده. اما توی این سبک نوشتن حداقل هر کی قصه خودش رو میگه و انگار تو فقط ناظر نیستی, حالا میتونی داور قصه هم باشی.
سارا گرمنجانی
۱۴۰۲/۶/۳
من چند سال پیش فیلم دختری در قطار رو دیدم، فیلمش رو خیلی دوست داشتم و الان که کتاب رو گوش دادم و شخصیت‌ها رو تونستم به خوبی مجسم کنم و الحق که انتخاب بازیگرای فیلم عالی بود. ولی به نظرم کتابش خیلی کاملتر بود چون به سری تکه‌ها از فیلم حذف شده بود. گوینده‌ها هم عالی بودن.
ساناز قره قوشلو
۱۴۰۱/۵/۲۰
اول از همه تشکر میکنم از گویندگان کتاب که با تمام حس شخصیت هارو زنده نگه میداشتن همراه با احساسات انها
درباره کتاب، به نوبه خود خوب بود من پیشنهاد میکنم
درباره تاثیر افراد روی زندگی ما و اینکه هر جا و هر طوری هستیم میتوانیم بهترین خودمان را بسازیم و این هیچ وقت دیر نیست
مونا مجتبی زاده
۱۴۰۰/۳/۱۰
داستان قشنگی بود و پایان خوب و غیر منتظره‌ای داشت ولی در کل هیجان زیادی توی متن داستان نبود که هر لحظه ترغیبت کنه ببینی پایان داستان چی میشه چون درواقع داستان به مضنون خاصی اشاره نداره که تو هیجان تثبیت یا انکارش رو داشته باشی
رزیتا طالبیان
۱۴۰۲/۴/۲۴
دوستانی که نوشتند داستان حوصله آدم رو سر میبرد و بی هیجان هست درک نمی‌کنم. من که یه لحظه هم نمیتونستم زمین بگذارمش. فوق العاده بود. عمیق، گرم و مهیج. انگار با همه وجودت درکش میکردم و در اعماقش غرق میشدم. واقعا خوب بود.
Mirza
۱۴۰۱/۱۱/۹
خوب بود واقعا
میشه از نکات مثبتش از صدای خوب گویندها اشاره کرد و از همه مهم تر اینه که کتاب جدی عه، نویسنده مغز شنونده رو به سخره نمی‌گیره
ولی اگه بخوام به یک نکته منفی اشاره کنم اینه گاهی کسل‌کننده میشه و این شنونده رو خسته میکنه
راشین عباسی
۱۴۰۱/۶/۱۴
صدا و هنر خانم پاک ذات برای من به شدت با ارزشه ممنونم ازشون
داستان واقعا تکان دهنده بود جوری که قابل پیش بینی نبود خیلی عالی
از انجمن ترک الکل بیشتر تأثیر داشت
فیلمش هم زیباست
ممنونم از دوستان کتابراه
Rahil najafi
۱۴۰۰/۶/۶
چقدر دور از ذهن بود منطقی‌ترین فرد داستان اینگونه جانی شود
از انا متنفر بودم بابت تمام فکرهایش ولی در اخرین لحظه حماسه افرید
داستان را بسیار دوست میداشتم و عالی بود
ممنون از همه‌ی دسن اندرکاران این کتاب و اجرای زیبا ❤️❤️❤️❤️
Monir Naghikhani
۱۴۰۰/۱/۲۰
عاشق داستانهای جنایی وهیجان انگیز هستم اونهم با صدای خانم پاک ذات عزیز، موفق باشید، من اگه شمارو نداشتم چطور روزگار را سر میکردم، خیلی هیجان انگیز وزیبا بود، چندروز خواب رو ازم گرفت، سپاسگزارم و دوستون دارم.
فاطمه اسدی
۱۳۹۹/۱۱/۲۸
خیلی بیش از حد مفصل حوصله سربر و احمقانس. نویسنده خواسته یه رمان ۵۰ صفحه ایی رو الکی کش بده تا جذاب به نظر بیاد پر از توضیحات اضافه که به پیش رفتن داستان کمکی نمیکنه
رضا اکبری
۱۴۰۲/۶/۱۲
معرکه بود با این اجرا احساس دیدن یه فیلم جنایی و جذاب رو داشت خیلی خوشم اومد یه جورایی مثل داستانای فاکنر بود یه واقعه رو از دیدگاه چند نفر تعریف میکرد ولی زیاد پیچیده نبود ساده و هیجان انگیز
arash so
۱۴۰۰/۶/۱۰
بعد از اینکه دانلود کردم یادم‌افتاد فیلمش هم‌هست و دیدم، هندی هم هست، فیلم‌خوبی بود، کاش قبل از فیلم اینو خریده و شنیده بودم حیف شد. جالبتر میشد.
نازنین ش
۱۴۰۰/۱/۲۶
ابتدای داستان کمی کسل کننده ولی بعد گذشت یک سوم داستان عناصر غافلگیری و جذابیت نمود خود را پیدا میکنند و شما رو تا پایان داستان همراهی میکنند، ممنون
شیرین بابااحمدی
۱۳۹۹/۱۲/۱۹
خیلی دوسش داشتم. باید داستانو بخونید یا گوش بدید تا خودتون متوجه بشید. اینطور داستانها شناخت اجتماعی وانسانشناسی آدمو بالا میبره
مشاهده همه نظرات 58

راهنمای مطالعه کتاب صوتی دختری در قطار

برای دریافت کتاب صوتی دختری در قطار و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.