معرفی و دانلود کتاب صوتی جنایت و مکافات

عکس جلد کتاب صوتی جنایت و مکافات
قیمت:
۵۳۰۰۰ تومان - 9.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی جنایت و مکافات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی جنایت و مکافات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی جنایت و مکافات

کتاب صوتی جنایت و مکافات اثری ماندگار از فئودور داستایوفسکی، در تمام تقسیم بندی‌های ادبی جزو یکی از ده شاهکار برتر ادبیات جهان است.

جنایت و مکافات (Crime and Punishment) برنده نوزدهمین دوره کتاب سال ایران در سال 1379 و بهترین ترجمه در حوزه ادبیات داستانی انتخاب و معرفی شده است. این رمان اولین اثر مهم داستایوفسکی به‌شمار می‌آید و می‌توان گفت امروزه پرخواننده‌ترین اثر وی محسوب می‌شود.

فئودور داستایوفسکی (Fyodor Dostoyevsky) همچون یک فیلسوف و روان‌شناس، به عمق روان و تفکرات شخصیت‌هایش نفوذ کرده و وجدان آدمی را آسیب‌شناسی می‌کند. جدال خیر و شر در درون و برون آدمی و تیرگی‌های روان آدمی، روان پریشی‌ها و درگیری‌های فرد با خود و محیطش درون مایه آثار این نویسنده بزرگ روس است که این‌ها در بهترین شکل خود در این کتاب بازتاب یافته است.

داستایوسکی جنایت و مکافات را در سالِ 1866 نوشت. هفت سال پیش از نگارشِ آن، در سالِ 1859، در نامه‌ای به برادرش، گفته بود طرحِ این داستان را در زندان ریخته، در دورانی که «با درد و دریغ و سرخوردگی» روزگار می‌گذراند. او این اثر را اقرارنامه‌ای در شکل رمان خوانده بود و گفته بود قصد دارد آن را با خونِ دلش بنویسد.

جنایت و مکافات شاهکار داستان پردازی است! صدها داستان در دل یک داستان نهفته است و صحنه‌ها و حوادث به قدری زنده و هیجان‌انگیز است که اولاً آدم نمی‌تواند کتاب را زمین بگذارد ثانیاً تأثیر زیادی از آن می‌پذیرد به گونه‌ای که خواننده جزیی از داستان شده و شریک داستان می‌شود.

جنایت و مکافات روایت زندگی دانشجویی به نام راسکولنیکف است که به‌ناچار تحصیل را رها می‌کند؛ سپس به دلیل تنگدستی و اصولی که خود نیز از توجیه کامل آن‌ها عاجز است، مرتکب قتل می‌شود. وی زن رباخواری را همراه با خواهرش، که اتفاقی در زمان وقوع قتل در صحنه حاضر می‌شود، به قتل می‌رساند، او پس از قتل خود را ناتوان از خرج کردن پول و جواهراتی که برداشته می‌بیند و آنها را پنهان می‌کند.

پس از چند روز بیماری و بستری شدن در خانه، با این تصور که هر کس را که می‌بیند به او مظنون است، کار راسکولنیکف را به جنون می‌کشد. در این بین او عاشق سونیا، دختری که به خاطر مشکلات مالی خانواده‌اش دست به تن‌فروشی زده، می‌شود. داستایفسکی این رابطه را به نشانه مهر خداوندی به انسان خطاکار استفاده کرده و همان عشق، نیروی رستگاری بخش می‌شود. البته راسکولنیکف بعد از اقرار به گناه و زندانی شدن در سیبری به این حقیقت رسید.

جدا از این که داستان جنایت و مکافات به بیان سرنوشت راسکولنیکف بپردازد به موضوعاتی همچون صدقه، کفر و الحاد، الکلیسم، جوامع آنارشیستی روسیه و نقد شدید و صریح داستایوسکی از جامعه آن روز روسیه می‌پردازد.

فئودور داستایوفسکی نویسنده مشهور روسیه و خالق کتاب‌های جنایت و مکافات، برادران کارامازوف، تسخیر شدگان و ... است.

ویژگی منحصر به فرد آثار وی روانکاوی و بررسی زوایای روانی شخصیت‌های داستان است. رمان‌های داستایوفسکی سرشار از هیجان بوده و در عین‌حال که رمان هستند، انباشته از افکار و اندیشه‌اند. او جنایت و مکافات را بار اول، هنگامی که چهل و پنج سال از عمرش می‌گذشت، در مجله‌ای منتشر کرد که به خاطر ساختار درست و محتوای عمیقش در شمار بهترین آثار ادبی قرار گرفت.

در قسمتی از کتاب صوتی جنایت و مکافات می‌شنویم:

پیرزن مرده بود. متوجه نخی که از گردن پیرزن آویزان بود شد. آن را برید و بیرون کشید. کیف پول پیرزن بود. دوباره فوری به اتاق خواب برگشت. دسته کلید را برداشت. کلیدها به قفلها نمی‌خوردند. ناگهان فکر کرد کلید بزرگ دندانه‌دار باید کلید صندوقچه‌ای باشد و چون می‌دانست پیرزن‌ها صندوقچه‌شان را زیر تخت می‌گذارند، صندوقچه را زیر تخت پیدا و با همان کلید آن را باز کرد. صندوقچه پر از النگو، گوشواره و زنجیرهای طلا بود. بعضی از آنها روزنامه پیچ بود و معلوم بود گرویی است. جیب‌هایش را از آنها پر کرد اما فرصت نکرد بیشتر بردارد. چون ناگهان احساس کرد در اتاقی که پیرزن بود کسی راه می‌رود. تبر را برداشت و از اتاق بیرون دوید. وسط اتاق خواهر نیمه خل پیرزن را دید که رنگش پریده است و می‌لرزد و به جسد خواهرش نگاه می‌کند. راسکولنیکف را که دید وحشت کرد اما انگار از کمبود نفس نتوانست جیغ بزند. راسکولنیکف او را نیز با چند ضربه تبر کشت. بعد به آشپزخانه رفت و با سطلی آب، تبر و دست‌های خونی‌اش را خوب شست و خشک کرد. تبر را زیر پالتویش جاسازی کرد. پالتو و شلوار و چکمه‌هایش را وارسی کرد و لکه خونی را از روی چکمه‌اش پاک کرد. اما احساس می‌کرد شاید هنوز چیز ناجوری باشد که یادش رفته است ...

فهرست مطالب کتاب صوتی

۳۲ دقیقه
فصل اول - بخش اول
۳۴ دقیقه
فصل اول - بخش دوم - قسمت اول
۲۷ دقیقه
فصل اول - بخش دوم - قسمت دوم
۴۱ دقیقه
فصل اول - بخش سوم
۴۱ دقیقه
فصل اول - بخش چهارم
۳۵ دقیقه
فصل اول - بخش پنجم
۱۲ دقیقه
فصل اول - بخش ششم - قسمت اول
۲۸ دقیقه
فصل اول - بخش ششم - قسمت دوم
۳۹ دقیقه
فصل اول - بخش هفتم
۱۷ دقیقه
فصل دوم - بخش اول - قسمت اول
۳۹ دقیقه
فصل دوم - بخش اول - قسمت دوم
۳۳ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم
۳۲ دقیقه
فصل دوم - بخش سوم - قسمت اول
۱۱ دقیقه
فصل دوم - بخش سوم - قسمت دوم
۳۲ دقیقه
فصل دوم - بخش چهارم
۳۵ دقیقه
فصل دوم - بخش پنجم
۳۷ دقیقه
فصل دوم - بخش ششم - قسمت اول
۲۶ دقیقه
فصل دوم - بخش ششم - قسمت دوم
۲۶ دقیقه
فصل دوم - بخش هفتم - قسمت اول
۳۱ دقیقه
فصل دوم - بخش هفتم - قسمت دوم
۴۲ دقیقه
فصل سوم - بخش اول
۳۹ دقیقه
فصل سوم - بخش دوم
۴۲ دقیقه
فصل سوم - بخش سوم
۱۶ دقیقه
فصل سوم - بخش چهارم- قسمت اول
۲۰ دقیقه
فصل سوم - بخش چهارم - قسمت دوم
۲۲ دقیقه
فصل سوم - بخش پنجم - قسمت اول
۳۹ دقیقه
فصل سوم - بخش پنجم - قسمت دوم
۳۶ دقیقه
فصل سوم - بخش ششم
۳۹ دقیقه
فصل چهارم - بخش اول
۳۵ دقیقه
فصل چهارم - بخش دوم
۲۵ دقیقه
فصل چهارم - بخش سوم
۳۵ دقیقه
فصل چهارم - بخش چهارم - قسمت اول
۱۷ دقیقه
فصل چهارم - بخش چهارم - قسمت دوم
۳۲ دقیقه
فصل چهارم - بخش پنجم - قسمت اول
۳۰ دقیقه
فصل چهارم - بخش پنجم - قسمت دوم
۲۵ دقیقه
فصل چهارم - بخش ششم
۳۷ دقیقه
فصل پنجم - بخش اول - قسمت اول
۲۱ دقیقه
فصل پنجم - بخش اول - قسمت دوم
۴۳ دقیقه
فصل پنجم - بخش دوم
۴۴ دقیقه
فصل پنجم - بخش سوم
۳۴ دقیقه
فصل پنجم - بخش چهارم - قسمت اول
۲۲ دقیقه
فصل پنجم - بخش چهارم - قسمت دوم
۴۵ دقیقه
فصل پنجم - بخش پنجم
۳۱ دقیقه
فصل ششم - بخش اول
۴۴ دقیقه
فصل ششم - بخش دوم
۲۹ دقیقه
فصل ششم - بخش سوم
۳۸ دقیقه
فصل ششم - بخش چهارم
۴۱ دقیقه
فصل ششم - بخش پنجم
۴۵ دقیقه
فصل ششم - بخش ششم
۳۰ دقیقه
فصل ششم - بخش هفتم
۳۴ دقیقه
فصل ششم - بخش هشتم
۲۵ دقیقه
پسگفتار یکم
۲۹ دقیقه
پسگفتار دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی جنایت و مکافات
نویسنده
مترجماصغر رستگار
گویندهآرمان سلطان زاده
ناشر چاپیانتشارات نگاه
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابMP3
مدت۲۸ ساعت و ۱۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۵۳۰۰۰ ت - 9.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی جنایت و مکافات

FARIBA AKBARI
۱۳۹۹/۱۱/۱
در مورد داستایفسکی شخص انتظار دارد با یک خدا روبرو شود ولی به یک انسان روبروست نیچه گفته داستایفسکی تنها کسی است که چیزی در روان شناسی به من اموخت و آندره ژید گفته انقدر که من از داستایفسکی روان از و شناسی اموختم هیچ جا نیاموختم انسان میتواند از حیوانات پست تر پایین تر و از فرشته‌ها بالاترباشد دائم جایگاه انسان در نوسان است و این درست ان چیزی است که دررمانهای داستایفسکی به چشم میخورد و درواقع این وضعیت بشر است بعنوان مثال در رمان جنایات و مکافات راسکول نیکوف چون عدالت خواه است از فرشته بالاتر است و به خاطر قاتل بودن از حیوانات پایین تر است داستایفسکی در ابتدای داستان هدف راسکول نیکوف و قاتل بودن او را نشان میدهد در حالیکه از نظر داستان نویسی کلاسیک خواننده نباید قاتل را در ابتدا بشناسد، نویسندگان کلاسیک سعی کرده‌اند از طریق گمنام نگه داشتن قاتل خواننده را تا اخر کتاب پیش ببرند ولی داستایفسکی در اینجا کاملا برعکس رفتار کرده و خواننده را واداشته با راسکول نیکوف همزاد پنداری کند او عمل قتل را به خواننده القا میکند حتی خواننده راسکول نیکوف را در قتل محق میداند جایی که راسکول نیکوف میگوید من یک زالو را از بین بردم خواننده با او همدردی میکند این یک نوع ساختار شکنی است که فقط از داستایفسکی برمیامد. هیچکس نمیتواند راسکول نیکوف را متهم به قتل کند فقط خواننده میدادند که او قاتل است پس چه کسی نمیدادند که قتل کار کیست؟ جامعه، جامعه نمیداند که قاتل کیست؟ نکته مهم جنایات و مکافات در این است که تا خود قاتل اعتراف نکند کسی نمیتواند او را متهم به قتل کند حتی بازرس ادله حقوقی ندارد داستایفسکی خواننده را طوری مجذوب کرده که یک چنین پیرزنی را باید کشت اما ناخواسته خواهر پیرزن نزول خور هم کشته میش
m ranjbar
۱۳۹۹/۲/۱۹
من تازه این کتاب را تمام کردم، این اولین کتابی بود که از داستایوفسکی گوش میدادم و همین یک کتاب کافی بود تا شیفته داستایوفسکی شوم. یک رمان بسیار زیبا با درون مایه فلسفی و روانکاوی است که نمیتوانید این رمان را بخوانید و ساده از آن بگذرید، خواه ناخواه شما را مجبور به قضاوت و درگیر شدن در بحث‌های فلسفی میکند. جامعه، فقر، غم، استیصال، عشق، خیر، شر،. . . همه از مضامین فلسفی این کتاب هستندو البته لازم به ذکر است راوی بسیار عالی احساسات را به شما منتقل میکند که لذت کتاب را دو چندان میکند. پیشنهاد من این است که با صبر و حوصله این کتاب را پیش ببرید، یک دفترچه کنارش داشته باشید و تحلیل‌های خودتان را از کتاب بنویسید یا با کسی صحبت کنید. به خودتان اجازه بدهید با این کتاب زندگی کنید چرا که شاهکار فوق العاده‌ای است.
آرزو فرجی
۱۴۰۰/۱/۲۳
سلام و عرض ادب
خدمت تمام دوستان کتابراه
من چند سال پیش این کتاب را از کتاب خونه گرفتم برام خیلی کسل کننده بود نصفه خواندم ولی دوباره ترغیب شدم با توجه به تعریف دوستان راغب شدم دوباره بخوانم ولی ایندفعه بصورت صوتی. صدای گوینده و گویندگی وی عالیه واقعا با صدای ایشان داستان شنیدنی تر میشه. بنظر من و
هر کتابی برای خواننده. بصورت سلیقه‌ای میباشد شاید از نظر من خوب باشه از نظر بعضی از دوستان کسل کننده باشه. من کتاب‌های صوتی را حین رانندگی به گوش می‌کنم از خانه تا محل کار اینقدر برایم جالب است در مواقعی دوست ندارم به مقصد برسم ترافیک اصلا اذیت کننده نبود و این ایده‌ای بود از نویسنده کتاب اثر مرکب هاردی. کسانی که علاقه مند هستند که کتاب بخونن ولی وقت نمیکنند حتما کتاب صوتی گوش کنندبشرطی که خودرو داشته باشند.
یاعلی التماس دعا
Melika Soltani
۱۳۹۹/۱۲/۲۸
کتاب جالبی بود. بخوبی اهمیت محیط و تاثیرات مخرب مشکلات روانی حتی ساده رو روی زندگی آدما نشون داد. فرصتی میداد تا احساسات لحظه به لحظه قبل و حین و بعد ارتکاب جنایت رو تجربه کرد. البته کتابش برای من خیلی سنگین بود و تا حالا این سبکی نخونده بودم و اگر بخاطر راوی فوق العاده حرفه‌ای نبود طاقت نمیاوردم و تا آخر تمومش کنم چون جزییات رمان بعضی جاها خیلی زیاد میشد ولی صدای آقای سلطان زاده خیلی با شخصیت‌ها مخصوصا شخصیت اصلی جور بود حالت صداشون و موسیقی متن بعضی جاها انقدر هماهنگ بود که احساسات آدم‌ جریحه دار میشد.
برای من رمانش جوری بود که احساس میکردم دارم به ماجرای زندگی کسایی گوش میدم که حالا خیلی بهشون اهمیت میدم ولی گاهی نمیتونم دلیل مشکلاتشونو بفهمم یا از احساسات واقعیشون سردربیارم.
زهرا یقطین
۱۳۹۷/۹/۱۴
داستان اجتماعی-عقیدتی و جذاب
ترجمه‌ی بی‌نظیر و معرکه
و صدای آقای سلطان زاده که نمیدونم چطور گرما، گیرایی و دلچسبیش رو توصیف کنم.
همه و همه از این کتاب یه شاهکار خلق کردن.
واقعا خوشحالم که بخشی از زمانم رو برای گوش دادن به این شاهکار صرف کردم.
سپاس بسیاااار از آقای سلطان زاده‌ی عزیز و کتابراه و
دوست داشتنی: )
(اینجور داستان‌های عمیق ریشه دار، فکر آدمی رو پرورش میدن و افق‌های تازه‌ای به روی اندیشه‌ی انسان باز میکنن.. با اینحال بهتره کسایی که علاقه‌ای به تحلیل مسائل اجتماعی و کشمکش‌های روحی ندارن سراغ این کتاب نرن)
Arash Haghighi
۱۳۹۹/۹/۲۳
درود بر روح پاک دایستایوفسکی و درود بر استاد سلطان نازنین بااون صدای مخملی و درود بر کتابراه که با آرشیو عالی، پخش‌کننده‌ی حرفه‌ای در محیط اندروید و ویندوز و تخفیفات مناسب، بستری فراهم کرد تا این شاهکارادبیات جهان را گوش بدیم.
راجع به محتوا هم برجستگی قلم دایستایوفسکی پرداختن فوق العاده به جزئیات
داستان بود طوری که به راحتی خودمو در میان داستان فرض می‌کردم وبارها خوابش رادیدم.
درسی هم که از کل کتاب گرفتم تایید جنایت کاربودن کسانی درتاریخ هست که خودرا پیشوایان بلقوه‌ی بشریت می‌دانند.
رفیق هم فقط و فقط رازومیخین😅
ضمناً پس از کتاب جز از کل این برترین کتابی بود که در زندگی خوانده ام.
زینب صدیقی
۱۳۹۷/۱۰/۱۸
درمورد بینظیر بودن این کتاب همه گفتن.
فقط میخوام بگم با این کتاب، و این راوی، کتابخوانی رو شروع نکنید
چون بعد مثل من، استانداردتون بالا میره، و دیگه بقیه کتابها بهتون نمیچسبه.. از من گفتن بود.. 😭😭😭
سین ب
۱۳۹۸/۷/۴
به نظرم دلیل معروف شدن این کتاب این نظریه هست که می‌گه همه پیشوایان بشری از عهد دقیانوس تاکنون جنایتکار و خلاف کار بودند چون حاضر بودند که برای برانداختن آداب و رسوم سابق و برپا کردن آیین جدید خون‌ها بریزند... فکر می‌کنم این کتاب در این خصوص کنایه‌ای هم به رهبران دینی زده و اونها رو بر همین اساس به جنایت کار می‌دونه... نظرم کتاب فضای تاریک و کسل کننده‌ای داشت به جای این کتاب، کتاب سه شنبه‌ها با موری با صدای آقای سلطان زاده و کتاب جراح دیوانه که رایگان هم هست رو پیشنهاد می‌دم. همینطور کتاب وقتی نیچه گریست هم با صدای آقای سلطان زاده، کتاب خیلی بهتری هست.
مشاهده همه نظرات ۴۸۸

راهنمای مطالعه کتاب صوتی جنایت و مکافات

برای دریافت کتاب صوتی جنایت و مکافات و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.