معرفی و دانلود کتاب صوتی تجربه‌ی نزدیک به مرگ و تسلی داغدیدگان

عکس جلد کتاب صوتی تجربه‌ی نزدیک به مرگ و تسلی داغدیدگان
قیمت:
35000 تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تجربه‌ی نزدیک به مرگ و تسلی داغدیدگان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تجربه‌ی نزدیک به مرگ و تسلی داغدیدگان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی تجربه‌ی نزدیک به مرگ و تسلی داغدیدگان

کتاب صوتی تجربه‌ی نزدیک به مرگ و تسلی داغدیدگان دربردارنده‌ی اطلاعاتی جالب توجه در باب ماهیت پدیده‌ای است که از آن به عنوان «مرگ تقریبی» یاد می‌کنند. علی ایمانی نسب، علی نقی قاسمیان نژاد و عارفه صالحی در این کتاب بر اساس مشاهدات خود و دیگر تجربه‌گران، جزئیات شگفت‌انگیز این دسته از تجاربِ متافیزیکی را زیر ذره‌بین برده‌اند.

درباره کتاب صوتی تجربه‌ی نزدیک به مرگ و تسلی داغدیدگان:

آنچه از آن به عنوان تجربه‌ی نزدیک به مرگ (Near-death experience) یاد می‌کنند، پدیده‌ی تازه‌ای نیست و قدمت آن احتمالاً به درازای عمر گونه‌ی انسان است. شواهد باستان‌شناختی نیز مؤید آن است که در نقاشی‌ها و سایر آثار هنری به‌جامانده از دوران گذشته، می‌توان اشاراتی به این دست از تجارب را تشخیص داد. با این حال بررسی این پدیده و اعتنا به آن، امری است که اخیراً باب گشته. عموماً از کتاب «زندگی پس از زندگی»، اثر دکتر ریموند مودی، به عنوان نخستین تلاش برای ارائه‌ی فهم و توضیحی پذیرفتنی درباره‌ی ماهیت تجارب نزدیک به مرگ یاد می‌کنند. پس از نگارش این اثر در سال 1975 بود که ان دی ای یا همان تجربه‌ی نزدیک به مرگ، مورد توجه جامعه‌ی علمی نیز قرار گرفت.

تجربه‌ی نزدیک به مرگ، عنوانی کلی‌ است که به طیف گوناگونی از ادراکات اطلاق شده و برای توصیف حالت‌های بسیار متنوعی که برای شمار کثیری از افراد رخ داده به کار می‌رود. آنچه در تمام این تجارب و حالت‌های متفاوت مشترک بوده، و به ما اجازه‌ی استفاده از یک عنوان برای نامیدن تمامشان را می‌دهد، این است که همه‌ی ادراکات و تجارب مورد بحث در حالتی رخ داده‌اند که فرد تجربه‌گر در آستانه‌ی مرگ فیزیولوژیکی (مثلاً بر اثر ایست قلبی، سکته‌ی مغزی، سانحه‌ی رانندگی و ...) بوده است. در برخی از تجربه‌گران هوشیاری مغز به تمامی از کار می‌افتد، و در برخی دیگر نه. آنچه مهم این است که فرد در وضعیت جسمانی‌ وخیم، و چنانکه گفتیم در آستانه‌ی مرگ قرار دارد.

این تجارب بسته به فرد تجربه‌گر می‌تواند از یکی به دیگری بسیار متفاوت باشد. به واقع تمام تجارب نزدیک به مرگ خاص و منحصربه‌فردند؛ با این حال میان آن‌ها مشترکاتی نیز هست. مثلاً دیدن تونلی نورانی، ملاقات با اشخاص متوفی، احساس قرار گرفتن در معرض عشقی بی‌قید و شرط، تجربه‌ی خروج از بدن و چند مورد دیگر، از جمله‌ی ادراکات مشترک بیش‌وکم تمام تجربه‌گران است. در اینکه منشأ این تجارب، چنانکه بسیاری باور دارند، متافیزیکی‌ست و یا نه، نمی‌توان به قطع نظر داد. اما آنچه در آن شکی نیست اعتبار این دسته از تجارب انسانی و البته، جذابیتشان است.

با این مقدمه از شما دعوت می‌کنیم که شنونده‌ی کتاب صوتی تجربه‌ی نزدیک به مرگ و تسلی داغدیدگان از علی ایمانی نسب، علی نقی قاسمیان نژاد و عارفه صالحی باشید. ایشان در این اثر با اتکا به تجارب شخصی خویش و همچنین، با توجه به گزارش‌های دیگر تجربه‌گران، اطلاعاتی سودمند را در باب تجربه‌های نزدیک به مرگ در اختیار شما گذاشته‌اند.

با مطالعه‌ی کتاب تجربه‌ی نزدیک به مرگ و تسلی داغدیدگان ضمناً خواهید آموخت که از معرفتِ احتمالی‌ای که از این دست تجارب حاصل می‌شود، می‌توان در جهت تسلی داغ‌ عزیزان، و یا مهم‌تر از آن، ساختن زندگی‌ای به لحاظ معنوی پُربارتر سود جست.

کتاب صوتی تجربه‌ی نزدیک به مرگ و تسلی داغدیدگان مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به مباحث معنوی مخاطبین عام، و افرادی که به تازگی عزیزی را از دست داده‌اند، مخاطبین خاص این کتابند.

با نویسندگان کتاب صوتی تجربه‌ی نزدیک به مرگ و تسلی داغدیدگان بیشتر آشنا شویم:

ایشان هر سه از محققین پرکار تجارب نزدیک به مرگ در ایران‌اند، و در این زمینه آثار جالب توجهی نیز به رشته‌ی تحریر درآورده‌اند؛ از جمله کتاب‌هایی با عناوینِ «نزدیک به نور»، «زندگی در مرگ»، «جهان پس از مرگ».

در بخشی از کتاب صوتی تجربه‌ی نزدیک به مرگ و تسلی داغدیدگان می‌شنویم:

جفری لانگ در کتاب خود با عنوان «شواهد تجربی حیات پس از مرگ»، نُه شاهد را ذکر می‌کند که نشان می‌دهد تجارب نزدیک به مرگ واقعی هستند و حاصل توهم یا فعل و انفعلات مغزی نیستند. دکتر جفری لانگ در مقدمه‌ی کتاب «به وقت مرگ» مختصری از این شواهد را ذکر کرده است که متن کلام ایشان را ذکر می‌کنیم:

از نظر پزشکی داشتن تجربه‌ای سازمان‌یافته و واضح هنگام ناهشیاری یا مرگ بالینی غیرقابل قبول و ناممکن است. افرادی که نزدیک به مرگ تلقی می‌شوند، عموماً ناهشیارند یا حتی در بسیاری از موارد از نظر بالینی مرده هستند و ضربان قلب و تنفس آن‌ها نیز از حرکت ایستاده است. برای درک این موضوع که داشتن هشیاری هنگام مرگ بالینی چقدر مهم است، کافی است بدانید هنگامی که قلب از تپش می‌ایستد، جریان خون به مغز سریعاً قطع می‌شود...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
7 دقیقه
پیشگفتار
18 دقیقه
مقدمه‌ی دکتر جفری لانگ
34 دقیقه
فصل اول: داغدیدگی
66 دقیقه
فصل دوم: تجربه‌ی نزدیک به مرگ
51 دقیقه
فصل سوم: گزارش‌هایی از تجربه‌های نزدیک به مرگ
27 دقیقه
فصل چهارم: تجربه‌ی نزدیک به مرگ و داغدیدگی
83 دقیقه
فصل پنجم: نکاتی کاربردی و معنوی - قسمت یک
54 دقیقه
فصل پنجم - قسمت دو
64 دقیقه
فصل پنجم - قسمت سه
21 دقیقه
فصل پنجم - قسمت چهار

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی تجربه‌ی نزدیک به مرگ و تسلی داغدیدگان
نویسنده، ،
گویندهبهرام عباسی فرد
ناشر چاپیانتشارات راز نهان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی دین و عرفان، کتاب‌های ماوراء الطبیعه
قیمت نسخه صوتی
35000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی تجربه‌ی نزدیک به مرگ و تسلی داغدیدگان

فرزانه ابراهیم زاده
۱۴۰۲/۵/۲۹
با سلام و خدا قوت به کتابراه عزیز بابت کتاب‌های صوتی خوب و مفیدی که برامون تهیه میکنن.. در مورد کتاب خیلی کتاب مفید و خوبی بود عااالی بود.. اول سوگ و مراحلش رو تعریف میکنه بعد تجارب نزدیک به مرگ و بقیه مطالب رو ادامه میده برای کسانی مثل من که عزیزشون رو از دست دادن مناسبه.. گوینده عالی مطالب رو و - میخوند اینکه حجم مطالبش اصلا کم نبود هر فصل از 35 دقیقه به بالا تشکیل شده بود.. با سپاس از کتابراه عزیز ناشر محترم و گوینده گرامی..
فروغ سالک
۱۴۰۱/۳/۱۳
بسیاااار عااالی.
من ۹ماهه که پدر عزیز و ستون بی همتای زندگیمو از دست دادم و با اینکه خودم مشاورم، این سوگ توانفرسا و محال را به سختی تحمل میکنم و این کتاب کمک زیادی بهم کرد.
اینکه مرگ و زندگی ابدی از دیدگاه بین فرهنگی بررسی شده و تجارب همه دنیا یکسانه به انسان آرامش میده و پذیرش بهتری داره. به
البته نظر من اگر ذکر موارد تکراری مذهبی و کلیشه‌ای که قرنهاست شنیده شده را نداشت بهتر بود.
سپاس از همه تلاشگران تهیه و نشر کتاب 🙏
سعیده سجادی
۱۴۰۰/۱۲/۱۸
همین الان آخرین فایل صوتی رو‌ هم گوش دادم. بی تردید می‌گم اگر می‌دونستم سطح کتاب اینه هیچوقت خریداری نمی‌کردم.
زهره یزدانی
۱۴۰۲/۷/۱
سلام کتاب خیلی خوبی بود، خیلی آرومم کرد، اطلاعتمو در مورد مرگ و بعد از مرگ کامل کرد
زهرا Hosseiny
۱۴۰۲/۴/۲۶
کتاب خوبیه، تجربیات نزدیک به مرگ و آگاهی درباره انها میتونه خیلی امیدوار کننده و ارامش بخش باشه.
لیلا اتشکار
۱۴۰۱/۱۱/۱
خیلی کتاب خوب و مفیدی برای کسی که داغ عزیز دیده و حال خوبی نداره به ادم آرامش و تسلی خاطر می‌ده
الهام تفرشی
۱۴۰۲/۹/۴
همون کتابی هست از خوندن تیترش، انتظارش رو دارین
مشاهده همه نظرات 7

راهنمای مطالعه کتاب صوتی تجربه‌ی نزدیک به مرگ و تسلی داغدیدگان

برای دریافت کتاب صوتی تجربه‌ی نزدیک به مرگ و تسلی داغدیدگان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.