معرفی و دانلود رایگان کتاب قطار زندگی

عکس جلد کتاب قطار زندگی
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب قطار زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب قطار زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب قطار زندگی

داستان‌های کتاب قطار زندگی اثر علیرضا باقری (سریتا) مجموعه‌ای است سرشار از زندگی، حقیقت، عشق، جدایی، دلتنگی و ماجراهای شگفت‌انگیز که در لابه‌لای کلمات کتاب گنجاده شده‌اند.

کتاب قطار زندگی (Train of life) برای روح انسانی نوشته شده که آماده دریافت نور و حقیقت است. همراه با نویسنده در کوپه‌های قطار، زندگی و عشق را تجربه کنید و بگذارید زیبایی و شیرینی داستان‌ها همراه با حقیقت شما را به سرمنزل اوقاتی خوب و پر از شگفتی و درس برساند.

در بخشی از کتاب قطار زندگی می‌خوانیم:

محمود ساعت گران قیمتی به دست داشت و به آنتونی که با کنجکاوی به او می‌نگریست لبخند زد و گفت: «همسفر عزیز، از آنجایی که من پس از رسیدن به شهر دهلی مجدداً با قطار عازم شهر بمبئی در جنوب هندوستان می‌شوم، از این کوپه‌ی آرام و فرصت پیش آمده برای استراحت از شما متشکرم»

او حالا به قدری کنجکاو شده بود که می‌خواست شخصیت اصلی داستانش را از مردی مرموز با ظاهری که رنگ بوی خاورمیانه‌ای داشت و در قطاری که از مبداء کشمیر به دهلی رفته و سپس از دهلی راهی بمبی می‌شد آغاز نماید.

محمود ادامه داد: «هر دو تنها سفر می‌کنیم و حوصله‌مان به زودی سر خواهد رفت، هرچه مسن‌تر شوی تنهایی سفر کردن ملال آورتر می‌شود، وقتی جوانی موضوع فرق دارد، چه تنها باشی و چه نباشی سفر محشر است اما پا به سن که بگذاری لذتش کمتر می‌شود، حالا مهمان من باشید برای نوشیدن چای یا قهوه، کدام را میل دارید؟»

آنتونی که از فرصت به وجود آمده بسیار خرسند شده بود با خود گفت: «عجب مورد مناسبی برای داستان کتابم پیدا کردم، من هم به دنبال او تا جنوب هندوستان می‌روم، هرچه پیش آید خوش آید.»

سپس با صورتی که‌ نمی‌توانست خوشحالی‌اش از پیدا کردن موضوعی برای داستان کتابش پنهان کند، به گرمی گفت: «چای انگلیسی لطفاً.»

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
ایستگاه قطار
آشنایی در قطار
دوران نوجوانی
بازار
کوهستان
آتشی در جنگل
مهاجرت
رودخانه
چشم اندازی به تجربه نزدیک به مرگ
زندگی در هندوستان
بازگشت به وطن
عشق سوخته
تلاش برای ادامه زندگی
راز بزرگ
اتاق مخفی
کشف راز بیماری
نماینده مجلس
رئیس جمهور
خرابی قطار
نوجوانی آنتونی
قتل همسایه
منزل اولگا
برادر کوچکم
انتقام سرد
طوفان
شیرینی فروشی
مادر
عشق
نقاب زدگان
با خوک کثیف نجنگ، فقط از آن بگریز
باغ رستوران
پارک جنگلی
آگاهی درونی تنها راه نجات
پیوست: دوازده قانون معنوی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب قطار زندگی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات جالیز
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۷۰
زبانفارسی
شابک978-622-263383-7
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب قطار زندگی

علیرضا علیزاده
۱۴۰۰/۱/۶
مزخرف، فکر کنم نویسنده خودش نفهمیده میخواسته چکار کنه داستان بگه، نصیحت کنه، درس بده. بعدشم در پایان داستان کلاس اخلاق گذاشته (توضیح توضیحات)، کناب وقتی ارزش داره که نیازی به توضیح و اضافه نویسی نداشته باشه و خودش در قلبت بشینه. بعد هم معلوم نیست چی رو میخواسته بگه، اعتقادات کورکورانه بده؟ خرافه زن بده؟ خوشکل بده؟ جادو بده؟ و... قصد توهین ندارم اما آقای نویسنده عزیز، تو که بر خرافه پرستی مردم افغان نقد داشتی، این جفنگیات درباره جادو و کوتوله چی بود نوشتی، یعنی خودت هم یکی مثل همون طالبانی یک کم فقط مدرنیزه شدی. داستان از نظر تکنیکی هم مشکل داشت؛ داستان در داستان که نبود، داستان موازی هم که نبود یک تلفیق بی ربط و کلا بی معنی دو داستان مزخرف و بی سر وته بود.
Mohammad Bagheri
۱۳۹۹/۱۲/۸
داستان خوب شروع شد و بعد کمی بسیار توهمی و غیرواقعی ادامه پیدا کرد، به نظرم فقط فصل آخر داستان و دوازده قانونی معنوی خوب بود، ضمنا تزریق افکار و باورها هم به این شیوه کار جالبی به نظر نمی‌رسه (فواید گیاهخواری).
بعد از دو اثر دیگه که از این نویسنده عزیز مطالعه کرده بودم، با وجود اینکه این داستان هم خوب شروع شده بود و می‌تونست خیلی پربارتر از این هم باشه متاسفانه اثر ضعیفی بود.
𝐭𝐚𝐫𝐚𝐧𝐨𝐦 𝐦
۱۴۰۰/۱۲/۲۲
خوب بود و ممنون از نویسنده عزیز بابت این کتاب
چون هر چقدر کتاب خوب یا بد باشه زحمات شما ماندگار و تاثیر گذار پس نومید نشد و ادامه بدین مطمئنم بهتر از اینم میتونه باشه😊
من سه امتیاز کم میکنم
چون کتاب اون طور که باید پیش میرفت نرفت و یکم خسته کننده و غیر واقعی شده بود دیگه تا یه جاهایی جذابیت
خاصی نداشت
و اون دو امتیاز فقد بخاطر زحمات شما و اینکه این کتاب رو رایگان در اختیار دیگران گذاشتین🌹🙂
مهوش باغستانی
۱۴۰۰/۶/۶
نمی دانم نظر نویسنده از نوشتن این کتاب چه بوده، ولی درهر حال کاملا ناموفق است
یک کتاب خسته کننده، بی محتوا و سردرگم با کلی توضیحات اضافی اخلاقی و ظاهرا فلسفی و حتی اموزش گیاهخواری
ولی توجه این نویسنده عزیز را به یک نکته خیلی مهم جلب می‌کنم:
کسی که اعتقاد دارد راه نجات انسانها از مسیر اگاهی، و و
دوری از تعصبات خرافه می‌گذرد، چطور ناگهان خواننده خود را به پرتگاه خرافات و جادو و این قبیل مزخرفات می‌اندازد
Mahnaz Seyedjafari
۱۴۰۱/۲/۲۲
خب کتاب شامل دو تا داستان میشه که بنظر من اولی که زندگینامه افغانیه هست گیرا تره تا اون یکی، و راجب دعا نویسی و چیزخور کردن بگم که ایران دومین کشوری هست که شمار دعا نویسی توش خیلی زیاده و این اتفاق واسه خوده من افتاده و کاملا باورش دارم که هم روح رو اذیت میکنه و هم جسم رو... ولی اوایل کتاب خیلی جذاب تر بود برام، هرچی به آخرش نزدیک میشد سرد میشد.
Hossin Hadiyan
۱۳۹۹/۱۲/۱۷
به نظر من شروع خوبی داشت ولی من چنتا انتقاد دارم اول اینکه همه‌ی زنان بدجنس و شیطانی زنانی زیبا شمرده شدن و زنان معمولی و ساده به شکل فرشته‌ها توصیف شدن دوم اینکه شخصیتها تمام موفقیتشونو مدیون وحی و فرشته‌ی نگهبانشون هستن و اگه همه چی به خودشون واگذار میشد شاید از منم وضعیتشون افتضاح تر میشد ولی در کل بد نبود و پندها‌ی آموزنده‌ای داشت
zahra gholipour
۱۳۹۹/۱۲/۲
واقعا اموزنده است وب نظر من تمام مردای امروز لازمه این کتابو بخونن, دنیای امروز ما پراست از زنان جادوگری ک با حقه وظاهر سازی وتبلیغات خیلی از زندگیارو نابود کردن ودارن نابود میکنن, خسته نباشید ب نوسینده‌ی این کتاب پرمحتوا, واز نظر عرفانی خیلی ب خودم کمک کرده چیزای زیادی یاد گرفتم, 🙏🙏حتما بخونید
راضیه آستان
۱۳۹۹/۱۲/۱
به معنای کلمه عالی بود. من از این کتاب خیلی چیز‌ها آموختم عشق حقیقی، دوست داشتن، کمک کردن، قانون‌های معنوی، صبر، پاک بودن روح با انجام کار خوب، بازگشت از ظلم کردن، وابسته نبودن، آهستگی و پیوسته گی و...
پیشنهاد می‌کنم حتما آن را بخوانید. در زندگی به شما این کتاب کمک شایانی می‌کند سپاس از نویسنده خوب آن
عاطفه قدسی
۱۴۰۱/۷/۹
کتاب ضعیفی بود و اینکه مثلا اگه زنی آرایش میکنه یا زیباست ذاتش بد یا جادو میکنه واقعا مسخرست اصلا نتونسته هدفش از نوشتن این رمان بیان کنه، همینجوری شروع کرده به نوشتن واصلا جمع بندی خوبی نداشت. آخر سرم اون ۱۲ قانون که آورده بود آخه نیاز نیست که میتونست تو خود متن رمان بگنجونه. بر خلاف اسمش متنش خوب نبود
Roza
۱۴۰۱/۵/۲
برعکس بقیه من عاشق این کتاب شدم از نویسنده بسیار بسیاار ممنونم من دوست دارم از رمان خوندن یاد بگیرم و به شدت این کتاب دوست دارم از نویسنده عزیز میخوام به سبک ادامه بده و به نوشتن ادامه بده من کتابهای شما رو خیلی دوست دارم بازم از تمام کارکنان کتابراه ونویسنده عزیز ممنونم
Zolaikha Nabizada
۱۴۰۱/۴/۱۷
یک کتاب با تمام معنا خودم در افغانستان هستم و زندگی پر از ماجرای ریس جمهور کشورم را درک می‌کنم واقعاََ خیلی درد آور است که هر روز را با گریه مادر، گریه خانم و گریه پدر آغاز کنی و فقر نیز از جمله مشکل بسیار بزرگ است توصیه میکنم یکبار بخوانید
Hananehdaryabari
۱۴۰۱/۵/۱۰
عالیهههههه خیلی داستان جذاب و آموزنده‌ای بود من وقتی این کتاب رو خواندم بخشی از اتفاقات زندگی خودم رو که تجربه کرده بودم بود نوشته بود به طور واقعی باید بگم که اون مرد مثل من همه اینار رو تجربه کرده بودم به سختی ازشون گذشت
Zahra Pourhamrang
۱۴۰۱/۴/۱۳
به نظرم کتاب ضعیفی بود و نشر خرافه پرستی بود البته ۱۲ دیدگاهش خوب بود ولی در کل کتاب از تاثیر جادو جمبل و درست بودن آن‌ها خیلی صحبت کرده که در زمانی که ما زندگی می‌کنیم هر بچه‌ای میدونه که فقط انسانهای ناآگاه و بیسواد به جادو اعتقاد دارند.
Kimia Omidvar
۱۴۰۱/۷/۱۴
کتاب خوبی بود من خوشم اومد با اینکه نویسنده سعی کرده بودتخیل رو واقعی نشون بده ولی کاملا معلوم بود که داستان کاملا تخیلیه و بعضی جاها کمی واقعیت قاطیش کرده😊😊ولی در کل کتاب خوبی بود 🌻🌻🌻
زهرا نجفی
۱۴۰۱/۶/۱۳
عالی بود. چون واقعیت‌هایی رو بیان میکنه که شاید در دنیای امروزی خیلی از افراد صاحب مقام و پولدار از بیان اون مطالب‌ خودداری میکنن. به خصوص که از زبان خارجی‌ها به خصوص اروپایی‌ها باشه.
مشاهده همه نظرات ۶۵

راهنمای مطالعه کتاب قطار زندگی

برای دریافت کتاب قطار زندگی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.