معرفی و دانلود کتاب صوتی دوست بازیافته

عکس جلد کتاب صوتی دوست بازیافته
قیمت:
۲۲۰۰۰ تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دوست بازیافته و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دوست بازیافته و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دوست بازیافته

کتاب صوتی دوست بازیافته شاهکاری کم‌حجم از ادبیات آلمان است که نویسنده‌اش فرد اولمن نام دارد. او در این داستان ماندگار زندگی دو نوجوان را به تصویر کشیده که همزمان با روزهای به قدرت رسیدن نازی‌ها در آلمان، دوستی‌ و ماجراهایی بی‌مانند میانشان رقم می‌خورد.

درباره کتاب صوتی دوست بازیافته:

رمانی که پیش رو دارید اثری به‌یادماندنی از فرد اولمن، نویسنده و نقاش آلمانی‌زبان است که نخستین بار در سال 1971 میلادی منتشر شد. در این داستان شنونده‌ی خاطرات دور راوی‌ای خواهید که در ایام قدرت‌گیری حزب نازی در آلمان، دوران نوجوانی خود را پشت سر می‌گذاشته است. او در این سرگذشتنامه ماجرای دوستی‌اش با پسری همسن‌وسال خودش به نام کنراد را روایت می‌کند، و ضمن بازگو کردن بالا و پایین‌های رابطه‌اش با این رفیق شفیق، سرگذشت خانواده‌ی خود را نیز که آکنده از رخدادهای تراژیک است، برای مخاطب بازگو می‌کند.

آرتور کوستلر که خود از نویسندگان بزرگ معاصر به شمار می‌رود، در مقدمه‌ای که بر این داستان نوشته، آن را «شاهکاری کوچک» لقب داده، و بالافاصله متذکر شده که صفت کوچک را صرفاً برای اشاره به حجم اندک داستان به کار برده است. او معتقد است که کتاب دوست بازیافته (Reunion) نه نوول است، نه داستان کوتاه، بلکه قصه است. چرا که حجمش از داستان کوتاه بلندتر، و غنا و گستره‌ی روایی‌اش از نوول وسیع‌تر است.

گفتیم که فرد اولمن نقاش هم بوده، و توجه به این نکته بسیاری از ظرایف به کار رفته در رمان حاضر را برای ما توضیح می‌دهد. چه، می‌دانیم که نقاشان استادان دقت در جزییات و عرضه‌ی آنها به زیباترین شکل ممکن‌اند. و این، عین کاری است که اولمن در کتاب حاضر انجام داده است.

نکوداشت‌های کتاب صوتی دوست بازیافته:

- درامی خانوادگی که هرگز دوست ندارید به پایان برسد! (People)
- یک رمان کلاسیک! (Barnes & Noble)
- منحصربه‌فرد و روشنگر. (Bookpage)

کتاب صوتی دوست بازیافته مناسب چه کسانی است؟

از تمام علاقه‌مندان به ادبیات داستانی معاصر جهان دعوت می‌کنیم که شنونده‌ی اثر حاضر باشند.

با فرد اولمن بیشتر آشنا شویم:

او نویسنده و نقاشی آلمانی بود که به سال 1901 در یک خانواده‌ی یهودی چشم به جهان گشود و در بهار 1985 از دنیا رفت. اولمن مراحل تحصیل خود در رشته‌ی حقوق را به ترتیب در شهرهای فرایبورگ، مونیخ و توبینگن سپری کرد. با روی کار آمدن هیتلر ناچار شد به پاریس و چند سال بعد به لندن نقل مکان کند.

فرد اولمن (Fred Uhlman) بیشتر سال‌های دوری از وطن را با کشیدن نقاشی و فروش آن‌ها گذراند و نخستین اثر داستانی خود «دوست بازیافته» را در سال 1971 منتشر کرد. این داستان سال‌ها بعد قدر و منزلت امروزین خود را بازیافت؛ زمانی که در سال 1977 تجدید چاپ شد و آرتور کوستلر، نویسنده‌ی به‌نام مجارستانی، مقدمه‌ای بر آن نوشت.

استقبال شایسته از این کتاب نویسنده را بر آن داشت تا در چند جلد، دنباله‌هایی بر آن بنویسد؛ آثاری که هیچ‌کدام نتوانستند تجربه‌ی موفق دوست بازیافته را تکرار کنند.

در بخشی از کتاب صوتی دوست بازیافته می‌شنویم:

ظاهراً او از این انزوای خود چندان هم ناراحت نبود. شاید عادت داشت. اما هرگز کوچک‌ترین نشانه‌ای از خودستایی و فخرفروشی در رفتارش دیده نمی‌شد و هیچگاه بر آن نبود که خود را تافته‌ی جدابافته بداند، مگر در یک مورد. در رفتار با ما همواره بسیار مؤدب بود. هر بار که چیزی به او می‌گفتیم لبخند می‌زد و هنگامی که کسی می‌خواست از کلاس بیرون رود در را برای او باز نگه می‌داشت. با این همه، به نظر می‌رسید که بقیه از او می‌ترسند. گمان من این است که دیگران نیز، چون من، به علت اسطوره‌ی خاندان هوهنفلس در برابر او خجل می‌شدند و دست و پای خود را گم می‌کردند.

پرنسس و بارون هم در آغاز خود را از او کنار می‌کشیدند، اما یک هفته پس از آمدنش دیدم که همه‌ی شاگردانی که عنوان فون داشتند در زنگ تفریح دوم به او نزدیک شدند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۳۷ دقیقه
قسمت اول
۳۱ دقیقه
قسمت دوم
۳۳ دقیقه
قسمت سوم
۳۴ دقیقه
قسمت چهارم
۲۰ دقیقه
قسمت پنجم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دوست بازیافته
نویسنده
مترجممهدی سحابی
گویندهمهدی صفری
ناشر چاپینشر ماهی
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۳۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۲۲۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی دوست بازیافته

Hamed Rasouli
۱۴۰۰/۱۰/۲۸
کتابی بسیار عالی با خوانش صحیح،، در مورد نژاد پرستی،، و درد سرهای یهودیان در جنگ جهانی دوم
Loebat Lotfi
۱۴۰۰/۱۱/۲۴
بازگویی یک دوستی عمیق
آنچنان که از نامش برمی آید
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی دوست بازیافته

برای دریافت کتاب صوتی دوست بازیافته و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.