معرفی و دانلود PDF کتاب اطلس جامع تمرینات بدنسازی بانوان

عکس جلد کتاب اطلس جامع تمرینات بدنسازی بانوان
قیمت:
454000 تومان - 47.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب اطلس جامع تمرینات بدنسازی بانوان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب اطلس جامع تمرینات بدنسازی بانوان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اطلس جامع تمرینات بدنسازی بانوان

کتاب اطلس جامع تمرینات بدنسازی بانوان نوشته‌ی ادام کامبل، آخرین یافته‌های علمی در خصوص فیزیک و فیولوژی، اصول تغذیه، تمرینات ویژه‌ی خانم‌ها در دوران بارداری و... را با زبانی ساده و کاربردی در اختیار شما قرار می‌دهد.

درباره‌ی کتاب اطلس جامع تمرینات بدنسازی بانوان:

در حوزه تناسب اندام و تمرینات بدنسازی مخاطبان فراوانی وجود دارد که می‌توان گفت به همان اندازه تصورات اشتباه هم بسیار زیاد است. در طی این چند سال اخیر مخاطبان تناسب اندام در خانم‌ها رشد بسیاری داشته، به گونه‌ای که گاهی از آقایان هم بیشتر هستند.

محمدرضا الماسی و میثم میرزایی شهرابی ضمن ترجمه‌ی کتاب اطلس جامع تمرینات بدنسازی بانوان (The Women's Health Big Book of Exercises)، ایرادات و نواقص این کتاب را نیز برطرف کرده و مباحثی مهم به آن افزوده‌اند. عدم توضیح مباحث فیزیولوژیکی و تغذیه‌ای به همراه نکات تمرینی ویژه‌ی بانوان از مهم‌ترین ایرادهایی بود که در کتاب وجود داشت. تالیف‌کنندگان این کتاب تنها به آموزش تصاویر اکتفا نکرده و به دنبال منابع علمی در حوزه‌های فیزیولوژی، علم تمرین و تغذیه ورزشی در بانوان و همچنین نکاتی ویژه‌ی بارداری رفتند. پس از گزینش منابع بسیار زیاد، توانستند به صورت تخصصی برای بانوان مطالب کاربردی را در کتاب حاضر گردآوری کنند.

این کتاب به 2 بخش نظری و عملی و در 13 فصل تقسیم شده است. در فصل اول مباحث تخصصی فیزیولوژی ورزشی زنان بررسی شده است. یک مربی باید تمامی این مباحث را بداند و در تنظیم برنامه‌ها و نظارت ورزشکاران خود از آن استفاده کند. فصل دوم از منابع NSCA گردآوری شده تا نکاتی کاربردی برای تمرین در دوران بارداری بیان شود. فصل‌های سوم و چهارم این کتاب برگرفته از کتاب «اصول برنامه‌نویسی پیشرفته در پرورش اندام و تمرینات مقاومتی» است که آن را به صورت چکیده و با تغییراتی ویژه‌ی بانوان جمع آوری کرده‌اند. فصل پنجم نیز با چندین منبع تخصصی، مباحث مربوط به تغذیه ورزشی ویژه زنان بررسی شده که مطالعه‌ی آن می‌تواند تصورات فکری شما را در ارتباط با تغذیه تحت تاثیر قرار دهد و کمک شایانی به شما داشته باشد. البته در این فصل هم مباحث تغذیه‌ای ویژه‌ی دوران بارداری بررسی شده است.

بخش دوم خود بسیار جذاب و کاربردی است. عضلات بدن در این فصل بخش‌بندی شده است و حرکات مربوط به هر بخش به صورت تصویری قرار گرفته شده است. تصاویر و ترتیب اجرای حرکات در این بخش از کتاب ادام کامبل (Adam Campbell) است. در توضیح حرکات سعی شده که با ویرایش‌هایی نسبت به منبع اصلی، به زبان ساده‌تر و قابل فهم اجرای حرکات بیان شود.

کتاب اطلس جامع تمرینات بدنسازی بانوان به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این اثر به تمام بانوانی که به سلامت و زیبایی بدن خود اهمیت می‌دهند، توصیه می‌شود. همچنین مطالب این کتاب یک منبع آموزشی عالی برای تمام مربیان بدنسازی خانم‌ها محسوب می‌شود.

(این کتاب دارای حجم بیش از 20 مگابایت هست، لطفا قبل از خرید، نسخه نمونه را دریافت و از صحت نمایش کتاب در موبایل یا تبلت اطمینان حاصل کنید.)

در بخشی از کتاب اطلس جامع تمرینات بدنسازی بانوان می‌خوانیم:

توصیه‌های مربوط به مایعات و الکترولیت‌ها برای ورزشکاران زن تمرینات ورزشی می‌تواند با افزایش گرمای بدن باعث افزایش تعریق و کاهش غلظت الکترولیت‌های بدن شود. سدیم و پتاسیم از جمله مهم‌ترین الکترولیت‌ها است که تحت تأثیر هورمون‌های جنسی نیز قرار می‌گیرد. یافته‌هایی نشان می‌دهد که با افزایش استرادیول و پروژسترون در زنان ورزشکار در هنگام تمرینات ورزشی طولانی مدت احتمال بروز هایپوناتر می‌افزایش می‌یابد که آب رسانی مجدد با استفاده از نوشیدنی‌های ورزشی می‌تواند نقش بسزایی داشته باشد. تمرینات پر شدت می‌تواند باعث افزایش حساسیت‌های وابسته به دمای مرکزی، گشادی عروق محیطی و هم چنین میزان عرق‌ریزی شود. البته تفاوت‌های هورمونی و جنسیتی در میزان عرق ریزی می‌تواند قابل در نظر گرفتن باشد؛ اما محدودیت‌های مطالعات انجام شده به دلیل عدم بررسی دوره‌های ماهیانه بوده است. زنان تمرین کرده با افزایش عرق ریزی، مایعات بیشتری از دست خواهند داد. زنان ورزشکار باید بدانند که سطح تناسب اندام و عملکرد آن‌ها می‌تواند به شدت تحت تاثیر مایعات دریافتی قرار بگیرد.

شرایط بدنی فردی از جمله سطح و سابقه‌ی تمرین، اندازه‌ی بدن، دمای بدن و دمای محیط مواردی است که بر دریافت مایعات و الکترولیت‌ها می‌تواند تاثیر به سزایی داشته باشد. با توجه به دستورالعمل‌های دانشگاه پزشکی وزشی آمریکا (ACSM) باید به میزان عرق ریزی هر ورزشکاری، آب رسانی مجدد و الکترولیت‌ها توجه شود و از هر گونه هایپوناترمی جلوگیری شود.

فهرست مطالب کتاب

بخش 1: مفاهیم نظری
فصل 1: فیزیولوژی زنان
فصل 2: زنان و بارداری
فصل 3: مبانی و سیستم‌های تمرینی
فصل 4: زنان و تمرینات مقاومتی
فصل 5: اصول تغذیه ورزشی در زنان
بخش 2: آموزش حرکات
فصل 6: عضله‌ی سینه‌ای
فصل 7: عضلات پشتی
فصل 8: عضله‌ی شانه‌ای
فصل 9: عضلات بازو
فصل‌ 10: چهارسر رانی
فصل 11: همسترینگ و ساق
فصل 12: عضلات مرکزی
فصل 13: تمرینات کل بدن

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب اطلس جامع تمرینات بدنسازی بانوان
نویسنده
مترجممحمدرضا الماسی، میثم میرزایی شهرابی
ناشر چاپیانتشارات حتمی
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات487
زبانفارسی
شابک978-600-355-366-8
موضوع کتابکتاب‌های ورزشی
قیمت نسخه الکترونیک
454000 ت - 47.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب اطلس جامع تمرینات بدنسازی بانوان

Sara Zarezade
۱۴۰۱/۳/۱
به عنوان مربی خوندن این کتابو به مربیان و ورزشکاران پیشنهاد میکنم، اینطور رو انتخاب حرکات و دانستن اینکه تنوع حرکتی چقدر زیاد هست میتونن بیشتر دقت کنن و در برنامه‌ها ازش استفاده کنن، همچنین اصول حرکتی و فیزیولوژی بدن که خیلی مهم هست در ورزش و داستن درباره عادت غذاییی که میتونه ۸۰ درصد نتیجه را برای ما فراهم کنه خصوصا برای افرادیکه دنبال کاهش چربی و افزایش عضلات هستن
حتی اگر ورزشکارید اینطوری اطلاعاتتون بالاتر میره و میتونید تمرکز بیشتری روی حرکات و رژیمتون داشته باشید
سیدمحمدقریشی
۱۴۰۱/۷/۹
کتاب خوبیه اما مطلب زیادی در مورد بانوان که از تحقیقات اختصاصی باشه نداره همون تحقیقات مشترک رو تکرار کرده البته در مورد ورزش عمومی و همگانی بسیار موثر است که هدف اصلی ورزش و تربیت بدنی می‌باشد ارزش وقت و مطالعه را دارد
Zainab Azizi
۱۴۰۲/۱/۵
این کتاب تونستم تا اخر بخونم هرچند
توضیحات تخصصی و دقیقی در باره ی بدن خانم‌ها داده
هرچند کتاب تخصصی هستش امابنظرم هرخانمی باید بدونه این مطالب رو
مرجانه شکوهی
۱۴۰۱/۳/۲۷
توصیه میکنم حتما مطالعه کنید، بسیار حرکات خوب و مفیدی رو تو این کتاب مشاهده میکنید که واقعا بینظیره
شقایق کریمی
۱۴۰۰/۹/۲۴
خیلی جامع و مفید و کابردی هست برای من که دوست دارم خودم اصولی حرکات رو انتخاب کنم عالی بود
ZahraAfshar
۱۴۰۱/۹/۲۰
کتاب بسیار عالی و جامع برای بانوان
کیوان همایون پور
۱۴۰۱/۳/۲۰
کتاب خوبیه تمریناتو جامع بررسی کرده
Roya Mort
۱۴۰۰/۸/۶
بد نبود
من خیلی دوس نداشتم
سارا فیروزبخت
۱۴۰۰/۶/۲۷
کتاب خوبیه و ارزش خوندن رو داره
مریم جاوید
۱۴۰۰/۲/۴
کتاب جامع و کاملی هست خیلی خوب بود
سعیده کوهزادی
۱۳۹۹/۱۰/۹
کتاب بسیار کامل و جامعی است
مشاهده همه نظرات 11

راهنمای مطالعه کتاب اطلس جامع تمرینات بدنسازی بانوان

برای دریافت کتاب اطلس جامع تمرینات بدنسازی بانوان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.