معرفی و دانلود کتاب صوتی روزی روزگاری در طهران

عکس جلد کتاب صوتی روزی روزگاری در طهران
قیمت:
۲۴۰۰۰ تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی روزی روزگاری در طهران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی روزی روزگاری در طهران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی روزی روزگاری در طهران

گشت و گذاری سحرانگیز در تهران قدیم! کتاب صوتی روزی روزگاری در طهران، رمانی نوآورانه و جذاب به قلم حسن هدایت است که نخستین بار در سال 1377 به چاپ رسید. این اثر درباره‌ی آشنایی یک جوان عاشق سینما با پیرمردی عجیب و غریب است که خود را فرشته‌ای هبوط کرده از آسمان می‌داند!

درباره کتاب صوتی روزی روزگاری در طهران :

خیابان‌ها سنگفرش و زیباست. هوا پاکیزه و جان‌بخش است و سطح شهر، امن و آرام؛ آخر، هنوز خبری از دود و دم و بوق‌بوقِ اتومبیل‌های مزاحم نیست. لاله‌زار در اوج جوانی و شهرت است، و خیلی مانده تا بدل به سوژه‌ی نوستالژیک خوانندگانِ نسل‌های بعدی شود. اینجا از کافه‌ها، هر ساعت صدای اجراهای زنده‌ به گوش می‌رسد. سینماها مملو از تماشاگران مشتاق است. صبح‌ها در خیابان‌ها، فریاد «روزنامه، روزنامه» زودتر از خورشید سر می‌زند. خلاصه که اینجا تهران قدیم است؛ یا آنطور که برخی خوش دارند: «طهران»!

حالا فرشته‌ای را تصور کنید که ناگهان و بی‌خبر از همه جا، از منزلی که در آسمان داشته به این شهر زیبا تبعید می‌شود؛ خب، قبول کنید که سرنوشت چندان بدی هم نیست. خصوصاً که در همین بازه‌ی زمانی‌ست که سینما دارد در پایتخت ایران پا می‌گیرد و رشد می‌کند؛ بله، سینما! همان چیزی که جناب فرشته نظیرش را هرگز در آسمان‌ها پیدا نخواهد کرد. چرا که جادویی‌ست مختص بشر...

خب، حالا با خواندن این چند سطر، احتمالاً تصویری کلی از آنچه در کتاب صوتی «روزی روزگاری در طهران» می‌گذرد، در ذهن شما نقش بسته است، و متوجه شده‌اید که با گوش سپردن به این اثر، قرار است به قلب تهران عصر پهلوی سفر کنید. در این سفر علاوه بر همراهی با فرشته‌ی لندهور و تن‌پروری که ذکرش رفت، ماجراهای جوانی به نام عباس را نیز پی خواهید گرفت که در زندگی تنها دو عشق می‌شناسد: سینما، و دختر عمویش عطیه! در این بین، با بسیاری از تحولات تاریخی‌ و اجتماعی‌ نیز آشنا خواهید شد که در شروع قرن جدید، به مرور چهره‌‌ی تهران را تغییر داده و آن را بدل به شهر مدرنی کرده‌اند که امروز می‌شناسیم.

حسن هدایت (Hassan Hedayat) در این رمان فوق‌العاده، علاوه بر آشنا کردن شما با برخی از مهم‌ترین تحولات فرهنگی ایران معاصر و اندوختن به دانسته‌های تاریخی‌تان، قصه‌ای بی‌نهایت جذاب و سرگرم‌کننده را نیز برایتان بازگو کرده، و با خلق موقعیت‌های کمیک و بعضاً تراژیکِ جاندار و قدرتمند، تأثیری عمیق بر ذهن شما می‌گذارد. خلاصه که مواجهه با این کتاب هم فال است و هم تماشا!

کتاب صوتی روزی روزگاری در طهران مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به آثاری که درونمایه‌های تاریخی و یا فانتزی دارند، قطعا شیفته‌ی کتاب صوتی روزی روزگاری در طهران خواهند شد. علاوه بر این، دوست‌داران آثار اجتماعی و البته، طرفداران رمان‌های عاشقانه نیز، از گوش سپردن به این کتابِ گویا لذت خواهند برد.

با حسن هدایت بیشتر آشنا شویم:

حسن هدایت در سال 1334 دیده به جهان گشود. او که یکی از سرشناس‌ترین تهیه‌کنندگان و فیلم‌سازان معاصر ایرانی است، فعالیت‌های سینمایی خود را با ساخت فیلم پیک جنگل در سال 1362 آغاز نمود. گفتنی است که او در زمینه‌ی ادبیات نیز فعال بوده، و آثار داستانی جذابی به رشته‌ی تحریر درآورده است. برخی از کتاب‌های او عبارتند از: «محاکمه، درویش خان، وقایع‌نگاری یک لات چاقوکش.»

در بخشی از کتاب صوتی روزی روزگاری در طهران می‌شنویم:

تقریبا همزمان سینما در فرانسه و آمریکا اختراع شد. برادران لومیر در فرانسه و توماس ادیسون در آمریکا، دستگاه‌های فیلمبرداری و نمایش فیلم را اختراع کردند که البته در نهایت به اسم فرانسوی‌ها تمام شد. پنج سال پس از اختراع و رواج سینما، در سال 1279 مظفرالدین شاه قاجار که برای سیاحت به اروپا رفته بود، در شهر کنترکسویل فرانسه که چشمه‌های آب گرم آن معروف است، با سینما آشنا می‌شود. او یکشنبه، هفدهم تیر همان سال، به اتفاق میرزا ابراهیم خان عکاس باشی، به تماشای سینما می‌رود و از دیدن تصاویر متحرک غرق حیرت و شگفتی می‌شود. چنانکه در نوبت دوم در یک جلسه حدود سی پرده فیلم تماشا می‌کند. در این سفر او دستور خرید دستگاه نمایش با حدود صد حلقه فیلم و دوربین فیلمبرداری را می‌دهد و بانی ورود سینما به ایران می‌گردد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۶ دقیقه
قسمت اول
۱۹ دقیقه
قسمت دوم
۲ دقیقه
قسمت سوم
۹ دقیقه
قسمت چهارم
۵ دقیقه
قسمت پنجم
۹ دقیقه
قسمت ششم
۴ دقیقه
قسمت هفتم
۲ دقیقه
قسمت هشتم
۱۰ دقیقه
قسمت نهم
۱۲ دقیقه
قسمت دهم
۹ دقیقه
قسمت یازدهم
۱۰ دقیقه
قسمت دوازدهم
۱۱ دقیقه
قسمت سیزدهم
۸ دقیقه
قسمت چهاردهم
۱۳ دقیقه
قسمت پانزدهم
۱۷ دقیقه
قسمت شانزدهم
۲ دقیقه
قسمت هفدهم
۱۳ دقیقه
قسمت هجدهم
۹ دقیقه
قسمت نوزدهم
۱ دقیقه
قسمت بیستم
۹ دقیقه
قسمت بیست و یکم
۵ دقیقه
قسمت بیست و دوم
۱۵ دقیقه
قسمت بیست و سوم
۱ دقیقه
قسمت بیست و چهارم
۷ دقیقه
قسمت بیست و پنجم
۳ دقیقه
قسمت بیست و ششم
۷ دقیقه
قسمت بیست و هفتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی روزی روزگاری در طهران
نویسنده
گویندهحامد محسن نژاد
ناشر چاپیانتشارات روزنه
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۳۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۲۴۰۰۰ ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی روزی روزگاری در طهران

مجید نژادعبداله
۱۴۰۱/۱/۱۹
خوب بود آدم رابه قدیم می‌برد وسرگرم کننده است
Davood Momeni
۱۴۰۱/۱/۲۱
حس خوبی میده.. چون گذشته رادوس داریم
m salimi
۱۴۰۰/۱۲/۱۷
خیلی حس خوبی میده حتما گوش کنید
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی روزی روزگاری در طهران

برای دریافت کتاب صوتی روزی روزگاری در طهران و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.