معرفی و دانلود کتاب صوتی قلعه حیوانات

عکس جلد کتاب صوتی قلعه حیوانات
قیمت:
۴۰۰۰۰ تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قلعه حیوانات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قلعه حیوانات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی قلعه حیوانات

کتاب صوتی قلعه حیوانات نوشته جورج اورول داستان هیجان‌انگیز و تمثیلی حیوانات مزرعه‌ای را روایت می‌کند که برای دستیابی به آزادی و برابری تصمیم می‌گیرند طی یک اقدام آرمان‌گرایانه و انقلابی علیه صاحب مزرعه دست به شورش بزنند. این کتاب جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های قرن بیستم و یکی از شاهکار‌های ادبیات این قرن است که جایزهٔ هوگو برای بهترین رمان سال را دریافت کرد.

دربارهٔ کتاب صوتی قلعه حیوانات:

«ارباب جونز» صاحب مزرعه است که تمامی حیوانات را مورد استثمار قرار داده و به آن‌ها ظلم می‌کند. این وضعیت برای حیوانات بسیار دشوار و غیرقابل‌تحمل است. در آخر آن‌ها در جریان یک شورش به رهبری خوک‌ها صاحب مزرعه را بیرون می‌کنند و خود اداره امور را به عهده می‌گیرند. آن‌ها تصمیم می‌گیرند با هیچ انسانی ارتباط نداشته باشند و هیچ رفتار انسانی از خود نشان ندهند. اما مدتی که می‌گذرد خوک‌هایی که قدرت رسیده‌اند ظلم را پیش می‌گیرند و کم‌کم با انسان‌ها نشست‌وبرخاست می‌کنند.

حتی حیوانات برای اداره بهتر جامعه‌شان هفت فرمان و قانون را بر روی دیواری نوشته بودند و مهم‌ترین شعارشان نیز برابر بودن تمام حیوانات بود. اما به مرور زمان به خاطر تغییرات و ظلم و ستم‌های فراوان، همه چیز رنگ و بوی تحریف و فراموشی گرفت و شش فرمان از روی دیوار پاک شد و تنها عبارت هفتم آن هم با تغییراتی باقی ماند؛ جمله‌ای معروف که هم اکنون در زبان انگلیسی نیز به صورت یک ضرب‌المثل درآمده است: «همه حیوانات باهم برابرند، اما بعضی برابرترند.»

کتاب قلعه حیوانات (Animal Farm) درواقع خطاب به حکومت کمونیستی شوروی سابق نوشته شده و شخصیت‌های آن همگی نمادی از سردمداران حکومت آن هستند. اما این کتاب را می‌توان به‌عنوان سمبل برای همهٔ دیکتاتورهایی دانست که قبل از آن بوده‌اند، در حال حاضر وجود دارند و در آینده نیز خواهند بود. این دیکتاتورها در جای خاصی نیستند و آن‌ها را می‌توان در تمام طول تاریخ و در همه جای جهان یافت.

جورج اورول با مشاهده کشورهای سوسیالیستی سعی کرده تا وضعیت سیاسی شوروی تحت نفوذ استالین را به نقد بکشد. او هر یک از شخصیت‌های رمانش را نماد یک شخصیت معروف سیاسی و اجتماعی قرار داده است. مثلاً خوکی که «ناپلئون» نام دارد نماد رهبران مستبد و کمونیستی مثل استالین است.

این رمان را تمثیلی می‌دانند؛ چراکه تمامی شخصیت‌های آن و اتفاقاتی که برای آن‌ها می‌افتد به‌نوعی نمونه‌های عینی و واقعی در جهان بیرون دارند. هدف اصلی نویسنده از نوشتن این رمان این بوده که مشکلات و اتفاقات مربوط به انقلاب روسیه را به شکلی استعاری و با زبانی طنز برای مخاطبان خود به تصویر بکشد.

اقتباس‌های سینمایی و نمایشی از کتاب صوتی قلعه حیوانات:

اولین اقتباس سینمایی این رمان مربوط به انیمیشنی است که در سال 1954 ساخته شد. پس از آن در سال 1999 فیلم سینمایی از روی این داستان ساخته شد که در آن از حیوانات واقعی استفاده کرده بودند. همچنین در سال 1947 نمایشی رادیویی از شبکه بی‌بی‌سی با اقتباس از داستان قلعه حیوانات پخش شد؛ پس از آن در سال 2013 شبکه بی‌بی‌سی از روی این کتاب یک نمایش رادیو به اجرا درآورد.

نمایشی موزیکال نیز در سال 1984 در تئاتر ملی لندن از روی این رمان اجرا شد. همچنین نسخه سولو و یا تک‌خوانی این کتاب در سال 1995 بروی صحنه سالن تئاتر ادینبورگ به اجرا درآمد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی قلعه حیوانات:

- افسانه‌ای خردمندانه، پرشور و روشنگرانه در عصر حاضر. (New York Times)
- بسیار وسیع، فکر شده و با نثری دلپذیر. (San Francisco Chronicle)
- به درخشش و برندگی یک کریستال شیشه. (Atlantic Monthly)

جوایز و افتخارات کتاب صوتی قلعه حیوانات:

- دریافت جایزه تالار مشاهیر پرومتئوس (2011)
- دریافت جایزه Retro Hugo برای بهترین رمان (1996)

کتاب صوتی قلعه حیوانات مناسب چه کسانی است؟

اگر به داستان‌ها تمثیلی و سیاسی علاقه دارید، از شنیدن این کتاب لذت خواهید برد.

جورج اورول را بیشتر بشناسیم:

اریک آرتور بلیر (Eric Arthur Blair)، نویسنده، روزنامه‌نگار و منتقد ادبی انگلیسی است که در سال 1903 در هند متولد شد. او در برهه‌ای از زمان زندگی فقیرانه‌ای داشت و در هتل کار می‌کرد که داستان‌های کتاب «آس و پاس‌ها در پاریس و لندن» را با الهام از خاطرات این دوره از زندگی‌اش نوشت. پس از مدتی نام هنری جورج اورول (George Orwell) را برای خود انتخاب کرد و علاوه بر قلعه حیوانات یک اثر مهم و مشهور دیگر به نام «1984» دارد که آن هم جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های قرن بیستم به شمار می‌رود.

اورول با هوش و نگاه تیزبین خود، آگاهی عمیقی از بی‌عدالتی اجتماعی داشت و با توتالیتاریسم و حکومت‌های اقتدارگرا به شدت مخالفت می‌کرد و با مکتب سوسیالیسم دموکراتیک همراه بود.

او جنگ‌های زیادی را در زندگی خود دیده است که از میان آن‌ها می‌توان به جنگ جهانی اول و جنگ‌های اسپانیا اشاره کرد. از دیگر آثار این نویسنده برجسته می‌توان «روزهای برمه، بزرگداشت کاتالونیا، نگه‌داشتن برگ در حال پرواز، جاده‌ای به‌سوی ویگان پی یر، دختر کشیش و هوای تازه» را نام برد.

در بخشی از کتاب صوتی قلعه حیوانات می‌شنویم:

هرچه زمستان پیش می‌رفت مزاحمت «مالی» زیادتر می‌شد. هر روز دیر سرکار می‌آمد به بهانهٔ اینکه خواب مانده است و با آنکه اشتهایش خوب بود از دردهای مرموزی شکوه می‌کرد و به کوچک‌ترین بهانه دست از کار می‌کشید و می‌رفت کنار استخر و با طرز ابلهانه‌ای به تصویرش در آب خیره می‌شد. شایعه‌ها و حر‌ف‌های جدی‌تری هم در بین بود.

یک روز که مالی سلانه‌سلانه در حیاط قدم می‌زد و با دم بلندش ورمی‌رفت و ساقهٔ ینجه‌ای را می‌جوید، «کلور» او را کشید و گفت: «مالی، مطلب مهمی است که باید با تو درمیان بگذارم. امروز صبح من دیدم که تو به آن طرف پرچین که حدفاصل مزرعهٔ ما و فاکس بوده است نگاه می‌کردی و یکی از آدم‌های پیلکینتون سمت دیگر پرچین ایستاده بود. با آنکه راه دور بود من یقین دارم که دیدم او با تو حرف می‌زد و تو به او اجازه دادی که پوزه‌ات را نوازش کند. مالی، برای این کارت چه توضیحی می‌توانی بدهی؟»

مالی درحالی‌که سم بر زمین می‌کوفت و به اطراف می‌جست فریاد کشید: «پوزهٔ مرا نوازش نکرد. من چنین کاری نکردم. اصلاً حقیقت ندارد.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲ دقیقه
مقدمه
۲۳ دقیقه
فصل اول
۲۰ دقیقه
فصل دوم
۱۸ دقیقه
فصل سوم
۱۵ دقیقه
فصل چهارم
۲۴ دقیقه
فصل پنجم
۲۰ دقیقه
فصل ششم
۲۷ دقیقه
فصل هفتم
۲۹ دقیقه
فصل هشتم
۲۶ دقیقه
فصل نهم
۲۵ دقیقه
فصل دهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی قلعه حیوانات
نویسنده
مترجمامیر امیرشاهی
گویندهگروه گویندگان
ناشر چاپیانتشارات امیرکبیر
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۴۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۴۰۰۰۰ ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی قلعه حیوانات

Reza Azimzadeh
۱۴۰۰/۱۱/۱۳
یکی از بهترین کتاب‌هایی که تا به حال خونده و شنیده بودم، صدای رسا و جذاب آقای میرطاهر مظلومی که به زیبایی حالات مختلف رو بیان میکنن و همچنین گروه بسیار عالی گویندگی که حالات کاراکتر‌ها رو به زیبایی به شنونده القا میکنه بسیار لذت بخش بود، و از همه مهم تر داستان بسیار زیبا و شیوا با شخصیت‌های مختلف و که در اصل تداعی کننده‌ی اشخاص افراد حزب کمونیست رو به تصویر میکشه و تاریخ کمونیست و احوال کشور‌های کمونیستی که با چه تصوری انقلاب کردند و بعد از مدتی چه حکومتی گریبان گیر آن‌ها شد و در طول داستان هم پی در پی اشاره به این شده که افراد (حیوانات) تاریخچه‌ی خود و آنچه برای آن تلاش کرده بودند را فراموش کردند، امیدوارم شما هم از این کتاب اذت ببرید
حبیب پورحسینی
۱۴۰۱/۸/۳
بشر نماد مکتب امپریالیسم و حیوانات نماد طبقه کارگری است که نویسنده زیرکانه عیوب انقلابات کارگری رو مطرح کرده و غیر مستقیم خواننده رو متقاعد میکنه که به حکومت امپریالیستی رضایت بده با همه بدیهاش چرا که انقلاب کارگری عملا به نتیجه‌ای غیر از نتایج امپریالیستی نمیرسه
به نظرم بودجه انتشار گسترده ش در دنیا رو حود سرمایه دارها تامین کرده‌اند.
Smile Rakhshan
۱۴۰۱/۷/۱۶
کتاب فوق العاده قشنگی بود که از یه بعد دیگه به آدم تلنگر میزد اینکه ما درگیر روزمرگی شدیم و گاهی متوجه نیستیم زندگیمون از استانداردای انسانی خیلی عقب هستش، حال روز آشنایی رو بیان میکرد و به نظرم از این زیباتر ممکن نبود آدم و به فکر وادار کنه. صدای آقای میرطاهر مظلومی هم عالی و بااحساس بود با تشکر🙏🏻
مهسا یعقوبی
۱۴۰۰/۱۲/۹
یک کتاب فوق العاده ست با صدای میرطاهر مظلومی که بسیار شیوا گفته میشد
داستان بسیار قشنگی داره که حال و روز ماست
شخصیت‌های کمونیست داستان به راحتی داستان حال حاضر رو تداعی می‌کنه
به نظرم همه باید یکبار هم شده این داستان رو بخونند
چه بسا کتاب صوتی که راحت تر هم هست
غزال جلیلوند
۱۴۰۱/۷/۱۸
کتابی بر مبنای واقعیت و با روایتی جذاب به جهت آگاهی ذهن بشر. این کتاب با ادبیاتی روان سعی داره شیوه‌ی عملکرد حاکمین رو به نمایش بکشد. صدای روای بسیار دلنشین و گیرا بود.
طیبه محمودی
۱۴۰۱/۹/۱
جزو کتابهایی که هم میتوان با آن انسانهای مختلف را شناخت هم و هم نوع رفتار آنها.
چقدر شبیه تاریخ کشورهای مختلف است و نوع سیاست را برامون روشن میکنه.
علیرضا شادانلو
۱۴۰۰/۱۱/۴
در مورد این کتاب زیاد شنیده بودم. اما وقتی خواندم مو به تنم راست شد. کاملا با دنیای امروز ما مطابقت داره. عالی بود
reza b
۱۴۰۰/۶/۸
عالی بود خیلی شبیه حال و روز ماست. صدای میرطاهری مظلومی هم بسیار گیرا و دلنشین هست
رضا خلیل نژاد
۱۴۰۱/۸/۸
به نظر من یکی از بهترین و تاثیر گزار‌ترین کتابهای تاریخه که خیلی عالی انقلابهای پوشالی رو نقد میکنه صدای راویم عالی
محمد رحمانی
۱۴۰۰/۴/۱۰
خیلی به واقعیت امروز شباهت داره عالیه
Ali Baghban
۱۴۰۰/۱۱/۲۷
عالی بود، سپاسگذارم
به ویژه از خدمات پرسنل فنی و پشتیبانی کتابراه.
سیما شهریاری
۱۴۰۰/۶/۱۴
عالیه. خیلی خوب هست. صدای گویندگان عالیست. داستان هم بسیار گیراست
نسیم عزیزی
۱۴۰۱/۸/۴
انگاری اومدن از رو سر گذشت ایرانیا نوشتنش😒
امیررضا
۱۴۰۱/۷/۳۰
عالیه. و صوت میرطاهر مظلومی هم بسیار جذاب هست
زهرا معصومی
۱۴۰۰/۱۱/۱۳
باصدای خواننده بسیار جذابتر حال و اوضاع الان بود انگار
مشاهده همه نظرات ۲۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی قلعه حیوانات

برای دریافت کتاب صوتی قلعه حیوانات و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.