معرفی و دانلود کتاب صوتی خزان خودکامه: پاییز پدر سالار

عکس جلد کتاب صوتی خزان خودکامه: پاییز پدر سالار
قیمت:
۳۶۰۰۰ تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خزان خودکامه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خزان خودکامه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی خزان خودکامه: پاییز پدر سالار

یکی از پیچیده‌ترین و بلند پروازانه‌ترین آثار گابریل گارسیا مارکز نویسنده برنده جایزه نوبل ادبیات، کتاب صوتی خزان خودکامه نام دارد. اثری شایسته تقدیر شده که نوشتن آن هفت سال طول کشید و داستان حکومت یک دیکتاتور را در آمریکای مرکزی روایت می‌کند که در سرزمین‌های کارائیب به فساد و ظلم مشغول است. این رمان موفق شد در سال 1987 برنده جایزه میکائیل آگریکولا شود.

درباره کتاب صوتی خزان خودکامه:

شاید بتوان گفت کتاب خزان خودکامه (The Autumn of the Patriarch) به گونه‌ای عجیب و حیرت‌آور، بدترین شکل از طبیعت انسان را تجسم می‌بخشد و با استفاده از سبک رئالیسم جادویی قصه‌ای را خلق می‌کند که در آن یک حاکم مستبد در زندان دیکتاتوری خود گرفتار شده و پس از سال‌ها شرارت و ظلم در حال فروپاشی و مرگ است.

این رمان که در سال 1975 نوشته شد، هفت سال طول کشید تا به انسجام نهایی خود برسد و گابریل گارسیا مارکز، تلاش کرد تا براساس وقایع تاریخی دوران دیکتاتوری فرانسیسکو فرانکو در اسپانیا، آناستازیو سوموزا در نیکاراگوئه، رافائل تروخیو در جمهوری دومینیکن و خوان ویسنته گومز در ونزوئلا داستان و شخصیت اصلی کتابش را خلق کند.

ماجرا از جایی آغاز می‌شود که یک ژنرال پیر سال‌هاست بر سرزمینی کوچک حکومت می‌کند. او فردی مستبد، خشن، زورگو و جنایت‌کار است که به خاطر آنکه تمامی قدرت در دستانش است، به هیچکس رحم نمی‌کند و مردم نیز در طول سال‌ها ریاست او، از حضورش وحشت داشتند.

این دیکتاتور پیر که نزدیک به پنج هزار فرزند نامشروع دارد، به تنهایی در قصر کثیف و شلوغ خود روزگار سپری می‌کند. با این حال دست از انحرافات و جنایاتش نمی‌کشد و حتی نزدیکانش نیز هیچ وقت در امان نبوده‌اند. او که مشخص نیست از چه خانواده‌ای بوده و پدرش کیست، با این حال مادرش را ستایش می‌کند و حتی پس از مرگ مادرش نیز، چنان جایگاه رفیعی برای او در نظر گرفت که مردم مجبور شدند به طرز مسخره‌ای این زن را همچون قدیسین بشناسند و از وی یاد کنند.

البته از همان ابتدا این ژنرال اینگونه نبوده و در ابتدای حکومتش شخصی محبوب و بااحترام بوده است اما به مرور زمان قدرت چنان در تار و پودش نفوذ می‌کند که انسانیت و شرفش را از او می‌گیرد و این خودکامگی زیاد، این حاکم را در تنهایی‌اش غوطه‌ور می‌سازد. سرانجام روزی می‌رسد که مردم برعلیه او کودتا می‌کنند و این حاکم زورگو متوجه می‌شود که هیچکس دیگر همراهش نیست...

مارکز نیز درباره تنهایی دیکتاتور می‌گوید: «آدم هر چه بیشتر قدرت به دست بیاورد، تشخیص این که چه کسی با اوست و چه کسی بر او، برایش دشوارتر می‌شود. هنگامی که به قدرت کامل دست یافت، دیگر تماس او با واقعیت به کلی قطع می‌شود و این بدترین نوع تنهایی است. شخص دیکتاتور، شخص بسیار خودکامه، گرداگردش را علائق و آدم‌هایی می‌گیرند که هدف شان جدا کردن کامل او از واقعیات است. همه چیز دست به دست هم می‌دهند تا تنهایی او را کامل کنند.»

در انتها باید گفت رمان خزان خودکامه با استفاده از سبکی مبتکرانه، رویایی و مملو از توصیفات نمادین، شما را به دنیایی می‌برد که در عین واقعی بودن، خیالی و عجیب است. همچنین مارکز تلاش کرده تا نشان دهد تمرکز قدرت در یک فرد، آثار فاجعه‌باری را رقم خواهد زد که در هر جامعه‌ای امکان‌پذیر است.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی خزان خودکامه:

- برنده جایزه میکائیل آگریکولا (1987)
- برنده جایزه ترجمه PEN برای برای گرگوری راباسا (1977)
- نامزد نهایی کتاب ملی برای ترجمه به زبان انگلیسی (1977)

نکوداشت‌های کتاب صوتی خزان خودکامه:

- باشکوه... فوق‌العاده... (بررسی کتاب نیویورک تایمز)
- کتاب خزان خودکامه یکی از سیاه‌ترین رگه‌های تاریخ سیاسی آمریکایی لاتین را بازگو می‌کند. (America)

کتاب صوتی خزان خودکامه به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به ادبیات آمریکای لاتین علاقه‌مند هستید و از سبک رئالیسم جادویی نیز لذت می‌برید، این کتاب صوتی برای شما جذاب و شنیدنی خواهد بود.

گابریل گارسیا مارکز را بیشتر بشناسیم:

او رمان‌نویس، داستان‌نویس، فیلمنامه‌نویس و روزنامه‌نگار کلمبیایی بود که در کشور زادگاهش به اسم «گابو» شهرت داشت و یکی از برجسته‌ترین نویسندگان قرن بیستم محسوب می‌شود. گابریل خوزه دلا کنکوردیا گارسیا مارکز (Gabriel García Márquez) موفق شد در سال 1982 برنده جایزه نوبل ادبیات شود.

مارکز در دانشگاه بوگوتا تحصیل کرد و بعدها به عنوان یک خبرنگار در روزنامه کلمبیایی ال اسپکتادور مشغول به فعالیت شد و برای تهیه گزارش به شهرهایی نظیر رم، پاریس، بارسلونا، نیویورک و کاراکاس سفر کرد.

او به خاطر نوشتن رمان مشهور صد سال تنهایی (1967) و عشق در زمان وبا (1985) شهرت و محبوبیت فراوانی پیدا کرد و به طور کل آثار این نویسنده علاوه‌بر آنکه در آمریکای لاتین طرفداران فراوانی دارد، در سراسر دنیا منتقدان و مردم نوشته‌هایش را تحسین می‌کنند. همچنین یکی از ویژگی‌های جذاب نثر گابریل گارسیا استفاده از سبک ادبی رئالیسم جادویی‌ست که عناصر و رویدادهای جادویی و افسانه‌ای را وارد تجربیات واقعی زندگی می‌کند.

از دیگر آثار این نویسنده می‌توان به «پاییز پدرسالار، گزارش یک مرگ، از عشق و شیاطین دیگر» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی خزان خودکامه می‌شنویم:

من از وحشت می‌مردم اما آنقدر حالی‌ام بود که بفهمم تنها راه نجات من این است که بگذارم هرکار می‌خواهد روی میز ناهارخوری بکند، حتی بدتر. بعد از آنکه با بوی آمونیاکش نفسم را برید، پنجه در لباسم انداخت. سراسیمه فکر کردم، چه افتضاحی! چه بدبیاری در بلبشوی عشای ربانی. چون آن روز صبح بعد از تمیز کردن گوزن، وقت نکردم خودم را بشویم.

خلاصه او بعد از ماه‌ها این در و آن در زدن و محاصره، فرصتی پیدا کرده بود که آبی گرم کند اما مثل گنجشک. اما انگار پیرتر از آن بود که نشان می‌داد یا خیلی جوان و بی‌تجربه. چنان هول بود که وقتی کارش را به بهترین وجهی که می‌توانست، انجام داد به زحمت متوجه شدم های های گریه راه انداخت.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۴ دقیقه
بخش اول
۳۴ دقیقه
بخش دوم
۳۵ دقیقه
بخش سوم
۲۱ دقیقه
بخش چهارم
۲۱ دقیقه
بخش پنجم
۲۲ دقیقه
بخش ششم
۱۷ دقیقه
بخش هفتم
۱۷ دقیقه
بخش هشتم
۲۵ دقیقه
بخش نهم
۲۰ دقیقه
بخش دهم
۲۱ دقیقه
بخش یازدهم
۲۴ دقیقه
بخش دوازدهم
۲۰ دقیقه
بخش سیزدهم
۲۱ دقیقه
بخش چهاردهم
۲۱ دقیقه
بخش پانزدهم
۲۷ دقیقه
بخش شانزدهم
۲۷ دقیقه
بخش هفدهم
۲۵ دقیقه
بخش هجدهم
۲۵ دقیقه
بخش نوزدهم
۱۵ دقیقه
بخش بیستم
۱۸ دقیقه
بخش بیست‌ و یکم
۲۲ دقیقه
بخش بیست ‌و دوم
۲۲ دقیقه
بخش بیست‌ و سوم
۱۵ دقیقه
بخش بیست‌ و چهارم‌
۲۲ دقیقه
بخش بیست‌ و پنجم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی خزان خودکامه: پاییز پدر سالار
نویسنده
مترجماسدالله امرایی
گویندهعلیرضا ثانی فر
ناشر چاپینشر ثالث
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۹ ساعت و ۲۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۳۶۰۰۰ ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی خزان خودکامه

مهسا شکرنژاد
۱۴۰۱/۴/۱۵
ترجمه کتاب خیلی سنگینه و فهمش دشوار، راوی گاهی عوض میشد که من متوجه نمیشدم بالاخره کدومشونه!!
ولی در کل از کتابهایی که اشارات غیر مستقیم داره و لقمه آماده تو ذهن خواننده نمیذاره خوشم میاد، تقریبا از نظر کنایه‌ها و سنگینی متن شبیه** صد سال تنهایی** بود، این دست کتابهارو باید به شکل متنی خواند چون نیاز به کمی تامل داره که کتاب صوتی این منظور رو فراهم نمیکنه!
Amir Ashkan
۱۴۰۰/۱۰/۱
نمیدونم چرا یاد دولت خودمان می‌افتم،، این کتاب رو به زبان اصلی خوانده‌ام به نظرم ترجمه زیاد جالب نیست ولی به نظرم انتخاب داستان خوان جالب نبود.. این کتاب عالیست..
شیوا رضایی
۱۴۰۱/۵/۱
کتاب پیچیده‌ای بود باید سه چهار باری خوندش
مرضیه علیزاده
۱۴۰۰/۷/۲۴
متنش سنگینه ولی جالب و اموزنده سرنجام همه خود کامه ها
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب صوتی خزان خودکامه

برای دریافت کتاب صوتی خزان خودکامه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.