معرفی و دانلود کتاب صوتی برای اینکه در محله گم نشوی

عکس جلد کتاب صوتی برای اینکه در محله گم نشوی
قیمت:
37000 تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی برای اینکه در محله گم نشوی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی برای اینکه در محله گم نشوی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی برای اینکه در محله گم نشوی

کتاب صوتی برای اینکه در محله گم نشوی یکی از مشهورترین آثار پاتریک مودیانو، داستان‌نویس پرآوازه‌ی فرانسوی و برنده جایزه نوبل ادبیات است. این رمان که پس از انتشار در سال 2014 نامزد دریافت جایزه‌ی ادبیات اروپا شد، روایتی‌ست آمیخته با راز و معما با مرکزیت یک کاراکتر نویسنده که حادثه‌ای، او را به مرور گذشته‌های دور و از یادرفته وامی‌دارد...

درباره کتاب صوتی برای اینکه در محله گم نشوی:

رمان فوق‌العاده‌ی برای اینکه در محله گم نشوی (So You Don't Get Lost in the Neighborhood) از جهاتی شاهکار پاتریک مودیانو (Patrick Modiano) به شمار می‌رود. چرا که در آن، تمام تم‌ها و موتیف‌های آشنا در کارهای مودیانو، در قالب داستانی زیبا، به هنری‌ترین شکل ممکن عرضه شده است. این رمان را می‌توان معجونی خلسه‌آور از حسرت و نوستالژی نامید؛ گفته‌ای که البته، راجع به سایر کتاب‌های او نیز صادق است. با این همه، این «حسرت» و «نوستالژی» در کمتر داستانی از وی، تا این اندازه به بیان زیبایی‌شناختی نزدیک شده است.

شخصیت اصلی کتاب برای اینکه در محله گم نشوی، ژان دراژان نام دارد. او نویسنده‌ای منزوی‌ست که چند وقت است از فعالیت ادبی بُریده و در جایی دور از نظرها گوشه گرفته است. حادثه‌ای لازم است تا شور هستی در اعماق جانِ فسرده‌ی او، باز به جریان افتد. این حادثه رخ می‌دهد؛ مردی به نام ژیل اتولینی، به بهانه‌ی تحویل دادنِ دفترچه‌ی گمشده‌ی ژان به سراغ او می‌رود.

در این بین، ژیل بحث را به نامی می‌کشاند که به طور اتفاقی در دفترچه‌ی ژان یافته است؛ نامی که ظاهراً پرده از معمای یک قتل در گذشته‌های دور برمی‌دارد. ژان، در مواجهه با ژیل و سخنان او درباره‌ی نامِ حاضر در دفترچه، به غور در حافظه‌ی خود می‌پردازد، و اینگونه سفری آغاز می‌شود که شرحِ آن را در بیشتر داستان‌های پاتریک مودیانو خوانده‌ایم: سفر در پهنه‌ی زمان، بر بال گشوده‌ی خاطرات...

نکوداشت‌های کتاب صوتی برای اینکه در محله گم نشوی:

- مودیانو از آن دست نویسندگانی‌ست که باید نوشته‌هایشان را بلعید. (The New Yorker)
- جستجویی عمیق در حافظه‌ی انسانی. (Entertainment Weekly)
- اثری فوق‌العاده برای طرفداران نئونوآر. (Kirkus Reviews)

کتاب صوتی برای اینکه در محله گم نشوی مناسب چه کسانی است؟

دوست‌داران داستان‌های روانشناسانه و طرفداران رمان‌های نوآر و معمایی، بی‌تردید این شاهکار پاتریک مودیانو را اثری همساز با سلیقه‌ی خود خواهند یافت.

با پاتریک مودیانو بیشتر آشنا شویم:

او رمان‌نویس و فیلمنامه‌نویس فرانسوی، متولد سال 1945 است. مادرش بلژیکی و پدرش ایتالیایی‌ای یهودی‌تبار بود. در محافل ادبی فرانسه، از این نویسنده با لقب «مارسل پروست معاصر» یاد می‌شود. پس از کسب جایزه نوبل ادبی در سال 2014، شهرت مودیانو مرزهای زادگاهش را درنوردید و آثارش به بسیاری زبان‌های زنده‌ی دنیا ترجمه شد.

برخی از کتاب‌های مهم پاتریک مودیانو: «ویلای دلگیر، شجره خانوادگی، جوانی، محله‌ی گم‌شده (برای اینکه در محله گم نشوی)، یکشنبه‌های اوت، آه‌ ای سرزمین محبوب من، دورا برودر، ناشناخته‌ماندگان، تصادف شبانه، در کافه‌ی جوانی گم‌شده، افق، سیرکی که می‌گذرد.»

جوایز و افتخارات پاتریک مودیانو:

- برنده‌ی جایزه‌ی گنکور در سال 1978
- برنده‌ی جایزه‌ی نوبل ادبیات در سال 2014
- کسب جایزه‌ی بزرگ آکادمی فرانسه در سال 1972
- کسب جایزه‌ی دل دوکای انستیتوی فرانسه در سال 2010
- برنده‌ی جایزه‌ی دولتی اتریش برای ادبیات اروپا در سال 2012

در بخشی از کتاب صوتی برای اینکه در محله گم نشوی می‌شنویم:

سعی کرده بود روی صفحه‌ی سفید فهرستی بنویسد؛ لحظه‌ی آخر کاغذ را پاره کرده بود. هیچ نامی نبود که در زندگی‌اش به حساب بیاید. هرگز مجبور نبود آدرس‌ها و شماره تلفن‌ها را بنویسد. همه را از بر بود. در دفترچه هم چیزی جز رابطه‌های کاری نبود. و چند آدرس فرعی که بیش از یک بازی نام‌ها ارزشی نداشت. و تعداد زیادی از شماره‌ها که باید حذف می‌شدند، چون به روز نبودند. تنها چیزی که پس از گم شدن دفترچه جالب بود، اسم و آدرس خودش در آن بود. مطمئناً می‌توانست اعتنا نکند و بگذارد طرف در خیابان لارکاد، شماره 42، بیخود منتظر بماند. اما بعد همیشه چیزی برای شک و تردید باقی می‌ماند و اغلب در دل برخی از بعدازظهرهای در انزوایش، خواب می‌دید تلفن زنگ می‌زند و صدایی ملایم قرار ملاقاتی با او می‌گذارد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
16 دقیقه
قسمت اول
5 دقیقه
قسمت دوم
18 دقیقه
قسمت سوم
19 دقیقه
قسمت چهارم
25 دقیقه
قسمت پنجم
6 دقیقه
قسمت ششم
21 دقیقه
قسمت هفتم
4 دقیقه
قسمت هشتم
29 دقیقه
قسمت نهم
31 دقیقه
قسمت دهم
31 دقیقه
قسمت یازدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی برای اینکه در محله گم نشوی
نویسنده
مترجملیلا سبحانی
گویندهیاسین طیب نعیمی
ناشر چاپینشر ثالث
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۲۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
37000 ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی برای اینکه در محله گم نشوی

مهران فانی
۱۴۰۰/۱۰/۳۰
رمان در ابتدا پراکنده و خسته کننده به نظر میاد. ولی هر چه جلو میره جذابتر میشه.
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب صوتی برای اینکه در محله گم نشوی

برای دریافت کتاب صوتی برای اینکه در محله گم نشوی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.