معرفی و دانلود کتاب صوتی میوه خارجی

عکس جلد کتاب صوتی میوه خارجی
قیمت:
76000 تومان - 13.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی میوه خارجی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی میوه خارجی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی میوه خارجی

کتاب صوتی میوه خارجی نوشته‌ی جوجو مویز روایتی عاشقانه، منحصر به فرد و دوست‌داشتنی است که از زبان یک زن روایت می‌شود و شما را در احساسات و عواطف زنانه‌ی راوی غرق می‌کند. این اثر یکی از کتاب‌های پرفروش نیویورک‌تایمز است که به زبان‌های مختلفی ترجمه شده و جایزه انجمن نویسندگان رمان‌های عاشقانه بریتانیا را نیز در سال 2004 دریافت کرده است.

دربار‌ه‌ی کتاب صوتی میوه خارجی:

جوجو مویز (Jojo Moyes) این رمان خارق‌العاده و پرطرفدار را در سال 2003 منتشر کرد و در مدت زمان کوتاهی به اثری پرفروش تبدیل شد. این رمان که با عنوان رها در باد نیز معروف است، داستانی حیرت‌انگیز و متفاوت را دربردارد و به روایت چند داستان در زمان‌های گوناگون می‌پردازد، روایت‌هایی از زندگی زنانی که با شکست، عشق و تنهایی روزگار خود را گذراندند.

کتاب صوتی میوه خارجی (Foreign Fruit) در کنار شرح داستان به شما راز و رمزهایی را می‌گوید که برایتان بسیار جذاب و شنیدنی خواهد بود. داستانی امیدوار کننده که به شما یاد می‌دهد هرچقدر هم که گذشته تلخ و بدی داشته‌ باشید می‌توانید آن را جبران کنید همانند زنان این کتاب که هر کدام برای غلبه بر سنت‌ها و شکستن آن‌ها می‌جنگند تا به آنچه حق طبیعی آن‌هاست، یعنی زندگی عاشقانه و مملو از آرامش برسند.

خلاصه‌ی کتاب صوتی میوه خارجی:

این کتاب صوتی دو دوره زمانی حال و گذشته را در دو بخش مجزا روایت می‌کند. داستان درباره‌ی دختری به نام لوتی است که در در جنگ جهانی دوم خانواده‌ی خود را از دست داده و از آن زمان توسط خانواده‌ی مهربان هلدن به فرزندخواندگی پذیرفته شده است. آن‌ها در شهر کوچک و دور افتاده‌ای به نام مرم زندگی می‌کنند. لوتی در کنار سیلیا دختر این خانواده دوران نوجوانی خود را می‌گذارند و رابطه‌ی بسیار خوبی با او دارد، تا اینکه سیلیا به لندن مهاجرت می‌کند و در آن‌جا با مرد آرزوهایش ملاقات می‌کند.

در بخش دوم، داستان 50 سال جلوتر می‌رود و با شرح زندگی زنی به نام دیزی پارسونز ادامه پیدا می‌کند. همسر دیزی او را ترک کرده و به همین دلیل او به همراه فرزند کوچکش به شهر کوچک مرم مهاجرت می‌کند و درآنجا شروع به کار می‌کند که این اتفاق موجب گره خوردن زندگی این شخصیت با لوتی و سیلیا می‌شود. این شخصیت‌ها در مبارز‌‌ه‌ی مداوم با سنت‌های کهنه جامعه برای دستیابی به رویاهای خود هستند.

جوجو مویز در این کتاب، داستانی هیجان‌انگیز از تقابل سنت و مدرنیته را به تصویر می‌کشد. شما در این داستان با موضوعی رمانتیک روبرو می‌شوید و با شخصیت‌های اصلی داستان همزاد پنداری می‌کنید و به درکی از معنی عشق حقیقی دست می‌یابید.

شنیدن کتاب صوتی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود:

اگر دوست دارید روزهای تعطیل خود را با تجربه‌ی عاشقانه‌ی جهانی متفاوت سپری کنید، این کتاب صوتی انتخابی خوبی است. این اثر در دسته‌ی کتاب‌های پرحجم و طولانی با موضوع عاشقانه است و به کسانی که زمان بیشتری برای شنیدن یا خواندن کتاب دارند و می‌خواهند در زمینه‌ی داستان زمان بیشتری را اختصاص دهند، پیشنهاد می‌شود.

با جوجو مویز بیشتر آشنا شویم:

جوجو مویز با نام اصلی پائولین سارا جو مویس روزنامه‌نگار و نویسنده در سال 1969 در لندن چشم به جهان گشود. او ابتدا به روزنامه‌نگاری مشغول بود و از سال 2002 با کتاب «باران پناه­ دهنده» وارد عرصه­‌ی نویسندگی شد و به نگارش رمان‌های عاشقانه روی آورد. مویز از معدود نویسندگانی است که دو بار برنده جایزه سال رمان عاشقانه برای کتاب‌های «میوه خارجی» و «آخرین نامه از معشوق خود» توسط انجمن نویسندگان رمان‌های عاشقانه شده و آثارش به چندین زبان گوناگون ترجمه شده و نام خود را به­‌عنوان یکی از درخشان‌ترین رمان­‌نویسان رمانتیک معاصر مطرح کرد.

مویز در سال 1992 به علت شرکت در دروه کارشناسی ارشد روزنامه‌نگاری در دانشگاه شهر در لندن برنده یک بورس مالی از روزنامه ایندیپندنت شد. او پس از آن به مدت ده سال در سمت‌های گوناگون در روزنامه ایندیپندنت شروع به فعالیت کرد و در سال 1998 دستیار سردبیر اخبار و در سال 2002 مسئول بخش هنر و رسانه شد. او هنوز هم برای روزنامه دیلی تلگراف مقاله می‌نویسد. از دیگر آثار او می‌توان به مجموعه سه‌گانه‌ی «من پیش از تو»، «پس از تو»، «هنوز هم من» و «مرکز فروش طاووس»، «اسب رقصان»، «دختری که رهایش کردی»، «یک به علاوه‌ی یک» و ... اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی میوه خارجی می‌شنویم:

لوتی روی لبه‌ی زیرانداز ادلاین نشسته بود و تمام مدت با خودش مقابله می‌کرد که شن‌های لای چین‌های زیرانداز را با دست کنار نزند، با این حال، سرانجام آرام و قرار گرفت. احساس دهاتی بودن می‌کرد و می‌دید لباسش برای لب دریا زیادی رسمی است، برای همین حس حماقت به او دست داده بود. تمرکز نداشت و نمی‌توانست مکالماتی را که در اطرافش در جریان بود، دنبال کند. ادلاین که همیشه تلاش زیادی می‌کرد تا لوتی احساس راحتی کند، با مردی گرم گفت‌وگو بود که لوتی تا آن روز ندیده بود. لوتی شرابش را مزه مزه کرد...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
نمونه 3
نمونه 4
7 دقیقه
بخش اول - فصل اول - قسمت اول
19 دقیقه
فصل اول - قسمت دوم
15 دقیقه
فصل اول - قسمت سوم
21 دقیقه
فصل اول - قسمت چهارم
20 دقیقه
فصل دوم - قسمت اول
18 دقیقه
فصل دوم - قسمت دوم
26 دقیقه
فصل دوم - قسمت سوم
22 دقیقه
فصل سوم - قسمت اول
23 دقیقه
فصل سوم - قسمت دوم
19 دقیقه
فصل سوم - قسمت سوم
26 دقیقه
فصل چهارم - قسمت اول
19 دقیقه
فصل چهارم - قسمت دوم
17 دقیقه
فصل چهارم - قسمت سوم
13 دقیقه
فصل پنجم - قسمت اول
19 دقیقه
فصل پنجم - قسمت دوم
20 دقیقه
فصل پنجم - قسمت سوم
17 دقیقه
فصل ششم - قسمت اول
19 دقیقه
فصل ششم - قسمت دوم
36 دقیقه
فصل ششم - قسمت سوم
17 دقیقه
فصل هفتم - قسمت اول
35 دقیقه
فصل هفتم - قسمت دوم
18 دقیقه
فصل هشتم - قسمت اول
25 دقیقه
فصل هشتم - قسمت دوم
14 دقیقه
فصل هشتم - قسمت سوم
18 دقیقه
بخش دوم - فصل نهم - قسمت اول
23 دقیقه
فصل نهم - قسمت دوم
21 دقیقه
فصل دهم - قسمت اول
20 دقیقه
فصل دهم - قسمت دوم
22 دقیقه
فصل یازدهم - قسمت اول
24 دقیقه
فصل یازدهم - قسمت دوم
31 دقیقه
فصل دوازدهم - قسمت اول
23 دقیقه
فصل دوازدهم - قسمت دوم
34 دقیقه
فصل دوازدهم - قسمت سوم
27 دقیقه
فصل سیزدهم - قسمت اول
25 دقیقه
فصل سیزدهم - قسمت دوم
13 دقیقه
فصل چهاردهم - قسمت اول
23 دقیقه
فصل چهاردهم - قسمت دوم
16 دقیقه
فصل چهاردهم - قسمت سوم
26 دقیقه
فصل چهاردهم - قسمت چهارم
18 دقیقه
بخش سوم - فصل پانزدهم - قسمت اول
22 دقیقه
فصل پانزدهم - قسمت دوم
15 دقیقه
فصل شانزدهم - قسمت اول
20 دقیقه
فصل شانزدهم - قسمت دوم
27 دقیقه
فصل شانزدهم - قسمت سوم
28 دقیقه
فصل هفدهم - قسمت اول
30 دقیقه
فصل هفدهم - قسمت دوم
12 دقیقه
فصل هفدهم - قسمت سوم
25 دقیقه
فصل هجدهم - قسمت اول
24 دقیقه
فصل هجدهم - قسمت دوم
20 دقیقه
فصل نوزدهم - قسمت اول
24 دقیقه
فصل نوزدهم - قسمت دوم
21 دقیقه
فصل نوزدهم - قسمت سوم
14 دقیقه
فصل بیستم - قسمت اول
19 دقیقه
فصل بیستم - قسمت دوم
12 دقیقه
فصل بیستم - قسمت سوم
5 دقیقه
خاتمه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی میوه خارجی
نویسنده
مترجممریم مفتاحی
گویندهمریم پاک ذات
ناشر چاپیانتشارات آموت
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۱۹ ساعت و ۲۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
76000 ت - 13.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی میوه خارجی

ازاده پورکریمی
۱۴۰۱/۱۰/۲۸
کتاب رمانتیک و جذاب
با نثری سلیس و بیانی شیوا
داستانی نفسگیر که یک لحظه هم نمی‌شود کنار گذاشت
غیر قابل پیش بینی
داستان زنانی متفاوت از قشرهای مختلف جامعه که هر کدام با انتخاب خود زندگی بقیه اطرافیان را تحت تاثیر قرار می‌دهد و متفاوت می‌سازد و این تفاوت در نسل‌های بعد نیز باقی خواهد ماند.
این
کتاب روایت دو داستان موازی در زمان حال و گذشته است. داستان زندگی دختری از آوارگان جنگ جهانی دوم است که در کودکی به خانواده‌ای سپرده می‌شود و در کنار دختر خانواده که هم‌ سن اوست، بزرگ می‌شود و سال‌های نوجوانی را پشت سر می‌گذارد.
زندگی در شهر کوچک و بی‌ جنب و جوش خسته کننده است و ساکنان کهنه‌ پرست و خرافی شهر در مقابل هرگونه تغییر و تحولی از خود مقاومت نشان می‌دهند.
دو دختر جوان مشتاق هستند تا دور از چشم خانواده به هر نحو ممکن در دنیای جدید زندگی متفاوتی را آغاز کنند. بدین ترتیب زمانی که گروهی سنت‌ شکن از لندن می‌ آیند، با شیوه‌ جدید و متفاوتی از زندگی آشنا می‌ شوند.
با این حال عشقی که پس از آن در قلب دخترک جوانه می‌زند، عواقبی در پی دارد و زندگی همه افراد داستان را تحت تاثیر قرار می‌ دهد و…
محمود اژدری
۱۴۰۱/۸/۱۷
با سلام و احترام
دوباره به وقت مطالعه و خوانش کتاب میوه خارجی اثری از جوجو مویز نویسنده خوب انگلیسی که خیلی از آثار او در کشور عزیزمان ایران ترجمه شده و به چاپ رسیده است. رمانی عاطفی، عاشقانه ولی با رویکردی جدید به زندگی با توجه به اینکه خالی از اشکان هم نیست حال چه در ترجمه و چه در خود داستان ولی
شاید این به فکر من اشکال برای خیلی‌ها مهم انگاشته نشود ولی قدری تغییر فرهنگ هم در آن دخیل است.
داستان از زندگی دختری است که با توجه به متارکه پدر و مادرش و تنهایی به شهری ساحلی نقل مکان می‌کند و در کنار خانواده‌ای است که آن‌ها هم دختری با سن و سال او دارند و ادامه داستان.
در کل نوشته‌های جوجو مویز از شیوایی خوبی برخوردار است. برای همین مطالعه این کتاب را پیشنهاد میکنم. این کتاب هم در نسخه چاپی و هم کتاب صوتی به چاپ رسیده که این خود کاری ایست که ادامه داستان را برای همه به سهولت انجام خواهد داد.
ولی پیشنهاد من در این است که مطالعه این کتاب برای دختران و پسران کم سن و سال پیشنهاد نگردد چون قدری از نقطه نظر فرهنگی با فرهنگ جامعه ما تفاوت دارد که این امر شاید قدری در مباحث فرهنگی و اجتماعی اشکال ایجاد نماید.
در اینجا باید تشکر کنم از انتشارات آموت بابت چاپ این اثر و مترجم خوب آن سرکار خانم مریم مفتاحی بابت ترجمه روان و شیوای این اثر و انتشارات خوب آوانامه بابت انتشار نسخه صوتی آن و سایت خوب کتابراه برای انتشار این اثر و آثار فاخری که منتشر می‌کند.
الهه عباسی
۱۴۰۱/۸/۲۰
سلام به کتاب راهی‌های عزیز رمان عاشقانه با مضمون رها کردن افکار پوسیده ورنجش‌های گذشته ومفهوم بزرگ عشق
چیزی که در این رمان برایم جذاب بود مفهوم اسم کتاب بود با انسان‌های اطراف خودمان جدای اینکه گای وپدرش وارد کننده میوه‌های خارجی بودند لوتی عشق جو و محبتی که از سوی خانواده سیلیا دریافت میکرد را و
نادیده گرفته بود درست است که خیلی از میوه‌های خارجی خوشمزه دست نیافتنی است وبهای زیادی دارد ولی میوه‌های داخلی زندگی هر انسانی شاید به دلیل زیاد دیده شدن زیاد نزدیک بودن به چشم نمی‌آیند و حس خوب زندگی کردن بابت نداشتن انسان‌های دیگر همان میوه‌های خارجی یا ممنوعه زندگی ومسیرش را تلخ میکند. داستان جذابی بود سبک نویسنده مانند دیگر آثارش در اوایل کند و در خاتمه بسیار دلنشین بود.
زهرا ماهوری
۱۴۰۱/۷/۱۴
مثل تمام کتاب‌های دیگه جوجومویز با بیانی شیوا وساده باعث میشه با شخصیت‌های داستان همزاد پندازی کنیم هرچند تا فصل چهارده اتفاق خیلی هیجان انگیزی نداشت ولی این تکنیک جوجومویز هست که بعد از ارتباط برقرار کردن با شخصیت‌های داستان، بتونیم قضاوتشون کنیم وهمیشه تمام اتفاقات وراز‌ها در نیمه دوم کتاب پنهان شده. من عاشق شخصیت دیزی شدم❤️که اواسط داستان با اون اشنا میشید.
رها نادری
۱۴۰۱/۲/۲۶
بسیار خوشحالم از این موقعیت عالی که نسیب ما شده که حتی تایم رانندگی یا وقتی چشمامون خسته است و نیاز به تفریح و آموزش داریم میتونیم بهترین لذت رو از کتاب‌های مورد علاقه صوتی ببریم ممنونم از همه دست اندرکاران این اپلیکیشن جذاب عالی و دوست داشتنی واقعا خو گرفتم و همیشه دنبال لحظه‌هایی هستم که فارغ از همه چی به هیجان و انرژی به کتاب دلخواهم گوش کنم واقعا ممنونم پایدار باشید🌹
Nahid Ghovanloo
۱۴۰۱/۱/۱۸
به نظرم دوستان انقدر پادکست و خلاصه داستان گوش کردن که حوصله شنیدن یک داستان کامل با جزئیات را ندارن و نظراتشون باعث میشه دیگران هم از گوش دادن به کتاب دلزده شوند،
داستان خوب و لطیف و کامل، با شخصیتهایی از چند نسل که به خوبی به آنهاپرداخته شده بود و هر کدام کاملا باورپذیر بودند.
مثل بقیه آثار نویسنده، عشق، لطافت، شادی، خشم، غم... همه چیز داشت
نیلوفر کشت پور
۱۳۹۹/۳/۱۶
اولیل کتاب روند بسیار کندی داشت و حتی تا فصل سیزده و چهارده هیچ اتفاق خاصی نیوفتاد که مثل آثار دیگه‌ی جوجو مویز بشه خود رو در داستان تصور کرد، مباحث خیلی بهم ریخته و گنگ بودن فصل چهارده کمی بهتر شد و من ترغیب شدم داستان رو تموم کنم اما پایان جالبی هم نداشت، البته این نظر منه که آثار بی‌نظیری از این نویسنده مثل من پیش از تو، من پس از تو و هنوز هم من خوندم.
Fariba
۱۴۰۱/۹/۱۷
من زیاد کتاب رو نپسندیدم قابل مقایسه با بقیه آثار این نویسنده نیست و روند کندی داره تا فصل چهارده تقریبا چیزی از داستان نمیفهمید اسامی و جزئیات زیادن. و زمانی که داستان زندگی شخصیت دیگه‌ای رو شروع میکنه بیشتر گیج میشید در فصلهای آخر تازه متوجه ارتباط شخصیت‌ها و اتفاقات میشید و پایانی نه چندان جالب داره.
نیوشا حسینی
۱۴۰۱/۷/۲۵
اکثر کتاب‌های این نویسنده رو خوندم
کتاب جالب و داستان متفاوتی از دیگر آثار
برخلاف نظر بقیه دوستان روند کتاب برای من کند نبود
تقسیم کردن کتاب ب چند داستان و رسیدن شخصیت‌ها به هم در یک نقطه، سبکه این نویسنده است
Negar Pourhadi
۱۴۰۱/۱/۱۷
فصل هفت از این کتابم هنوز سر در نمیارم چی به چیه میکن 13 به بعد خوبمیسه اصلااز جوجو مویز همچین توقعی نمیرفتیا ترجمه بده که فکر نمیکنم کتابهای دیگه با ترجمه مریم مفتاحی و خوندم خیلی خ‌ب بود ولی کتاب اصلا منو جذب نمیکنه
پروین حیدری وفا
۱۴۰۱/۸/۱۱
خانم جوجو مویز یک نویسنده فوق العاده هستن و در این شکی نیست، خانم پاک ذات هم که عالی و بی نقص هستند اما این رمان رو اصلا دوست نداشتم خیلی شلوغ بود من پیش از تو، پس از تو، و باز هم من، کجا ' و این کجا
دینا خوش باطن
۱۴۰۱/۲/۲۷
به نظر من اگه کسی دلش میخواد یه کتابی با تموم جزئیات گوش کنه این براش عالیه واسه تنبل‌ها و کسایی که فکر میکنن یه اتفاق هیجان انگیر بیوفته به درد نمیخوره
من که خیلی دوسش داشتم:) 💗
مجید محمدی
۱۳۹۹/۱۱/۲۰
کتاب خوبی بود؛ هر چند که اوایلش چیز خاصی نداشت و فکر کنم از فصل پانزده و یا شانزدهم جالب شد ولی بخش دوم کتاب خیلی خوب شد و در مجموع کتاب خوبی بود و از گوش دادنش لذت بردم.
atata izad izad
۱۳۹۹/۹/۱۱
کتاب و گوینده و موزیک همه عالی بود ولی باید تا قسمت 14 باید صبور باشی چون در فصل 14 کل داستان رو میفهمی به همه دوستان پیشنهادش میکنم
sanaz rahimi
۱۴۰۱/۱۱/۱۳
تازه شروع کردم به شنیدن، ولی صدای گوینده، فاجعه است، بی حال، بی حس، بدون انرژی، احتمالن بی خیال این کتاب به صورت صوتی بشم و برم خودم بخونم، چون واقعن تحمل این صدا برام خیلی سخته
مشاهده همه نظرات 57

راهنمای مطالعه کتاب صوتی میوه خارجی

برای دریافت کتاب صوتی میوه خارجی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.