معرفی و دانلود کتاب صوتی کمدی الهی: دوزخ

عکس جلد کتاب صوتی کمدی الهی: دوزخ
قیمت:
61000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کمدی الهی: دوزخ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کمدی الهی: دوزخ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی کمدی الهی: دوزخ

کتاب صوتی کمدی الهی: دوزخ به روایت سفر خیالی دانته آلیگیری به دوزخ می‌پردازد. کمدی الهی، بزرگترین شاهکار ادبیات ایتالیا و بزرگترین محصول ادبی و فکری قرون وسطاست. یکی از بزرگ‌ترین آثار ادبی تاریخ جهان به شمار آمده است و محصول دوران بیست ساله غربت و دربدری دانته است.

آن‌چه به کتاب کمدی الهی (divine comedy) ارزش ادبی می‌بخشد، پندارگَری و تخیل شگفت‌انگیز نویسنده در انگاشتن عالم پس از مرگ است.

دانته (Dante Alighieri) در مجموعه کتاب کمدی الهی از مراحل مختلف دوزخ، برزخ و بهشت می‌گذرد و در این مراحل با شخصیت‌های مختلف تاریخی برخورد می‌کند، تا عاقبت در آخرین مرحله بهشت به دیدار خدا می‌رسد.

در سفر دانته به دنیای پس از مرگ، دو راهنما او را همراهی می‌کنند؛ در دوزخ و برزخ راهنمای او «ویرژیل»، شاعر رومی است که چند قرن پیش از دانته زندگی کرده است. در بهشت راهنمای او بئاتریس پورتیناری، زن رویاهای او بود، زنی معمولی که دانته به او عشق می‌ورزید ولی او را تنها چند بار ملاقات کرده بود و خیلی جوان از دنیا رفت.

ادراک در دوزخ فرآیندی است که می‌توان آن را تردیدی مبالغه‌آمیز دانست که به گونه‌ای نظام‌مند بر ارزش‌های جامعه معاصر اعمال می‌شود. هر ملاقات در دوزخ به منزله کم‌ مقدار کردن طعنه‌آمیز ارزش‌هایی است که شخصیت‌های مجزا پایبندی‌شان را به آن‌ها اعلام می‌کنند. حتی هنگامی که آن ارزش‌ها، از دیدگاه انسانی، کاملا قابل دفاع باشند به عنوان مثال، آمال انسان‌گرایانه‌ای که برونتو لاتینی در سرود پانزدهم بیان می‌کند، باز بی‌اعتبار می‌شوند زیرا حامیان‌شان در زمره ملعونان‌اند.

این مجموعه در ابتدا کمدی نام داشت و بعدها جیووانی بوکاچیو (نویسنده هم عصر دانته) واژه‌ی الهی را به آن افزود و نام کمدی الهی برای اولین بار در چاپ ونیز به سال ۱۵۵۵ بر جلد این کتاب ظاهر شد.

دانته آلیگیری شاعر اهل ایتالیا بود و در سیاست زادگاه خود عاملی مؤثر بود. نوشته‌های دانته در ادبیات ایتالیا و سراسر اروپا مؤثر واقع شد. دانته در دوران زندگی خود دست به انتشار کتاب‌های متعددی زد که معروف‌ترین آن‌ها «کمدی الهی»، «زندگانی نو»، «ضیافت»، «سلطنت» و «آهنگ‌ها» است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
1 دقیقه
شناسنامه
15 دقیقه
سرود اول
13 دقیقه
سرود دوم
13 دقیقه
سرود سوم
13 دقیقه
سرود چهارم
14 دقیقه
سرود پنجم
10 دقیقه
سرود ششم
11 دقیقه
سرود هفتم
10 دقیقه
سرود هشتم
10 دقیقه
سرود نهم
10 دقیقه
سرود دهم
9 دقیقه
سرود یازدهم
10 دقیقه
سرود دوازدهم
12 دقیقه
سرود سیزدهم
11 دقیقه
سرود چهاردهم
10 دقیقه
سرود پانزدهم
10 دقیقه
سرود شانزدهم
9 دقیقه
سرود هفدهم
10 دقیقه
سرود هجدهم
10 دقیقه
سرود نوزدهم
10 دقیقه
سرود بیستم
11 دقیقه
سرود بیست و یکم
12 دقیقه
سرود بیست و دوم
11 دقیقه
سرود بیست و سوم
11 دقیقه
سرود بیست و چهارم
11 دقیقه
سرود بیست و پنجم
10 دقیقه
سرود بیست و ششم
10 دقیقه
سرود بیست و هفتم
10 دقیقه
سرود بیست و هشتم
11 دقیقه
سرود بیست و نهم
12 دقیقه
سرود سی ام
12 دقیقه
سرود سی و یکم
11 دقیقه
سرود سی و دوم
13 دقیقه
سرود سی و سوم
11 دقیقه
سرود سی و چهارم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی کمدی الهی: دوزخ
نویسنده
مترجمکاوه میرعباسی
گویندهفریبا فصیحی تاش
ناشر چاپیانتشارات سپاس
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۱۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های ادبیات جهان
قیمت نسخه صوتی
61000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی کمدی الهی: دوزخ

somayyeh sabouhi
۱۴۰۱/۱۰/۵
دانته متولد شهر فلورانس است؛ شهر مشاهیر هنر و اندیشه. داوینچی، میکل‌آنژ و نیکولو ماکیاولی، تنها سه همشهری مشهور دانته به‌حساب می‌آیند. فلورانس، مهد هنر و فلسفه، به پرورش مشاهیری مانند دانته، عادت دارد؛ اما این شهر با دانته چنان مهربان نبوده‌ است.
راوی این کتاب زبان اول شخص است و دانته در این از و
کتاب، روایتی سفری خیالی به دوزخ، برزخ بهشت را برای خوانندگان روایت می‌کند.
کمدی الهی دانته شاهکاری ادبی برای توصیف دنیای پس از مرگ است. نوعی مفاهیم باطنی شهودی برای انسان، شاید خبر از دنیای ارواح او را در این دنیا ماندگارتر می‌کند و یا تمامی راز و رمز ندانسته‌ی دنیای خاکی را کشف می‌نماید. سفرنامه نویسی آن هم از نوع تخیلی و یا موشکافی درمورد تجربه‌های ازوتریسم «معرفت باطنی» زده‌اند. تنها به این امید که معمایی را که خود یافته‌اند به انسان فانی بدهند یا آن که در حلقه‌ی این معرفت به کمال مطلق برسند. دانته اولین کسی نیست که درمورد بهشت و دوزخ نوشته است، فقط می‌توان گفت که تفسیر دانته ازهمه مفصل‌تر است.
علیرضا راوی
۱۳۹۸/۳/۱۱
من ۴ ستاره میدم بخاطر بهترین صوتی اثر اما عالی نیست و واقعا بعضی جاها گوینده مکث‌های اشتباه کرده و باید مجدد بررسی شه
در ضمن تعداد بیشماری از لغات سخت فارسی هم داره که لغتنامه دهخدا مدام باید کنارتون باشه همچنین کلی اسامی یونانی و رمی درون متن هست که هر اسم رو باید تو ویکی بزنی و سرگذشت اون پادشاهو ببینی، ترجمه خود کتاب هم برگردان انگلیسی هست
فرزاد غفاری
۱۴۰۱/۱/۲۹
ضمن تشکر! این ترجمه به نظر شخصی من از ترنسلیت گوگل ضعیف تر هست، انتظار من روان سازی و نه؛ برگردان ادبی این اثر زیباست،،،!
اما باز تاحدودی مجبور به پذیرش هستم 🤷‌♂️ ولی منو ارضا نکرد، ذهنم راحت نیست در شنیدن این اثر زیبا. درود و احترام -
تشکر از کتابراه، مترجم، و اهل مطالعه‌ی نازنین و روشن تر از جامعه‌ی تاریک 💜✍️📚⚖️♻️💎
sina abdolah
۱۴۰۰/۱۲/۴
در واقع به جرات می‌توانم بگم یکی از شاهکارهای تاریخی بوده
کتابی که همراه با سخن از ادیان در مورد فلسفه انسان، سیاست، ادبیات نقد کرده‌اند
همچنین یکی از کتاب‌های بوده که باعث بروزرسانی زبان ایتالیایی و لاتینی شده
واقعا بی نظیر، خصوصا تخیلات جالب دانته در مورد عذاب‌های الهی نوع انها همه رو متعجب می‌کند
Arian ghafai
۱۴۰۲/۳/۲۳
کتاب که بی نظیر هستش اما مکث‌های بی شمار گوینده و‌موسیقی‌های بی جا و‌طولانی کلا همه چیز رو‌به هم‌میریزه
مکث‌های طولانی و بی جا و موسیقی بیجا و طولانی کلا داستان رو فراموش میکنه اگر قبلا کتاب رو نخونده بودم مخصوصا نسخه قدیمی ان را واقعا متوجه نمیشدم
خیلی بد هستش مکث‌های گویندگی‌و‌موسیقی
علی محمدی
۱۳۹۹/۷/۲۴
روایتی که از کتاب ایراد شده خیلی بده. گوینده و راوی به تلمیح‌های فراوان هیچ اشاره‌ای نمی‌کنه. پا روقی‌ها رو بیان نمی‌کنه. گوینده میان جمله‌ها زیادی مکث می‌کنه. ترجمه‌ی کتاب اصلا نثر روانی نداره. واقعا خرید این فایل صوتی حروم کردن پوله. ترجمه، ویراستاری و گویندگی افتضاح بود
Z
۱۴۰۱/۸/۲۵
کتاب عالیه و به نظرم قبل اینکه کسی بخواد بخونه این کتاب و یا گوش بده یه سرچ در مورد نگاهی به کتاب کمدی الهی دانته انجام بده که از دانته شخصیت‌های که ازشون نامبرده شده و ذهنیت دانته مطلع بشه و داستان کاملا ادبی ترجمه شده ولی برای من جالبه.
Mohsen Arshadi
۱۳۹۹/۸/۱۲
بسیار زیبا و دلنشین
بسیار عالی میشود اگر کتاب اراداویراف نامه رو هم به گنجینه کتابهای کتابدار اضافه کنید
دوستانی که با خوندن این کتاب (اراداویراف نامه) متوجه ریشه‌های اقتباسی و الگویی دانته برای سرودن شاهکار کمدی الهی میشن.
سپاس فراوان
Nil
۱۴۰۱/۹/۱۸
این کتاب سفر خیالی دانته به دوزخ است و توصیفاتش از دوزخ و دوزخیان بسیار زیباست، اما نخواندن پاورقی کتاب توسط گوینده، فهم کتاب رو مشکل کرده زیرا که کتاب به افراد مختلف با سرگذشت مختلف، اشاره می‌کند.
رویا خزایی
۱۴۰۰/۶/۱۰
به نظرم برزخ بزرگترین شاهکار این سری کتاب‌ها بود که به راحتی ارتباط برقرار میشد ولی در مورد دو قسمت دیگه احساس میسه دانته فقط میخواسته فقط برزخ و بهشت را هم اضافه و یک مجموعه کامل را بسازد.
اعظم آدینه پور
۱۳۹۸/۵/۱۸
کتاب خیلی عالی و گیراست ولی با گوینده نتونستم ارتباط برقرار کنم و بعد از خریدن صوتی درنهایت مجبور شدم خود کتاب رو هم بخرم، شاید به این خاطر که ادبیات سختی داره و احتیاج به تفکر...
Morteza Emami
۱۴۰۱/۱/۲۷
کتابی که خواندنش برای همه واجب است و تلنگر و نهیب زن خواهد بود، راوی و موسیقی عالیه و مکث‌هایی که راوی میکنه به فضا سازی بسیار کمک میکنه
توصیه میکنم بشنوید
hossein h.a
۱۳۹۷/۱۱/۲۱
بسیار کسل کننده و زجرآوره نحوه خواندن این خانم سکوت‌ها و وقفه‌های طولانی و کند بودن آن ارزش اثررا کاسته است لطفا تجدیدنظرکرده و مجددا باصدای فرددیگری ضبط کنید
رامين اكرمي
۱۳۹۷/۵/۱۰
نسخه کامل دوزخ هست؟ ب نظر نمیاد آون حجم از کتاب در ۶ ساعت انجام بشه، هر چند نسخه‌ای ک من دارم پر از پاورقی و توضیح هست ک بدون آون عملا فهم کتاب سخت میشه
سپیده فهیم
۱۳۹۷/۵/۱۰
کمدی الهی همچون دیگراثرات دانته الیگیری بسیارزیباست. کتابیست ک خواننده را ب وجدمیاورد. توصیه میکنم مطالعه بفرمایید
مشاهده همه نظرات 40

راهنمای مطالعه کتاب صوتی کمدی الهی: دوزخ

برای دریافت کتاب صوتی کمدی الهی: دوزخ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.