معرفی و دانلود کتاب صوتی بازی آخر بانو

عکس جلد کتاب صوتی بازی آخر بانو
قیمت:
۳۶۰۰۰ تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بازی آخر بانو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بازی آخر بانو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی بازی آخر بانو

کتاب صوتی بازی آخر بانو اثر بلقیس سلیمانی، نویسنده و منتقد ادبی معاصر ایرانی است که در سال 1385 برندهٔ جایزه ادبی مهرگان و بهترین رمان بخش ویژهٔ جایزه ادبی اصفهان شد.

کتاب صوتی «بازی آخر بانو» کتابی در زمینهٔ عشق، روایت و قدرت است که داستان آن در زمان رویدادهای سیاسی - اجتماعی دهه ۱۳۶۰ ایران اتفاق می‌افتد و نقش اصلی و محوری آن با زنان است. سلیمانی در رمان بازی آخر بانو انسان را در موقعیت‌های مختلف و خطیر مانند انسان در موقعیت انتخاب، انسان در موقعیت آزاد، انسان در موقعیت مرگ، یا در موقعیت قتل قرار داده و عکس‌العمل او را بررسی می‌کند.

عنصر بازی که در کتاب‌های دیگر بلقیس سلیمانی نیز وجود دارد، به گفته او مفهومی است که به مفهوم جعل نزدیک است و جای بزرگی در زندگی دارد. انسان‌ها در هر زمان و موقعیتی نقشی بازی می‌کنند یا وادار به بازی نقشی می‌شوند که بر حسب شرایط سخت تغییر می‌کند.

بازی آخر بانو روایت داستان زندگی دختری به نام گل بانو است که در روستا زندگی می‌کند و موانع زیادی جلوی پایش قرار می‌گیرد. گل بانو قصد دارد به دانشگاه برود و سرنوشتی را که جامعه، روستا و مادر سرایدار مدرسه و مرده‌شویش برای او پیش‌بینی می‌کنند، تغییر دهد.

او در طی زندگی خود عاشق می‌شود، خواستگارانش را رد می‌کند، تن به ازدواجی می‌دهد که منجر به طلاق می‌شود و کودکش توسط شوهر سابقش ربوده می‌شود و تجربه‌های گوناگونی را پشت سر می‌گذارد.

در رمان بازی آخر بانو تیپ‌های مختلف دهه ۱۳۶۰ ایران نقش دارند: مبارز سیاسی چپ، روشنفکر، حاجی بازاری، جوانان خلاق و علاقمند به ادبیات، کارگزار سیاسی دولت جمهوری اسلامی و زن بی‌پناه سرگردان.

بلقیس سلیمانی در رمان بازی آخر بانو شگردی به کار برده است تا آزادی گفتار بیشتری بدست آورد. در پایان کتاب، خواننده متوجه می‌شود که داستان ساخته و پرداختهٔ یکی از شاگردان کارگاه نویسندگی راوی است و حاصل جستجوهایی که در مسیر زندگی گل بانو کرده است. بنا براین با وارد کردن عنصر بازی و شک در ماهیت و مسیر تحول پرسناژها، نویسنده فضایی از خیال و حدس در ذهن بوجود می‌آورد که در آن جوهر رمان نمایان می‌شود.

بلقیس سلیمانی زاده کرمان در رشته کارشناسی ارشد فلسفه تحصیل کرده‌ است. وی بیش از هشتاد مقاله در مطبوعات نوشته‌ است و برخی از داستان‌های وی به زبان‌های انگلیسی، ایتالیایی و عربی ترجمه شده ‌است.

او داوری جایزه‌های ادبی را نیز بر عهده داشته ‌است، از جمله جشنواره بین‌المللی برنامه‌های رادیویی و جایزه منتقدان و نویسندگان مطبوعاتی. کتاب‌های بازی آخر بانو، بازی عروس و داماد و خاله بازی از آثار اوست که همگی بیش از پنج بار تجدید چاپ شده‌اند.

در قسمتی از کتاب صوتی بازی آخر بانو می‌شنویم:

جوان‌های پتک به دست به قبرهای اختر و امیر می‌رسند، صدای خرد شدن قاب شیشه‌ای عکس اختر رعشه در جانم می‌اندازد. دست ملیحه آشکارا در دستم می‌لرزد. جوان دومین پتک را برسنگ قبر فرود می‌آورد. صدای پتک‌ها در صدای جمعیت گم می‌شود: نه شرقی، نه غربی…
جوان‌های کلنگ به دست به کمک جوان‌های پتک به دست می‌آیند.
ملیحه زیر گوشم می‌گوید: گل بانو…
صدایش می‌لرزد…

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
نمونه 3
نمونه 4
نمونه 5
نمونه 6
۳۰ دقیقه
فصل اول: گل بانو - بخش اول
۱۴ دقیقه
فصل اول: گل بانو - بخش دوم
۶ دقیقه
فصل اول: گل بانو - بخش سوم
۳۵ دقیقه
فصل دوم: سعید - بخش اول
۳۴ دقیقه
فصل دوم: سعید - بخش دوم
۳۱ دقیقه
فصل دوم: سعید - بخش سوم
۲۴ دقیقه
فصل دوم: سعید - بخش چهارم
۲۳ دقیقه
فصل دوم: سعید - بخش پنجم
۲۸ دقیقه
فصل سوم: گل - بخش اول
۲۶ دقیقه
فصل سوم: گل - بخش دوم
۲۸ دقیقه
فصل سوم: گل - بخش سوم
۳۵ دقیقه
فصل سوم: گل - بخش چهارم
۲۶ دقیقه
فصل سوم: گل - بخش پنجم
۳۶ دقیقه
فصل سوم: گل - بخش ششم
۲۹ دقیقه
فصل چهارم: ابراهیم رهامی - بخش اول
۱۳ دقیقه
فصل چهارم: ابراهیم رهامی - بخش دوم
۱۴ دقیقه
فصل پنجم: استاد محمد جانی
۱۱ دقیقه
فصل ششم: صالح رهامی
۲۸ دقیقه
فصل هفتم: صالح رهامی، سعید، محمد جانی - بخش اول
۳۴ دقیقه
فصل هفتم: صالح رهامی، سعید، محمد جانی - بخش دوم
۲۸ دقیقه
فصل هشتم: محمد جانی، رهامی جوان، ابراهیم رهامی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی بازی آخر بانو
نویسنده
گویندهمریم پاک ذات
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابMP3
مدت۸ ساعت و ۵۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۳۶۰۰۰ ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی بازی آخر بانو

Sude Neshat
۱۳۹۷/۱/۲۲
کتاب خوبی بود که ارزش خوندن رو داشت، ابتدای داستان دوران جوانی بانو به خوبی بسط و گسترش پیدا کرده و پرداخته شده بود ولی انتهای داستان به سرعت در سه فصل جمع و جور شده شایدپردازش بیشتر انتهای داستان به جذابتر شدن آن کمک میکرد
فوژی فرحی
۱۴۰۱/۶/۱۹
خوب بود ولی انتهای داستان سریع جمع و جور شده و مثل فصول ابتدایی گسترش داده نشده و کمی گنگ بود در کل کتاب داستان گیراییست
Maryam Soltani
۱۳۹۹/۱۱/۳
خانم سلیمانی در مصاحبه شان قصه واقعی رمانشان را طور دیگری تعریف کردند و اینجا طور دیگر و برای من عجیب بود احساس جالبی نداشتم
samane alipoor
۱۴۰۰/۱۰/۱۳
فقط بخاطر صدای خانم پاک ذات این کتابو خریداری کردم عاشقش صداشونم ارامش عجیبی بهم میده
الهام طاهریان
۱۴۰۰/۸/۲۸
نظر خانم neshat رو قبول دارم فصول آخر اصلا مثل اول داستان نیستند
د. ناظمی
۱۳۹۹/۹/۱۳
خیلی خوب بود، کارهای خانم سلیمانی همه ارزش خوندن دارند
آهو رها
۱۴۰۱/۷/۳
روابت جالبی بود از رنج زنها
m salimi
۱۴۰۰/۱۲/۱۷
جز کتابهای عالی و جذاب هست
مهسا شکوری🎧📚
۱۳۹۸/۵/۲۳
عالی بود ولی کاش انتهای متفاوت تری داشت
مشاهده همه نظرات ۹

راهنمای مطالعه کتاب صوتی بازی آخر بانو

برای دریافت کتاب صوتی بازی آخر بانو و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.