معرفی و دانلود کتاب صوتی دشمن عزیز (بخش 3)

عکس جلد کتاب صوتی دشمن عزیز (بخش 3)
قیمت:
26000 تومان - 3.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دشمن عزیز (بخش 3) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دشمن عزیز (بخش 3) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دشمن عزیز (بخش 3)

کتاب صوتی دشمن عزیز (بخش 3) نوشته‌ی جین وبستر، ادامه‌ی رمان محبوب بابا لنگ دراز است و این بار سالی رفیق صمیمی جودی ابوت، مدیریت یک پرورشگاه را برعهده می‌گیرد و در قالب نامه برای او از احساسات و سختی‌های کار می‌گوید. این رمان در سال 1916 یکی از پرفروش‌ترین آثار در آمریکا بود. همچنین این کتاب صوتی در سه بخش ضبط و منتشر شده است.

درباره کتاب صوتی دشمن عزیز (بخش 3):

اگر از طرفداران رمان مشهور بابا لنگ دراز باشید، حتما دخترک مو قرمز و یتیم داستان یعنی جودی ابوت و همکلاسی صمیمی‌اش، سالی مک براید را به خاطر دارید. پس اگر هنوز به سرنوشت این دختران علاقه‌مند هستید با کتاب صوتی دشمن عزیز (Dear Enemy) همراه شوید تا قصه بزرگسالی این دختران را بشنوید.

رمان دشمن عزیز که به نوعی دنباله بابا لنگ دراز به شمار می‌رود، در سال 1916 یکی از ده کتاب پرفروش در ایالات متحده شد و محبوبیت فراوانی کسب کرد. این کتاب نیز در قالب نامه نوشته شده و سالی این بار به عنوان شخصیت اول داستان، به جودی و چندین نفر دیگر نامه می‌نویسد و وقایع پیش آمده در پرورشگاه جان گریر را تعریف می‌کند.

پرورشگاهی که به درخواست جودی و شوهرش جرویس پندلتون، مدیریت آن بر دوش سالی افتاده و او باید وضعیت آنجا را سر و سامان بدهد اما در این بین او روابط پر فراز و نشیبی با دکتر رابین مک ری، پزشک یتیم خانه، که او را دشمن عزیز می‌خواند، تجربه می‌کند و حضور یک سیاستمدار ثروتمند به نام گوردون هالوک نیز زندگی سالی را بسیار تحت تاثیر قرار می‌دهد.

جین وبستر در رمان دشمن عزیز به خوبی توانسته رشد و پیشرفت یک زن را در طول داستان نشان بدهد و در انتها پس از گذر از مشکلات و سختی‌های متفاوت سالی را به عنوان یک مدیر اجرایی توانمند معرفی کند. همان طور که کتاب بابا لنگ دراز نیز روند رشد جودی ابوت را به خوبی نشان داد.

داستان کتاب دشمن عزیز در اوایل قرن بیستم و در یکی از مناطق روستایی دوتچس نیویورک اتفاق می‌افتد و نویسنده با مهارت بالای خود توانسته مشکلات اجتماعی آن دوران را نیز در رمان خود بازتاب دهد و از وضعیت یتیمان در نوانخانه‌ها و ارزش کار زنان در جامعه سخن بگوید.

نکوداشت‌های کتاب صوتی دشمن عزیز (بخش 3):

- شگفت‌انگیز! (Biblio)
- داستانی دوست داشتنی. (Girl Ebooks)
- رمانی عالی و منحصر به فرد. (Book Depository)

کتاب صوتی دشمن عزیز (بخش 3) به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این رمان محبوب هم می‌تواند برای نوجوانان جذابیت داشته باشد و هم بزرگسالان از شنیدن آن لذت ببرند.

جین وبستر را بیشتر بشناسیم:

او رمان‌نویس، نمایشنامه و فعال اجتماعی آمریکایی بود که در سال 1876 در شهر نیویورک به دنیا آمد و در آغاز قرن بیستم با نوشتن رمان بابا لنگ دراز به شهرت فراوانی رسید. جین وبستر (Jean Webster) پس از فروش و موفقیت زیاد کتابش، پول حاصل از آن را به موسسات خیریه برای کمک به کودکان یتیم اهدا کرد و سه سال بعد یعنی در سال 1915 با نوشتن رمان دشمن عزیز بار دیگر فروش خوبی کسب نمود. اما متاسفانه وبستر در سال 1916 بر اثر تب زایمان درگذشت.

جین وبستر در زمان حیات خود به حقوق زنان اهمیت فراوانی می‌داد و برای داشتن حق رای و تحصیلات زنان تلاش‌های فراوانی کرد؛ از رفتن به راهپیمایی و فعالیت‌های مدنی گرفته تا آوردن ایده‌های خود در داستان‌هایش.

در بخشی از کتاب صوتی دشمن عزیز (بخش 3) می‌شنویم:

جودی عزیز! یادته تو و من توی دانشکده برای آینده دلخواه‌مون نقشه می‌کشیدیم همیشه چطور صورت‌مون رو به سمت جنوب برمی‌گردوندیم و حالا فکرش رو بکن؛ این نقشه‌ها قطعا به حقیقت پیوسته و تو الان اونجایی و دور و بر اون جزایر استوایی با کشتی می‌گردی. آیا توی تمام زندگیت به جز یکی دو مورد مربوط به جرویس همچین شور و هیجانی داشتی که سپیده دم به عرشه کشتی بیای و ببینی که در بندر کینستون با آبی اون همه آبی و نخل‌هایی اون همه سبز و ساحلی اون همه سفید پهلو می‌گیری؟

نخستین باری که در اون بندر بیدار شدم، به خاطر دارم. احساس می‌کردم که انگار ستاره اپرای مجللی هستم که یه صحنه نقاشی شده با زیبایی غیرواقعی احاطه‌اش کرده. در چهار مسافرتم به اروپا هرگز هیچ چیز به اندازه اون مناظر و طعم‌ها و عطرهای اون سه هفته گرم هفت سال قبل من رو به شور و شوق نیاورد و از همون زمان هوای برگشتن به اونجا رو داشتم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
16 دقیقه
17 ژوئیه - بخش یک
42 دقیقه
17 ژوئیه - بخش دو
20 دقیقه
17 ژوئیه - بخش سه
14 دقیقه
3 آگوست
31 دقیقه
2 دسامبر
24 دقیقه
14 دسامبر
19 دقیقه
پرورشگاه جان گریر، 29 دسامبر
38 دقیقه
11 ژانویه
15 دقیقه
21 ژانویه
14 دقیقه
27 ژانویه
11 دقیقه
پرورشگاه جان گریر، شنبه ساعت 6:30 صبح

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دشمن عزیز (بخش 3)
نویسنده
مترجمسوسن اردکانی
گویندهشرگان انورزاده
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی نوجوان، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
26000 ت - 3.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی دشمن عزیز (بخش 3)

Y K
۱۴۰۰/۱۱/۱۹
و اما مثل همیشه جین وبستر ما رو با اثار جذابش جادو میکنه😍؛
واقعا دل نشینه، و دلم نمیخواست هیچچچچچ وقت تموم شه، اما بالاخره هر کتابی یه پایانی داره که البته من هنوز دلم نیومده ۲تا ویس اخر رو گوش بدم
چون دلم نمیخواد تموم شه
طرز نگارش نامه‌ها توی کتاب بسیار شیرین و بی شیله پیله است و گوینده با و
مهارت احساس اون‌ها رو برای ما میخونه و ما تو فضای داستان غرق میشیم
صدای گوینده خیلی مناسب شخصیت سالی هست طوری که انگار سالی تو دنیای واقعی داره نامه هاش رو برامون میخونه.
....................
........................................................................
با اینکه ماجرای کتاب تو نامه‌ها‌ی سالی پیش میره، به خوبی در جریان واقع و اتفاقات قرار میگیری و تصویر کاملی از افراد مکان‌ها و اتفاقات تو ذهنت شکل میگیره که همه‌ی اینها از مهارت نویسنده است
امیدوارم این دست کتابها در قسمت کتاب‌های صوتی بیشتر بشه
و اینکه خیلی عالیه که کتاب به سه بخش تقسیم شده اینجوری به شخصه خود من بیشتربه خریدش تمایل پیدا کردم چون قیمت هر بخش مناسب بود
امیدوارم سری کامل کتاب‌های ان شرلی هم، به صورت کتاب صوتی توی کتابراه گزاشته بشه
چون اون مجموعه هم بسیار جذاب و دلنشینه❤
عسل ر
۱۴۰۱/۳/۲۷
عالی بود و جذاب. این مجموعه سه بخشی ادامه بابالنگ درازه که جودی کاملا در حاشیه است و شخصیت اصلی سالیه مک فراید.... سالی کل وقایع و داستان رو در خلال نامه برای جودی شرح می‌ده.... بخش اول کمی آرام پیش می‌رفت اما بهش دوم و سوم جذاب بود.... در کل این مجموعه هم مثل بابا لنگ دراز جالب بود. ممنون از کتابراه عزیزز، گوینده توانا و دست‌اندرکار ان این مجموعه..
مهر در پاییز
۱۳۹۹/۱۲/۲۰
خیلی کتاب قشنگی بود
من پس از سالهاکتاب داستان صوتی گوش ددم که عالی بود
به زیبایی بابالنگ دراز
نامه‌های شیرین که باهاشون زندگی میکردی
صدای زیبا و لحن شیرین و کلام دلنشین گوینده و تطبیقش با احساسات و یه پایان شیرین و دلنشین
عالی بود ممنونم کتابراه
Fereshte Nikseresht
۱۴۰۱/۳/۲۷
داستان و خوانِش فوق العادل ست و حساااابی آدم رو سر کیف و ذوق و حال میاره😍
کاش واقعا همه‌ی پرورشگاه‌ها اینقدر خوب اداره میشدن❤️
مهدیه ملکی
۱۴۰۰/۱۰/۱۹
خوب بود. ولی جذابیت این ٣ کتاب، به جذابی بابا لنگ دراز نبود.
امیرحسین بیات
۱۴۰۰/۶/۲۰
کتاب خوبیه
ولی بابا لنگ دراز بهتره از نظر من
گلی حاتمی
۱۴۰۱/۲/۱۴
واقعا شنیدنی و لذت بخش.
نازیار حدادی
۱۴۰۰/۱۱/۲۵
به زیبایی کتاب بابا لنگ دراز نیست
فاطمه حسینی
۱۴۰۰/۲/۲۵
عالی ولی به پای بابا لنگ دراز نمیرسه
homeira Movahedi
۱۴۰۰/۱/۱۵
بسیار جذاب و با کششی غیر قابل توصیف
مهناز ویسی
۱۴۰۰/۴/۲۸
خیلی دوستش داشتم
مشاهده همه نظرات 11

راهنمای مطالعه کتاب صوتی دشمن عزیز (بخش 3)

برای دریافت کتاب صوتی دشمن عزیز (بخش 3) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.