معرفی و دانلود کتاب صوتی آهنگ عشق

عکس جلد کتاب صوتی آهنگ عشق
قیمت:
54000 تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آهنگ عشق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آهنگ عشق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی آهنگ عشق

کتاب صوتی آهنگ عشق (سمفونی پاستورال) یکی از دلنوازترین آثار احساسی آندره ژید است؛ داستانی از شکوفایی عشق و آهنگ زیبای آن و تاثیرش در روح آدمی.

رمان فرانسوی آهنگ عشق (La symphonie pastoral) به شدت بیان‌گر خصایل لطیف انسانی است و سبک نوشتاری آن تا حدودی حال و هوای رمان‌های کلاسیک را دارد.

رمان سمفونی پاستورال دربارهٔ کشیشی است که روزی به بستر زنی در حال مرگ خوانده می‌شود اما وقتی به آنجا می‌رسد پیرزن مرده و تنها نوه کور و نیمه وحشی او بر جای مانده است. کشیش تصمیم می‌گیرد بچه را با خود به خانه ببرد و او را مورد تعلیم و تربیت قرار دهد. شارلوت، دختر کشیش، نام دخترک را ژرترود می‌گذارد.

همسر او، آملی، از استقرار ژرترود خشمگین است؛ زیرا کشیش توجه بیشتری نسبت به ژرترود نسبت به پنج فرزند خود دارد و او را بسیار دوست دارد. آملی سعی می‌کند تا ماهیت و سرشت واقعی احساسات و علاقهٔ شوهرش نسبت به دخترک را به او بفهماند. توانایی آملی در دیدن حقیقت این رابطه، با کوری کشیش نسبت به واقعیت پشت پردهٔ ماجرا، تضادی جالب توجه شکل داده و کتاب از مخاطب خود می‌خواهد تا کشیش را در مورد این عدم صداقت ذهنی، مورد قضاوت قرار دهد.

کشیش به عنوان مردی مذهبی، دستورات کتاب مقدس را بسیار جدی دنبال می‌کند و در تلاش است تا با محافظت از معصومیت گرترود، او را از مفهوم گناه دور نگاه دارد. وقتی که ژاک، فرزند ارشد کشیش که هم سن و سال گرترود نیز هست، از او خواستگاری می‌کند، حسی از حسادت و تعصب در کشیش به وجود می‌آید و علیرغم این که می‌داند پسرش آشکارا شیفته و عاشق ژرترود است، به شدت با ازدواج آن‌ها به مخالفت برمی خیزد.

آن دو هم‌زمان به این دختر نابینا دل می‌بندند. دختر از یک سو تحت تأثیر عاطفهٔ حق‌شناسی نسبت به پدر، و از طرف دیگر در فشار عشق شدید نسبت به پسر است که در پایان به ناکامی منجر می‌شود.

آندره ژید (Andre Gide)، نویسندهٔ نامدار فرانسوی و برنده جایزه ادبی نوبل در سال ۱۹۴۷ است. ژید نویسنده عجیبی است. او در حالی که بیشتر نویسندگان در پی به کارگیری افسون‌هایی هستند تا خواننده را به دنبال خود بکشند؛ در مائده‌های زمینی از خواننده خواهش می‌کند که کتاب او را دور بیاندازد! شوق به کشف لذت‌های زندگی، تجربه‌ی رهایی و مواجه شدن با حقیقت خویشتن برای او بسیار مهم‌تر از خواندن آثار ادبی است.

ژید استاد نثر فصیح و همچنین از منتقدان بزرگ ادبی به شمار می‌آید. او هرگز از جستجوی آزادی اخلاقی، اجتماعی و رهایی از قیود سنت دست نکشید و از پیروزی جستن بر ریاکاری باز نایستاد. آندره ژید در سال 1951 درگذشت.

در توضیح پشت جلد کتاب آهنگ عشق آمده است:

همان‌گونه که سمفونی ششم یا سمفونی پاستورال در دنیای موسیقی یکی از دل‌انگیزترین و لطیف‌ترین آثار بتهوون شناخته شده است، اهل نظر داستان آهنگ عشق یا سمفونی پاستورال را نیز در زمینه ادبیات، انسانی‌ترین و پراحساس‌ترین نوشته آندره ژید می‌دانند و از این رو از میان قشر کتاب‌خوان دنیا کمتر کسی را می‌توان یافت که دست کم یک بار این داستان بسیار لطیف و رقت‌انگیز را نخوانده باشد...

در قسمتی از کتاب صوتی آهنگ عشق می‌شنویم:

برای رویارویی با برخوردهای ناگواری که گاهی هنگام مراجعت به خانه مجبور به تحمل آن هستم و هم‌چنین برای خنثی کردن اثرات این‌گونه برخوردها، همیشه به راستگویی متوسل می‌شوم. زن من در واقع نمونهٔ تقوی و گلزاری از فضیلت است و در لحظات سخت که گاهی در زندگی ما پیش آمده است، برای از میان برداشتن مشکلات، من حتی لحظه‌ای در حسن‌نیت و سعهٔ صدر او تردید نکرده‌ام. اما طبع کریم و نیکوکار او از غافلگیر شدن خوشش نمی‌آید. در حقیقت زنی است اهل نظم و تابع قاعده و دوست می‌دارد که در انجام دادن هر گونه وظیفه‌ای، جانب اعتدال و میانه‌روی را در نظر بگیرد و از افراط و تفریط بپرهیزد. در نوع دوستی و نیکوکاری هم اعتقادش این است که از حد محدود و معین نباید تجاوز کرد، مثل این که عشق گنجینه‌ای تمام‌نشدنی است و تنها مورد اختلاف من با او در این نکتهٔ حساس نهفته است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
نمونه 3
2 دقیقه
بخش اول
31 دقیقه
بخش دوم
23 دقیقه
بخش سوم
11 دقیقه
بخش چهارم
25 دقیقه
بخش پنجم
28 دقیقه
بخش ششم
25 دقیقه
بخش هفتم
18 دقیقه
بخش هشتم
23 دقیقه
بخش نهم
23 دقیقه
بخش دهم
24 دقیقه
بخش یازدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی آهنگ عشق
نویسنده
مترجمعلی اصغر سعیدی
گویندهعلی دنیوی ساروی
ناشر چاپینشر قطره
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۵۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
54000 ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی آهنگ عشق

Ehssan Hosseini Koupaie
۱۴۰۰/۱۲/۱۷
رمان متوسطی بود به نظر من. شاید البته انتظارات من از نویسنده‌ی مائده‌های زمینی خیلی بالا رفته. علی رغم اینکه من با برخی دیگر از آثار آندره ژید به شدت ارتباط برقرار میکنم، این رمان برای من چندان جذاب نبود‌. حتی دریافت پیام اصلی داستان هم برام دشوار بود‌. ولی خب قطعا ارزش گوش دادن یا خوندن برای یک بار را داره!
Mahya Miri
۱۴۰۲/۱/۱۱
وای نگم که چه قدر این کتاب برای من جذاب بود داستان عجیبی داشت عشق همزمان پدر و پسر که هر دو کشیش بودن به یک دختر نابینا با یک فضاسازی فوق العاده و پایانی قشنگ، البته جز این هم از آندره ژید انتظار نمیرفت
راحله کاظمی
۱۴۰۰/۷/۲۶
صدای راوی عالی بود. آندره ژید نویسنده فوق العاده‌ای بود ولیکن داستان بیشتر از اینکه وقایع بین انسانی باشد سعی به بیان افکار یک کشیش و مضامین انجیل بوده. البته بسیار لطیف هم بود ولی کمی خسته کننده.
Debora
۱۳۹۹/۹/۸
من قبلا این کتابو خونده بودم فوقالعاده بود. جزییاتی که پرداخته شده واقعا حس خوندن داستانو دو چندان میکنه برای بار دوم خوندنش هم زیبا بود
null null
۱۳۹۶/۱۱/۱۳
سلام با تشکر از زحمات بسیار شما. بخصوص کتابهای صوتی به نظرم خیلی جالب هستند. ولی به نظر میرسه بعضی فصل‌ها در این کتاب سانسور شده. ولی در کل خوب بود ممنون
Naz Gol
۱۴۰۲/۷/۸
به نظرم رمان متوسطی بود، خیلی از دست کشیش حرص خوردم که به کسی که به جای دخترشه دل می‌بنده، صدای راوی عالی بودارزش یک بار شنیدن رو داره
Milad Talavari
۱۴۰۰/۴/۱۴
علاوه بر داستان بسیار احساسی و انسانی کتاب
چقدر صدای راوی خوب و دلنشینه و انتخاب موسیقی هم درجه یک هست
ممنون🙏
سولماز بویری
۱۳۹۹/۴/۲
واسه من حس غریبی داشت کتاب نمیتونم بگم دوسش داشتم نمیتونم بگم بدم اومد.
Violet&Elham A
۱۳۹۷/۹/۲۳
هرکس که دوست داره روحش قشنگ ارامش و حس کنه حتما کتاب‌های آندره ژید روبخونه
elnaz.h
۱۴۰۲/۲/۱۵
خوشم اومد اما خیلی غم انگیز بود، نمیدونم چرا انقد پایان داستان روی من تاثیر گذاشت
پریسا معتمدیان
۱۳۹۸/۱۲/۳
بسیار بسیار عاشقانه با حس قشنگ و تصویر سازی بینظیر
Mehdi Tamadon Rastegar
۱۳۹۶/۱۱/۱
آهنگ بسیار زیبا و تاثیر گذار در روح آدمی و با سبک فرانسوی می‌باشد.
لاله خامنه
۱۳۹۷/۱۰/۱۴
داستان عالی... صدای راوی هزارمرتبه عالی و درجه یک. ممنون از کتابراه
نازنین.م
۱۴۰۰/۹/۱۹
زیبا ودلنشین است و متن آن ادبی ولطیف با مفهموم می‌باشد
F Z
۱۴۰۰/۱/۷
متن عالی درکنار صدای خوب راوی لذت شنیدنش رو دوچندان میکرد.
مشاهده همه نظرات 16

راهنمای مطالعه کتاب صوتی آهنگ عشق

برای دریافت کتاب صوتی آهنگ عشق و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.