معرفی و دانلود کتاب صوتی آنچه در مدرسه یاد نگرفته‌اید

عکس جلد کتاب صوتی آنچه در مدرسه یاد نگرفته‌اید
قیمت:
34900 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آنچه در مدرسه یاد نگرفته‌اید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آنچه در مدرسه یاد نگرفته‌اید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی آنچه در مدرسه یاد نگرفته‌اید

عنوان کتاب صوتی آنچه در مدرسه یاد نگرفته‌اید خود گویای همه‌چیز است! آلن دوباتن در اثر حاضر به سراغ مسائلی رفته که جای خالی آن‌ها شدیداً در میان واحدهای درسی حس می‌شود؛ این که چگونه خود را برای زندگی بزرگسالانه آماده کنیم، آرام‌تر و شادتر باشیم و در نهایت این که زندگی مطلوب‌تری را برای خود رقم بزنیم. اثر حاضر یکی از عناوین خواندنی مجموعه‌ی مدرسه‌ی زندگی است.

درباره کتاب صوتی آنچه در مدرسه یاد نگرفته‌اید

به کارگاه یکسان‌سازی و کشتن خلاقیت خوش آمدید! اینجا مدرسه است؛ راستش را بخواهید جای چندان خوبی هم نیست. نمی‌خواهیم انکار کنیم که مدرسه گاه‌وبی‌گاه باعث رشد دانش‌آموزها هم می‌شود، اما آنچه حائز اهمیت است، این است که مدرسه بچه‌ها را برای خوب زندگی کردن آماده نمی‌کند. در عوض تا دلتان بخواهد به آن‌ها معادلات پیچیده و چیزهایی از این دست را آموزش می‌دهد.

مدرسه اغلبْ ما را به کارهایی مجبور می‌کرد که دوست نداشتیم. در چنین محیطی نه محبت‌ها نامشروط هستند و نه تفاوت‌ها دیده می‌شوند. شما باید به خود دروغ بگویید، از استعدادهایتان دست بکشید و تفاوت‌های فردی خود را نادیده بگیرید تا در این صورت تبدیل شوید به بچه‌ی خوب و دانش‌آموز منضبط. مدرسه کابوس‌های بدی را برای دانش‌آموزان به جا می‌گذارد و اغلب ابزارهای لازم برای ورود به زندگی بزرگسالانه را در اختیار آن‌ها قرار نمی‌دهد.

چه باید کرد؟ آن همه عمری که پای درس و مدرسه و امتحان صرف کردیم، هیچ حاصلی نداشت؟ البته که مدرسه به ما چیزهای زیادی آموخت. ریاضی، انگلیسی، علوم و جغرافیا. اما ما از طریق این دروس برای زندگی در جامعه آماده نشدیم، بلد نیستیم راه خودمان را در جهان بیرون پیدا کنیم و نمی‌دانیم هنگامی که رمق زندگی‌کردنمان کم می‌شود و واقعیت ترک نازکی برمی‌دارد، باید چه بکنیم.

حقیقت این است که همه‌ی درس‌های مهم زندگی روی تخته سیاه نوشته نمی‌شوند! کتاب صوتی آنچه در مدرسه یاد نگرفته‌اید (What They Forgot To Teach You At School) یکی از عناوین مجموعه‌ی مدرسه‌ی زندگی با نظارت آلن دوباتن است. در اثر نام‌برده به چیزهایی پرداخته می‌شود که معلمانمان فراموش کرده‌اند در مدرسه به ما آموزش دهند. از مهارت ارتباط موثر و کنترل خشم گرفته تا مهربانی و دوست داشتن خود.

آنچه در مدرسه یاد نگرفته‌اید اولین بار در سال 2021 منتشر شد و توجه منتقدان و مخاطبان را به خود جلب کرد. این کتاب به همت انتشارات اندیشه آگاه به صورت کتابی صوتی درآمده و مهدی افشاریان خوانش آن را برعهده داشته است. این شما و این راهنمایی عملی برای آموختن مهارت‌های زندگی.

درباره‌ی مجموعه‌ی مدرسه زندگی

آلن دوباتن درباره‌ی ماهیت و کارکرد مدرسه‌ی زندگی (The School of Life Library) می‌گوید: «مدرسه زندگی بیش از همه در جهت به چالش کشیدن دانشگاه‌های سنتی و نگرش آکادمیکِ حاکم بر آن‌ها راه‌اندازی شده است. ما با این کار قصد داشتیم که دانش و فرهنگ را به نفع مردم عادی، از نو سازماندهی کنیم.»

مدرسه زندگی یک برند جهانی به شمار می‌رود و با داشتن بیش از 5 میلیون مشترک در یوتیوب، 343 هزار دنبال کننده در فیس بوک، 183 هزار دنبال کننده در اینستاگرام و 160 هزار دنبال کننده در توییتر، نزد بسیاری از افراد در سرتاسر جهان شناخته‌شده و معتبر است.

نکوداشت‌های کتاب صوتی آنچه در مدرسه یاد نگرفته‌اید

- راهنمایی عملی برای رویارویی با چالش‌های واقعی زندگی در قرن بیست و یکم! (Waitrose Weekend)
- درس‌هایی مفید برای به حداقل رساندن آسیب‌هایی که به خودمان و دیگران می‌زنیم. (Irish Times)
- کتابی درخشان درباره ضروری‌ترین و مهم‌ترین موضوع دنیا! (Jo Good, BBC London)

کتاب صوتی آنچه در مدرسه یاد نگرفته‌اید مناسب چه کسانی است؟

اگر به کتاب‌های ژانر توسعه‌ی فردی و خودسازی علاقه‌مندید، کتاب صوتی آنچه در مدرسه یاد نگرفته‌اید را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

با آلن دوباتن بیشتر آشنا شویم

آلن دوباتن فیلسوف و نویسنده‌ای شناخته‌شده است که در آثار خود از منظری فلسفی به موضوعاتی نظیر عشق، مرگ، شهرت، دوستی، افسردگی، اندوه، پوچی و... می‌پردازد. ویژگی متمایز آلن دوباتن (Alain de botton)، نگاه خاص او به مسائل گوناگون، و سبک نگارش شیرین و ساده‌اش است.

دوباتن در سال 2008 عضو هیئت مؤسس یک سازمان جدید آموزشی به نام مدرسه زندگی شد. از مهم‌ترین کتاب‌های او می‌توان به «جستارهایی در باب عشق»، «هنر سیروسفر»، «تسلی‌بخش‌های فلسفه»، «پروست چگونه می‌تواند زندگی شما را دگرگون کند»، «هنر همچون درمان»، «خوشی‌ها و مصائب کار»، «یک هفته در فرودگاه» و «در باب مشاهده و ادراک» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی آنچه در مدرسه یاد نگرفته‌اید می‌شنویم

هنگامی‌که پی می‌بریم مهربانی این قدرت را دارد که فردی را از احساس حقارت نجات دهد، روی مهربان بودن سرمایه‌گذاری می‌کنیم. شاید در آغاز، مانند دوران کودکی که فکر می‌کردیم بسیار شجاع هستیم و هیچ‌کس توان شکست دادن ما را ندارد، تصور کنیم واکنش‌های دیگران اصلاً برایمان مهم نیست و ما تحت تأثیر رفتارها و واکنش‌های آن‌ها قرار نمی‌گیریم، یا به خود می‌گوییم قوی‌تر از آنی هستم که از واکنش‌های مردم ناراحت شویم. به‌تدریج که بزرگ‌تر می‌شویم ممکن است نیازهای خودمان را بهتر بشناسیم و دردهایمان را صادقانه‌تر احساس کنیم و آن‌ها را لاپوشانی نکنیم. در این حالت متوجه شویم که به‌شدت تحت سلطه واکنش‌های همه افرادی هستیم که با آن‌ها تعامل داریم.

ممکن است متوجه شویم که در پایان یک روز کاری غمگین و بی‌حال شده‌ایم، زیرا چند ساعت قبل زمانی که در جلسه‌ای در حال سخنرانی بودیم، یکی از همکاران به‌وضوح به ساعت خود نگاه کرد. یا صادقانه می‌پذیریم که وقتی به یکی از دوستانمان زنگ زدیم و او جواب ما را نداد ناراحت شدیم؛ و یا هفته پیش برای حل مشکل دوستی زحمت بسیار زیادی کشیده‌ایم و از اینکه او صرفاً با یک پیامک بسیار کوتاه از ما تشکر کرده رنجیده‌ایم.

این بار وقتی خودمان صاحب فرزندی می‌شویم، می‌توانیم از فرزندمان بخواهیم حتماً نسبت به محبتی که از مادربزرگ دیده تشکر کند، اما این بار دلیل این تشکر را نیز به او بگوییم: اگر ما از مادربزرگ تشکر نکنیم ممکن است ناراحت شود، ممکن است فکر کند آدم باارزشی نیست و کارهایی که انجام می‌دهد قابل‌ستایش نیستند، ممکن است فکر کند مادربزرگ خوبی نیست و غیره. دنیای مهربان‌تر شاید دنیای زیباتری نباشد اما می‌تواند برای غلبه بر احساس ناامیدی، حقارت و بی‌ارزشی، هرچند به میزان کوچک، مفید باشد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
12 دقیقه
مقدمه
20 دقیقه
فصل اول: سوءظن نسبت به مدرسه
16 دقیقه
فصل دوم: نیازی به کسب اجازه ندارید
18 دقیقه
فصل سوم: هیچ‌کس اهمیتی نمی‌دهد
18 دقیقه
فصل چهارم: هیچ‌کس نمی‌داند
14 دقیقه
فصل پنجم: از دوران کودکی خود درک درستی حاصل کنید
11 دقیقه
فصل ششم: خودتان را دوست داشته باشید
8 دقیقه
فصل هفتم: دیگران خیلی شبیه شما هستند
8 دقیقه
فصل هشتم: مهربان باشید
13 دقیقه
فصل نهم: بازسازی روابط
13 دقیقه
فصل دهم: خلق‌و‌خوی خود را مدیریت کنید
10 دقیقه
فصل یازدهم: به بخش بالغ درونتان گوش کنید
10 دقیقه
فصل دوازدهم: هدف شما باید رسیدن به بلوغ عاطفی باشد
11 دقیقه
فصل سیزدهم: خودخواه‌تر باشید
10 دقیقه
فصل چهاردهم: دست از ارتباط با دیگران بردارید
15 دقیقه
فصل پانزدهم: شریک زندگی خود را با دقت انتخاب کنید
13 دقیقه
فصل شانزدهم: داشتن انعطاف‌پذیری هیجانی در ازدواج
11 دقیقه
فصل هفدهم: همیشه روال جایگزین وجود دارد
19 دقیقه
فصل هجدهم: زمان کوتاه است
22 دقیقه
فصل نوزدهم: رها و آزاد باشید
11 دقیقه
فصل بیستم: هیچ مقصدی وجود ندارد
13 دقیقه
فصل بیست و یکم: سبک‌بال زندگی کنید

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی آنچه در مدرسه یاد نگرفته‌اید
نویسنده
مترجمعلیرضا نظری انامق
گویندهمهدی افشاریان
ناشر چاپیانتشارات اندیشه آگاه
ناشر صوتی موسسه فرهنگی کتاب‌یاران فناور
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۵۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های خانواده و روابط
قیمت نسخه صوتی
34900 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی آنچه در مدرسه یاد نگرفته‌اید

نرگس شاهبازی
۱۴۰۲/۱/۲۲
خیلی خلاصه... مختصر و مفید کلی نکات لازم برای زندگی! من لذت بردم این کتاب تقریبا خلاصه جمع و جوری از کلی کتاب بود که خب خیلی ذهن آدم رو باز میکنه. از نظر من جزو اون کتاب هاییه که حال آدم رو خوب می‌کنه. و از اونجایی که اسم کتاب هم هست "آنچه در مدرسه یاد نگرفتید" خیلی جاها عقایدی که بخاطر مدرسه جامعه و خیلی چیزای دیگه در شما محکم شده یکم به چالش کشیده میشن اگه به اینجا‌ها رسیدیم تعصبی برخورد نکنین کمی فکر کنید اگه اشتباه بود خب اوکی اشتباه! اگر هم درست بود که عالی با دیدگاه دیگه‌ای آشنا میشوید که زندگی تون رو زیبا تر و بهتر می‌کنه... خلاصه که اگه جایی خوشتون نیومد یکم فکر کنید به حرف‌های نویسنده دقیق بشید سریع قضاوتش نکنید. گوینده کارش عالی بود من واقعا لذت بردم و چند چیز خیلی عالی هم یاد گرفتم. به هر حال بسته به اینکه چه چالشی توی زندگی مون بغرنج تره مطالبی که برامون خاص تره دست بندی میشن. برای من وقتی بود که درباره سن گفت... چرا عمر مون رو طولانی کنیم وقتی میتونیم بجاش عمیق ترش کنیم؟ یه زندگی با معنا واقعا زیباتر از زندگی طولانی و خالی از معناست... هنر! اینکه این نویسنده چنین درباره هنر گفت برای من خیلی ارزشمند بود... خلاصه که بخونید 😂👌 خیلی هم طولانی نیست خیلی هم مفیده
مصطفی عزیزی
۱۴۰۱/۱۲/۲۰
کتابی فوق العاده از نویسنده‌ی نامی آقای دو باتن. ایشون در این کتاب با بیان افکار و فلسفه‌ی روان در امور شخصیتی و رفتاری سعی دارند که به ما کمک کنند هویت خودمان را بشناسیم و به خودمان ارزش قائل شویم. اینکه این هویت انسانی بر اساس پول و دست آوردهای ما نیست و به درون ما مربوط میشه، در تفکر کردن درست و طریقه‌ی رو پیشه کنیم حساسیت و تعصب‌های الکی نداشته باشیم به خیلی از مسائل زندگی. یادبگیر یم چگونه به خودمون مهربانی کنیم که این خودش بزرگترین دست آورد هست برای هر شخص به نظرم. واقعا اگر در مقاطع تحصیلی به ما این آموزش‌ها داده می‌شد مطمئنا خیلی زندگی متفاوت تری داشتیم در هر شرایطی. ممنونم آقای دوباتن با این کتاب عالی. ترجمه‌ی خیلی خوبی داره و سپاس از خوانش فوق العاده شما. کتابراه عزیز حرف ندارید...
مهشید ستاری
۱۴۰۱/۴/۱۶
من یک دختر ۷ ساله دارم و این روزها تمام ذهنم مشغول این هست که واقعا رسالت مدرسه چیه و کدوم مدرسه ثبت نام کنم بهتره. این کتاب جنبه‌های کمتر مورد توجه در این خصوص رو مطرح میکنه که واقعا همه ما تجربه‌اش کردیم و اینکه در حقیقت یک انسان سالم از نظر روحی چگونه کودکی خودش رو سپری میکنه بدون اینکه از طرف و والدین مدرسه و محیط آسیب ببینه، حالا با ذهن بازتری مدرسه دخترم رو انتخاب میکنم. ممنونم از کتاب راه🙏
پیام رضایی
۱۴۰۱/۶/۷
آلن دوباتن فردی متعادل با ذهنی بازه که خوب میتونه علم و تجربه رو باهم ادغام کنه و خوراک مناسبی بهمون بده. این کتاب نه فلسفه است نه نظر شهصی. تجربه میلیون‌ها انسانه که بهاطر عقابد پوسیده اجتماعی نسل به نسل چرخیده. در این کتاب یاد میکیریم که چیزهایی که قبلا یاد گرفتیم لزوما قانون ثابت و پایداری ندارند و ممکنه از کار افتاده باشند. وقتشه با رویکردی جدید به دنیای خودمون نگاه کنیم
فرزانه کامگاری
۱۴۰۱/۴/۷
کتاب خیلی خوبی بود به نظرم.
ای کاش میشد این همه سال رو که در مدارس وقت و انرژی گذاشتیم، یه مقدار درست زندگی کردن رو هم بهمون آموزش میدادن تا بزرگ شدیم بتونیم بهتر زندگی کنیم و تصمیمات درستی تو مراحل مختلف زندگی مون بگیریم.
ملینا شگفت
۱۴۰۱/۴/۱۴
بسیار مفید و ارزشمند، وحتما باید با تمرکز کامل کتاب را گوش کرد
در بخشی از کتاب به دنبال ریشه یابی مشکلاتی است ک از کودکی ایجاد شده و در سنین بالاتر خود را نشان داده است ک بسیاری از مشکلات و پیچیدگی‌های روحی در بزرگسالی نتیجه سهل انگاری و نادیده گرفتن مسائل دوران کودکی توسط والدین است.
positive psychology
۱۴۰۱/۴/۷
کتاب‌های آلن دوباتن بسیار عالی هستند و سعی میکنه مباحث فلسفی و روانشناسی رو به بهترین شکل و ساده‌ترین زبان ممکن ارائه بده. در این کتاب هم همینگونه شده و موضوعات ساده‌ای مانند عشق و روابط رو بررسی کرده. اینکه باید از خطاهای دیگران چشم‌پوشی کنیم و سبک‌بال زندگی کنیم.
حمیدرضا پیرمرادیان
۱۴۰۱/۱۲/۲۹
سلام و درود فراوان
بسیار کتاب مفیدی است مخصوصاً برای بنده که دبیر هستم، باعث میشود که همه وقت کلاسم را فقط به آموزش تخصیص ندهم بلکه برای پرورش فکری دانش آموزان و دانشجویانم نیز، تلاش کنم، و فکر می‌کنم برای دانش آموزان و دانشجویان مفیدتر باشد
Reyhan Maleki
۱۴۰۱/۱۰/۱۰
پیشنهاد می‌کنم این کتاب رو بخونید‌. تو این کتاب نکات کاربردی وجود داره که کاش زودتر می‌دونستیم، کاش تو مدرسه تو همه مقاطع تحصیلی یه واحد درسی به نام درس زندگی وجود داشت که به فراخور بالا رفتن مقطع تحصیلی نکات تکمیلی تری رو بهمون آموزش می‌دادن. امیدوارم براتون مفید باشه
Hiva Firouzifard
۱۴۰۲/۳/۲
خیلیییی کتاب خوبی بود. واقعا کاش مشاور‌های مدرسه بتونن توی دبیرستان به بچه‌ها چیزهایی یاد بدن که هم زندگی و مدرسه براشون جذاب باشه هم اینده پیش روشون براشون واضحتر باشه، بتونن خودشونو بشناسن و توی راهی که دوست دارن قدم بر دارن
Sheida Moradi
۱۴۰۲/۵/۳
بسیار کتاب عالیه خیلی مفید، حرفهایی که ادم این روزه خیلی بهش نیاز داره گرچه خیلی از موضوعات رو همه می‌دونن اما بعضی وقتها لازمه ادم توی این همه مشغله زندگی یکی یه سری چیز‌ها رو یادش بیاره و اون دقیقا همین کتابه
مهدی مرادمند مرادمند
۱۴۰۱/۸/۱۴
درود. صدای گوینده دلنشین و متن کتاب تأمل برانگیز است و ممکن است طرحواره‌های ذهنی که سالها با آن‌ها زندگی کرده ایم را بشکند و نقاشی زندگی جدیدی را نشان ما بدهد. پیروز و تندرست باشید
عادل آتشین
۱۴۰۱/۶/۴
جامعه مدرسه یی است که سرفصل‌های آموزشی آن با مدرسه‌ی قبلی کاملا متفاوت و آموزه‌های قبلی کاری ازش برنمیاد و ما باید به دانش و آگاهی لازم برای قبولی در مدرسه‌ی جامعه مسلط شویم و این کتاب راهنمای این امر الزامیست
مارال محمدی
۱۴۰۱/۱۲/۹
کتاب خیلی خوب و مفیدی هست که باورهای غلط ما را درباره‌ی مدرسه و زندگی و اطرافیان هدف قرار می‌دهد و سعی در ایجاد باوری جدید مبنی بر اعتماد به نفس و خودباوری می‌کند.
محمد یزدانی
۱۴۰۱/۱۰/۱۹
کتاب مناسبی است. چرا که برخی از مسائل و مهارت‌های مهم زندگی را که به دلیل مشغله فراوان فراموش کردی و یا به آن اهمیت نمی‌دهی، یادآوری می‌کند.
مشاهده همه نظرات 61

راهنمای مطالعه کتاب صوتی آنچه در مدرسه یاد نگرفته‌اید

برای دریافت کتاب صوتی آنچه در مدرسه یاد نگرفته‌اید و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.